zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Seryjni mordercy_ Król miasta.avi

tfn / FILM DOKUMENTALNY / Seryjni mordercy_ Król miasta.avi
Download: Seryjni mordercy_ Król miasta.avi

318,54 MB

Długość filmu: 43 min

0,0 / 5  (0 głosów)
Władysław Mazurkiewicz był nazywany "Eleganckim Mordercą" i "Upiorem Krakowskim". Majętny, dobrze ubrany, nie budził podejrzeń swoich ofiar. Zabijał z pobudek materialnych. Przypuszczano, że pracuje na zlecenie SB. Został skazany na karę śmierci. Powieszono go 31 stycznia 1957 roku.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Arizona - film pl dokumentalny czas na dokument.avi play
Arizona to tanie wino. Artykuł pierwszej potrzeb ...
obrazek Arizona to tanie wino. Artykuł pierwszej potrzeby, fundament sprzedaży w sklepiku w Zagórkach, obiekt uwielbienia stałych rezydentów tej handlowej placówki. Uniwersalny usypiacz, znieczulacz i pocieszyciel licznego grona byłych pracowników funkcjonującego tu przez przeszło 40 lat PGR-u. W 1990 roku, po zaprzestaniu dotowania budżetowego Państwowych Gospodarstw Rolnych zakład w Zagórkach udusił się w pętli narastających długów. Garstka cwaniaków rozszabrowała majątek gospodarstwa i otworzyła własne interesy, lwia część załogi przeszła "na kuroniówkę". Dziś w zdewastowanym pałacyku dyrekcji mieszka biznesmen-filantrop, wygłaszający długie monologi o pilnej potrzebie kulturalnej edukacji tubylców. Głosi je po południu, do południa śpi. Budynki gospodarcze stoją puste, strasząc czarnymi otworami okien pozbawionych futryn, pola porastają chwastami. Za to w pegeerowskim osiedlu mieszkalnym, zabudowanym betonowymi pudełkami, życie wre. Mieszkańcy podsłuchują i podglądają się zawzięcie, korzystając z wyrafinowanych środków technicznych: m.in. kupionej u "ruskich" lornetki i szklanki przyłożonej do ściany. Ponadto plotkują, obmawiają sąsiadów, kłócą się, procesują, biją i szpiegują
Komunizm, Historia pewnego złudzenia - 02 - Stalinowskie.imperium.zla..2005.TVRip.avi play
Rok 1924. Stan zdrowia wyklucza z polityki Lenina. Nasta ...
Rok 1924. Stan zdrowia wyklucza z polityki Lenina. Nastaje najczarniejszy okres w historii Rosji. Do 1956 roku najwyższy urząd w państwie pełni Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili - Stalin. Realizatorzy przeprowadzają widzów przez wszystkie najważniejsze, często dramatyczne, momenty w dziejach rządów dyktatora, począwszy od wielkiego głodu na Ukrainie w latach 30., kiedy to wskutek błędnej polityki zmarło 4 mln ludzi, poprzez czystki, których ofiarami padli zarówno najbliżsi współpracownicy wodza, jak i zwykli obywatele, po wydarzenia II wojny światowej oraz czasy zimnej wojny.
Bunt sprawa Litwinienki - RebellionThe Litvinenko Case DVDRip Lektor PL.avi play
"Pokażcie to światu, jeśli cokolwiek mi się stanie" - ...
18193.jpg "Pokażcie to światu, jeśli cokolwiek mi się stanie" - powiedział Aleksander Litwinienko, były agent rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, do reżysera Andrieja Niekrasowa. Gdy Litwinienko umarł otruty polonem 210, Niekrasow ujawnił nagranie, tworząc film "Bunt. Sprawa Litwinienki". a przykładzie Litwinienki widzimy, jak łatwo ze strażnika systemu stać się jego wrogiem. Rosjanin był podpułkownikiem FSB - rosyjskich służb bezpieczeństwa. W lipcu 1998 r., wraz z kilkoma innymi oficerami, publicznie, przed kamerami telewizji oskarżył przełożonych z FBS o korupcję i działania niezgodne z prawem. Sugerował, że za zamachami terrorystycznymi, których dokonano w Moskwie, stali nie Czeczeńcy, ale rosyjskie służby bezpieczeństwa. W ten sposób miały one skierować nienawiść i frustrację społeczeństwa rosyjskiego na mieszkańców Kaukazu, legalizując trwającą wojnę. Litwinienko został aresztowany i oskarżony. W pierwszym procesie uniewinniono go, w kolejnym skazano na 3 lata w zawieszeniu. Rosjanin nie czekał. Uciekł z Rosji w 2000 r. Przez Turcję przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie dołączył do grupy dysydentów, m.in. Borysa Bieriezowskiego. Nie było dotąd w kinie bardziej antyputinowskiego obrazu Rosji. Reżyser nie skupia się tylko na sprawie Litwinienki, politycznego dysydenta, który uciekł z kraju w obawie przed represjami, a następnie umarł otruty w niejasnych okolicznościach. Stara się ujawnić mechanizmy władzy rządzącej w Rosji. Reżyser co krok buduje czytelne paralele, odwołując się do komunistycznego Związku Radzieckiego, rządzonego przez agentów KGB i państwa carskiego. Napisał dwie książki - "Wysadzić Rosję" oraz "Gang z Łubianki", obie są zakazane w Rosji. Dysydent zmarł 23 listopada 2006 r. na oczach kamer całego świata.

Polecam

>>> obrazek<<<< "NAJLEPSZEJ i NAJWIĘKSZEJ TOP LIŚCIE MOTYLA !!!" />

Mgla.Smolensk.2010.PL.VCDRiP.XviD-ELiTEWAREZ.avi play
GATUNEK:DOKUMENTALNY Film "Mgła" został zrealizowany p ...

GATUNEK:DOKUMENTALNY Film "Mgła" został zrealizowany przez Joannę Lichocką i Marię Dłużewską. Zostanie dołączony do "Gazety Polskiej" 5 stycznia. Film zawiera dużo niepublikowanych dotąd zdjęć z miejsca tragedii. - Film będzie pokazywał pierwsze chwile po katastrofie, ale również analizował to, co działo się przed 10 kwietnia. Chcieliśmy też oddać atmosferę wokół lotu prezydenta, jak i tego, co działo się po katastrofie. Film jest dokumentacją zarówno faktów jak i emocji – przyznaje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Zobacz zwiastun filmu, do którego muzykę przygotował Andrzej Dziubek z zespołem De Press..

obrazek

ODKRYCIE ARKI NOEGO - HISTORIA PRAWDZIWA - TVRip-XviD - LEKTOR PL.rmvb play
Brytyjscy dokumentaliści przedstawiają historię bibl ...
obrazekobrazek Brytyjscy dokumentaliści przedstawiają historię biblijnego patriarchy Noego. Posługują się współczesnymi metodami badań naukowych. Z historyczną dokładnością odtwarzają koleje jego życia, by odpowiedzieć na stawiane często pytania: kim był, jak wyglądał, czy rzeczywiście zbudował arkę, gdzie mieszkał i gdzie został pochowany. Według najdawniejszych przekazów, pochodził z terenów Bliskiego Wschodu, żył około pięciu tysięcy lat temu. Miał trzech synów: Sema, Chama i Jafeta. Otrzymał we śnie ostrzeżenie od Boga, który zamierzał ukarać ludzkość za grzechy, zsyłając powódź, która pochłonie całe życie na Ziemi. Autorzy dokumentu próbują zrekonstruować proces budowy arki, zastanawiają się też, jak mogła pomieścić wszystkie gatunki zwierząt, skoro istnieje ich ponad 38 milionów. Film uzupełniony jest wypowiedziami eksperta od starożytnych jednostek pływających, geologa, archeologa oraz biblisty.
ODKRYCIE ARKI NOEGO - VHSRip-XviD - LEKTOR PL.avi play
Film o poszukiwaniu Arki Noego.
obrazekobrazek
Film o poszukiwaniu Arki Noego.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności