Mistrzowie Wypieków.avi
-
► Hity Świąteczne🎄 2022-2023 🎄 -
►Obrazki Za Nutkę___ -
►P O E Z J A -
█CHOMIKOWO -
♥♥muzyczne -
♥Dzień Kobiet-kartki muzyczne♥ -
1 -
1 M -
111 -
2 -
2 E -
222222🔴 -
3 -
4 -
8 -
A -
A to ci heca -
A(1) -
B -
Boże Narodzenie -
BOŻONARODZENIOWE NUTKI -
Christmas animation AVI -
CZAS=============== -
d -
EDYTA GÓRNIAK -
Gimnastyka -
GOLO I WESOLO -
GRZXZOMAL020 -
Iluzje optyczne -
Jasia -
jasiaw46 -
m i ł o ś ć===== -
moje -
napisy -
NUTKI -
OBRAZY SIWIATA -
Piotr Czajkowski -
Piotr Czajkowski(1) -
PORY roku -
prezenty🔴 -
ŚWIĘTA -
TABUEC============== -
w i o s n a========= -
w i o s n a=========🔴 -
walentynki -
Z HUMOREM -
Z I M A -
Z I MA -
Za nutkę -
🦋Christina von Dreien 🦋
Twórcy dokumentu zastanawiają się nad tym, czy wszystkich mężczyzn pociągają roznegliżowane dziewczynki i bardzo młode kobiety. Dochodzą do wniosku, że historia i zwyczajny biologiczny popęd zdają się potwierdzać postawioną w tytule tezę. Współczesność wystawia mężczyzn na ciężką próbę. Świat mody zatrudnia coraz młodsze modelki, nastoletnie gwiazdki stają się symbolami seksu. Obecna w masowej kulturze seksualizacja nieletnich jest w jakimś stopniu ogólnie akceptowana. Reżyser Jan-Willem Breure analizuje to zjawisko, przyglądając się nadużyciom w Kościele, przemysłowi modowemu, tradycji muzułmańskiej, dziecięcej pornografii i seksowi nastolatków. Efekty jego pracy nie powinny pozostawić nikogo obojętnym.
Utożsamiany z chrześcijaństwem Chrystus wychował się w religii judaistycznej. Brytyjski powieściopisarz Howard Jacobson opowiada o żydowskich korzeniach Jezusa i jego nauczania. Porusza także kwestię dialogu między chrześcijanami i wyznawcami judaizmu.
Polityk i pisarz Michael Portillo wyjaśnia, jakie konsekwencje miało uznanie chrześcijaństwa za oficjalną religię w imperium rzymskim.
Brytyjski teolog i wykładowca z uczelni w Oksfordzie, Robert Beckford, opowiada o początkach chrześcijaństwa na Wyspach. Widzowie dowiedzą się, dlaczego przyjęcie wiary w Jezusa, mające miejsce ok. VI w., było jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Wielkiej Brytanii.
Pochodzący z Somalii brytyjski dziennikarz i autor książek, Rageh Omaar, przedstawia mroczne karty historii chrześcijaństwa. Wiara w Chrystusa Zbawiciela, utożsamiana z religią miłości, bywała w przeszłości powodem wojen i rozlewu krwi. Omaar przedstawia m.in. wpływ wypraw krzyżowych na relacje ze światem islamu.
Polityk Ann Widdecombe nawróciła się i zmieniła wiarę z anglikańskiej na katolicką. W programie opowiada ona o dziejach procesu reformacji. Obfitują one w krwawe wydarzenia.
Twórcy dokumentu, śledząc badania nad układem nerwowym i zachowaniami społecznymi, starają się odpowiedzieć na pytanie, czy odczuwanie empatii może pomóc w rozładowywaniu agresji. Wychodzą przy tym z podobnego założenia, jak słynny psycholog Gustave Gilbert, który twierdził, że zło wynika z braku współodczuwania. Reżyser Alex Gabbay odwiedził kilku naukowców w Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu i Włoszech. Wszyscy oni zgodzili się co do tego, że pobudzenie w ludziach empatii może wyeliminować wiele społecznych i międzynarodowych problemów oraz rozwiązać konflikty zbrojne w różnych zakątkach świata.
Zaginione starożytne miasto Atlantyda fascynowało ludzi od wieków. Nadal znajdują się badacze, którzy chcieliby się dowiedzieć, czy istniało naprawdę. Twórcy filmu pokażą, czy pojawiły się nowe dowody sugerujące, że platońska legenda mówi prawdę.