Wil Lipatow - Wiejski Sherlock Holmes cz.2.3gp
-
2022 -
Alberto Angela -
Aleksander Dumas - Naszyjnik królowej -
Anka Grupinska -
Anna Bikont -
Anna Wylegała -
Annie Ernaux NAGRODA NOBLA 2022 -
Antybiotyki -
Aptekarz Polski -
Barbara Goldsmith -
Beata Szady -
Bolesław Prus - EMANCYPANTKI -
Craig Rice - Róże pani Cherrington -
Douglas Stuart -
Elif Shafak -
Farmacja -
Fiodor Dostojewski - ZBRODNIA I KARA -
Grzegorz Piątek -
Helena Mniszkowna - GEHENNA -
Jakub Nowak -
Jan Jerzy Piechowski -
Jane Austin - Duma i uprzedzenie -
Janusz Przymanowski - Fortele Jonatana Koota -
Karol Dickens - Nasz wspólny przyjaciel -
Krystyna Kurczab-Redlich -
Kubuś fatalista i jego pan (1999) -
Kyle Harper -
Leo Perutz -
Lew Tołstoj - Zmartwychwstanie -
Maria Todorova -
Mirosław Maciorowski, Beata Maciejewska -
Ostatni z Jagiellonów -
Pan Tadeusz -
Piotr Lipiński -
Polityka - Pomocnik Historyczny -
Procedury apteczne -
Radka Denemarkowa -
Robert D. Kaplan -
Scott Anderson -
Sławomir Leśniewski -
Stanisław Lem - SOLARIS (1996) -
Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Doktor Murek -
Tomasz Łubieński -
Wacław Gąsiorowski - Czarny generał -
William Wilkie Collins - KOBIETA W BIELI -
Witold Gombrowicz - FERDYDURKE (2002) -
Yaniv Iczkovits -
Yoko Ogawa -
zaklasyfikowane do konkursu -
Zbigniew Rokita
Pierwsza emisja: 28 października – 21 listopada 1970
Autor: Willi Lipatow
Reżyseria: Igor Przegrodzki
odc. 1
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Andrzej Polkowski (Dymitr Palcew, kłusownik i ostatni kułak duchowy we wsi), Albert Narkiewicz (Dorofiejew, stróż kołchozu słynny z lenistwa), Anna Lutosławska (Agrafiena, żona duchownego kułaka), Jadwiga Skupnik (Aniutka, dziewczę w polu), oraz: Andrzej Erchard, Ludomir Olszewski
odc. 2
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Halina Buyno-Łoza (Głafora, żona Aniskina), Irena Szymkiewicz (Wiera Kosoj, kobieta trudna), Ferdynand Matysik (Paweł Kosoj, mąż poszkodowany), Janina Zakrzewska (Anna Borysowna, kobieta zasadnicza), Łucja Burzyńska (Eudokia Mironowna Poronina, czyli Duśka ekspedientka), Andrzej Mrozek (Kuźma Korowin, przewodniczący Wiejskiej Rady),
odc. 3
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Bogusław Danielewski (Genadij Pazdnikow, kierownik klubu, uduchowiony), Andrzej Wilk (Awtondił Sopyriajew, wsiowy truteń), Józef Skwark (Igor Leszczyński, wsiowy truteń), Cezary Kussyk (Jurij Własienko, wsiowy truteń)
odc. 4
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Łucja Burzyńska (Eudokia Mironowna Poronina, czyli Duśka ekspedientka), Bolesław Abart (Grigorij Storożewoj, traktorzysta w opałach), Artur Młodnicki (Jakub Kiryłowicz, felczer wiejski, bardzo wiekowy), Halina Piechowska (Witia, pomocnica Aniskina), Danuta Lewandowska (Kola, pomocnik Aniskina),
odc. 5
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Bogusław Danielewski (Pazdnikow, kierownik klubu wiejskiego), Iga Mayr (Praskowia Pańkow, matka trzech synów gagatków), Czesław Wojtała (brygadzista kombajnerów), Józef Skwark (dziadek Kryłow), Jadwiga Skupnik (Aniutka, dziewczę w polu), Jan Peszek (Siemion Pańkow, najstarszy z gagatków), Andrzej Hrydzewicz (Witalis Pańkow, inwalida wojenny, były czołgista), Marek Motas (głos), Sabina Wiśniewska (głos), Danuta Lewandowska (głos)
odc. 6
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Halina Buyno-Łoza (Głafira, żona Aniskina), Halina Romanowska (Fieńka Gałubiewa, poszkodowana żona), Irena Remiszewska (Pańka Wołoszynówna, kobietka niebezpieczna), Marlena Milwiw (Maruśka Szewielina, poszkodowana żona), Piotr Kurowski (Jurij Benedyktowicz, pełnomocnik rejonowy), Paweł Galia (Fiedia, syn Aniskina), Jerzy Fornal (Iwan Iwanowicz, przewodniczący kołchozu), Krzesisława Dubielówna (Zinaida, konfliktowa córka Aniskina)
odc. 7
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Halina Buyno-Łoza (Głąfira, żona Aniskina), Mieczysław Łoza (Łukasz Siemionowicz, towarzysz broni Aniskina, w cywilu pasiecznik)
odc. 8
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Halina Buyno-Łoza (Głafira, żona Aniskina), Artur Młodnicki (Jakub Kiryłowicz, felczer wiejski, bardzo wiekowy), Krzesisława Dubielówna (Zinaida, konfliktowa córka Aniskina), Maria Zbyszewska (Murzina), Marian Wiśniowski (Wańka Boczynin, kłusownik), Henryk Hunko (Michał Kołotowkin, kłusownik), Zygmunt Bielawski (Igor Walentynowicz Kaczuszin, oficer śledczy, nowicjusz), Zdzisława Młodnicka (młoda lekarka sądowa)
odc. 9
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Romuald Michalewski (Stiepanow, technolog tartaku, obcy inteligent), Andrzej Polkowski (Sarancew, dziwny robotnik tartaczny w okularach), Wojciech Malec (Titarenko, pomocnik technologa), Zygmunt Bielawski (Igor Walentynowicz Kaczuszin, oficer śledczy, nowicjusz)
odc. 10
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Bolesław Abart (Grigorij Storożowoj, traktorzysta w opałach), Krzesisława Dubielówna (Zinaida, konfliktowa córka Aniskina), Gustaw Kron (Flegont, Sybirak absolutny), Igor Przegrodzki (pop Striganow, wydalony z cerkwi, domorosły myśliciel), Marta Ławińska (Julia Borysowna, oficer śledczy w randze kapitana), Tadeusz Kamberski (Priwałow, elokwentny kombajnista), Zygmunt Bielawski (Igor Walentynowicz Kaczuszin, oficer śledczy, nowicjusz)
odc. 11ost.
Obsada: Eliasz Kuziemski (Fiodor Iwanowicz Aniskin, wiejski Sherlock Holmes), Romuald Michalewski (Stiepanow, technolog tartaku), Igor Przegrodzki (pop Striganow, wydalony z cerkwi, domorosły myśliciel), Marta Ławińska (Julia Borysowna, oficer śledczy w randze kapitana), Andrzej Polkowski (Sarancew, podejrzany bez alibi), Zygmunt Bielawski (Igor Walentynowicz, oficer śledczy)