-
17 -
267 -
10533 -
23
11801 plików
56,94 GB


- sortuj według:
- 99,6 MB
- 6 wrz 15 0:24
Rodzi się wszechświat. trzy i pół miliarda lat temu powstaje pierwsza komórka. Z tej komórki po wielu milionach lat powstaje również człowiek, tyle że jego organizm składa się z sześciuset tysięcy miliardów takich komórek. Jak się w ym wszystkim połapać? Opowieścią o planecie komórek pokieruje sam Mistrz!
zachomikowany
- 113,4 MB
- 6 wrz 15 0:24
Opowieść o narodzinach człowieka od momentu poczęcia do narodzin. film opowiada z naturalną prostotą o tym, jak z małego ziarenka kształtuje się ludzki organizm.
zachomikowany
- 135,9 MB
- 6 wrz 15 0:24
W tej opowieści nasi bohaterowie opowiedzą o białych krwinkach. to one bronią naszego ciała przed wszystkim tym, co może wyrządzić mu szkodę. Dlatego Mistrz nazywa je strażnikami organizmu. Gdyby ich nie było, chorowalibyśmy bez przerwy...
zachomikowany
- 131,0 MB
- 6 wrz 15 0:24
Kolejna opowieść dotyczy... fabryki. Taką wielką fabryką jest szpik kostny. Codziennie produkuje się tu w ogromnych ilościach płytki krwi. Są one odpowiedzialne za krzepnięcie krwi, a żyją tylko 10 dni... Bez płytek krwi najdrobniejsze skaleczenie mogłoby doprowadzić do tragedii.
zachomikowany
- 86,2 MB
- 6 wrz 15 0:24
Tym razem dzieci odkryją tajemnice krwi. W jaki sposób krew krąży w organizmie? Jak zaopatruje serce i płuca? Jak zachowuje się wtedy, gdy zagrozi jej atak wirusów? Do czego potrzebny jest jej cukier? Na te wszystkie pytanie odpowiedzą nam jak zwykle Mistrz i Profesor Globus.
zachomikowany
- 139,4 MB
- 6 wrz 15 0:24
Kto oglądał opowieść 4 ten wie, ze płytki krwi powstają w szpiku kostnym. W tej opowieści naszym przewodnikiem będzie między innymi Pani Porucznik Psi. To ona opowie dzieciom o tym, jak bardzo pożyteczne są płytki krwi. Dzięki nim zraniony organizm potrafi walczyć z zarazkami.
zachomikowany
- 86,5 MB
- 6 wrz 15 0:24
Każde dziecko wie, gdzie ma serduszko. Po czym to poznaje? Po pulsie serca. Kolejna opowieść przybliży dzieciom mechanizm działania serca. Dowiemy się, jak działa ta wielka pompa napędzająca krew. Profesor Globus pokaże nam, jak zbudowane jest serce: poznamy jego komory i jamy..
zachomikowany
- 165,3 MB
- 6 wrz 15 0:24
Czy wiecie, że bez oddychania nasz organizm przestałby działać, czyli po prostu - umarłby? Ten film pozwoli dzieciom zrozumieć na czym polega praca płuc - tej wielkiej machiny zamieniającej dwutlenek węgla w tlen. Dowiemy się też, dlaczego lepiej jest oddychać przez nos, niż przez usta!
zachomikowany
- 86,9 MB
- 6 wrz 15 0:24
Mózg człowieka to skomplikowany mechanizm: tu spływają informacje od wszystkich naszych zmysłów i narządów, mózg zaś przetwarza je i przekazuje dalej. To skomplikowany proces, ale zrozumiemy go wysłuchując opowieści Mistrza.
zachomikowany
- 86,9 MB
- 6 wrz 15 0:24
Dzieci, które poznały już tajemnice mózgu, wiedzą, że musi on przetwarzać w każdej chwili olbrzymią ilość informacji. Dokonuje tego dzięki maleńkim komórkom nerwowym zwanym neuronami. Neurony nigdy nie odpoczywają. Pracują nawet wtedy, gdy śpimy...
zachomikowany
- 89,9 MB
- 6 wrz 15 0:24
Było sobie życie - oko. Dzięki oku widzimy świat. Zdrowe oko widzi kolory i kształty. Jak jest zbudowane? Dla Mistrza nie ma sekretów. W trakcie jego przeciekawej opowieści dowiemy się również, dlaczego oczy nas czasem kłują i dlaczego płaczemy.
zachomikowany
- 117,0 MB
- 6 wrz 15 0:24
Było sobie... ucho. A nawet dwoje uszu! Czy wiecie, w jaki sposób słyszymy różne dźwięki? Czy wiecie, co to jest trąbka Eustachiusza? Nie? Posłuchajcie uważnie opowieści o bębenku, młoteczku, kowadełku i strzemiączku. Gdyby nie one, nie słyszelibyśmy, jak śpiewają ptaki..
zachomikowany
- 135,5 MB
- 6 wrz 15 0:24
To nasz pancerz i tarcza obronna, Dzięki skórze nasz organizm jest bezpieczny. Z opowieści profesora Globusa i Mistrza dowiemy się, że składa się z kilku warstw, a jej komórki potrafią się odradzać. Przekonamy się również, dlaczego skóra musi być czysta!
zachomikowany
- 133,3 MB
- 6 wrz 15 0:24
Tu rozpoczyna swoją wędrówkę przez nasz organizm każde pożywienie. Najpierw dowiemy się, w jaki sposób język rozpoznaje smaki, do czego służą nam zęby. Po obejrzeniu tego filmu każde dziecko będzie również wiedziało, że śliny nie warto marnować na plucie...
zachomikowany
- 107,8 MB
- 6 wrz 15 0:24
Wstajemy od stołu. Jest już po obiedzie. Czy wiecie, że teraz, gdy my odpoczywamy, organizm zabiera się do ciężkiej pracy? Musi strawić to, co zjedliśmy. To długi i skomplikowany proces. Skomplikowany? Wysłuchajmy opowieści Mistrza, a wszystko stanie się jasne!
zachomikowany
- 120,7 MB
- 6 wrz 15 0:24
Oto fabryka chemiczna organizmu. W wątrobie z trawionego pożywienia powstają zapasy białka i cukru, których potrzebują np. nasze mięśnie i mózg. Wątroba to bardzo ważny organ naszego ciała. Dlatego musimy chronić ja przed zakażeniem. Z dzisiejszej opowieści dowiemy się, jak to robić!
zachomikowany
- 151,6 MB
- 6 wrz 15 0:24
Nerki są wielkim filtrem. To tutaj oczyszczana jest nasz krew i tu usuwane są z naszego organizmu wszelkie zanieczyszczenia i substancje trujące. Jumbo i Hemo dowiedzą się, jak działa ta niezbędna dla naszego organizmu maszyneria i dlaczego każdy zdrowy człowiek potrzebuje aż dwóch nerek...
zachomikowany
- 106,3 MB
- 6 wrz 15 0:24
W tej opowieści pani porucznik Psi oprowadzi nas po układzie limfatycznym, przez węzły chłonne i gruczoły. Ten układ chroni nasz organizm przed wieloma nieprzyjaciółmi. Jakimi? Na to pytanie - zadawane m.in. przez Globinę - odpowie nam niezawodny jak zwykle Profesor.
zachomikowany
- 125,4 MB
- 6 wrz 15 0:24
Czy wiecie z czego składa się kość? Albo z ilu kości składa się szkielet? Po wysłuchaniu tej opowieści nie będzie już dla was żadnych tajemnic! A przecież bez szkieletu wyglądalibyśmy inaczej. Szkielet wspiera bowiem całe nasze ciało i chroni najbardziej delikatne części organizmu: mózg, płuca i serce.
zachomikowany
- 139,9 MB
- 6 wrz 15 0:24
Nasze ciało porusza się m.in. dzięki mięśniom. Około 500 rozmaitych mięśni wprawia w ruch szkielet. Mięśnie stanowią ponad połowę masy ciała człowieka. A czy wiecie, jaki mięsień jest najważniejszy? Uważnie wsłuchajcie się w opowieść Mistrza i Profesora!
zachomikowany
- 85,9 MB
- 6 wrz 15 0:24
Bohaterem tej opowieści jest bez wątpienia Mistrz. Niełatwo jest wytłumaczyć, na czym polega wojna organizmu z atakującymi go z zewnątrz i od wewnątrz mikroskopijnymi wrogami, czyli toksynami. Zatem słuchajmy uważnie Mistrza i jego cierpliwych wyjaśnień!
zachomikowany
- 117,3 MB
- 6 wrz 15 0:24
Piotruś kopie w ogródku i pomaga Mamie. W pewnej chwili zadrapał sobie rękę. Co robić?
Ta opowieść doda nam odwagi: już nigdy nie będziemy bali się szczepień. Po prostu wiedza o niebezpieczeństwie zarażenia naszego organizmu wszelkimi toksynami przezwycięży strach przed igłą!
zachomikowany
- 114,2 MB
- 6 wrz 15 0:24
Bez hormonów organizm utraciłby pewnego dnia wszystkie siły. Taki na przykład hormon jak adrenalina pobudza nas do działania. W tej opowieści Profesor opowie nam o działaniu nie tylko adrenaliny, ale i kilku innych hormonów.
zachomikowany
- 78,2 MB
- 6 wrz 15 0:24
To dosyć skomplikowana opowieść. Czy nie zaskakująca jest bowiem wiadomość, z jaką dzieli się z nami Mistrz? Oto początkiem łańcucha pokarmowego jest... Słońce! Tak, tak! Posłuchajmy opowieści, dzięki której dowiemy się, gdzie jest miejsce człowieka w takim łańcuchu.
zachomikowany
- 109,2 MB
- 6 wrz 15 0:24
Czy zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się w naszym, mózgu, gdy śpimy? Nie tylko przecież mamy kolorowe sny... Z poprzednich opowieści wiemy już, że ciało wymaga regularnych przeglądów i napraw. Teraz dowiemy się, że najlepiej przeprowadzać je, kiedy organizm jest mniej obciążony i śpi...
zachomikowany
- 97,6 MB
- 6 wrz 15 0:24
Opowieść końcową najlepiej jest oglądać cała rodziną. Nie tylko z Mamą i Tatą, ale i z Babcią i Dziadkiem. Bohaterem będzie właśnie Dziadek, który opowie nam o sztafecie pokoleń! Na koniec Maestro roztoczy przed nami fascynującą wizję świata przyszłości. Życie toczy się dalej...
zachomikowany
-
0 -
0 -
26 -
0
26 plików
2,89 GB

