2020-10-16_16h32_06.jpg
-
♨ Windows 7 Pro x64 USB 3.0-3.1 i NVMe -
19.10 -
Adobe Animate 2021 -
Aktywatory -
USB -
Wersja na instalatorze z Win 10 -
Wersja standardowa -
Win 10 1809 LTSC x64 v3 -
🇬🇧 Abelssoft X-Loader -
🇬🇧 Active KillDisk Ultimate -
🇬🇧 Active@ Disk Image -
🇬🇧 ActivePresenter -
🇬🇧 Caine Linux 11.0 -
🇬🇧 Dr.Web 12 Scanner -
🇬🇧 Drive SnapShot -
🇬🇧 DRS Data Recovery System -
🇬🇧 EasyUEFI -
🇬🇧 Glarysoft File Recovery -
🇬🇧 Hasleo Disk Clone -
🇬🇧 imyPass Windows Password Reset -
🇬🇧 Macrorit Data Wiper -
🇬🇧 Macrorit Partition Expert -
🇬🇧 MiniTool Video Converter -
🇬🇧 Movavi PDFChef -
🇬🇧 NIUBI Partition Editor -
🇬🇧 Programs for Data Recovery -
🇬🇧 Stellar Data Recovery Technician -
🇬🇧 Victoria for Windows -
🇬🇧 Z-Info -
🇵🇱 Abelssoft SSD Fresh -
🇵🇱 Acme Cad Converter -
🇵🇱 Aiseesoft -
🇵🇱 Alcohol 120% -
🇵🇱 Capture One -
🇵🇱 CorelDRAW Technical Suite 2020 -
🇵🇱 Freemake Video Converter -
🇵🇱 IcoFX -
🇵🇱 MakeMKV -
🇵🇱 MKVToolNix -
🇵🇱 Nexusfile -
🇵🇱 Notepad++ -
🇵🇱 NTLite -
🇵🇱 PowerISO -
🇵🇱 Privazer -
🇵🇱 RegCool -
🇵🇱 TeraCopy -
🇵🇱 Vit Registry Fix Pro -
🇵🇱 VueScan -
🇵🇱 WinNc -
🇵🇱 Yamicsoft Windows 11 Manager
Nie oszukujmy się, utrata danych przydarzy się każdemu z nas wcześniej lub później, tego możemy być pewni. Jeśli regularnie tworzymy kopie bezpieczeństwa, to nie mamy się czym przejmować. Jedyna przykrość jaka nas spotka, to ewentualne uszkodzenie nośnika i konieczność jego wymiany.
Niestety część z nas beztrosko podchodzi do bezpieczeństwa swoich danych i w nieskończoność odkłada zaplanowanie mechanizmu kopii zapasowych. Takie podejście najczęściej kończy się wizytą w serwisie komputerowym i opłaceniem wysokiego rachunku za odzyskanie danych. Na szczęście nie każdy przypadek utraty danych wymaga nieziemskiej wiedzy. W większości sytuacji możemy spróbować odzyskać dane sami.
Przypadkowe skasowanie plików, usunięcie lub sformatowanie partycji to jeszcze nie jest koniec świata. Systemy operacyjne Windows nie usuwają fizycznie informacji z talerzy magnetycznych twardego dysku, kiedy opróżniamy kosz systemowy. Ta operacja informuje system operacyjnym o tym, że miejsce zajmowane przez usuwane dane może zostać nadpisane. Dopóki sektory zajmowane przez skasowane pliki nie zostaną zapisane nowymi informacjami, dopóty dane można odzyskać.
Podobnie sytuacja ma się w przypadku formatowania dysków lub partycji. Operacja ta tworzy tylko nowe tablice plików i nie ingeruje w zawartość sektorów na talerzach dysku (oznacza jedynie stare dane jako możliwe do nadpisania). Formatowanie pełne od szybkiego różni się jedynie tym, że w przypadku tego pierwszego oprócz tworzenia nowej tablicy plików sprawdzana jest powierzchnia dysku pod kątem uszkodzonych sektorów (co przy okazji znacząco wydłuża cały proces).
W niektórych przypadkach odzyskanie danych możliwe jest nawet po ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego. Niestety z plikami znajdującymi się w miejscu nowo zainstalowanego Windowsa musimy się pożegnać, ale odzyskanie reszty plików jest bardzo prawdopodobne