Percy Walker - Kinoman.jar
-
2Pac -
Aforyzmy i złote myśli na kartkach -
Bars and Melody -
Bastille -
Bezimienni -
Bęsiu -
Bibliografia do Mgr -
Bob One -
Christophe Mae -
Czasza -
DZIENNIKARSTWO -
Eldo -
Fioretti -
Flipsyde -
Historia Filozofii -
II semestr - teksty -
Imagine Dragons -
Jeremy Camp -
Komunikowanie i marketing polityczny -
Linkin Park -
Mam Na Imię Aleksander -
METODYKA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ -
Miuosh -
Niemieckie -
Onar -
PEDAGOGIKA -
pedagogika przedszkolna -
pedagogika społeczna -
Pillar -
Piosenki dla dzieci -
podstawy logopedii -
Psychologia -
Psychologia(1) -
Robert Muchamore -
Selena Gomez itp -
Socjologia Pedagokika Dydaktyka etc -
Studia -
Sulim -
Tabu -
tapety -
TAU ! -
Techniki zapamietywania -
U2 -
uczelnia awf -
Współpraca z rodzicami -
Wyliczanki-rymowanki -
WZN -
zachomikowane -
ZBUKU -
Zeus
„Mężczyzna do towarzystwa” to prawdziwa komedia romantyczna.
Dominika ma tylko dwadzieścia pięć lat, za sobą rozwód, przy sobie obojętnego sercu chłopaka, przed sobą przypadkowo napotkanego mężczyznę marzeń. Kłopot w tym, że ów ideał wydaje się odbiegać od ideału. Dominika jest jednak osobą zbyt energiczną, aby pozostawić sprawy własnemu biegowi. Nie przypuszcza, że rozterki duszy nie będą najtrudniejszą z prób, jakie zgotuje jej los. Bale wśród sztucznych ogni i ucieczka przed gangsterami, romans z księdzem i przebieranki męsko-damskie, a wreszcie najważniejsze... tajemniczy czyścibut z przytułku! W tym zamieszaniu tylko jedno jest pewne: Dominika zakochała się do szaleństwa. Ale w kim?
Rodriguez wyjechała do Afganistanu z chęcią niesienia pomocy i dyplomem kosmetyczki. W Kabulu dowiedziała się, że długoletnia tradycja afgańskich salonów piękności została niemal całkowicie zniszczona przez talibów. Wykorzystując swoją wiedzę z zakresu kosmetyki i energię, otworzyła Kabulską Szkołę Piękności, pierwszy salon kosmetyczny w Kabulu, szkolący tutejsze kobiety w zawodzie fryzjerki i kosmetyczki, jednym z niewielu w tej kulturze sposobów zarobkowania dostępnych kobietom.
W tym magicznym miejscu – maleńkim azylu w ortodoksyjnie patriarchalnej kulturze – dodała sił i pomogła odnaleźć nowy sens życia swoim uczennicom, a także zawarła kilka przyjaźni na całe życie.
Na treść książki składają się niezwykłe i pasjonujące historie uczennic Debbie – panny młodej zmuszonej sfingować swoje dziewictwo, dwunastoletniej dziewczynki zmuszonej do wyjścia za mąż, by pokryć długi rodziny, błyskotliwej pani doktor, która nie opuszczała domu przez trzydzieści lat.
Gatunek: literatura dziecięca/młodzieżowa
Pobierz
