Kapitan Żbik 45 - W potrzasku.cbr
-
[Renova-Model 001] - Kraz 255 B - dodatek -
apocalipse -
bites -
bites2 -
bitmapy -
blender -
booty -
booty&s -
booty2 -
cthulhu2 -
cthulhu3 -
cthulhu4 -
cthulthu -
fairydust -
fu -
fu2 -
goodbad -
imosible -
Maria Czubaszek - Cały Kazio -
Maria Czubaszek - Dialogi małżeńskie -
Maria Czubaszek - Dym z papierosa -
Maria Czubaszek - Dzień dobry, jestem z Kobry -
Maria Czubaszek - Dzyń, dzyń -
Maria Czubaszek - Przez łzy do szczęścia -
Maria Czubaszek - Różne -
Maria Czubaszek - Udane małżeństwa -
Maria Czubaszek - Życie w Zachwycie -
munchinomicon -
munchkin -
Munchkin -
munchkin en -
munchkin pl -
munchkin2 -
munchkin3 -
munchkin4 -
munchkin5 -
munchkin6 -
munchkin7 -
munchkinme -
munchkinnmd -
munchkinreloaded -
Renova model -
Słuchowiska -
star -
star2 -
starss -
super2 -
touchlux 3 -
WAK -
Zombies
Każdy zeszyt zawierał 32-stronicową historię. Sprawy prowadzone przez Żbika miały najróżniejszy charakter. Od klasycznych śledztw w sprawach morderstw (zeszyt Kryształowe okruchy), kradzieży ("Złoty" Mauritius), czy porwań (Gdzie jest jasnowłosa?) do spraw o charakterze szpiegostwa gospodarczego (Wodorosty i pasożyty) i wojskowego (Tajemniczy nurek). Rozgrywały się na terenie Polski, jeśli akcja przenosiła się za granicę to najczęściej do tzw. demoludów, epizodycznie również do RFN (np. pięciozeszytowa miniseria rozpoczynająca się Zapalniczką z pozytywką). Stricte wychowawczy charakter serii realizowały te zeszyty, w których kapitan np. incognito był nauczycielem WF w szkole (Wyzwanie dla silniejszego), lub prowadził śledztwo zahaczające o środowisko gitowców (SP-139-WA zaginął!). Wiele spraw, którymi zajmował się Żbik, było przez dzieci inicjowanych (np. w zeszycie Kto zabił Jacka? rodzeństwo pisze list do kapitana, chcąc zainteresować go działalnością kłusowników).
Na drugiej stronie okładki drukowany był list od kapitana Żbika do młodych czytelników, tytułowanych Drogimi Przyjaciółmi. Listy były najbardziej wychowawczym elementem każdego zeszytu: kapitan napominał aby być praworządnym, przestrzegać zasad dobrego wychowania, angażować się w życie społeczne. Często dla przykładu odwoływał się do własnej biografii. Aby ułatwić kontakt z czytelnikami podany został adres, na który można było pisać listy do kapitana (Warszawa, ul. Puławska 150, pokój 342).
Trzecią stronę okładki zajmował jednostronicowy komiks Za ofiarność i odwagę o zwykłych ludziach, odznaczonych tym medalem za ratowanie życia innych[6]. Tył okładki zajmowała zapowiedź kolejnego zeszytu oraz odcinek Kroniki MO. Jeżeli główny komiks zajmował 31 stron, dodatkową stronę przeznaczano na prezentację cyklu Nauka i technika w służbie MO lub rysunkowego kursu sztuki samoobrony jiu-jitsu.
Stały układ: komiks – list – Za ofiarność... – Kronika MO – teksty oświatowe, nadawał zeszytom ze Żbikiem pożądany przez mocodawców serii charakter wychowawczego magazynu komiksowego, bardziej niż klasycznego seryjnego komiksu, skupionego tylko na przygodach bohatera.