Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
syza29
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Sylwia

widziany: dzisiaj o 19:26

 • pliki muzyczne
  968
 • pliki wideo
  3779
 • obrazy
  624
 • dokumenty
  452

6385 plików
1453,24 GB

Ukryj opis
FolderyFoldery
syza29
# OCEAN'S 11,12,13 #
##@@ FILMY 2008 I STARSZE @@## hasło(syza29)
##@@ FILMY 2009 @@## (syza)
##@@ FILMY 2010 @@## (syza)
##@@ FILMY 2011 @@## (syza)
##@@ FILMY 2012 @@## (syza)
##@@ FILMY 2013 @@## (syza)
##@@ FILMY 2014 @@## (syza)
##@@ FILMY 2015 @@## (syza)
##@@@## POBIERAJ I OGLĄDAJ ZA DARMO###@@@###
 
ALICJA W KRAINIE CZARÓW 2010
AUDIOBOOKI (syza)
AUSCHWITZ-BIRKENA U
 
Adolf Hitler
Filmy dokumentalne
Filmy fabularne o tematyce II wojny światowej
Wyzwolone obozy koncentracyjne
Zdjęcia
AVATAR 3D+napisy
BAJKI DLA DZIECI-i nie tylko
 
DISCO POLO
DOKUMENTY hasło (dokum)
DZWONKI NA TELEFON
E-BOOKI
 
ELEMENTARY 2012-2013 sezon 1
FILMIKI ŚMIESZNE
 
Straszne
FILMY DOKUMENTALNE (syza)
FILMY MUZYCZNE (syza)
Filmy prywatne
FILMY RELIGIJNE
FILMY STEPHENA KINGA
FIMY ŚWIĄTECZNE
GRY I GIERKI
 
JANUSZ WEISS-dzwonie do pani-pana
KABARETY
KLASYKA KINA
 
KOMIKSY- Włatcy móch
KUCHNIA-przepisy
MICHAEL JACKSON--muzyka,t eledyski
 
Filmy fabularne,doku mentalne i filmiki
MIŁOŚĆ PRZYCHODZI POWOLI i dalsze części (syza)
Moja muza
moje pobrane
MUZYKA 2014
MUZYKA ALBUMY
 
MUZYKA FILMOWA
 
13 Dzielnica-Ulti matum 2009
G.I.Joe-Czas kobry 2009
MUZYKA LATA 90
MUZYKA POLSKA
MUZYKA SKŁADANKI 2010
MUZYKA Z SERIALI I TELENOWELI
NA TELEFON
 
Filmy 3gp
Filmy mp4
Tapety-kobiety anioły
NIEMIECKI W PIGUŁCE 2013
OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 1,2,3,4-THE FINAL DESTINATION
PAPIAŻ JAN PAWEŁ II
Playlisty
PLIKI OD WAS ;serdeczne dzieki
PROGRAMY ROZRYWKOWE
 
Kuba Wojewódzki
Moment prawdy
PROGRAMY PC
 
PROGRAMY TV
 
Kossakowski-In icjacja
Prywatne
ROSAMUNDE PILCHER-romans-fi lmy
ŚCIĄGA-SZKOŁA ŚREDNIA
SERIAL PACYFIC-lektor
SERIAL SPARTAKUS -KREW I PIACH -lektor
SERIALE
 
SUNRISE FESTIVAL 07.2009
SUNRISE FESTIVAL-25-26.07 .2008
TAPETY
 
TELEDYSKI
Zachomikowane
ZAKAZANE IMPERIUM 2010-2011 sezon 1,2
ZAKAZANE IMPERIUM 2011 sezon 2x21
ZAKAZANE IMPERIUM 2012 sezon 3
Pokazuj foldery i treści
« poprzednia stronanastępna strona »
 • 484,9 MB
 • 20 paź 15 16:13
obrazek
Pociecha / Solace (2011) PL.TVRip.XviD / Lektor PL
Podczas II wojny światowej setki młodych Norweżek, w większości studentek szkół medycznych, zgłosiły się do służby w Niemieckim Czerwonym Krzyżu i wyjechały na front wschodni. Siostry niosły pomoc zarówno żołnierzom Wehrmachtu, jak i rannym innych narodowości. Kobiety na własnej skórze doświadczyły okrucieństw wojny, wiele z nich zostało zgwałconych. Po powrocie do kraju czekało je oskarżenie o zdradę, a wraz z nim poczucie hańby, utrata praw, mienia, społeczne napiętnowanie, a w niektórych przypadkach nawet kary więzienia. Młodym reżyserkom, Karoline Grindaker i Hilde Kristin Kjos, udało się dotrzeć do sześciu nadal żyjących byłych pielęgniarek i nakłonić je do opowiedzenia swoich wstrząsających historii.

zachomikowany

 • 701,1 MB
 • 20 paź 15 16:13
obrazek
Wkroczeniu wojsk niemieckich do Kijowa we wrześniu 1941 roku towarzyszyła seria tajemniczych wybuchów w kluczowych punktach miasta. Czy były to akty dywersji, czy przypadkowe eksplozje wynikające z wojennego chaosu? Jaki miały one związek z masakrą dokonaną jesienią tego samego roku przez Niemców w Babim Jarze?

zachomikowany

 • 701,9 MB
 • 20 paź 15 16:12
ZACHOMIKUJ
MNIE !!!

Film oparty na faktach. Maj, 1944 r. Pięć tajnych agentek przybywa do Francji z niezwykle ryzykowną i niebezpieczną misją. Louise (Sophie Marceau) – wdowa po przywódcy ruchu oporu, jest świetnie wyszkolonym snajperem; Jeanne (Julie Depardieu) – uliczną prostytutką, która nie zawaha się zabić; Gaselle (Déborah François) to genialny ekspert od materiałów wybuchowych; Suzy (Marie Gillain), była tancerka rewiowa, wdziękom której nie mogą oprzeć się nawet niemieccy oficerowie oraz Maria – włoska hrabina, posiadająca mnóstwo informacji, mogących pomóc w realizacji planu. Ich zadaniem jest przewiezienie do Anglii rannego naukowca, który ma bardzo ważne informacje na temat lądowania aliantów w Normandii. Bez względu na wszystko człowiek ten nie może trafić w ręce nazistów. Od umiejętności, siły woli i determinacji tych kobiet zależą losy wojny.

zachomikowany

 • 353,5 MB
 • 20 paź 15 16:12
obrazekDRAMAT WOJENNY
Film oparty na faktach.
Maj, 1944 r.
Piec tajnych agentek przybywa do Francji z niezwykle ryzykowna i niebezpieczna misja. Louise,wdowa po przywódcy ruchu oporu, jest swietnie wyszkolonym snajperem ,Jeanne uliczna prostytutka, która nie zawaha sie zabic ,Gaselle to genialny ekspert od materialów wybuchowych ,Suzy to byla tancerka rewiowa, wdziekom której nie moga oprzec sie nawet niemieccy oficerowie oraz Maria wloska hrabina, posiadajaca mnóstwo informacji, mogacych pomóc w realizacji planu. Ich zadaniem jest przewiezienie do Anglii rannego naukowca, który ma bardzo wazne informacje na temat ladowania aliantów w Normandii. Bez wzgledu na wszystko czlowiek ten nie moze trafic w rece nazistów. Od umiejetnosci, sily woli i determinacji tych kobiet zaleza losy wojny...
obrazek

zachomikowany

 • 745,6 MB
 • 20 paź 15 16:12

zachomikowany

 • 700,0 MB
 • 20 paź 15 16:12
DZIŚ W NOCY UMRZE MIASTO

* Film fabularny
* Produkcja: Polska
* Rok produkcji: 1961
* Premiera: 1961. 09. 04
* Gatunek: Film psychologiczny, Film wojenny
* Dane techniczne: Czarno-biały. 2595 m. 84 min.
Plenery: Drezno.

z chomika C-D-N

 • 617,9 MB
 • 20 paź 15 16:12
2525_1.jpg
Rok produkcji: 1950
Premiera: 1950. 12. 07

Film powstawał od lata 1948. W okresie październik 1948 - styczeń 1949 zdjęcia kręcono w atelier w Łodzi, następnie kręcono zdjęcia zimowe w Warszawie. Okres zdjęciowy trwał do maja 1949. Plenery: m. in. gruzy warszawskiej Starówki, ul. Długa i Barokowa, okolice pl. Napoleona, kamienice na rogu Orlej i Leszna, ul. Czackiego, Wrocław (sceny wysadzania Warszawy).
Zainspirowana wspomnieniami znanego kompozytora, Władysława Szpilmana, opowieść o tragicznych losach osamotnionego wśród ruin "warszawskiego Robinsona", usiłującego przeżyć dramatyczne wydarzenia roku 1944: stłumienie Powstania Warszawskiego, przymusową ewakuację ludności i bezwzględną zagładę miasta. Po upadku powstania warszawskiego pozostaje w ruinach miasta samotny mężczyzna, Rafalski, "warszawski Robinson". Ratuje od śmierci Krystynę. Niemcy wysadzają w powietrze resztki miasta, zamieniają je w gigantyczne rumowisko. Żyją tu także trzej powstańcy (chcą przedostać się na prawy brzeg Wisły; jeden z nich Andrzej, zakochuje się w Krystynie) oraz radziecki spadochroniarz, który drogą radiową przesyła wiadomości o ruchach wojsk niemieckich. Otoczony przez Niemców skierowuje ogień radzieckiej artylerii na siebie i ginie. Warszawa zostaje wyzwolona. Wojska radzieckie i polskie ruszają w kierunku Berlina.
Reżyseria: Jerzy Zarzycki
Asystent reżysera: Maria Kaniewska, Stanisław Różewicz
Współpraca reżyserska: Hubert Drapella (nie występuje w czołówce)
Scenariusz: Jerzy Andrzejewski, Jerzy Zarzycki
Scenariusz-pomysł: Jerzy Andrzejewski (informacja ta pojawia się jedynie w napisach "Robinsona warszawskiego"), Czesław Miłosz (informacja ta pojawia się jedynie w napisach "Robinsona warszawskiego")
Zdjęcia: Jean Isnard
Obsada aktorska: Jan Kurnakowicz (Piotr Rafalski), Zofia Mrozowska (Krystyna), Igor Śmiałowski (Andrzej, bojowiec AL), Jerzy Rakowiecki (Jan, bojowiec AL), Kazimierz Sapiński (Julek, bojowiec AL), Wieniamin Trusieniew ("Fiałka" ("Fiołek"), radziecki radiotelegrafista; występuje jedynie w "Mieście nieujarzmionym"), Seweryn Butrym (polski generał; występuje jedynie w "Mieście nieujarzmionym"), Adam Daniewicz (występuje się jedynie w "Mieście nieujarzmionym"), Lucjan Dytrych (obergruppenfuhrer Fischer), Jerzy Kaliszewski (oficer niemiecki współdecydujący o zniszczeniu Warszawy),

POLECA CHOMIK "FLICKMA"
ZAJRZYJ DO MNIE - TYSIĄCE FILMÓW, WYŁĄCZNIE Z POLSKIM LEKTOREM I Z OPISEM

zachomikowany

 • 702,4 MB
 • 20 paź 15 16:12

Gatunek: Dramat, Wojenny, Muzyczny
ZAPRASZA POLSKI-LEKTORProdukcja: Polska

Premiera: 8 Stycznia 1947 (Polska) 8 Stycznia 1947 (świat)
POLSKI FILM
Opis filmu: Wersja: AVI 101 Minut
Akcja filmu rozgrywa się od września 1939 roku do wyzwolenia Warszawy w styczniu 1945 roku. Muzyk Roman Tokarski (Jerzy Duszyński) opowiada repatriantowi z Anglii swoje wojenne przeżycia. Po zajęciu Warszawy przez Niemców Roman założył uliczną orkiestrę. Wraz z siostrą Haliną należał do podziemnej organizacji, dla której przewoził broń i nielegalne wydawnictwa. W czasie jednej z nich zginął ukochany Haliny, Ryszard. Pierwszy polski powojenny film fabularny.

zachomikowany

 • 699,5 MB
 • 20 paź 15 16:11
Sensacyjny dramat psychologiczny, dotyczący działalności Gwardii Ludowej na Śląsku, przedstawia od strony ludzkich charakterów i postaw historię prowokacji agentów gestapo, przenikających w szeregi podziemia...

Rok produkcji: 1978

z chomika adam_xyz

 • 700,1 MB
 • 20 paź 15 16:11
Rok produkcji: 1984
Premiera: 1984. 09. 08
"Każdego roku w grudniu, w rocznicę mojej śmierci, idę na swój grób... zapalam tradycyjną świeczkę i przypominam sobie okres, w którym mnie uśmiercono" - to fragment wydanych pod tytułem "Benefis konspiratora" wspomnień Stanisława Miedzy-Tomaszewskiego. Jego okupacyjne przeżycia stały się inspiracją dla scenarzysty Jerzego Janickiego. Kilka lat wcześniej na podstawie tej samej fabuły zrealizowano widowisko telewizyjne.
Tomaszewski w roku 1941 wpadł w ręce Gestapo. Niemcy szybko zorientowali się, że mają w ręku osobę, która zna szyfr niezbędny do odczytania listy konspiratorów działających na terenie Rzeszy. Torturowany nie zdradza szyfru, ale bliski załamania przesyła prośbę o truciznę. Lekarz, do którego zwrócono się o cyjanek proponuje, przemycenie na Pawiak zamiast trucizny bakterii tyfusu. Z rozpoznaniem tej choroby Leopold Wójcik - bo takie nazwisko nosi w filmie bohater - trafia do szpitala. Leżąc w szpitalu zakaźnym symuluje atak wyrostka robaczkowego. Przewieziony zostaje do szpitala na Płocką wprost na salę operacyjną. Niemcy zostają pod drzwiami. Po jakimś czasie lekarz oświadcza czekającym, że pacjent zmarł. Na wózku leżą jego zwłoki. Panicznie bojący się tyfusu Niemcy nawet nie dokonują szczegółowych oględzin. A tymczasem zmarłym jest zupełnie inny, choć bardzo podobny człowiek. Wójcik zostaje ocalony.
Film zrealizowany został w zawrotnym tempie 24 dni. Stanisław Tomaszewski wystąpił w jednym z epizodów, pełnił także rolę konsultanta. Zdjęcia nakręcono w autentycznych celach Pawiaka, a sekwencje szpitalne na ul. Lindleya w Szpitalu Dzieciątka Jezus oraz w Szpitalu Praskim.

z chomika adam_xyz

 • 699,7 MB
 • 20 paź 15 16:11
Hélène nie uznaje żadnych kompromisów w miłości i tego samego wymaga od mężczyzny, którego kocha. Jean uwikłany w politykę broni się przed odpowiedzialnością, jaką niesie za sobą stały związek, a wybuch wojny dodatkowo komplikuje sytuację kochanków.

z chomika TADOANDO

 • 331,2 MB
 • 20 paź 15 16:11
Fabuła filmu rozgrywa się w ruinach powojennego Berlina, w którym korespondent wojenny Jake Geismar (George Clooney) spotyka Lenę Brandt (Cate Blanchett), byłą kochankę, której zaginiony mąż jest obiektem obławy prowadzonej zarówno przez armię amerykańską, jak i radziecką. Intryga nabiera rozmachu, gdy Jack próbuje rozwikłać sekrety, które być może ukrywa przed nim Lena, chcąca desperacko wyrwać się wraz z mężem z Berlina. Tully (Tobey Maguire), żołnierz oddziałów zmotoryzowanych amerykańskiej armii, oddelegowany do wożenia Jake'a po Berlinie, ma znajomości na czarnym rynku, co może stanowić drogę ucieczki dla Leny lub zaprowadzić ich wszystkich w jeszcze mroczniejszy świat.

z chomika monia_kay21

 • 302,7 MB
 • 20 paź 15 16:10
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" - napisał kiedyś Walter Lippman, słynny publicysta amerykański i wielki obrońca demokracji liberalnej. Słowa te stanowią motto filmu Mariusza Olbrychowskiego, którego głównym bohaterem i narratorem jest Niklas Frank, niemiecki pisarz i dziennikarz, wieloletni współpracownik magazynu "Stern", niegdysiejszy korespondent wojenny, relacjonujący konflikty w Angoli i na Bliskim Wschodzie. Frank był też jednym z pierwszych przedstawicieli zachodniej prasy, którzy przeprowadzili wywiad z Lechem Wałęsą, a po 1989 r. także z licznymi innymi polskimi politykami. Jego wielokrotne peregrynacje do Polski nie wiązały się wszakże wyłącznie z obowiązkami zawodowymi. Niklas Frank jako najmłodszy syn generalnego gubernatora okupowanej Polski, Hansa Franka, większość swego życia spędził na poszukiwaniu znajomych, przyjaciół, podwładnych oraz członków rodziny swojego ojca, aby poznać prawdę o jego osobie i losach. W trakcie poszukiwań odkrył wiele nieznanych faktów, które świadczą o bezwzględności generalnego gubernatora i żywionej przezeń pogardzie dla ludzi, którzy nie urodzili się aryjczykami. ".... życie człowieka, którego ojca powieszono za zbrodnie przeciwko ludzkości, nie może być normalne.... " - mówi Niklas Frank i ma rację, ale tylko częściowo. Jest człowiekiem wrażliwym, wyczulony instynkt moralny każe mu postrzegać własną egzystencję jako naznaczoną piętnem niezawinionej, ale jednak hańby. Większość jego rodzeństwa nie podziela tego punktu widzenia. Ich zdaniem Hans Frank był niewinny. Wykonywał rozkazy, a powieszono go w akcie zemsty zwycięzców na zwyciężonych. Jedna z jego córek, rodzona siostra Niklasa, wyjechała do RPA, bo pociągało ją życie w apartheidzie, oczywiście wśród tamtejszej białej kasty panów. Wstrząsająca jest również opowieść Niklasa Franka o podróżach autostopem po powojennych Niemczech. Wielokrotnie informując kierowców, czyim jest synem spotykał się z przychylnymi reakcjami. Dla wszystkich tych ludzi (przeważnie byłych żołnierzy) Hans Frank to był swój chłop.

zachomikowany

 • 700,0 MB
 • 20 paź 15 16:10
e-fotek.pl - Twój hosting zdjęć
Film polski
(dramat wojenny, Polska 1979)
Akcja filmu toczy się pod koniec II wojny światowej. Grupa polskich żołnierzy zostaje schwytana przez Niemców i ma zostać rozstrzelana. Postanawiają uciec, zostają jednak schwytani przez Niemców, a potem spaleni żywcem w stodole.

z chomika YPSYLONKA

 • 410,2 MB
 • 20 paź 15 16:07
ImagePreview.aspx?id=107997629Kobieta w Berlinie (oryg. A Woman in Berlin, 2008) − niemiecki dramat wojenny w reżyserii Maksa Färberböcka. Film opowiada o doświadczeniach kobiet w ostatnich dniach wojny podczas zdobywania Berlina przez żołnierzy Armii Czerwonej, szczególnie o gwałtach wojennych. Premiera w Niemczech miała miejsce 23 października 2008, polska premiera odbyła się 8 maja 2009.

Scenariusz filmu powstał na podstawie wydanej anonimowo w latach 50. autobiograficznej książki niemieckiej dziennikarki Marty Hillers Eine Frau in Berlin (wyd. pol.: Anonyma, Kobieta w Berlinie, Warszawa 2009). Muzykę do filmu skomponował Zbigniew Preisner. Zdjęcia plenerowe kręcono we Wrocławiu i Legnicy.

Film otrzymał dwie nominacje do Niemieckiej Nagrody Filmowej (Deutscher Filmpreis): za najlepszy dźwięk oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą dla Irm Hermann. Reżyser zdobył nagrodę Santa Barbara International Film Festival za najlepszy film zagraniczny

z chomika osana

 • 1,08 GB
 • 20 paź 15 16:07
Image.aspx?id=122829841 Porywająca historia miłosna, rozgrywająca się w dramatycznych i trudnych czasach.
Piękna fotografka o arystokratycznym pochodzeniu Gilda (Charlize Theron) i irlandzki nauczyciel Guy (Stuart Townsend) po raz pierwszy spotykają się na początku lat 30. ubiegłego wieku w Anglii. Zostają kochankami i, chodź Guyowi wydaje się, że to tylko sen rodem z Hollywood, ich znajomość ma ciąg dalszy. Gilda zaprasza ukochanego do Paryża, gdzie mieszka razem z olśniewającą hiszpańską modelką Mią (Penelope Cruz). Beztroskie, lekkie i przyjemne życie we trójkę kończy się wraz z wybuchem wojny domowej w Hiszpanii. Mia i Guy postanawiają przyłączyć się do walki z faszystami gen. Franco, Gilda zostaje, aby nadal błyszczeć na paryskich salonach. W 6 lat później już po wybuchu II wojny światowej Guy jako oficer wywiadu brytyjskiego ponownie pojawia się w Paryżu. Ze zdumieniem odkrywa, że Gilda mieszka teraz ze swoim nowym kochankiem nazistowskim oficerem...
Image.aspx?id=127571333

zachomikowany

 • 1,46 GB
 • 20 paź 15 16:07
front.jpg Maj 1945, koniec II Wojny Światowej. Niemiecki saper postanawia wrócić do ZSRR i tam "odpokutować" zbrodnie, jakich dopuścił sie w czasie wojny. Zamierza poświęcić się rozbrajaniu min w obiektach cywilnych. W drodze do ZSRR towarzyszą mu kapitan Armii Czerwonej i tłumaczka-porucznik o miękkim sercu.
Saperowi udaje się zrealizować plany - dociera do miejsca, w którym, zanim zginie w wyniku eksplozji, uratuje mnóstwo ludzi. Czas i miejsce jego śmierci będą symboliczne na wielu poziomach: umiera w ZSRR w czwartą rocznicę niemieckiej inwazji. Czy jego śmierć była przypadkowa?
"Czas zbierania kamieni" to obraz będący częścią "nowej fali", ukazującej ludzką twarz wroga w rosyjskim kinie, poświęconym tematowi wojn

zachomikowany

 • 700,0 MB
 • 20 paź 15 16:07
m22.jpg Gwiazdorska obsada, z Richardem Burtonem i Marcello Mastroiannim na czele, we wstrząsającym dramacie wojennym, którego akcja oparta została na autentycznych wydarzeniach.
23 marca 1944 roku w Rzymie od bomby, rzuconej przez włoskich partyzantów, zginęło 32 Niemców z SS. Działo się to w czasie obchodów rocznicy powstania we Włoszech partii faszystowskiej. Władze niemieckie zażądały krwawego odwetu - egzekucji 320 niewinnych osób. Rozpoczyna się dramatyczna walka o uratowanie życia przynajmniej niektórych zakładników..
m33.jpg

zachomikowany

 • 0,96 GB
 • 20 paź 15 16:06
produkcja: Wielka Brytania gatunek: Wojenny (1965)

Film oparty na faktach. Druga wojna światowa w Norwegi okupowanej przez Niemców znajduje się fabryka ciężkiej wody potrzebnej nazistom do stworzenia własnej bomby atomowej. Knut Straud lider ruchu oporu wraz z Rolfem Pedersonem agentem brytyjskim starają się pokrzyżować ich plany.

z chomika Chayka

 • 174,8 MB
 • 20 paź 15 16:06
Urodzili się i wychowali w małej ukraińskiej wiosce koło Lwowa, na kresach II Rzeczypospolitej. Po 56 latach bohaterzy filmu powracają do swojego siedliska. Co pozostało z ówczesnej barwnej atmosfery życia wielonarodowościowej (Ukraińcy, Polacy, Żydzi, Niemcy) społeczności? Niewiele. Została tylko pamięć wśród ludzi tam żyjących. Konstancja Morawska pochodzi z polskich ziemian żyjących na kresach II Rzeczypospolitej. Urodziła się i wychowała w małej ukraińskiej wiosce koło Lwowa. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym dworze, który wraz z rodzeństwem musiała opuścić we wrześniu 1939 roku. Dzisiaj po dworze nie ma śladu, został zburzony, gdy wkroczyła Armia Czerwona. Pozostała jednak cerkiew unicka, cmentarz, gdzie pochowana jest matka pani Konstancji, zachowały się zabudowania gospodarcze, a przede wszystkim pozostała pamięć i ludzie - Ukraińcy, którzy kiedyś pracowali we dworze. Po pół wieku bohaterka filmu zdecydowała się odwiedzić rodzinne strony. Co zastanie w miejscu swego urodzenia, w swojej małej ojczyźnie, którą pieczołowicie przechowuje w swej pamięci, jak zostanie przyjęta przez żyjących tam ludzi, którzy pamiętają ją jako małą dziewczynkę? Czy pozostało coś jeszcze z barwnej atmosfery wielonarodowościowej społeczności, żyjącej przed wojną na tych terenach?

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/428874

z chomika bombadilwlocie

 • 400,7 MB
 • 20 paź 15 16:06
hosting obrazków
Oparty na faktach film opowiada historię bohatera II wojny światowej, sierżanta Charlesa Cowarda, który służył w brytyjskim wywiadzie. Początkowo przebywał na wschodzie Europy, potem na rozkaz Montgomery'ego wraz z innymi oficerami wywiadu został przeniesiony do Arnhem. Coward trafił do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, do osławionego stalagu 8B. Próbował dopingować towarzyszy niedoli do ucieczki. W końcu przebrany za rannego niemieckiego żołnierza przy pomocy polskiego ruchu oporu uciekł z obozu.

z chomika Filmy-i-Muzyka

 • 699,2 MB
 • 20 paź 15 16:06
Gatunek: Wojenny, dramat
Produkcja: Belgia, Holandia

Ostatnia zima wojnyPremiera: 2009
Wersja: RMVB (DVDRip)
Czas trwania: 103 min


POLSKI LEKTOR


Opis filmu:
14-letni Michiela żyje w małej holenderskiej miejscowości i zimą 1944 roku chce się zwerbować do podziemnego ruchu oporu, choć nie wie jak tego dokonać. Wszystko się zmienia, gdy jego bliski przyjaciel pyta go, czy dostarczy pewien list, gdy "sprawy pójdą nie tak jak powinny". Od tego momentu życie chłopca diametralnie się zmienia...


Obsada:
Martijn Lakemeier, Yorick van Wageningen, Raymond Thiry

zachomikowany

 • 1,37 GB
 • 20 paź 15 16:06
Czas trwania: 2 godz. 2 min.
Gatunek: Wojenny, Dramat historyczny
Premiera: 3 maja 1979 (Świat)
Reżyseria: Volker Schlöndorff
Scenariusz: Franz Seitz, Jean-Claude Carrière
Postać głównego bohatera powieści obrazuje problematykę okresu drugiej wojny światowej. Jego postanowienie w kwestii pozostania dzieckiem odnosi się do kontestacji wobec świata zdominowanego przez niepotrzebną przemoc, brak prawdziwej międzyludzkiej bliskości...
obrazek
Dzieje głównego bohatera, Oskara rozpoczynają się na kaszubskim kartoflisku, pod czterema spódnicami babki Anny. Tam właśnie Józef Koljaczek znajduje schronienie i poczyna matkę Oskara. Sam Oskar przychodzi na świat w 1923 roku w Gdańsku. Nie dowiemy się kto był jego ojcem - czy mąż Agnieszki, niemiecki mieszczanin Alfred Matzerath, czy przyjaciel domu, Kaszub Jan Broński. Oskar używał będzie obu nazwisk. Ćma wybijająca intensywny rytm na szkle żarówki, którą Oskar dostrzega zaraz po urodzeniu, określa jego los: dobosza i człowieka, którego głos ma władzę nad szkłem. Matzerath cieszy się, że rodzi mu się syn - przyszły sklepikarz. Jednakże w swoje trzecie urodziny, kiedy otrzymuje pierwszy blaszany bębenek, Oskar postanawia, że nie będzie dalej rósł. "Przypadkowo" spada ze schodów tak, by zatrzymanie wzrostu wydało się dorosłym najzupełniej naturalne. Nie przestaje jednak rozumieć... Tak zaczynają się niezwykłe dzieje Oskara, jednego z najniezwyklejszych bohaterów prozy europejskiej. Film Schlöndorffa jest bowiem ekranizacją powieści Güntera Grassa. Krytycy zarzucali reżyserowi, że zagubił wieloznaczność epiki Grassa, jej alegoryczność i nowatorstwo w konstrukcji narratora. Najczęściej zastanawiano się: kim jest Oskar?; jak nazwać jego status ontologiczny?; czy jest człowiekiem? Sam Schlöndorff chciał, by w jego filmie rolę Oskara grało dziecko, nie karzeł. I znalazł do tej roli dziecko genialne: Davida Bennenta. Podstawowe sposoby egzystencji Oskara, jak pisze Maria Janion, to: dziecko (ale dziecko dziwne: trojga rodziców, żyjące w dzieciństwie i w późniejszym życiu jako "obce", na wygnaniu) karzeł (ze świadomego wyboru) Puer Senex (Dziecko-Chłopiec-Starzec) Genius loci (Geniusz miejsca i legenda Gdańska) Oskar jest przede wszystkim wcieleniem destrukcji. Najważniejsze rzeczy wypowiada na dwa sposoby: albo na blaszanym bębenku, albo rozśpiewując szkło. Oskar tworzy i niszczy, jest transgresywny jak każdy artysta, z tym, że mówi językiem nie-ludzkim. Jest o tyle demoniczny, o ile każdy artysta jest "inny", "obcy", "medialny". Autor "Blaszanego bębenka" ideologii, która prowadzi do zbrodni przeciwstawia sztukę. Oskar żyje w świecie, w którym zalęgał się, rodził i rozkwitał faszyzm. Wycofał się więc z historii i ludzkiej egzystencji, osądził świat jako nieludzki artysta. W kondycji karła Europa widziała nie tylko curiosum natury, lecz uniwersalną figurę obcości.

Polecam również inne SUPER AUDIOBOOKI i FILMY


obrazek

z chomika staszkos

 • 350,0 MB
 • 20 paź 15 16:05
obrazek

ZABILI NAS W WIGILIĘ; IHROWICA 24 GRUDNIA 1944
Film opowiada o zbrodni w Ihrowicy, województwo tarnopolskie w dniu Wigilii Świat Bożego Narodzenia 1944 roku...
Między godziną szesnastą a osiemnastą, w ten tak ważny każdego uroczysty dla każdego katolika dzień, upamiętniający przyjście na świat Zbawiciela, przy wigilijnych stołach zginęły dziewięćdziesiąt dwie osoby razem z księdzem Stanisławem Szczepankiewiczem, jego matką, bratem i siostrą.
Ginęli okrutnie mordowani siekierami, paleni żywcem.zachomikowany

 • 1,10 GB
 • 20 paź 15 12:27

gatunek: Dramat, Wojenny
produkcja: Jugosławia
premiera: 19 kwietnia 1979 (świat)
reżyseria: Miomir 'Miki' Stamenković
scenariusz: Petar Dulovic
Wśród Niemców i partyzantów są źli i dobrzy. Ale młody partyzant jest zaślepiony żądzą zemsty za zamordowaną rodzinę, a SS-s man jest po prostu podły i perfidny. Po drodze na tytułowy most, giną jedni jak i drudzy.
A na koniec młody żądny partyzant patrzy,z poczuciem winy, jak Niemcy zabierają z punktu wymiany jeńców, których nie udało się wymienić.
Podobno to na faktach autentycznych,tak przynajmniej wynika z napisów końcowych. Ale film zrobiony z typowym dla państw komunistycznych patosem.

z chomika G02

« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  49
 • pliki muzyczne
  0

49 plików
29,94 GB

k.1949

k.1949 napisano 7.09.2015 23:05

zgłoś do usunięcia
anya-86

anya-86 napisano 11.09.2015 19:16

zgłoś do usunięcia
SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM
anya-86-filmy

anya-86-filmy napisano 4.10.2015 10:17

zgłoś do usunięcia
SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 , FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

wadem-film napisano 15.10.2015 14:01

zgłoś do usunięcia

wert4y78uytrew napisano 15.10.2015 21:36

zgłoś do usunięcia

BAJKI-2013

BAJKI-2013 napisano 14.12.2015 20:40

zgłoś do usunięcia
wodniczkaaa

wodniczkaaa napisano 7.01.2016 20:46

zgłoś do usunięcia
obrazek Zapraszam na film i muzykę.

elena90 napisano 1.04.2016 12:06

zgłoś do usunięcia
obrazek
anya-film-2016

anya-film-2016 napisano 28.05.2016 00:50

zgłoś do usunięcia

tekst alternatywny

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności