Nagroda Bookera - 47 książek w formacie epub.zip
-
2022 -
Alberto Angela -
Aleksander Dumas - Naszyjnik królowej -
Anka Grupinska -
Anna Bikont -
Anna Wylegała -
Annie Ernaux NAGRODA NOBLA 2022 -
Antybiotyki -
Aptekarz Polski -
Barbara Goldsmith -
Beata Szady -
Bolesław Prus - EMANCYPANTKI -
Craig Rice - Róże pani Cherrington -
Douglas Stuart -
Elif Shafak -
Farmacja -
Fiodor Dostojewski - ZBRODNIA I KARA -
Grzegorz Piątek -
Helena Mniszkowna - GEHENNA -
Jakub Nowak -
Jan Jerzy Piechowski -
Jane Austin - Duma i uprzedzenie -
Janusz Przymanowski - Fortele Jonatana Koota -
Karol Dickens - Nasz wspólny przyjaciel -
Krystyna Kurczab-Redlich -
Kubuś fatalista i jego pan (1999) -
Kyle Harper -
Leo Perutz -
Lew Tołstoj - Zmartwychwstanie -
Maria Todorova -
Mirosław Maciorowski, Beata Maciejewska -
Ostatni z Jagiellonów -
Pan Tadeusz -
Piotr Lipiński -
Polityka - Pomocnik Historyczny -
Procedury apteczne -
Radka Denemarkowa -
Robert D. Kaplan -
Scott Anderson -
Sławomir Leśniewski -
Stanisław Lem - SOLARIS (1996) -
Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Doktor Murek -
Tomasz Łubieński -
Wacław Gąsiorowski - Czarny generał -
William Wilkie Collins - KOBIETA W BIELI -
Witold Gombrowicz - FERDYDURKE (2002) -
Yaniv Iczkovits -
Yoko Ogawa -
zaklasyfikowane do konkursu -
Zbigniew Rokita
1970 Bernice Rubens – Wybrany
1971 V. S. Naipaul – W wolnym kraju
1972 John Berger – G.
1973 J. G. Farrell – Oblężenie Krisznapuru
1974 Nadine Gordimer – Zachować swój świat
1974 Stanley Middleton – Wakacje
1975 Ruth Prawer Jhabvala – W upale i kurzu
1976 David Storey – Saville
1977 Paul Scott – Ci co pozostali
1978 Iris Murdoch – Morze morze
1979 Penelope Fitzgerald – Offshore
1980 William Golding – Rytuały morza
1981 Salman Rushdie – Dzieci północy
1982 Thomas Keneally – Lista Schindlera
1983 J. M. Coetzee – Życie i czasy Michaela K.
1984 Anita Brookner – Hotel du Lac
1985 Keri Hulme – The Bone People
1986 Kingsley Amis – Stare diabły
1987 Penelope Lively – Moon Tiger
1988 Peter Carey – Oskar i Lucynda
1989 Ishiguro Kazuo – Okruchy dnia (również: U schyłku dnia)
1990 A. S. Byatt – Opętanie
1991 Ben Okri – Droga bez dna
1992 Michael Ondaatje – Angielski pacjent
1992 Barry Unsworth – Sacred Hunger - wersja ang
1993 Roddy Doyle – Paddy Clarke Ha Ha Ha
1994 James Kelman – Jak późno było jak późno
1995 Pat Barker – The Ghost Road
1996 Graham Swift – Ostatnia kolejka
1997 Arundhati Roy – Bóg rzeczy małych
1998 Ian McEwan – Amsterdam
1999 J. M. Coetzee – Hańba
2000 Margaret Atwood – Ślepy zabójca
2001 Peter Carey – Prawdziwa historia Neda Kelly’ego
2002 Yann Martel – Życie Pi
2003 DBC Pierre – Vernon
2004 Alan Hollinghurst – Linia piękna
2005 John Banville – Morze
2006 Kiran Desai – Brzemię rzeczy utraconych
2007 Anne Enright – Tajemnica rodu Hegartych
2008 Aravind Adiga – Biały Tygrys
2009 Hilary Mantel – W komnatach Wolf Hall
2010 Howard Jacobson – Kwestia Finklera
2011 Julian Barnes – Poczucie kresu
2012 Hilary Mantel – Na szafocie
2013 Eleanor Catton – Wszystko co lśni
2014 Richard Flanagan - Ścieżki północy
2015 Marlon James - Krótka historia siedmiu zabójstw
2016 Paul Beatty - Sprzedwaczyk
2017 George Sauders - Lincoln w Bardo
2018 Anna Burns - Milkman
2019 Margaret Atwood – The Testaments
2019 Bernardine Evaristo - Girl, Woman, Other