13.Saloniki.png
-
- Audycje Cichociemni -
- BŁ ŚW TERESA BENEDYKTA - PEREŁKI -
- Bohaterzy Polski -
- Dookoła Wojtek Polska -
- Dookoła Wojtek Polska 1 -
- Dookoła Wojtek Polska 3 -
- Dookoła Wojtek Polska 4 -
- Dookoła Wojtek Polska 5 -
- Dookoła Wojtek Polska 6 -
- Dookoła Wojtek Polska 7 -
- Dookoła Wojtek Polska 8 -
- Dr Leszek Żebrowski -
- FAŁSZYWI UZDROWICIELE -
- Filmy -
- Jak to jest zrobione -
- Kazimierz Krzemiński HUZAR -
- KRYZYS SUMIENIA - Reymond Franz -
- KULTY POGAŃSKIE NA ZIEMIACH POLSKICH -
- LEGENDY CHRYSTUSOWE - Selma Lagerlof -
- MITOLOGIA SŁOWIAN - Aleksander Gieysztor -
- OJCIEC PIO - DOSTĄPIĆ ŁASKI CIERPIENIA -
- Pamiątki, tablice, miejsca -
- PIEKNE SŁOWA OJCA PIO -
- PIŁAT I NAZAREJCZYK - Elizabeth Dored -
- SZKOŁA BOŻEGO WYCHOWANIA - E.Moderzon -
- ŚW MAŁGORZTA MARIA AACORQUE - PEREŁKI -
- ŚW OJCIEC PIO - PEREŁKI -
- ŚW TOMASZ Z AKWINU _ PEREŁKI -
- ŚW. IGNACY LOYOLI - PEREŁKI -
- ŚWIADKOWIE JEHOWY -
- TAJEMNICE RASPUTINA - -
- W KRĘGU ŚWIATOWIDA - Jerzy Głosik -
- W rocznicę walki w Brychowie 30.IX.1950 -
- Witold Pilecki -
- Z archiwum IPN -
- Z archiwum IPN - TVP 3 Lublin -
- Z walk oddziału kpt. Młota -
- ZŁOTE MYŚLI ŚWIĘTYCH LUDZI -
- Żołnierze Niezłomni NIEŚMIERTELNI -
- Żołnierze Wyjklęci Jerzy Śląski - audioboki -
Baraka [1992] nPL -
BŁ. MATKA TERESA Z KALKUTY - PEREŁKI -
Czwarty wymiar [2011] PL -
-Dookoła Wojtek Polska 2 -
-Hubal H. Dobrzański 1897 - 1940 -
Pułkownik Ryszard Kukliński -
Sezon 1 -
Sezon 2 -
Sezon 3 -
--Taniec
Ateny Akropol, Pláka, starożytne ruiny i bogate muzea to argumenty przemawiające za tym, by zwiedzanie Grecji koniecznie rozpocząć od Aten . Przy pierwszym zetknięciu z miastem wydaje się niezwykle śródziemnomorskie, dopiero później zaczyna się dostrzegać jego europejsko-orientalny charakter, odkrywać marmurowe place, bujne życie nocne, smakowite potrawy w knajpkach .
Kreta Na niezwykłe piękno największej greckiej wyspy - Krety - składa się ogromna różnorodność krajobrazów, słoneczny klimat, szerokie plaże nad szafirowym morzem oraz zabytki z różnych epok . Większą część ponadtysiąckilometrowego wybrzeża wyspy zajmują plaże - miejscami są to wąskie pasy żwiru i kamieni, a niekiedy szerokie łachy białego lub złocistego piasku . Najlepsze plaże ciągną się wzdłuż zachodnich, wschodnich i południowo-zachodnich brzegów wyspy, z dala od ośrodków masowej turystyki .
Santoríni Thíra, zwana też Santoríni, należy do perełek Grecji . Jej wyniosłe, poszarpane, barwne klify zwieńczone białymi wioskami powczepianymi w skały, w rzeczywistości robią jeszcze większe wrażenie niż na okładkach folderów . Jest jedną z najbardziej znanych wysp w archipelagu Cyklad . Surowość krajobrazów, wspaniałe panoramy, plaże uformowane przez lawę i głęboki błękit morza tworzą obraz imponującej urody .
Meteory Meteory to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc nie tylko w Grecji, ale i na całym świecie . Na szczycie piaskowcowych skał, wznoszących się na ponad pół kilometra w niebo, umiejscowiony jest zespół prawosławnych klasztorów . Początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach, również odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie na linach . Obecnie część z monastyrów udostępniona jest dla zwiedzających i dla ich wygody wybudowano schody i pomosty .
Zakynthos, Zatoka Wraku Wyspa Zakynthos należy do najbardziej malowniczych wysp Morza Śródziemnego. Najsłynniejszym miejscem jest Zatoka Wraku - plaża, która stała się nie tylko wizytówką wyspy, ale i całej Grecji . Uważana jest czasami za jedną z najpiękniejszych plaż świata . Z taką klasyfikacją zgodzi się każdy, kto stanie nad urwiskiem, spoglądając na nią z góry . I mimo że wrak statku wygląda na zdecydowanie starszy niż jest w rzeczywistości, miejsce to na długo zapada w pamięci .
Półwysep Chalkidiki Półwysep Chalkidiki słynie z niezwykłego kształtu oraz ze złocistych plaż omywanych przez niebieskie i przejrzyste morze . Trzy podłużne przylądki, o długości ok. 40 km każdy, różnią się między sobą nazwą, ukształtowaniem i charakterem . Najbardziej zachodni - Kassándra - jest najmniej górzysty ze wszystkich, dość słabo zalesiony, obfitujący w rozległe piaszczyste plaże . Do tej części półwyspu najlepiej pasuje określenie Karaiby Grecji . Tutaj skupia się najwięcej letnisk, hoteli, tawern, dyskotek i oczywiście ... turystów .
Olimp Olimp nie jest pojedynczą górą, lecz sporym masywem o niezwykłej urodzie wynikającej z kombinacji majestatycznych skalistych turni, głębokich wąwozów, łąk alpejskich i bujnych lasów . Jest tu kilkanaście dwutysięczników, wśród których najwyższym szczytem jest Mitikas (2917 m n.p.m.), zwany Pantheonem - mityczne miejsce spotkań greckich bogów . Szczyt można zdobyć, wędrując jednym ze szlaków, chociaż nie jest to prosta wycieczka .
Wybrzeża Epiru Wybrzeża Epiru ciągną się brzegiem Morza Jońskiego, w formie wysokiego skalistego klifu z licznymi zatoczkami i odpryskami przybrzeżnych wysepek . Plaże nad Morzem Jońskim ciągnące się u stóp klifów wyglądają jak półksiężyce piasku, oddzielone od lądu wysoką ścianą skał i zieleni . Większość z nich jest nadzwyczaj malownicza, a wszystkie czyste i otoczone zielenią .
Delfy Starożytne Delfy, uważane dawniej za pępek świata, należą do najpiękniejszych i najbardziej poruszających wyobraźnię wykopalisk archeologicznych Grecji . Wyrocznią stały się dzięki istnieniu niezwykłej rozpadliny skalnej, z której dobywały się trujące opary, zdolne wprowadzić człowieka w odmienny stan świadomości . Do wyroczni delfickiej zwracali się po radę władcy - nie tylko królowie greccy, ale i perscy oraz faraonowie .
Kanał Koryncki Kanał Koryncki z pozoru wydaje się wąskim pasem wody, jednak tak naprawdę jego wielkość jest imponująca . Kanał ten przecina Przesmyk Koryncki, oddzielając tym samym półwysep Peloponez od głównej części Grecji, czyniąc go faktycznie wyspą . W roku 67 Neron nakazał kopanie kanału niewolnikom, z czego większość stanowili żydowscy jeńcy z Judei . Niestety, inwazje Galów uniemożliwiły ukończenie ambitnego projektu . W 1883 r. powrócili do niego Francuzi, zachęceni sukcesem Kanału Sueskiego . Jednak firma, której powierzono zadanie, zbankrutowała i budowę dokończyli Grecy . Kanał Koryncki został otwarty w 1893 r.