Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi

runner07 / Film Zagraniczny / klasyka i wybitne / Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi
Download: Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi

1,27 GB

Długość filmu: 99 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazek.
Gatunek: Biograficzny, Dramat (Francja, Wielka Brytania, Włochy)
Latem 1997 roku wiadomość o śmierci Księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną. Królowa Elżbieta II odgradza się od medialnej burzy grubymi murami zamku Balmoral. Tymczasem Tony’ego Blaira, nowo wybranego premiera, czeka wiele niespodziewanych zadań. W momencie, gdy emocje w państwie stają się silniejsze niż kiedykolwiek, musi on znaleźć ścieżkę dialogu pomiędzy królową, a społeczeństwem.

Helen Mirren ... Jej Wysokość Królowa Elżbieta II
Michael Sheen ... Tony Blair
James Cromwell ... Książę Filip
Sylvia Syms ... Jej Wysokość Królowa Matka
Nagrody: 1 Oscar + 5 nominacji oraz 28 wygranych i 35 nominacji w innych nagrodach.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Całkowite Zaćmienie Total Eclipse -  Leonardo DiCaprio 1995 Lektor PL-1h 46min.avi play
. Reżyseria: Agnieszka Holland Gatunek: Biograficzny, ...
obrazek. Reżyseria: Agnieszka Holland Gatunek: Biograficzny, Dramat, Romans W 1871 roku znany francuski poeta Paul Velaine (David Thewlis) dostaje kilka wierszy autorstwa niejakiego Arthura Rimbauda (Leonardo DiCaprio).Poezja ta wstrząsa Paulem do głębi. Postanawia zaprosić młodego poetę do siebie. Już od pierwszego spotkania jest dla niego jasne, że Rimbaud to nie tylko utalentowany chłopak z literackimi aspiracjami, ale prawdziwy geniusz, obdarzony niesamowitą wrażliwością na sztukę i pozostający poza wszelkimi konwenansami mieszczańskiego życia. Podziw Verlaine'a jest nie tylko literacki, ale przeradza się w homoseksualną fascynację, która staje się inspiracją dla twórczości obu. Produkcja: Belgia, Francja, Wielka Brytania, Włochy
Miasto Zaginionych Dzieci The City Of Lost Children - 1995 Lektor PL-1h 47min.avi play
. Gatunek: Fantazy (Francja, Hiszpania, Niemcy) Na pl ...
obrazek. Gatunek: Fantazy (Francja, Hiszpania, Niemcy) Na platformie pośrodku morza, otoczonej starym polem minowym, mieszka nieszczęśliwy człowiek: starzeje się szybko, poniewż potrafi spać, ale nie potrafi śnić. Porywa więc dzieci z pobliskiego portu, by przeniknąć do ich świadomości - i ukraść ich sny. Film Jeuneta i Caro to bez wątpienia jeden z najciekawszych filmów europejskich lat dziewięćdziesiątych,"Miasto zaginionych dzieci" wyraża głęboko zakorzenioną i skrywaną jednocześnie tęsknotę za dziecięcym pierwiastkiem, który dorośli bezpowrotnie tracą, tak jak umiejętność przeżywania swoich snów.
Duchy Goi Goyas Ghosts - 2006 Lektor PL-1h 49min.avi play
. Reżyseria: Milos Forman Gatunek: Biograficzny, Drama ...
obrazek. Reżyseria: Milos Forman Gatunek: Biograficzny, Dramat,Kostiumowy Hiszpania, rok 1792. Pośród podniecenia dokonującą się we Francji rewolucją sławny malarz Francisco Goya zostaje uwikłany w sprawy Hiszpańskiej Inkwizycji. Pozująca mu piękna Ines jest oskarżona o herezję i zostaje jej wytoczony proces. Goya zwraca się o pomoc w jej uratowaniu do swego starego przyjaciela, mnicha Lorenza. Mimo starań artysty dziewczyna zostaje wtrącona do więzienia i torturowana, a Lorenzo traci swoją pozycję w hiszpańskim Kościele. Mija 20 lat. Francisco Goya znajduje się u szczytu swoich możliwości, jest jednak głuchy i nieco niezrównoważony. Gdy Francuzi znoszą Inkwizycję i uwalniają więźniów, trójka bohaterów spotyka się ponownie.
Medea - Maria Callas 1969 Lektor PL TVRip-1h 45min.avi play
. Gatunek: Historyczny (Francja, Włochy, RFN) Pasolin ...
obrazek. Gatunek: Historyczny (Francja, Włochy, RFN) Pasolini odnalazł w dziele Eurypidesa powiązania ze współczesnością, czyniąć z filmu parabolę stosunków pomiędzy zachodnią cywilizacją a "trzecim światem". Medea to udany melanż baśni filozoficznej i intrygi miłosnej wydobywający zderzenie pomiedzy starym światem religii i nowym swiatem laickim. Główną, niemal niemą rolę Medei, która zabija nikczemnego kochanka Jazona i ich wspólnych synów zagrała sama Maria Callas.Żywa akcja, dramatyczne perypetie ludzi reprezentujących pewne archetypy postepowania prezentowane są w wysmakowanej formie plastycznej i przy użyciu wyszukanych efektów formalnych. Główną role zagrała Maria Callas - największa diwa operowa wszechczasów.
Szepty i Krzyki Cries and Whispers - Liv Ullmann 1972 Lektor PL,dramat-1h 27min.avi play
. Reżyseria i Scenariusz: Ingmar Bergman Trzy siostry ...
obrazek. Reżyseria i Scenariusz: Ingmar Bergman Trzy siostry spotkały się po latach. Karin (Ingrid Thulin) i Maria (Liv Ullmann) przyjechały do umierającej Agnes (Harriet Andersson). Ciszę w domu przerywają krzyki konającej Agnes. Film pokazuje trzy siostry nieumiejące nawiązać porozumienia w obliczu tragedii, wszystkie pozostają samotne ze swoimi własnymi kłopotami. Jeden z najbardziej dręczących i przytłaczających filmów w historii kina. Produkcja: Szwecja Oscar: Najlepsze zdjęcia + 4 nominacje oraz 13 innych nagród i 21 nominacji.
Edward Nożycoręki Edward Scissorhands - Johnny Depp 1990 Lektor PL-1h 40min.avi play
. Gatunek: Fantazy Właściciel ogromnego zamczyska, po ...
obrazek. Gatunek: Fantazy Właściciel ogromnego zamczyska, położonego na wzgórzu, powołuje do życia niezwykłego chłopca-cyborga, Edwarda. Edward, zamiast dłoni, ma nożyczki, którymi niezwykle sprawnie się posługuje. Jest prawdziwym artystą, istotą bardzo wrażliwą. Po śmierci swego twórcy chłopiec opuszcza mury zamczyska i rusza w świat. Trafia na przedmieścia pobliskiego miasteczka, gdzie, po pokonaniu nieufności mieszkańców, staje się ich nadwornym ogrodnikiem i fryzjerem, kreując najwymyślniejsze rzeźby i fryzury. Nikt jednak nie próbuje się z nim zaprzyjaźnić, czy choćby okazać większego zainteresowania, traktując go jak kolejny przedmiot użytkowy. Jedynie energiczna akwizytorka kosmetyków okazuje mu współczucie i zaprasza, by zamieszkał z jej rodziną. Tu poznaje śliczną córkę gospodyni - Kim, z pozoru równie wrażliwą jak on. Mimo to Edward nadal nie znajduje bratniej duszy. "Edward Nożycoręki" został zrealizowany wg scenariusza, który powstał na podstawie dziecięcej wizji Tima Burtona.
Bosonoga Contessa The Barefoot Contessa - Humphrey Bogart 1954 Lektor PL,romans-2h 04min.avi play
. Reżyseria i Scenariusz: Joseph L. Mankiewicz W jedny ...
obrazek. Reżyseria i Scenariusz: Joseph L. Mankiewicz W jednym z podejrzanych lokali w Madrycie Harry Daves (Humphrey Bogart), hollywoodzki reżyser tracący z dnia na dzień swą pozycję z powodu alkoholizmu, poznaje atrakcyjną tancerkę, Marię Vargas (Ava Gardner). Dziewczyna jest dla niego ostatnią szansą: w przypadku stania się wielką gwiazdą, pozwoli mu uniknąć ostatecznej, życiowej klęski. Niestety, Maria zamiast sławy woli związać się z arystokratą, który jak się wkrótce okaże, cierpi na impotencję. Oscar: Najlepszy aktor drugoplanowy + 1 nominacja oraz 1 wygrana i 1 nominacja.
Cinema Paradiso - 1988 Lektor PL-1h 58min.avi play
Lektor Mirosław Utta Muzyka: Ennio Morricone , Andr ...
obrazek Lektor Mirosław Utta Muzyka: Ennio Morricone , Andrea Morricone Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore (Jacques Perrin), który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym "Paradiso". Toto (Salvatore Cascio), jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo (Philippe Noiret), który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena (Agnese Nano), najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje. Oscar: Najlepszy film nieanglojęzyczny oraz 4 inne nagrody i 10 nominacji. Ścieżka dźwiękowa do filmu "Cinema Paradiso" to prawdziwe arcydzieło, które bardzo dobrze oddaje specyfikę i klimat włoskich prowincji przepełnionych rodzinną atmosferą i ciepłym powiewem podzwrotnikowego słońca. Produkcja: Francja, Włochy
Inland Empire - Laura Dern 2006 Lektor PL-2h 52min.avi play
. Reżyseria i Scenariusz: David Lynch Fantasy, Dreszc ...
obrazek. Reżyseria i Scenariusz: David Lynch Fantasy, Dreszczowiec "Inland Empire" opowiada historię ekipy realizującej nowy film. Gwiazdami produkcji reżysera Kingsleya Stewarta (Jeremy Irons) są Nikki Grace (Laura Dern) i Devon Berk (Justin Theroux). W pewnym momencie okazuje się, że film który kręcą, jest remakem, a pierwotna wersja nigdy nie została dokończona z powodu klątwy wiszącej nad tym obrazem. Po pewnym czasie, klątwa dotyka również ekipę tworzącą nową wersję filmu, a w szczególności Nikki, która otwiera drzwi-portal do innego wymiaru. Nic już nie będzie takie jak przedtem. Lynch w "Inland Empire" odsłania najmroczniejsze zakamarki własnej wyobraźni i czyni to w sposób perfekcyjny. To cieszy, tym bardziej, że film został częściowo nakręcony w Polsce z udziałem polskich aktorów. W filmie występują: Karolina Gruszka, Krzysztof Majchrzak. W "Inland Empire" jest wszystko to, co tak mocno kochamy oglądać w obrazach Lyncha: tajemnica, horror, dziwne postacie, wzajemne przenikanie się światów, specyficzny humor oraz dobra muzyka. Całość zlewa się w koszmar rodem z najokropniejszego snu. Lynch oczywiście niczego nie obiecuje, podaje jedynie pewne wskazówki, a drogę musi odnaleźć każdy z widzów już na swój własny sposób. Produkcja: Francja, Polska, USA
Deszczowa Piosenka Singin in the Rain - Gene Kelly 1952 Lektor PL,musical TVRip-1h 38min.avi play
Stany Zjednoczone, koniec ery filmu niemego. Producenc ...
obrazek Stany Zjednoczone, koniec ery filmu niemego. Producenci jednej z większych wytwórni filmowych mają duże problemy z udźwiękowieniem swoich nowych filmów, gdyż ich wielka gwiazda, Lina Lemont, ma głos, który przypomina skrzypiące drzwi. Mimo lekcji wymowy Lina nie "brzmi" dobrze - ani na ekranie, ani w życiu prywatnym. Jej partner, słynny amant, Don Lockwood poznaje bardzo interesującą młodziutką aktorkę, Kathy Selden, która zarabia śpiewając na przyjęciach. Pomimo początkowej niechęci ta dwójka zaprzyjaźnia się i w końcu zakochują w sobie. Pozostaje już tylko jeden problem: głos Liny, który trzeba zastąpić cudzym. Ten zabawny musical już stał siĘ klasykiem, przede wszystkim dzięki tytułowej piosence "Singin' in the rain". "Deszczowa piosenka" to nie tylko najlepszy musical wszech czasów, ale w ogóle jedna z czołowych produkcji w dziejach kina,aż trzy melodie z "Deszczowej piosenki" trafiły na listę stu najlepszych filmowych piosenek wszech czasów Amerykańskiego Instytutu Filmowego.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności