Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi

runner07 / Film Zagraniczny / klasyka i wybitne / Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi
Download: Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi

1,27 GB

Długość filmu: 99 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazek.
Gatunek: Biograficzny, Dramat (Francja, Wielka Brytania, Włochy)
Latem 1997 roku wiadomość o śmierci Księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną. Królowa Elżbieta II odgradza się od medialnej burzy grubymi murami zamku Balmoral. Tymczasem Tony’ego Blaira, nowo wybranego premiera, czeka wiele niespodziewanych zadań. W momencie, gdy emocje w państwie stają się silniejsze niż kiedykolwiek, musi on znaleźć ścieżkę dialogu pomiędzy królową, a społeczeństwem.

Helen Mirren ... Jej Wysokość Królowa Elżbieta II
Michael Sheen ... Tony Blair
James Cromwell ... Książę Filip
Sylvia Syms ... Jej Wysokość Królowa Matka
Nagrody: 1 Oscar + 5 nominacji oraz 28 wygranych i 35 nominacji w innych nagrodach.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Aria - 1987 Lektor PL-1h 30min.avi play
. Gatunek: Komedia, Melodramat, Nowele filmowe, Muzycz ...
obrazek. Gatunek: Komedia, Melodramat, Nowele filmowe, Muzyczny (Wielka Brytania) Dziesięcio-częściowy "przegląd" arii operowych. Każda część jest wyreżyserowana przez innego reżysera, również arie wykonywane są przez wielu artystów opery. W role bohaterów poszczególnych segmentów wcieliła się grupa znanych aktorów (m.in. John Hurt, Bridget Fonda i Theresa Russell) Każda pokazana w formie niesamowitej etiudy filmowej zrealizanej przez jednego z mistrzów kina. Wspaniałe wizjonerskie kino. Osobliwy film.Przepiękna muzyka i jednocześnie bardzo kontrowersyjny, chwilami nawet kiczowaty, w warstwie obrazu. Nie lada problemem jest jego ocenienie.
Co Się Zdarzyło Baby Jane What Ever Happened to Baby Jane - 1962 Lektor PL TVRip-2h 08min.avi play
. Gatunek: Thriller Baby Jane była dziecięcą gwiazdą ...
obrazek. Gatunek: Thriller Baby Jane była dziecięcą gwiazdą. Kiedy dorosła, publiczność zapomniała o niej. Zamiast niej sławę zyskała jej siostra Blanche - nowa gwiazda filmowa Hollywood. Wkrótce na skutek tajemniczego wypadku Blanche staje się niepełnosprawna fizycznie. Jane musi się nią zaopiekować. Ale Jane nienawidzi Blanche... Jeden z najlepszych thrillerów w dziejach kina.Ten film przeszedł do historii kina, zanim jeszcze trafił na ekrany. Robert Aldrich zaangażował bowiem dwie nienawidzące się prywatnie od lat gwiazdy kina - Bette Davis oraz Joan Crawford.To rewelacyjny film, kawał historii kina, w którym jak w lustrze można zobaczyć zmierzch epoki star systemu i jedne z jego dwóch największych gwiazd.
Całkowite Zaćmienie Total Eclipse -  Leonardo DiCaprio 1995 Lektor PL-1h 46min.avi play
. Reżyseria: Agnieszka Holland Gatunek: Biograficzny, ...
obrazek. Reżyseria: Agnieszka Holland Gatunek: Biograficzny, Dramat, Romans W 1871 roku znany francuski poeta Paul Velaine (David Thewlis) dostaje kilka wierszy autorstwa niejakiego Arthura Rimbauda (Leonardo DiCaprio).Poezja ta wstrząsa Paulem do głębi. Postanawia zaprosić młodego poetę do siebie. Już od pierwszego spotkania jest dla niego jasne, że Rimbaud to nie tylko utalentowany chłopak z literackimi aspiracjami, ale prawdziwy geniusz, obdarzony niesamowitą wrażliwością na sztukę i pozostający poza wszelkimi konwenansami mieszczańskiego życia. Podziw Verlaine'a jest nie tylko literacki, ale przeradza się w homoseksualną fascynację, która staje się inspiracją dla twórczości obu. Produkcja: Belgia, Francja, Wielka Brytania, Włochy
Duchy Goi Goyas Ghosts - 2006 Lektor PL-1h 49min.avi play
. Reżyseria: Milos Forman Gatunek: Biograficzny, Drama ...
obrazek. Reżyseria: Milos Forman Gatunek: Biograficzny, Dramat,Kostiumowy Hiszpania, rok 1792. Pośród podniecenia dokonującą się we Francji rewolucją sławny malarz Francisco Goya zostaje uwikłany w sprawy Hiszpańskiej Inkwizycji. Pozująca mu piękna Ines jest oskarżona o herezję i zostaje jej wytoczony proces. Goya zwraca się o pomoc w jej uratowaniu do swego starego przyjaciela, mnicha Lorenza. Mimo starań artysty dziewczyna zostaje wtrącona do więzienia i torturowana, a Lorenzo traci swoją pozycję w hiszpańskim Kościele. Mija 20 lat. Francisco Goya znajduje się u szczytu swoich możliwości, jest jednak głuchy i nieco niezrównoważony. Gdy Francuzi znoszą Inkwizycję i uwalniają więźniów, trójka bohaterów spotyka się ponownie.
Aleksander Newski - 1938 Lektor PL TVRip-1h 41min.avi play
. Gatunek: Dramat historyczny (ZSRR) Akcja toczy się w ...
obrazek. Gatunek: Dramat historyczny (ZSRR) Akcja toczy się w XII-wiecznej Rosji, rozbitej na feudalne części. Mocno osłabiony najazdami tatarskimi kraj zostaje napadnięty przez Zakon Krzyżacki. Niemieccy Kawalerowie Mieczowi grabią bezkarnie przygraniczne wioski, wszędzie, gdzie się pojawią siejąc gwałt i spustoszenie. Kiedy wrogowie zbliżają się do bram Nowogrodu, jego przerażeni mieszkańcy zwracają się po pomoc do znanego z waleczności księcia Aleksandra Newskiego (porywająca kreacja Nikołaja Czerkasowa). Wspaniała opowieść Eisensteina o średniowiecznym bohaterze dała genialnemu twórcy możliwość zastosowania nowatorskich rozwiązań w dziedzinie obrazu i dźwięku. Nigdy wcześniej [ani, niestety później też] na ekranie te dwa elementy nie współgrały ze sobą tak doskonale. Skomponowana dla potrzeb filmu muzyka Sergiusza Prokofiewa nie jest już tylko [jak dotychczas] ilustracją, stanowi dopełnienie dramaturgiczne ekranowej akcji., umiejętnie podkreślając nastrój poszczególnych scen. W warstwie plastycznej kolor stanowi ważny element symboliki. Idealnie została zastosowana tutaj zasada kontrastu [czerń - broniąca się ludność, biel - prześladowcy]. Prekursorskim rozwiązaniem jest też komponowanie obrazu w powiązaniu z dynamiką wydarzeń. Wszystkie te elementy czynią z "Aleksandra Newskiego" wzorcowy materiał dla innych twórców - w jaki sposób można na ekranie idealnie wykorzystać środki wyrazowe. Pierwsze arcydzieło, które po dwóch nieukończonych filmach "Niech żyje Meksyk" (1933) i "Łąki bieżyńskie" (1937) udało się zrealizować Eisensteinowi w okresie dźwiękowym.
Asfaltowa Dżungla The Asphalt Jungle - 1950 Lektor PL TVRip-1h 47min.avi play
. Gatunek: Film-Noir Po wyjściu z więzienia Erwin "Doc ...
obrazek. Gatunek: Film-Noir Po wyjściu z więzienia Erwin "Doc" Riedenschneider decyduje sie na udział w ostatnim w swojej karierze skoku. Zamierza ukraść cenne klejnoty. Jego wspólnikami zostają: zabójca Dix, włamywacz Louis oraz kierowca Gus. Przedsięwzięcie finansuje stojący u progu bankructwa adwokat. Wkrótce gangsterzy wpadają w poważne tarapaty. Klasyka czarnego kryminału!!!
Billy Bathgate - Dustin Hoffman 1991 Lektor PL-1h 42min.avi play
. Gatunek: Dramat, Gangsterski Billy Bathgate pochodzi ...
obrazek. Gatunek: Dramat, Gangsterski Billy Bathgate pochodzi z rynsztoków nowojorskiej dzielnicy Bronx i już w wieku 15 lat wysługuje się szefowi przestępczego świata, Dutchowi Schulzowi (Dustin Hoffman). Schulz, który właściwie nazywa się Arthur Flegenheimer, od czasów prohibicji stał się jednym z budzących największy strach gangsterów. W pewnym momencie Billy dochodzi do wniosku, że metody stosowane przez świat przestępczy nie pokrywają się z jego pojęciami wartości, i po śmierci Dutcha wraca do mieszczańskiego życia. Steven Hill ... Otto Berman Stanley Tucci ... Lucky Luciano Billy Jaye ... Mickey Nicole Kidman ... Drew Preston Bruce Willis ... Bo Widerberg Klasyka kina gangsterskiego
9  Tygodnia Nine  Weeks - Kim Basinger 1986 Lektor PL-1h 52min.AVI play
. Gatunek: Dramat, Erotyczny "Dziewięć i pół tygodnia ...
obrazek. Gatunek: Dramat, Erotyczny "Dziewięć i pół tygodnia to skandalizujący niegdyś film z Kim Basinger i Mikey`em Rourke. Atrakcyjna Elizabeth poznaje przystojnego maklera Johna. Przyjmuje zaproszenie do jego luksusowego apartamentu i pozwala sie uwieść. Elizabeth stopniowo ulega erotycznej fascynacji nieznajomym mężczyzną, bo John tak intrygująco łączy głębokie zaangażowanie z ostentacyjnym chłodem. Do historii kina przeszły wysmakowane sceny erotyczne. Dzięki kreacjom w tym filmie para odtwórców głownych ról zdobyła olbrzymią popularność. Film ten stał sie symbolem seksu lat osiemdziesiątych. Film, pierwszy raz dostępny w swym oryginalnym, kinowym formacie, pozwoli w pełni przeżyć tę pęłna erotycznych uniesień opowieść. Inne tytuły: 9 i pół tygodnia 9 i ½ tygodnia 9 ½ Weeks 9 1/2 Weeks 9-1/2 Weeks 9-½ Weeks
Al Capone - 1959 Lektor PL TVRip-1h 44min.avi play
. Klasyka kina gangsterskiego. Film jest biografią Al ...
obrazek. Klasyka kina gangsterskiego. Film jest biografią Ala Capone (Rod Steiger), który po wyemigrowaniu w 1919 roku z Włoch do USA osiedla się w Chicago, gdzie organizuje przestępczy syndykat. Film ukazuje nam kulisy jednego z najsłynniejszych gangsterów XX wieku, działającego w czasach prohibicji.
Arabeska Arabesque - Sophia Loren 1966 Lektor PL TVRip-1h 41min.avi play
. Gatunek: Thriller Gregory Peck i Sophia Loren są gw ...
obrazek. Gatunek: Thriller Gregory Peck i Sophia Loren są gwiazdami tej niezwykłej opowieści sensacyjnej z najwyższej półki, rozgrywającej się w tradycyjnej, europejskiej scenerii Londynu. Producent i reżyser Stanley Donen obsadził Gregory Pecka w roli oxfordzkiego profesora lingwistyki wynajętego przez tajemniczego arabskiego magnata naftowego do rozszyfrowania tajemniczej notatki. W momencie, gdy Peck pozna zawartość pisma i zaprzyjaźni się z Sofią Loren, egzotyczną i nieprzewidywalną przyjaciółką magnata, rozpocznie się polowanie.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności