Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
tomark111
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

widziany: 16.12.2015 22:32

 • pliki muzyczne
  2094
 • pliki wideo
  642
 • obrazy
  320
 • dokumenty
  555

5079 plików
185,91 GB

 • 177,7 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazekobrazek

Mgła 2010 - Film o Katastrofie w Smoleńsku

Dokument subiektywny


Film "Mgła" opowiada m. in. o współdziałaniu rządów Polski i Rosji w czasie przygotowań do wizyty prezydenta w Katyniu; SUBIEKTYWNIE pokazuje, jakoby zarówno polskiemu rządowi jak i władzom w Moskwie zależało na niedopuszczeniu Lecha Kaczyńskiego do udziału w ceremoniach rocznicowych. Ważny wątek filmu dotyczy wydarzeń wizyty premierów Putina i Tuska w Smoleńsku na miejscu tragedii. Bohaterowie filmu opisują znany dość szeroko fakt, że nawet WYLOT z Warszawy opóźnił się ponad godzinę z powodu SPÓŹNIENIA się na lotnisko byłego prezydenta, co wpłynęło na godzinę przylotu do Smoleńska..

Film SUBIEKTYWNIE opisuje przejęcie władzy przez marszałka Komorowskiego, a także pogrzeb byłego prezydenta. M. in. pokazuje fakt, gdy polskie władze rozpoczęły przyjmowanie kondolencji od zagranicznych polityków nie czekając na rodzinę zmarłego tragicznie prezydenta, która przebywała wówczas w krypcie. I było im tam pewnie zimno ;) Dlaczego Rodzina nie CHCIAŁA się dostosować do ogólnie przyjętych, miedzynarodowych procedur? ...

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 400,0 MB
 • 31 maj 11 18:38

 
obrazekobrazek

Warszawa do wzięcia

Dokumentalny

obrazek


Historia trzech dziewczyn, które przyjechały do Warszawy z małych popegeerowskich wsi. Życie na prowincji wydawało się im pozbawione perspektyw, dlatego bohaterki zdecydowały się odmienić swój los. Warszawa dla Ani, Gosi i Ilony jest wspaniałym miejscem, ziemią obiecaną... W stolicy zaczną żyć tak, jak zawsze tego chciały. Dziewczyny mają wielkie plany...

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 380,6 MB
 • 31 maj 11 18:38
f.jpg

Zdobyć Woodstock

Komedia Muzyczny

obrazek


"Taking Woodstock" to pełna kolorów i muzyki komedia, która powstała na podstawie pamiętnika Elliota Tibera pod tytułem "Taking Woodstock: A True Story of a Riot, Concert, and a Life". Autor będący tutaj głównym bohaterem prowadzi wraz z rodzicami podupadający finansowo motel w Catskills. Nic nie wskazuje na to, że latem 1969 roku Tiber znajdzie się w centrum wydarzeń historycznych. Oto bowiem będzie nie tylko świadkiem, lecz przyczyni się wręcz do organizacji najsłynniejszego na świecie koncertu, który stanie się symbolem pokolenia Hipisów

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 329,2 MB
 • 31 maj 11 18:38

Siostry Magdalenki

Dokument

obrazek


Kontrowersyjny film, oskarżający i skandalizujący Kościół katolicki, opowiada o pełnym upokorzeń życiu i działalności zakonnic ze zgromadzenia sióstr Miłosierdzia.
Jest to oparta na autentycznych wydarzeniach historia o prowadzonym przez irlandzkie zakonnice zakładzie dla upadłych dziewcząt. Przetrzymywane w nim młode kobiety były bezprawnie więzione, codziennie upokarzane, a nawet bite. Niektórym odbierano dzieci. Wszystkie nauczono nienawidzić swego ciała.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 236,5 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Defilada zwycięzców

Dokument

obrazek


Kto rozpętał drugą wojnę światową? Odpowiedź: Hitler i nazistowskie Niemcy jest, w świetle najnowszych ustaleń, co najmniej niewystarczająca. Zdaniem Wiktora Suworowa, którego publikacje zyskują coraz szersze uznanie wśród historyków, prawidłowa odpowiedź brzmi: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Autorzy filmu prezentują w filmie tezy Suworowa i poddają je weryfikacji. Szukając odpowiedzi na stawiane przez niego proste pytania, docierają do prawdy o roli stalinowskiej Rosji w rozpętaniu najkrwawszego konfliktu w dziejach. Konfliktu, którego pierwszą ofiarą była Polska. 22 września 1939 roku, Brześć nad Bugiem. Na ulicy Unii Lubelskiej trwa wspólna parada pancernych oddziałów Wehrmachtu i Armii Czerwonej, a na trybunie honorowej ramię w ramię stoją legendarni dowódcy obu wojsk: generał Heinz Guderian i kom. bryg. Siemion Kriwoszejn.
Rewelacyjny dokument, dzięki takim dziełom pamięć o przeszłości i prawdzie historycznej nigdy nie zostanie zapomniana

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 416,2 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Knut i przyjaciele

Dokumentalny, Familijny


Film dokumentalny o niedźwiedziu polarnym Knucie, odrzuconym przez własną matkę i wychowywanym przez pracownika berlińskiego zoo, Thomasa Dörfleina.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 628,4 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Cyrk Słońca - Kooza

Dokument

Kolejna część Słonecznego Cyrku. Filmu, który naprawdę warto obejrzeć.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 310,4 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

KLATKA

Dokument Akcja

obrazek


Opowieść o kulcie przemocy, którego wyznawcami są młodzi ludzie. Dokument opowiadający o kibicach-chuliganach, którzy umawiają się z innymi kibicami na USTAWKI..

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 305,0 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Cyrk Słońca (Cirque Du Soleil) - Alegria

Dokumentalny

obrazek


NIESAMOWITE WIDOWISKO TEATRALNO - CYRKOWE CZĘŚĆ 1 " ALEGRIA " WARTO TO OBEJRZEĆ - poza tym, niesamowita muzyka!

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 182,8 MB
 • 31 maj 11 18:38

Nie Jesteśmy Puszczalskie

dokumentalny

obrazek


Dokument HBO Polska, który opowiada o coraz częściej spotykanym zjawisku świadczenia usług seksualnych przez nastolatki. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, co skłania młode dziewczyny z dobrych domów do tego, by sprzedawać swoje ciała dużo starszym mężczyznom.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 372,4 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Home - SOS Ziemia

Dokumentalny


obrazek


Po raz pierwszy na świecie, jednego dnia, w Dniu Ziemi, 5 czerwca 2009 – równocześnie w 85 krajach, w kinach, w telewizji, na DVD i w Internecie miała miejsce premiera największego na świecie multimedialnego wydarzenia pro-ekologicznego. Premiera filmu S.O.S. Ziemia ("HOME”). Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piekne i poruszające obrazy. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju… Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne. Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje. Film S.O.S. Ziemia ("HOME”) to ostrzeżenie przed zagładą, to wołanie naszej Planety o ratunek...

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 294,8 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Zaginiona Ksiega Nostradamusa

Dokument


obrazek


Przepowiednia Malachiasza przez 400 lat, aż do końca XX wieku, spoczywała w ukryciu. Spróbujemy dowiedzieć się, czy jest to zaginiona księga Nostradamusa

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 308,9 MB
 • 31 maj 11 18:38

Chleb Powszedni

Dokumentalny


obrazek


Zadowolone krowy pasące się na pachnących górskich łąkach, rolnik z troską rozgniatający kłos zboża w dłoniach na tle zachodzącego słońca. Obrazki, jakimi karmi nas reklama produktów żywnościowych, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Żywność, coraz tańsza, coraz szybciej produkowana – powstaje w laboratoriach, na taśmach fabryk, przy pomocy super zaawansowanych maszyn i technologii.
90 minut materiałów zebranych zostało w kilku europejskich krajach, także w Polsce. W filmie nie pada żaden komentarz, a ascetyczna forma obrazu potęguje jego sugestywność.


zachomikowany

 • 406,3 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Discovery - Bitwa o Czarnobyl

dokumentalny


obrazek


Film przedstawia historię awarii elektrowni w Czarnobylu od pierwszych dni po wybuchu, aż po czasy współczesne. Zawiera ponoć nie publikowane wcześniej zdjęcia i materiały filmowe. Ukazuje postawę rządów nie tylko ZSRR, ale również państw zachodnich wobec zaistniałej sytuacji. Narracja przeplata się z wywiadami przeprowadzonymi wśród świadków oraz ludzi bezpośrednio powiązanych z tą tragedią. Przedstawiony został przebieg akcji ewakuacyjnej skażonej strefy oraz budowy stalowo-betonowego sarkofagu na ruinach zniszczonego reaktora bloku czwartego...

Bardzo wciągający i naprawdę godny polecenia film. Dla osób zainteresowanych tematyką Czarnobyla pozycja obowiązkowa!

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 253,6 MB
 • 31 maj 11 18:38
a

11 Wrzesnia - Niewygodne Fakty

Dokument


obrazek


Film dokumentalny, który najprawdopodobniej przedstawia "prawdziwe" i wstrząsające okoliczności wydarzeń jakie miały miejsce 11 września 2001 roku w USA. W filmie ukazano i rozwiązano zagadkowe kwestie dotyczące min. zawalenia się bliźniaczych wież WTC oraz uderzenia samolotu w Pentagon.
Co jeśli World Trade Center nie zostało zniszczone przez samoloty pasażerskie, tylko przez kontrolowaną eksplozję? Co jeśli na Pentagon nie spadł samolot 757, a lot 93 został zestrzelony? Co jeśli? Loose Change to wstrząsający amatorski film dokumentalny, nakręcony przez trzech młodych amerykanów, którzy nie wierzą w oficjalne rządowe raporty dotyczące tragicznych wydarzeń z 11 września 2001

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 312,0 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Dzieci Ireny Sendlerowej

Dokumentalny Wojenny

obrazek


Historia Ireny Sendler (Anna Paquin), która podczas II wojny światowej wraz z grupą współpracowników uratowała ponad 2.5 tysiąca żydowskich dzieci, wywożąc je z warszawskiego getta. Maluchy umieszczone zostały w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Prawdziwa tożsamość uratowanych była przez Irenę systematycznie odnotowywana na maleńkich karteczkach ukrytych w słoiku zakopanym w ogrodzie. W 1943 roku bohaterka została aresztowana przez gestapo i skazana na śmierć, ale dzięki wysokiemu okupowi zapłaconemu przez "Żegotę" wyrok wykonano tylko na papierze.


zachomikowany

 • 207,7 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Królik po berlińsku

Dokumentalny


obrazek


Między murami króliki czuły się bezpieczne, dopóki nie okazało się, że mur nie służy ich ochronie. Króliki zapragnęły wolności. O budowie i upadku muru berlińskiego z zupełnie innej, niecodziennej perspektywy.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 454,1 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Luter

Dokument


obrazek


Film opowiada historię Marcina Lutra, księdza i profesora teologii na uniwersytecie w Wittenberdze, który twierdził, iż wierni sami powinni studiować Biblię, nie muszą odmawiać określonej liczby modlitw czy uczeszczać na nabożeństwa. Tym samym podważył całą organizację Kościoła rzymskokatolickiego. Ogłoszonymi przez siebie 95 tezami zjednał sobie opozycję kościelną, ale naraził się papiestwu. Usunięto go z Kościoła katolickiego i zagrożono klątwą. Cesarz Karol V rozkazał mu wyrzec się swoich przekonań. Luter, mimo iż groził mu stos, pozostał wierny swym przekonaniom. Szczęśliwie poparli go i wzięli po opiekę władcy Saksonii. Jego wystąpienie dało początek wojnom religijnym, rozpadowi Kościoła rzymskokatolickiego i powstaniu Kościołów narodowych, z luteranizmem na czele.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 134,8 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Dzieci Jarocina

Dokument

obrazek


Film dokumentalny traktujący o najsłynniejszym polskim festiwalu rockowym PRL-u - Festiwalu w Jarocinie. Twórcy dokumentu przy pomocy muzyków, którzy swe artystyczne istnienie zawdzięczają właśnie temu festiwalowi oraz przy pomocy jego organizatorów, kreślą wizerunek imprezy legendarnej, wręcz na poły mitycznej. Sam fakt istnienia punkrockowo-hippisowskiego festiwalu w kraju "zza żelaznej kurtyny" był swego rodzaju fenomenem. A jeśli uświadomimy sobie kulturotwórcze znaczenie Jarocina, zdajemy sobie sprawę, że festiwal ten był jedyny i niepowtarzalny.
Reżyser filmu prezentuje szeroki wachlarz ludzi, jaki przewijał się przez kilka lat istnienia imprezy oraz artystów, którzy w latach 80. stawiali pierwsze kroki na scenie, a teraz są jej "megagwiazdami", filarami polskiej kultury rockowej.


zachomikowany

 • 319,9 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Fala - Jarocin 85

Obyczajowy

Fala - Jarocin '85 - Festiwal Muzyków Rockowych w 1985 r.
obrazek
Film miał prezentować festiwal w oczach biorącej w nim udział młodzieży i ówczesnych władz miasta oraz przedstawicieli organizacji społecznych - i pokazywać dwa punkty widzenia, dwie wizje świata. Fala zawiera fragmenty występów ówczesnych gwiazd Jarocina, m.in. Madame z Robertem Gawlińskim jako wokalistą i Aya RL z Pawłem Kukizem. Są Tilt, Moskwa, Dzieci Kapitana Klossa. Muzyka jest przeplatana wypowiedziami mieszkańców Jarocina, m.in. I sekretarza PZPR w Jarocinie, przewodniczącego ZSMP, milicjantów, sekretarza Ligi Kobiet w Jarocinie. W filmie, wśród młodzieży ZSMP dyskutującej na tematy ideologiczne pojawiła się m.in. Magdalena Środa, późniejsza minister III RP.
"Falę" można postrzegać przede wszystkim jako manifestację siły tamtej muzyki. Nieocenzurowana wersja filmu pokazana po raz pierwszy na festiwalu w Jarocinie w 2005 roku wzbudziła ogromny entuzjazm widzów. [...] Ale jest jeszcze co najmniej jeden poziom, na którym można odczytywać "Falę". To kapitalny portret tamtej rzeczywistości. Energia muzyki konfrontowana jest z ponurymi obrazami obdrapanych kamieniczek i szarych polskich ulic.


zachomikowany

 • 418,0 MB
 • 31 maj 11 18:38

Współcześni gladiatorzy

Dokumentalny


obrazek


"Współcześni gladiatorzy" to film, który pokazuje obiektywnie całą prawdę o świecie walk MMA. Największe nazwiska polskiej i międzynarodowej sceny walki wypowiadają się na temat śmierci boksu i kickboxingu i narodzinach nowej ekscytującej dyscypliny. Film zawiera obszerne fragmenty najlepszych pojedynków oraz emocje towarzyszące największym turniejom. To pierwszy tak odważny film o prawdziwych męskich emocjach, to pierwszy w Polsce film o MMA. To obraz który pozostaje w pamięci na zawsze.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 349,9 MB
 • 31 maj 11 18:38

10 sposobów jak zostać uprowadzonym przez obcych

Dokumentalny


obrazek


O doświadczeniach uprowadzeń, wszczepianych chipach itp.


z chomika AndPla

 • 382,4 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Wiek Glupoty

Dokumentalny


obrazek


Jak będzie wyglądać Ziemia za 50 lat? W jakim miejscu znajdzie się człowiek? Czy spełni się katastroficzna wizja przyszłości: wody z roztopionych lodowców zaleją świat, oszalałe słońce wypali żyzne grunty, zapanuje wielki głód, a gatunki zaczną po kolei wymierać? Wiek głupoty to ambitnie zrealizowana próba przepowiedzenia naszej nieodległej przyszłości. Po kataklizmie ostatni z ludzi budują schron, w którym jak w biblijnej Arce przechowywane są ostatnie okazy zwierząt, owadów i roślinności. Postać kustosza tego przedziwnego miejsca tworzy brytyjski aktor Pete Postlethwaite (znany polskiej widowni z Orkiestry i W imię ojca). Jest rok 2055, mężczyzna przegląda archiwalne materiały z przeszłości i stawia pytanie, dlaczego nie powstrzymaliśmy zmian klimatycznych na Ziemi, kiedy jeszcze było to możliwe. Odpowiedzi szuka w całym stylu życia współczesnego człowieka, szczególnie zaś – nastawionego na konsumpcję człowieka Zachodu.

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 309,0 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Podróż na kraniec wszechświata

Dokumentalny


obrazek


Film o kosmosie w całej okazałości, przedstawia podstawowe informacje o układzie słonecznym jej planetach ich księżycach i samym słońcu, ale to dopiero początek podróży, opisuje również najbliższe ziemi gwiazdy i planety z poza układu słonecznego, zobaczymy także czarne dziury, czerwone olbrzymy, białe karły i inne wspaniałe i niebezpieczne twory kosmosu, żeby w końcu dotrzeć so krańca wszech świata. Film obowiązkowy dla każdego interesującego się kosmosem!

http://GPS-service.pl

zachomikowany

 • 560,1 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Rosyjska opowieść

Dokument


obrazek


ODPOWIEDŹ NA ROSYJSKIE KŁAMSTWA HISTORYCZNE POPARTA DOWODAMI - Soviet Story to film dokumentalny, opowiadający o Sowieckim terrorze wewnętrznym jak również Niemiecko - Sowieckiej współpracy przed 1941 r. Autorem scenariusza, oraz reżyserem jest Edvīns Šnore , a jego finansowanie zapewniła grupa posłów z Parlamentu Europejskiego z frakcji UEN (Unia na rzecz Europy Narodów)
Film zawiera wywiady z zachodnimi jak również rosyjskimi historykami, między innymi Normanem Davisem, Borysem Sokolovem, pisarzem Wiktorem Suworowem, oraz Wladimirem Bukowskim, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami Sowieckiego terroru.


z chomika Marny_Apologeta

 • 524,2 MB
 • 31 maj 11 18:38
obrazek

Szokująca Azja 2 - Ostatnie tabu

Dokument


obrazek


"Szokująca Azja 2: Ostatnie tabu" - w części tej można ujrzeć zwyczaje pochówku zmarłych. Wstrząsające zdjęcia kremacji na plażach Bali, oraz krwawy rytuał Barong. Reżyser oprowadza nas po dzielnicy czerwonych latarni w Manili, gdzie odbywają się jedne z dziwniejszych praktyk seksualnych, oraz dokonywane są akty samookaleczenia. Ujrzymy 700-set letnie mumie i, dla kontrastu, zapomnianą przez świat, wioskę trędowatych.


zachomikowany

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  30
 • pliki muzyczne
  0

30 plików
10,54 GB
KICU51

KICU51 napisano 3.10.2012 21:40

zgłoś do usunięcia
Zapraszam na mojego chomika. Duzo filmow i rapu polecam.
bazylkowa

bazylkowa napisano 27.12.2014 23:38

zgłoś do usunięcia
d

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności