-
7509 -
19002 -
103912 -
4301
141606 plików
7887,76 GB
Legoland podzielony jest na kilka tematycznych działów. Najstarszą, widowiskową część parku stanowi Miniland. Z ponad 20 milionów klocków zbudowane są najbardziej charakterystyczne budowle świata, jak np. Biały Dom, Statua Wolności, królewskie pałace, czy znane rzeźby faraonów z wielkiej świątyni z Abu Simbel.
Jest też lotnisko, na którym kołują samoloty, są kanały z pływającymi statkami. Wszystko bajecznie kolorowe i w wersji mini – doprawdy można poczuć się jak Guliwer w krainie Liliputów.
Park oferuje atrakcje zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych. Mniejsze dzieci z chęcią zagłębią się w krainę Duplo.
W bezpieczny sposób mogą tu korzystać ze zbudowanych z klocków samolotów, mini-kolejek i innych atrakcji. Dla nieco starszych pociech przewidziano m.in. Legoredo Town. Niewielka kolejka zabierze podróżnych w krainę Indian, poszukiwaczy złota i kowbojów. Jednak największą atrakcją tej części Legolandu jest przepłynięcie indiańskim kanu. Przejażdżka odbywa się pośród niedźwiedzi, pum i innych zwierząt oczywiście zbudowanych z LEGO, a na sam koniec czeka niespodzianka – skok z wodospadu przy sporej prędkości! Znajdziemy tu statek piracki, na którego pokład można wejść, są wirujące w szalonym tempie pojazdy w kształcie balii. Na śmiałków czeka kilkumetrowa wieża, po której przypięty pasami delikwent podciąga się na sznurze w górę i w dół...
Wielką popularnością cieszy się wyprawa kilkuosobową łodzią do jaskini piratów, natomiast w tajemniczym zamku rycerskim czeka wiele przygód, ale największą z nich jest przejażdżka
kolejką w kształcie smoka, ale tylko dla odważnych, zwłaszcza, że podróż przebiega przez mroczne podziemia, a kończy się z szybkością 40 km/h. Mimo to, a może właśnie dlatego, chętnych nie brakuje.W części Adventure Land przebojem jest jadąca z ogromną prędkością kolejka X-treme Racers.
Na zakręconym na wszystkie możliwe sposoby torze o długości ponad 400 m pędzą 4-osobowe wagoniki. Dla osób stojących na dole sprawiają wrażenie, jakby miały zaraz wypaść, ale wszystko jest pod kontrolą. A uśmiechnięte twarze po wyjściu z kolejki mówią, jak wielką radością była jazda. Dla najstarszych przygotowano jeszcze bardziej ekstremalne wyzwania w Lego City Power Builder. Tu można posmakować, czym naprawdę jest prędkość i ruch.
Po wejściu do specjalnych urządzeń, przypominających nierzadko machiny z filmów science fiction, i po starannym zapięciu pasami rozpoczyna się wirowanie. Osoby z chorobą lokomocyjną raczej nie powinny korzystać z tej atrakcji... A kiedy zmęczeni całodzienną wędrówką zapragniemy odpoczynku, można udać się do Lego Imagination Zone. Magnesem tej części Legolandu jest kino 4D. Po założeniu okularów na ok. pół godziny znajdziemy się w świecie fantazji, a dodatkowe wrażenia podczas projekcji zapewniają efekty specjalne, np. padający śnieg czy wiejący wiatr. Doprawdy trudno w ciągu jednego dnia zasmakować wszystkich atrakcji Legolandu. Dlatego nie dziwi nikogo marzenie, żeby znaleźć się tam jeszcze raz...
Zdjęcia z Legolandu : Hanami
Ole Kirk Christiansen twórca klocków Lego urodził się 7 kwietnia 1891 w Danii. Markę LEGO znają wszyscy. Jej historia sięga roku 1932, kiedy to Ole Kirk Christiansen rozpoczął w jutlandzkiej wsi produkcję drewnianych zabawek i nazwał je LEGO od skrótu duńskich słów LEg GOdt, co oznacza „baw się dobrze”.
1951 r. 60-te urodziny twórcy klocków. Na zdjęciu trzy pokolenia rodziny Christiansen : Ole u góry, Godtfred Kirk - syn w środku i Kjeld - wnuk na dole.
Pod koniec lat 40. wprowadzono na rynek pierwowzór dzisiejszych klocków z tworzywa sztucznego, a w 1958 r. zmodyfikowano wnętrze klocków, dodając wzmacniające konstrukcję rurki. Odtąd rozpoczął się triumfalny marsz LEGO do dziecięcych pokoi w ponad 130 krajach świata.
Po śmierci Ole 11 marca 1958 prezesem firmy został syn Ole, dotychczasowy viceprezes Godtfred Kirk Christiansen, którą prowadził z powodzeniem 28 lat. W 1986 roku Kirk przekazał prowadzenie rodzinnej fabryki synowi a jednocześnie wnukowi Ole Kjeldowi Christiansen.
- sortuj według:
-
0 -
107 -
0 -
0
107 plików
89,45 MB