Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Gry Wojenne cz. 5.avi

Download: Gry Wojenne cz. 5.avi

700,01 MB

Długość filmu: 49 min

0.0 / 5 (0 głosów)
W Ameryce Kukliński żyje w ukryciu i pod ochroną służb specjalnych USA. Trzy lata po jego wyjeździe z kraju sąd wojskowy orzeka wyrok śmierci. Dwa lata później rzecznik prasowy rządu gen. Jaruzelskiego informuje polską i światową opinię publiczną - za pomocą przemyślnej intrygi z wykorzystaniem amerykańskiej prasy - o sprawie Kuklińskiego. Wreszcie nadchodzi koniec komunizmu i upadek Związku Radzieckiego, jednak wyrok nie pozwalający Kuklińskiemu powrócić do kraju zostaje utrzymany w mocy. W niewyjaśnionych okolicznościach giną jego dwaj dorośli synowie. Dopiero później zostaje wszczęta procedura, która uwalnia Kuklińskiego od ciężkiego zarzutu zdrady. Po jego śmierci prochy Kuklińskiego zostają przywiezione do Polski. Ale dyskusja na temat jego działalności trwa nadal.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Gry Wojenne cz. 4.avi play
Świadkowie mówią o roli, jaką informacje przekazywane pr ...
Świadkowie mówią o roli, jaką informacje przekazywane przez płk Kuklińskiego odegrały w powstrzymaniu interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Polsce w grudniu 1980 roku. Kukliński opowiada także o tym, jak zarzucony pomysł interwencji przekształcił się w przygotowania do stanu wojennego. Na temat tych przygotowań wypowiadają się także rosyjscy dowódcy Układu Warszawskiego. Jesienią 1981 roku Sztab Generalny został zaalarmowany przez służby wywiadowcze w Rzymie informacją o tym, że plany stanu wojennego zostały przekazane na Zachód. Kukliński, który był jednym z kilku osób znających całość tych planów, poinformował swych bliskich o swojej działalności i zagrożeniu, które niesie ze sobą ewentualna wpadka. Cała rodzina podjęła decyzję o wyjeździe z kraju. Po kilku nieudanych próbach CIA udało się wywieźć ich do Berlina Zachodniego, a stamtąd do USA. Gdy stwierdzono zniknięcie Kuklińskiego, w całym kraju wszczęto jego poszukiwania na ogromną skalę. Wkrótce potem w Polsce generał Jaruzelski wprowadził stan wojenny.
Gry Wojenne cz. 2.avi play
W 1972 r. Ryszard Kukliński kontynuuje rejs i spotkania ...
W 1972 r. Ryszard Kukliński kontynuuje rejs i spotkania z agentami CIA w kolejnych portach zachodniej Europy. Ostatnie spotkanie ma miejsce w Kilonii. Po powrocie do Warszawy Kukliński zaczyna przesyłać dokumenty, których liczba i jakość zdumiewa analityków CIA i sztabu armii amerykańskiej. Reżyser dokumentu dociera do listu wysłanego przez Ryszarda Kuklińskiego do amerykańskiej ambasady w Bonn, potwierdzającego wersję wydarzeń przedstawioną przez amerykańskich agentów. Dowódcy Kuklińskiego opowiadają o predyspozycjach pułkownika do rysowania map, mówią także o prezentacji broni jadrowej w latach 60. , która zrobiła na nim ogromne wrażenie. Po powrocie z rejsu Kukliński spotyka się regularnie z agentami CIA w Warszawie wykazując się zachowaniem i cechami charakteru, które nie kojarzą się z zawodowymi agentami. Dowódcy LWP, Układu Warszawskiego i CIA dyskutują o wartości materiałów przesyłanych przez Kuklińskiego. Rok po nawiązaniu współpracy Ryszard Kukliński ponownie wypływa jachtem w rejs do portów zachodniej Europy, gdzie czeka na niego nowy agent, tym razem wybrany specjalnie do prowadzenia tej bezprecedensowej sprawy.
Gry Wojenne cz. 1.avi play
Reżyser szukał odpowiedzi na pytanie, jak i kiedy zaczęł ...
Reżyser szukał odpowiedzi na pytanie, jak i kiedy zaczęła się współpraca pułkownika sztabu generalnego LWP Ryszarda Kuklińskiego, o którym niektórzy mówią, że uratował świat od trzeciej wojny światowej. Wszystko prawdopodobnie miało swój początek w 1972 roku, kiedy grupa oficerów sztabu generalnego LWP pod kierownictwem Kuklińskiego wyruszyła na jachcie Legia w rejs do portów zachodniej Europy, mając na celu rozpoznanie zachodniego teatru działań wojennych. Powodem misji miało być zagrożenie, jakie stanowił dla Polski ewentualny konflikt militarny dwóch bloków. Wypowiedzi na ten temat udzielają dowódcy LWP z gen. Jaruzelskim na czele oraz odnalezieni w Moskwie dowódcy Układu Warszawskiego, a także stający dopiero teraz przed kamerą agenci CIA, którzy jako pierwsi spotkali się z Kuklińskim i odbierali przysyłane przez niego dokumenty do analizy. Przedstawiona przez tych ostatnich świadków wersja wydarzeń może być potwierdzona jedynie przez list z propozycją współpracy, który podobno został wysłany przez Kuklińskiego do ambasady amerykańskiej w Bonn. Ówczesna sytuacja polityczna i wojskowa jest przedstawiona w konwencji gier komputerowych, a historię prywatnego życia Kuklińskiego opowiada poruszająco jego żona Hanna, również po raz pierwszy pojawiająca się na ekranie. Dokumenty i zdjęcia dotyczące prywatnego życia pułkownika zostały odtworzone z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych.
Zapomniany Diabeł.avi play
Sceniczna baśń, w adaptacji Teatru Telewizji pełna humor ...

Sceniczna baśń, w adaptacji Teatru Telewizji pełna humoru i fantazji opowieść o starym poczciwym diable, który naraził się władzom piekielnym, zaniedbując czartowskie obowiązki. W Długich Kabatach ludzie przestali grzeszyć. Nikt ich nie straszył i demoralizował. Przez długie lata ani jedna dusza stamtążd nie trafiła do piekła. Aby sprawdzić, kto odpowiada za tak Haniebny stan rzeczy i rychło naprawić zło, z czeluści piekielnych przybywa uczony wysłannik samego Belzebuba. Choć gorliwie zabrał się do dzieła i wiele wskazuje na to, że moce piekielne bliskie są zwycięstwa, następuje niespodziewany zwrot akcji i triumfuje ludzki zdrowy rozsądek. Rok produkcji: 1985 Obsada aktorska: Anna Seniuk (Plajznerka), Janusz Gajos (Trepifajksel, Maciej), Jan Peszek (Ichthuriel, Proboszcz), Anna Tomaszewska (Kowalowa), Maria Nowotarska (Młynarka), Agata Pilitowska-Lis (Hanka), Andrzej Grabowski (Kowal), Andrzej Wichrowski (Kościelny), Leszek Piskorz (Lupino), Ryszard Jasiński (Jasiek), Andrzej Balcerzak (Belzebub), Kazimierz Witkiewicz (Solfernus), Andrzej Buszewicz (Belfegor), Leszek Kubanek (Marbulius)

Strzał w ciemności A Shot In The Dark 1964.avi play
Kolejny film opowiadający o przygodach inspektora Clou ...
Image.aspx?id=123264564 Kolejny film opowiadający o przygodach inspektora Clouseau. Kiedy zamordowany zostaje bogaty Hiszpan M. Ballon sprawą zajmuje się inspektor Clouseau. Wszystko wskazuje na to, że morderczynią jest służąca - piękna Maria Gambrelli, ale podkochujący się w niej policjant przekonuje swoich szefów, iż dziewczyna na pewno kogoś kryje. Podejrzana zostaje wypuszczona z aresztu a jej tropem podąża inspektor. Niestety, liczba trupów cały czas rośnie, a główną podejrzaną jest bez zmian Maria...
Powrót Różowej Pantery.avi play
Inspektor Clouseau powraca. I to w wielkim stylu. Ty ...
obrazekobrazek Inspektor Clouseau powraca. I to w wielkim stylu. Tym razem Różowa Pantera (dla niewtajemniczonych powiem, że chodzi o diament) zostaje skradziona z muzeum. O pomoc w odnalezieniu diamentu poproszono najlepszego francuskiego detektywa Jacquesa Clouseau. O kradzież podejrzany jest "Phantom" sir Charles Newton ponieważ to jego rękwiczkę (znak rozpoznawczy) znaleziono na miejscu Różowej Pantery.
Zemsta Różowej Pantery - Revenge of the Pink Panther 1978 Lektor PL.avi play
Lektor PL Jest to ostatni film z serii "Różowej Pante ...
Lektor PL Image.aspx?id=153720274 Jest to ostatni film z serii "Różowej Pantery" z Peterem Sellersem w roli głównej. Tym razem dzielny detektyw, będzie tropić handlarzy narkotyków a pomagać będzie mu w tym była dziewczyna bossa Simone Legree (Dyan Armata) oraz niezawodny lokaj Cato (Burt Kwouk). W poszukiwaniu gangstera nasi bohaterowie pojadą aż do Hong-Kongu. A tam Inspektor Clouseau będzie siał strach i zniszczenie....
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności