Moj przyjaciel Aniol Stroz.avi
-
◕ ANIMACJA-WIELKANOC -
1.TAPETY WIELKANOCNE -
2016 -
2017 -
Angielski w pigułce by rockman88 -
Bajki -
Barbie -
bez -
Bollywood filmy -
Było sobie życie -
DOBRANOC Z NAPISAMI -
Epoka lodowcowa -
FANTASY,GAME -
filmy animowane rosyjskie dla dzieci -
frezje -
Galeria kwiatów -
Gify bukiety kwiatów =========== -
gladiole -
Gotham -
goździki -
Kapliczki -
Kawa, herbata -
KLUB PRZYJACIÓŁ MYSZKI MIKI -
Książka -
Kubuś Puchatek -
KUBUŚ PUCHATEK(1) -
ludzkie cialo -
Man of Steel Wallpapers -
Motyle -
Mój brat niedźwiedź -
Mój mały kucyk -
Muminki -
Niemiecki - nauka i testy -
Pałace Europy -
Pan Kleks -
przebiśniegi i krokusy -
Rosyjski w pigułce 2.0 -
Ruby Gloom -
Scooby Doo -
SEZON 1 rar -
SEZON 2 Lektor PL -
Tabele Niemiecki -
Tapety ruchome z dźwiękiem -
tła wielkanocne -
tulipany -
Wiatraki -
WIELKANOC -
Wiosna -
żonkile i krokusy -
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ KWIATY PNG BEZ TŁA Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Oryginalny tytuł: Bibelcode Polski tytuł: Kod Biblii Produkcja: Austria, Francja, Niemcy Data premiery: 2008-09-01 Jakosc: DVDRip Gatunek: Przygodowy Format: AVI
Gatunek: Dokumentalny Produkcja: Polska
Film dokumentalny Andrzeja Trzos-Rastawieckiego i Piotra Kwiatkowskiego z 1979 roku. Uroczystości z inauguracji pontyfikatu Papieża Jana Pawła II w Rzymie w październiku 1978 r.
Tytuł oryginalny: How the Bible Came to Be An overview of the Old Testament Gatunek: Dokument, Religijny Produkcja: USA
Prawdopodobnie przepowiednie proroków wywarły duży wpływ na powstanie ksiąg opisujących dalsze dzieje Izraela mianowicie księgi: Jozuego, Sędziów, Samuela i Ksiąg Królewskich. Księgi te Żydzi nazywają księgami proroków wcześniejszych. Po nich następują księgi proroków: Izajasza, Jeremiasza, Ezechiela i Daniela. A na koniec 12 mniejszych proroków. W dalszej kolejności mamy w Biblii hebrajskiej tzw. pisma lub zwoje ksiąg, które powstały po niewoli babilońskiej. Do tej kategorii pism należą między innymi psalmy, księga przysłów i księga Hioba. Później powstały dalsze księgi Starego Testamentu. Księgi te towarzyszyły dziejom narodu wybranego i pozwoliły mu przejść przez stulecia gehenny i mimo to pozostał on narodem wiernym jednemu Bogu. "Słuchaj Izraelu. Pan jest naszym Bogiem, Panem jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich sił swoich. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które Ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom. Będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży i wstając ze snu. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. Wypisz je na oddrzwiach swojego domu i twoich bramach". W jaki sposób teksty Starego Testamentu przedostały się na zwoje pergaminowe to zupełnie inna historia. Jest rzeczą oczywistą, że przed wynalezieniem druku cała działalność piśmiennicza odbywała się ręcznie. Gdy tylko jakiś rękopis stawał się z powodu zużycia nieczytelny, rabini starannie go przepisywali. Wolno było używać tylko autentycznej kopii. Nie wolno było ani jednej litery spisać z pamięci. Odstęp pomiędzy literami musiał mieć szerokość włosa, a zdanie zawierać tylko 80 liter. Kiedy kopia była gotowa starannie liczono litery i porównywano z oryginałem.
Gatunek: Dokumentalny Produkcja: Polska
Ksiądz, filozof, nauczyciel, pisarz, eseista, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, prezes Instytutu Nauki o Człowieku w Wiedniu. Pochodził z Podhala i nieprzerwanie manifestował swoje związki z mentalnością i duchowością polskich górali. Urodził się w 1931 w Starym Sączu w rodzinie nauczycielskiej. Zgodnie z wolą ojca zaczął studiować prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, choć już wcześniej podjął decyzję o zostaniu księdzem. W końcu zaczął studiować teologię, rozwijał głównie swe zainteresowania filozoficzne, interesując się szczególnie filozofią niemiecką. W 1955 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od 1963 wykładał filozofię w Krakowie. Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczął współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Znak”. W latach siedemdziesiątych odprawiał w kościele św. Marka słynne Msze święte dla przedszkolaków. Równocześnie pełnił obowiązki duszpasterza krakowskiej inteligencji, współpracował ze środowiskami lekarzy – szczególnie psychiatrami (przyjaźnił się z Antonim Kępińskim) – uczonych, artystów. Był cenionym rekolekcjonistą i wykładowcą. Ksiądz Tischner był także związany z „Solidarnością”, od początku jej istnienia. Laureat wielu nagród m.in. im. Jurzykowskiego (1988), Pen Clubu (1993), im. K. Pruszyńskiego (1993). Kawaler Orderu Orła Białego (1999). W ostatnich latach życia ciężko zachorował na raka krtani. Kolejne operacje pozbawiły go możliwości mówienia, jednak prawie do ostatniej chwili pisał; m.in. przejmujące teksty o Bożym Miłosierdziu. Zmarł w czerwcu 2000 roku w Krakowie.
Tytuł oryginalny: Noah’s Ark The Real Story Gatunek: Dokumentalny Produkcja: Wielka Brytania
Brytyjscy dokumentaliści przedstawiają historię biblijnego patriarchy Noego. Posługują się współczesnymi metodami badań naukowych. Z historyczną dokładnością odtwarzają koleje jego życia, by odpowiedzieć na stawiane często pytania: kim był, jak wyglądał, czy rzeczywiście zbudował arkę, gdzie mieszkał i gdzie został pochowany. Według najdawniejszych przekazów, pochodził z terenów Bliskiego Wschodu, żył około pięciu tysięcy lat temu. Miał trzech synów: Sema, Chama i Jafeta. Otrzymał we śnie ostrzeżenie od Boga, który zamierzał ukarać ludzkość za grzechy, zsyłając powódź, która pochłonie całe życie na Ziemi. Autorzy dokumentu próbują zrekonstruować proces budowy arki, zastanawiają się też, jak mogła pomieścić wszystkie gatunki zwierząt, skoro istnieje ich ponad 38 milionów. Film uzupełniony jest wypowiedziami eksperta od starożytnych jednostek pływających, geologa, archeologa oraz biblisty.