acta_404.png
-
# INDIANIE -
⊰⊱JAN PAWEŁ II⊰⊱ -
======GALERIA RELIGIJNA====== -
ADWENT o.K.Osuch SJ, Rozważania -
Brandstaetter -
Flagi -
Gietrzwald -
Gregorian + video -
Imieniny - Urodziny -
IMIENINY-URODZINY -
Kanony z Taize -
Kanony z Taize(1) -
Ks. Dominik Chmielewski -
Ks. Dominik Chmielewski - Rekolekcje (video) -
Ks. Dominik Chmielewski - Rekolekcje mp3 -
ks. Michał Olszewski SCJ -
Ks.MICHAŁ OLSZEWSKI-EGZORCYSTA -
Leonard Cohen -
Liban -
linie -
linie dekoracje6 -
LITANIE -
Matusowe opowieści -
matusy_02 -
o. Augustyn Pelanowski -
O.A.Pelanowski -
Obory -
OKRUSZEK I PAJACYK❤️️ -
ORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO -
Pamiętnik papieskiego anioła -
Rekolekcje -
Różaniec -
RÓŻANIEC⚓ -
Różańce -
Różne -
Scala Santa -
Swiety Krzyz -
Syria -
Świat Indian- zdjęcia -
TAIZE -
taize(1) -
Taize(2) -
TORTY -
UTWORY W WYKONANIU MIRKA AKORDEON -
Wąwolnica -
YouWindow -
Z JEZUSEM W PLENERZE IZRAELA -
Zapiski więzienne-Ks.Kardynał Wyszyński -
Zawada -
Zwyciężanie w Mocy Królestwa
ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA. Jego nazwę można przetłumaczyć jako „porozumienie przeciw obrotowi podróbkami”.
Porozumienie ma zostać wprowadzone w życie w celu chronienia przemysłu i „własności intelektualnej”, jednak eksperci oraz internauci uważają, że ściganie komputerowych piratów będzie się odbywało kosztem wolności internetu.
ACTA może spowodować nie tylko wprowadzenie cenzury w internecie, ale też ograniczenie funkcjonowania takich serwisów jak Facebook, YouTube etc. Polska ma podpisać się pod ACTA już 26.01.2011r.
Poniżej znajdują się linki do petycji przeciwko ACTA: http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608 http://www.petycje.pl/8316
Jeśli chcesz poczytać więcej o tym czym jest ACTA zapraszam tu: http://wolnemedia.net/prawo/acta-co-trzeba-wiedziec-o-antypirackim-pakcie/
O CO NAPRAWDĘ CHODZI:
Liczący kilkadziesiąt stron dokument składa się głównie z ogólników. To raczej zbiór deklaracji i ram postępowania niż szczegółowe wytyczne dotyczące ścigania piratów i fałszerzy.
Uwagę zwraca jednak artykuł dotyczący ścigania piractwa w sieci. W sekcji 5 - zatytułowanej "dochodzenie i egzekwowanie praw własności intelektualnej w środowisku cyfrowym" - zapisano, że władze mogą nakazać dostawcy internetu niezwłoczne ujawnienie informacji na temat abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że naruszył prawa autorskie i pokrewne.
Warte podkreślenia jest sformułowanie - "istnieje podejrzenie". ACTA nie zakłada nawet, że takie podejrzenie musi być uzasadnione. To może być nie tylko furtka, ale wręcz brama pozwalająca różnego rodzaju władzom na kontrolę wszystkich treści przesyłanych przez użytkowników internetu.
Tym bardziej, że ACTA doprecyzowanie tego zapisu pozostawia władzom lokalnym. Co prawda zapisy ACTA mówią też, że należy zachować podstawowe zasady takie jak wolność słowa, czy prawo do prywatności, ale są to sformułowania bardzo ogólne, w żaden sposób niezdefiniowane.