Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Gry Wojenne cz. 5.avi

Download: Gry Wojenne cz. 5.avi

700,01 MB

Długość filmu: 49 min

0.0 / 5 (0 głosów)
W Ameryce Kukliński żyje w ukryciu i pod ochroną służb specjalnych USA. Trzy lata po jego wyjeździe z kraju sąd wojskowy orzeka wyrok śmierci. Dwa lata później rzecznik prasowy rządu gen. Jaruzelskiego informuje polską i światową opinię publiczną - za pomocą przemyślnej intrygi z wykorzystaniem amerykańskiej prasy - o sprawie Kuklińskiego. Wreszcie nadchodzi koniec komunizmu i upadek Związku Radzieckiego, jednak wyrok nie pozwalający Kuklińskiemu powrócić do kraju zostaje utrzymany w mocy. W niewyjaśnionych okolicznościach giną jego dwaj dorośli synowie. Dopiero później zostaje wszczęta procedura, która uwalnia Kuklińskiego od ciężkiego zarzutu zdrady. Po jego śmierci prochy Kuklińskiego zostają przywiezione do Polski. Ale dyskusja na temat jego działalności trwa nadal.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Gry Wojenne cz. 4.avi play
Świadkowie mówią o roli, jaką informacje przekazywane pr ...
Świadkowie mówią o roli, jaką informacje przekazywane przez płk Kuklińskiego odegrały w powstrzymaniu interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Polsce w grudniu 1980 roku. Kukliński opowiada także o tym, jak zarzucony pomysł interwencji przekształcił się w przygotowania do stanu wojennego. Na temat tych przygotowań wypowiadają się także rosyjscy dowódcy Układu Warszawskiego. Jesienią 1981 roku Sztab Generalny został zaalarmowany przez służby wywiadowcze w Rzymie informacją o tym, że plany stanu wojennego zostały przekazane na Zachód. Kukliński, który był jednym z kilku osób znających całość tych planów, poinformował swych bliskich o swojej działalności i zagrożeniu, które niesie ze sobą ewentualna wpadka. Cała rodzina podjęła decyzję o wyjeździe z kraju. Po kilku nieudanych próbach CIA udało się wywieźć ich do Berlina Zachodniego, a stamtąd do USA. Gdy stwierdzono zniknięcie Kuklińskiego, w całym kraju wszczęto jego poszukiwania na ogromną skalę. Wkrótce potem w Polsce generał Jaruzelski wprowadził stan wojenny.
Gry Wojenne cz. 2.avi play
W 1972 r. Ryszard Kukliński kontynuuje rejs i spotkania ...
W 1972 r. Ryszard Kukliński kontynuuje rejs i spotkania z agentami CIA w kolejnych portach zachodniej Europy. Ostatnie spotkanie ma miejsce w Kilonii. Po powrocie do Warszawy Kukliński zaczyna przesyłać dokumenty, których liczba i jakość zdumiewa analityków CIA i sztabu armii amerykańskiej. Reżyser dokumentu dociera do listu wysłanego przez Ryszarda Kuklińskiego do amerykańskiej ambasady w Bonn, potwierdzającego wersję wydarzeń przedstawioną przez amerykańskich agentów. Dowódcy Kuklińskiego opowiadają o predyspozycjach pułkownika do rysowania map, mówią także o prezentacji broni jadrowej w latach 60. , która zrobiła na nim ogromne wrażenie. Po powrocie z rejsu Kukliński spotyka się regularnie z agentami CIA w Warszawie wykazując się zachowaniem i cechami charakteru, które nie kojarzą się z zawodowymi agentami. Dowódcy LWP, Układu Warszawskiego i CIA dyskutują o wartości materiałów przesyłanych przez Kuklińskiego. Rok po nawiązaniu współpracy Ryszard Kukliński ponownie wypływa jachtem w rejs do portów zachodniej Europy, gdzie czeka na niego nowy agent, tym razem wybrany specjalnie do prowadzenia tej bezprecedensowej sprawy.
Gry Wojenne cz. 1.avi play
Reżyser szukał odpowiedzi na pytanie, jak i kiedy zaczęł ...
Reżyser szukał odpowiedzi na pytanie, jak i kiedy zaczęła się współpraca pułkownika sztabu generalnego LWP Ryszarda Kuklińskiego, o którym niektórzy mówią, że uratował świat od trzeciej wojny światowej. Wszystko prawdopodobnie miało swój początek w 1972 roku, kiedy grupa oficerów sztabu generalnego LWP pod kierownictwem Kuklińskiego wyruszyła na jachcie Legia w rejs do portów zachodniej Europy, mając na celu rozpoznanie zachodniego teatru działań wojennych. Powodem misji miało być zagrożenie, jakie stanowił dla Polski ewentualny konflikt militarny dwóch bloków. Wypowiedzi na ten temat udzielają dowódcy LWP z gen. Jaruzelskim na czele oraz odnalezieni w Moskwie dowódcy Układu Warszawskiego, a także stający dopiero teraz przed kamerą agenci CIA, którzy jako pierwsi spotkali się z Kuklińskim i odbierali przysyłane przez niego dokumenty do analizy. Przedstawiona przez tych ostatnich świadków wersja wydarzeń może być potwierdzona jedynie przez list z propozycją współpracy, który podobno został wysłany przez Kuklińskiego do ambasady amerykańskiej w Bonn. Ówczesna sytuacja polityczna i wojskowa jest przedstawiona w konwencji gier komputerowych, a historię prywatnego życia Kuklińskiego opowiada poruszająco jego żona Hanna, również po raz pierwszy pojawiająca się na ekranie. Dokumenty i zdjęcia dotyczące prywatnego życia pułkownika zostały odtworzone z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych.
Upadek Falling Down 1993 lektor PL.avi play
Dramat, Kryminał, Thriller / USA Reżyseria: Joel Sc ...
Dramat, Kryminał, Thriller / USA Reżyseria: Joel Schumacher Zwolniony z pracy W. Foster doznaje szoku. Rusza z kijem baseballowym "porządkować" świat. W ślad za rozwścieczonym Fosterem podąża - właśnie odchodzący na emeryturę - policjant Prendergast. Film krytykuje amerykański styl życia lat dziewięćdziesiątych. Inne Filmy z lat 90'
Różowa Pantera The Pink Panther 1963 Lektor pl Komedia kryminalna.avi play
Do ekskluzywnego narciarskiego kurortu w Szwajcarii pr ...
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Do ekskluzywnego narciarskiego kurortu w Szwajcarii przyjeżdża Księżniczka Dala (Claudia Cardinale) razem ze swoim ogromnym, bezcennym klejnotem znanym jako "Różowa Pantera" Na miejscu poznaje czarującego sir Charlesa (Niven). Nie wie jednak, że pod tym gładkim przebraniem kryje się słynny złodziej klejnotów znany jako Fantom. W kurorcie przebywa także najbardziej niezdarny inspektor - Jaques Clouseau (Sellers). Czy uda mu się pokrzyżować plany sir Charlesa i udaremni kradzież bezcennego diamentu? Oryginalny lektor pl
Różowa Pantera - The Pink Panther 1963 - DVDRip - Lektor PL.rmvb play
Komedia kryminalna Pierwsza część jednej z najznakomi ...
obrazek

obrazek Komedia kryminalna Pierwsza część jednej z najznakomitszych serii komediowych w historii filmu. Gapowaty inspektor Clouseau (Peter Sellers) dostaje zlecenie pilnowania niezwykle cennego diamentu "Różowej Pantery". Dżentelmen-włamywacz sir Charles (David Niven) ma ochotę ukraść diament. Inspektor Clouseau ma mu w tym przeszkodzić za wszelką cenę. Claouseau jest przekonany o swej bystrości, ale ciągle pakuje się w coraz to nowe tarapaty. Film wypełniony jest gagami i angielskim humorem, co zapewniło mu sukces. Wielkim powodzeniem cieszył się także serial animowany wykorzystujący trick z czołówki filmu.

więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności