zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi

runner07 / Film Zagraniczny / klasyka i wybitne / Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi
Download: Królowa (The Queen) - Helen Mirren [2006 Lektor PL]-1h 39min.avi

1,27 GB

Długość filmu: 99 min

0,0 / 5  (0 głosów)
obrazek.
Gatunek: Biograficzny, Dramat (Francja, Wielka Brytania, Włochy)
Latem 1997 roku wiadomość o śmierci Księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną. Królowa Elżbieta II odgradza się od medialnej burzy grubymi murami zamku Balmoral. Tymczasem Tony’ego Blaira, nowo wybranego premiera, czeka wiele niespodziewanych zadań. W momencie, gdy emocje w państwie stają się silniejsze niż kiedykolwiek, musi on znaleźć ścieżkę dialogu pomiędzy królową, a społeczeństwem.

Helen Mirren ... Jej Wysokość Królowa Elżbieta II
Michael Sheen ... Tony Blair
James Cromwell ... Książę Filip
Sylvia Syms ... Jej Wysokość Królowa Matka
Nagrody: 1 Oscar + 5 nominacji oraz 28 wygranych i 35 nominacji w innych nagrodach.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Bunt - Toshir Mifune 1967 Lektor PL,dramat historyczny-2h 00min.avi play
Historia samuraja, który w akcie sprzeciwu dokonuje rz ...
obrazek Historia samuraja, który w akcie sprzeciwu dokonuje rzeczy niezwykłej - zamiast podporządkować się woli Szoguna lub popełnić honorowe samobójstwo, podnosi miecz i staje do nierównej walki, nie zestarzała się ani trochę. Do dziś, mówiąc bez zbytniej emfazy, podczas finałowego pojedynku widza przechodzą dreszcze. Produkcja: Japonia "Bunt" to bez wątpienia opus magnum Masakiego Kobayashiego i jeden z najlepszych filmów, jakie powstały w XX wieku.
Tajemnica Klasztoru Marii Magdaleny Agnes of God - Jane Fonda 1985 Lektor PL,dramat TVRip-1h 34min.avi play
Autorska adaptacja filmowa słynnej sztuki Johna Pielme ...
obrazek Autorska adaptacja filmowa słynnej sztuki Johna Pielmeiera. Fascynujący dramat z doskonałym aktorstwem. Meg Tilly kreuje postać młodej mniszki w zakonie o niezwykle surowej regule.Pewnej nocy ta kobieta z twarzą anioła zostaje znaleziona z martwym niemowlęciem. Zaprzecza jakoby było to jej własne dziecko. Do klasztoru przybywa lekarka psychiatra (Jane Fonda) . Jej zadaniem jest ustalenie poczytalności młodej mniszki. Zaczyna się rysować konflikt postaw i filozofii życiowych pomiędzy siostrą przełożoną zakonu (Anne Bancroft) i młodą lekarką, która próbuje przekonać kostyczną przeoryszę, iż rozumienie wiary, winy i odpowiedzialności nie da się zamknąć w sztywnych katolickich dogmatach. Swoisty nastrój tego filmu potęguje niezwykła, surowa atmosfera dialogu w mrocznych celach klasztornych. Anne Bancroft i Meg Tilly były nominowane do Oscara.
Romeo i Julia Romeo  Juliet - Leonardo DiCaprio 1996 Lektor PL-1h 55min.avi play
Dramat "Romeo i Julia" Williama Szekspira przeniesiony ...
obrazek Dramat "Romeo i Julia" Williama Szekspira przeniesiony na ekran przez Baza Luhrmanna jest bez wątpienia najbardziej niekonwencjonalną adaptacją tego klasycznego dzieła. W role tytułowych kochanków wcielili się młodzi aktorzy - Leonardo DiCaprio i Claire Danes. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Verona Beach, gdzie ścierają się wpływy najróżniejszych kultur od klasycznej, elżbietańskiej, po postmodernizm i futuryzm. Niezwykła scenografia (nominacja do Oscara), fascynująca ścieżka dźwiękowa i wspaniałe kreacje aktorskie sprawiły, że powstał obraz intrygujący i błyskotliwy, pozostający w pamięci. Kultowy film młodego pokolenia.
Nicholas Nickleby - 2002 Lektor PL-2h 06min.avi play
Rodzina Nicklebych wiodła dostatnie, komfortowe życie ...
obrazek Rodzina Nicklebych wiodła dostatnie, komfortowe życie do chwili śmierci ojca Nicholasa. Pozostawieni bez środków przybywają do Londynu szukając pomocy u wuja Ralfa. Jednak Ralf pragnie jedynie rozdzielić i wykorzystać rodzinę do swoich niecnych celów. Nicholas ucieka ze szkoły dla chłopców prowadzonej przez sadystycznego pana Squeersa i razem ze Smikem, kalekim sierotą, który nic nie pamięta ze swego wcześniejszego życia wracają do Londynu aby znowu połączyc rodzinę Nicklebych. Po drodze przeżywają moc przygód i spotykają fascynujące postaci. Produkcja: Holandia,Niemcy,USA,Wielka Brytania. Nominowana do Złotego Globu adaptacja ponadczasowej powieści Karola Dickensa.
Moby Dick - Gregory Peck 1956 Lektor PL,przygodowy-1h 50min.avi play
W roku 1840 młody Ishmael zaciąga się na statek wielor ...
obrazek W roku 1840 młody Ishmael zaciąga się na statek wielorybniczy. Przed wypłynięciem z portu słyszy przepowiednię, że z całej załogi tylko on powróci żywy. Kapitanem statku jest Ahab, opętany obsesją pokonania Moby Dicka, białego wieloryba, który kiedyś odgryzł mu nogę. Goni Moby Dicka nie zważając, na połów, na ginących ludzi, na własną śmierć. Ginie wciągnięty przez wieloryba w otchłań.
Folwark Zwierzęcy Animal Farm - 1999 Lektor PL-1h 24min.avi play
Ekranizacja kultowego bestselleru Georga Orwella jest ...
obrazek Ekranizacja kultowego bestselleru Georga Orwella jest opowieścią o manipulacjach władzy i polityków, które mogą się zdarzyć zawsze i wszędzie. Książka "Folwark zwierzęcy" powstała jako satyra na Rosję Radziecką i z tego powodu była w Polsce na liście utworów zakazanych przez 50 lat. Zwierzęta z Manor Farm (Folwarku Dworskiego) rozpoczynają rewolucję przeciwko ludziom. Buntowi, który ma na celu stworzenie idealnego społeczeństwa, przewodzą dwie świnie: Snowball i Napoleon. Napoleon jednak szybko poznaje smak władzy, za pomocą intryg pozbywa się Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Folwark Dworski staje się światem, gdzie wszystkie zwierzęta są równe - ale niektóre są... równiejsze.
Anna Karenina - Sophie Marceau 1997 Lektor PL,melodramat-1h 43min.avi play
Ekranizacja najsławniejszej powieści rosyjskiego pisar ...
obrazek Ekranizacja najsławniejszej powieści rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja pod takim samym tytułem. Poznajemy w niej główną bohaterkę Annę Kareninę, żonę starszego, prowadzącego spokojny i stabilny tryb życia urzędnika, który jednak emocjonalnie nie dorasta swej żonie do pięt. Dla niego najważniejsze są pozory składnego życia małżeńskiego i jak najlepsza pozycja społeczna , a zachcianki żony typu- miłość, namiętność, bezpieczeństwo i porozumienie dusz są mu obce. Jedyną pociechą w tym nudnym życiu jest dla Anny jej mały synek, z którym spędza najpiękniejsze chwile. Pewnego dnia spotyka ona na stacji kolejowej młodego oficera, któremu i ona wpada w oko. Szybko nawiązują gorący i szalenie namiętny romans. Niestety, Anna jest mężatką, a Wroński wolnym strzelcem, dlatego to ona musi wyrzec się wszystkiego- męża, dobrej opinii, wstępu na salony, a przede wszystkim- własnego syna, wychowywanego odtąd w duchu nienawiści do matki. Wydaje się że Wroński jest w stanie wynagrodzić jej tą bolesną stratę, ale i on nie pozostaje wobec Anny zupełnie szczery. Dramat Anny, kobiety zbyt wrażliwej, by móc znosić takie cierpienia znajduje swój finał na peronie kolejowym, tam, gdzie poznała swojego kochanka i obietnicę innego życia. Uznawana przez wielu za najlepszą powieść na świecie. Produkcja: Rosja , USA
Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia - Richard Dreyfuss 1977 Lektor PL,sci-fi-2h 11min.avi play
. Reżyseria: Steven Spielberg Grupa ludzi, których zda ...
obrazek. Reżyseria: Steven Spielberg Grupa ludzi, których zdawałoby się nic nie łączy, nieoczekiwanie porzuca wszystko i wyrusza na spotkanie nieznanego. Wszyscy odebrali tajemniczy sygnał, który kieruje ich ku niesamowitej górze w stanie Wyoming zwanej Diabelską Wieżą. Okazuje się, że miejsce to wybrali przybysze z kosmosu, którzy lądują na naszej planecie z niezwykłą misją. Sekretu strzeże międzynarodowa ekipa naukowców i wojskowych, którzy oczekują pierwszego w dziejach ludzkości "bliskiego spotkania trzeciego stopnia", czyli bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami obcej cywilizacji. Niezwykli goście mają dla nas niezwykłą propozycję: chcą zaprosić wybranych przedstawicieli rodzaju ludzkiego na pokład swego statku. Oscar za zdjęcia, nominacja za reżyserię i za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą dla Melindy Dillon.
Piękność Dnia Belle de Jour - Catherine Deneuve 1967 Lektor PL,psychologiczny-1h 35min.avi play
Piękność Dnia należy do utworów, w których Luis Bunuel ...
obrazek Piękność Dnia należy do utworów, w których Luis Bunuel szuka odpowiedzi na pytania dotyczące autentyczności i wolności ducha ludzkiego oraz reakcji na narzucenie jej tabu. Jest to adaptacja powieści znanego francuskiego pisarza Josepha Kessela, której akcja toczy się w latach dwudziestych: Bunuel przeniósł wydarzenia w czasy współczesne. Sceny z koszmarów i snów, które nawiedzają bohaterkę należą do najbardziej ekspresyjnych w twórczości hiszpańskiego mistrza. Severine, młodą i piękną żonę wziętego lekarza nawiedzają przerażające, sadomasochistyczne sny. Przyjaciel domu Henri Husson powiadamia ją, że pewna kobieta ze śmietanki towarzyskiej dla urozmaicenia czasu odwiedza dom schadzek. Dokładniejszych informacji udziela jej przyjaciółka. Severine udaje się pod wskazany adres. I tu zaczyna się nieprawdopodobna historia, pełna tajemnic oraz przypadkowych i niebezpiecznych zdarzeń, gdzie bohaterowie wplątani w skomplikowane sytuacje stawiają wszystko na przysłowiową jedną kartę.
Dziewczyna  z  Perłą Girl With a Pearl Earring - Scarlett Johansson 2003 Lektor PL,obyczajowy-1h 35min.avi play
Film "Dziewczyna z perłą" przenosi nas do miasta Delft ...
obrazek Film "Dziewczyna z perłą" przenosi nas do miasta Delft w XVI wiecznej Holandii. W okres wojen katolików z protestantami, rozkwitu handlu i wielkich fortun, a przede wszystkim w epokę wielkich malarzy. 17 letnia Griet (Scarlett Johansson) musi podjąć prace, by pomóc swojej rodzinie. Zostaje służącą w domu Johannesa Vermeera (Colin Fitrh). Griet od wielkiego malarza różni wiele, pozycja społeczna, prestiż, wykształcenie, wyznanie. Łączy ich natomiast artystyczna wrażliwość i wzajemna fascynacja. Vermeer wprowadza Griet w fascynujący świat malarstwa. Ta znajomość budzi sprzeciw wszystkich, począwszy od żony i najstarszej córki Vermeera, skończywszy na służbie. Na temat Vermeera i Griet zaczynają krążyc plotki, w powietrzu wisi wielki dramat. Całość filmu dopełniona jest wspaniałą muzyką i doskonałymi obrazami epoki na czele z tytułowym dziełem Vermeera - "Dziewczyna z kolczykiem z perłą". Reżyserowi (Peter Webber) udało się stworzyć specyficzny klimat filmu, pełny niedomówień, pasji, ciszy i milczącego cierpienia. Produkcja: Luksemburg,Wielka Brytania
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności