Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
sara03
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta Anna

widziany: 5.08.2013 08:33

 • pliki muzyczne
  40790
 • pliki wideo
  4478
 • obrazy
  46522
 • dokumenty
  1209

93809 plików
2311,08 GB

Ukryj opis Rozwiń
FolderyFoldery
sara03
@@-RELIGIA
 
@@TAPECIARNIA- tapety o WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI
 
@1-GALERIA
 
@2-CO MNIE ZAUROCZYŁO
 
@2-OBIEŻYŚWIAT-fi lmy dokumentalne
@2-PANORAMY SFERYCZNE
 
PANORAMY SFERYCZNE 1
PANORAMY SFERYCZNE 2
PANORAMY SFERYCZNE 3
@2-SPACERKIEM po
 
POLSKA
 
ŚWIAT
@2-ZWIEDZAM WIRTUALNIE ŚWIAT-ciekawe linki
 
Inne ciekawe linki-różności ....warto zerknąć
@2-ZWIEDZAMY -przewodniki audio
 
@2-ZWIEDZANIE-fil my
 
@2-ZWIEDZANIE-fot ki
 
POLSKA
 
ŚWIAT
@3-FILM fabularny
 
@3-FILM seriale
 
@3-FILM serie
 
@3-FILM-dokument
 
@5-KABARET
 
@5-KOCHAM PANA Panie Sułku
@6-POEZJA
 
@7-KONCERTY
 
@7-MUZYCZNE clipy
 
CIEKAWOSTKI
 
7 Cudów świata
 
7 Cudów starożytneg o świata
7 Nowych cudów świata
Ale chatka
Aura i Zorza polarna
Chata szejka
Chmury soczewkowate
Cicha woda
Cuda w Garabandal
Cudeńka z piasku
 
Gdańsk z piasku
Deszcz żab nad Serbią
Deszcz...niezw ykły
Dziwne drzewa
Erich von Daniken
Gocta....jeden z najwyższych wodospadów świata
Góra lodowa
Hua Shan-Chiny
IQ
Jack z Pelrous
Jedzie pociąg z daleka
 
Ale....... pociąg
Kolosy Memnona
Kryształowa Katedra-Garden Grove-Kaliforn ia
Krzywy las
Machu Picchu
Mistyczne schody-Santa Fe
Muszelkowa Świątynia w Taipei
Naj
Najmniejszy pies na świecie
Największe Dziury Świata
Największe psy na świecie
NASA
Niebezpieczne drogi
Niebezpieczne lotniska
Niesamowity uśmiech
Nietypowa architektura
Niewytłumaczal ne zjawiska
 
Niezwykła fotografia
Oaza
Płaskowyż Nazca
Pływające wyspy na jeziorze Titicaca
Pompeje
Preikestolen-k lif w Norwegii
Reinkarnacja
Różne ciekawostki
 
Dokument
Tajemnice umysłu
Wielki Kanion
Wir Oregoński
Wszystko z kwiatów
Zdjęcia które obiegły świat
Złoto-warto to wiedzieć
Żywe skamieliny
KOTY---moi ulubieńcy
 
KUFEREK na prezenty[hasło 123]
KULINARIA+nalewki
 
ODROBINĘ EROTYKI......z uśmiechem
 
Erotyki-audio
 
Erotyki (41m 13s) (bez odc. 11)
Poetycko
PPS-ki
POD żaglami
 
w malarstwie 1
w malarstwie 2
PPS-ki
 
Zachomikowane-1
Pokazuj foldery i treści
 • 5 KB
 • 15 lut 09 19:08
W południowo-zachodnim Zimbabwe, na południe od Bulawayo, leżą wzgórza Matopo, gdzie znajdują się naturalne wieże balansujących kamieni, ułożonych po różnymi kątami. Zbudowane są one z granitu - skały, która wypłynąwszy z wnętrza Ziemi jako lawa, ostygła, formując ogromne, półkoliste wzgórza.

z chomika Ewana50

 • 55 KB
 • 15 lut 09 19:08
Wysoka Tama Asuańska jest jedną z dwóch tam na Nilu, znajdujących się w pobliżu miasta Asuan w Egipcie. Tama znajduje się około 13 km na południe od Asuanu, leżącego na wschodnim brzegu Nilu, około 970 km na południe od Kairu.

z chomika Ewana50

 • 108 KB
 • 15 lut 09 19:07
Piekielne Wybrzeże, tak nazwali to miejsce portugalscy żeglarze. Nic dziwnego, Wybrzeże Szkieletów jest usiane wręgami rozbitych okrętów, które zabłądziły w gęstej mgle. W 1976 roku rozbił się tutaj trawler rybacki z RPA, Suiderkus. Szkielety rybaków znaleziono dopiero kilka lat później.

Smutne losy związane są także ze statkiem Dunedin Star, osiadłym w miejscu pod nazwą Angra Fria w 1942 roku ze 106 osobami na pokładzie. Niewielka grupa pasażerów ruszyła na pustynię i wkrótce ślad po nich zaginął. Inni czekali na statku licząc na pomoc z morza. Sygnał SOS usłyszały trzy przepływające w pobliżu jednostki, jednak sztorm uniemożliwił ewakuację szalupami rozbitków. Dwa statki wycofały się z akcji ratowniczej, trzeci Sir Charles Elliot utknął na mieliźnie 350 metrów od brzegu. Dopiero po dwóch tygodniach zrzucono na spadochronach paczki z żywnością z samolotu wojskowego. Jeszcze tego samego dnia pilot zdecydował się na lądowanie na plaży. Zabrano najpierw kobiety i dzieci, ale przy starcie samolot zakopał się w piasku. Rozbitkowie zostali uratowani dopiero po 26 dniach. W wigilię Bożego Narodzenia kilka pojazdów mechanicznych odnalazło część pozostałych przy życiu rozbitków.

Obecnie znajdują się tutaj pozostałości po bazie naukowej wzniesionej w celu prowadzenia badań nad możliwością budowy niewielkiego portu na tym skalistym wybrzeżu. Jedynymi mieszkańcami tej stacji jest teraz około 20000 fok wygrzewających się na słońcu.

z chomika Ewana50

 • 63 KB
 • 15 lut 09 19:07
Zwana jest Ziemią Strachu albo Pustynią Pragnienia. A można dodać jeszcze kolejne miano: Martwa Ziemia. Bo jest całkowicie pozbawiona jakiegokolwiek życia.

z chomika Ewana50

 • 107 KB
 • 15 lut 09 19:07
Saint Lucia Estuarium znajduje się we wschodniej części Republiki Południowej Afryki w prowincji KwaZulu-Natal, niedaleko od słynnego miasta portowego Durban. Znajduje się ono na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, ponieważ stanowi największe w Afryce estuarium, zajmujące obszar 325 km kwadratowych.

z chomika Ewana50

 • 114 KB
 • 15 lut 09 19:07
Wzdłuż wybrzeża Belize rozciągają się przepiękne przybrzeżne atole, nadmorskie laguny, estuaria rzek i lasy namorzynowe. Możemy tam spotkać wiele zagrożonych gatunków, w tym żółwie morskie, manaty i krokodyle. Znajduje się tam również największa na półkuli północnej rafa koralowa.

Rafa Koralowa Belize wchodzi w skład Środkowoamerykańskiej Rafy Koralowej, która liczy ponad 300 km długości i rozciąga się od Cancún na półwyspie Jukatan w Meksyku, aż do wybrzeży Gwatemali. Rafa oddalona jest od brzegu około 300 m w północnej części Belize, natomiast 40 km na południu. Jest to druga co do wielkości rafa koralowa, większa jest jedynie Wielka Rafa Koralowa w Australii.

Rafa Koralowa Belize tworzy jeden z najbogatszych ekosystemów na świecie. Jest domem dla wielu różnorodnych roślin i zwierząt. Zamieszkuje ją 70 twardych i 36 miękkich gatunków koralowców, 500 gatunków ryb oraz setki gatunków bezkręgowców.

Ze względu na swoje wyjątkowe piękno, szczególne procesy ekologiczne i biologiczne tam zachodzące, a także liczne zagrożone gatunki Rafa Koralowa Belize została wpisana w 1996 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

z chomika Ewana50

 • 48 KB
 • 15 lut 09 19:07
Odludny region w północno-zachodniej części Północnej Prowincji Przylądkowej w RPA w pobliżu miasteczka Springbok zwany jest wyżyną Nama, albo potocznie Namakwa. Położone pomiędzy Górami Kamiesberg i morzem, z pozoru niczym nie wyróżniające się miejsce przez większą część roku, słynie z przepięknych dzikich kwiatów, w większości cebulkowych rozkwitających w czasie nadchodzącej wiosny.

z chomika Ewana50

 • 416 KB
 • 15 lut 09 19:06
Larabanga jest miastem w północno-zachodniej Ghanie. Znane jest z wybudowane z mułu, bielonego meczetu.

Meczet w Larabanga jest najstarszym meczetem w Ghanie i jednym z najstarszych w Afryce Zachodniej. Dokładna data jego budowy nie jest znana, ale szacuje się, że powstał około 1421 roku.

Każdego roku meczet musi przejść renowację ze względu na zniszczenia ścian z mułu spowodowane ulewnymi opadami deszczu w czasie pory deszczowej.

z chomika Ewana50

 • 136 KB
 • 15 lut 09 19:06
Krzywy Domek znajduje się przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Swoim wyglądem nawiązuje do bajkowych rysunków Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga, a także projektów Antonio Gaudiego.

Budynek znajduję się przy reprezentacyjnej ulicy Sopotu, która popularnie nazywana jest Monciakiem. Ze względu na liczne restauracje, kawiarnie i kluby jest to jedno z najtłumniej odwiedzanych miejsc w Trójmieście.

Budynek zaprojektowany przez Szczepana Szotyńskiego został wybudowany w 2003 roku, a jego realizacja kosztowała 10 mln złotych. Falista fasada wykończona kamieniem i piaskowcem, wyróżnia się na tle otaczających ją kamieniczek. Niecodzienne jest także kolorowe, witrażowe wejście, a także dach pokryty blaszaną, emaliowaną dachówką, której kolory przechodzą od ciepłej zieleni, poprzez morski błękit aż do błękitu paryskiego.

Wnętrzne budynku nie robi już takiego wrażenia jak elewacja zewnętrzna. W budynku obecnie mieści się centrum handlowe.

z chomika Ewana50

 • 384 KB
 • 15 lut 09 19:06
W pobliżu miasta Monroe znajduje się największa w rzeźba Chrystusa w Stanach Zjednoczonych. Jezus wyrzeźbiony został od klatki piersiowej z ramionami i głową podniesioną ku niebu.

Rzeźba, wzniesiona we wrześniu 2004 roku, liczy prawie 19 metrów wysokości i waży ponad 7 ton. Zaprojektował ją Brad Coriel, a wyrzeźbił James Lynch.

Posąg wykonany jest z drewna i styropianu, które zostały umocowane na stalowej konstrukcji. Całość pokryta jest włóknem szklanym oraz żywicą.

z chomika Ewana50

 • 510 KB
 • 15 lut 09 19:06
Jeden z najwyższych wodospadów świata został odkryty dopiero w 2002, a po raz pierwszy sfilmowano go w 2006 roku! Ma 771 m wysokości. W zależności od rankingu, jest trzeci, piąty lub szósty co do wysokości. Skąd ta różnica? Ano z braku zgody co do wodospadów norweskich Ramnefjellsfossen, Mongefossen i Utigard, które przez jednych są liczone, przez drugich nie, a jeszcze inni nie mogą się zgodzić co do wysokości (a nawet istnienia!) trzeciego z wymienionych. W każdym razie na pewno Gocta ustępuje tylko wodospadom Salto del Angel (Wenezuela) i Tugela (RPA) oraz prawdopodobnie dwóm lub trzem z Norwegii. A może i jeszcze jakiemuś; skoro tak potężny został dopiero teraz odkryty, to być może są jeszcze inne?

La Catarata Gocta, bo tak się nazywa leży w niedostępnym zakątku peruwiańskich Andów, na północ od miasta Chachapoyas, stolicy prowincji Amazonas, obejmującej środkowy bieg rzeki Maranon, początkowego odcinka Amazonki. Wbrew nazwie prowincji (w porównaniu do brazylijskiego i kolumbijskiego odpowiednika), nie obejmuje ona porośniętej dżunglą niziny, lecz góry, potężne dla Europejczyka, ale niewysokie jak na peruwiańskie warunki, nie przekraczające 4 tys. metrów nad poziom morza, ale za to pełne przepaści i głębokich, wąskich dolin. W większości porośnięte są nieprzebytą dżunglą. To jeden z powodów, dla którego Gocta tak długo uchowała się przed europejskim wzrokiem. Wyprawy szły bowiem szlakiem inkaskich zabytków, albo wzdłuż większych rzek, aby np. po raz kolejny odkryć kolejne źródła Amazonki. Pomniejsze doliny i rzeczki były pomijane. Ich eksploracja nie opłacała się; sława czekała tylko przy mniej lub bardziej domniemanych źródłach najpotężniejszej rzeki świata.

z chomika Ewana50

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  11
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

11 plików
1,9 MB
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności