Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

dwkmn128kkd.rar

rowdy / JĘZYK NIEMIECKI ◄◄◄ / dwkmn128kkd.rar
Download: dwkmn128kkd.rar

60,89 MB

0.0 / 5 (0 głosów)
Kompletny i aktualnie już bezpłatny kurs do rozumienia ze słuchu dla (średnio)zaawansowanych (częściowo również i mowa potoczna, bardzo potrzebne treści, zawiera również transkrypcję oraz oczywiście nagrania). Materiał stworzony na początku lat 80 dwudziestego wieku przez Inter Nationes (finansowanie rządu niemieckiego i bezpłatna dystrybucja dla wszystkich szkół, bibliotek i mediotek, które wyraziły takie zainteresowanie), a po rozwiązaniu tej agendy edukacyjnej przekazany do domeny publicznej (Public Domain), co oznacza, że obecnie można sobie z tego zupełnie bezpłatnie korzystać (wykorzystanie do celów edukacyjnych i niekomercyjnych). Bardzo mocno polecam nauczycielom oraz uczącym się konkretnego, normalnego, żywego i praktycznego języka.

Nagranka są ripowane z kaset, więc hiper-chruper-dupper szału może nie ma, ale jest i tak całkowicie przyzwoicie i wystarczająco. Dane redundancyjne dołączone. Format plików MP3 + PDF.

podpowiedź do hasła: (bes. in Australien heimischer) großer Papagei mit weißem, schwarzem oder rosenrotem Gefieder, einem kräftigen Schnabel und einem Schopf aus Federn auf dem Kopf (diesen Schopf kann er aufrichten); alle Buchstaben im Passwort sind klein; vielleicht werden die drei letzten Buchstaben im eigentlichen Dateinamen etwas Abhilfe schaffen

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

... niniejszego chomika (dział niemiecki) możesz także zawsze łatwo wywołać poprzez alias:

www.germanistik.tk

... zapraszam również (nauczycieli i nie tylko) do mojej starożytniejszej rupieciarenki na

www.perlinski.tk

***********************************

primäres und wichtigstes Repositorium:

www.germanistik.tk

oder alternative Mirrorseite: https://yadi.sk/d/zi8BQq-udcgMK


... und deren Fortsetzung: https://yadi.sk/d/vtE9rYDrinkbG


... und die Fortsetzung der Fortsetzung: https://yadi.sk/d/FJYMK5xgsA6gx


... und hier geht es noch weiter: https://yadi.sk/d/BrvHFgNb3LMf7e


.
..
...
....
.....
......
.......
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Efekt wielu lat pracy całej rzeszy germanistów (nauczycieli, wykładowców, lektorów, studentów). 201 testów wraz z kluczami. Wszystko podzielone na 3 stopnie trudności. Materiał ten jest udostępniony bezpłatnie na otwartej licencji publicznej.
Większość testów z kluczami. Niektóre pliki PDF wymagają Acrobat Readera w wersji 9.0 lub nowszej (wzgl. dowolnego innego czytnika PDF wspierającego szyfrowanie AES 256). Tu nowsza paczka z 57 testami: http://chomikuj.pl/rowdy/J*c4*98ZYK+NIEMIECKI+*e2*97*84*e2*97*84*e2*97*84/OOJN-57-TST-10-2013-PUBL,3970795717.zip(archive)
Jest to całkowicie bezpłatny otwarty (licencja GPL2) słownik tematyczny języka niemieckiego zawierający kilkanaście tysięcy par leksykalnych. Efekt kilkuletniej pracy całkiem sporej i bardzo zaangażowanej społeczności internetowej. Słownik może sporadycznie zawierać bardzo drobne literówki lub raczej mało istotne błędy merytoryczne (dlaczego tak właśnie jest, dowiesz się czytając dołączoną do niego sekcję INFO). Jeżeli interesuje Cię wersja mobilna (na telefony komórkowe z javą), to znajdziesz ją nieco wyżej (plik o nazwie AsgardBalder.zip).
Freeware! Niniejszy wygaszacz ekranu zawiera 114 najpopularniejszych oraz najważniejszych form podstawowych czasowników języka niemieckiego. Aplikacja stanowi znakomitą motywację do nauki i umożliwia łatwe oraz przyjemne zapamiętanie. Czas wyświetlania oraz sekwencyjność poszczególnych slajdów można także dobrać indywidualnie w opcjach wygaszacza (z poziomu ustawień wygaszaczy Windows). UWAGA! Jeżeli Twój program antywirusowy uzna ten wygaszacz za niebezpieczny, to możesz spokojnie zezwolić mu na pełną akceptację niniejszego oprogramowania. Wirusa czy podobnego świństwa na pewno tu nie ma. Życzę przyjemnej nauki!
Freeware! Niniejszy wygaszacz ekranu zawiera 155 zdań z zakresu języka niemieckiego biznesowego/biurowego/przemysłowego (Wirtschaftsdeutsch) wraz z polskimi tłumaczeniami. Aplikacja stanowi znakomitą motywację do nauki i umożliwia łatwe oraz przyjemne zapamiętanie. Czas wyświetlania oraz sekwencyjność poszczególnych slajdów można także dobrać indywidualnie w opcjach wygaszacza (z poziomu ustawień wygaszaczy Windows). UWAGA! Jeżeli Twój program antywirusowy uzna ten wygaszacz za niebezpieczny, to możesz spokojnie zezwolić mu na pełną akceptację niniejszego oprogramowania. Wirusa czy podobnego świństwa na pewno tu nie ma.
Mały słownik tematyczny języka niemieckiego BALDER 1.0 (prawie 5000 słówek), jako plik PDF. Jest to publikacja bezpłatna. Opracowanie: Marcin Perliński, Ewa Mylius, Wikipedia LGPL/CC BY SA Niniejszy słownik tematyczny został zoptymalizowany pod kątem uczących się języka niemieckiego na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym. Wszystkie hasła w niniejszym słowniku uwzględniają nową ortografię niemiecką (po 2006 roku). Życzymy sukcesów w nauce! Jeżeli szukasz bardziej obszernego bezpłatnego słownika tematycznego, to znajdziesz go nieco niżej - seria "Asgard" (także u mnie).
Bardzo fajny duży test z realioznawstwa niemieckiego obszaru językowego (razem 101 pytań), który znalazłem na stronie LO w Andrychowie i dopisałem do niego klucz.
Jak sama nazwa wskazuje. Powyższy teścik konkursowy znalazłem na stronie NKJO w Chełmie. Jest to pierwsza część testu z zakresu relioznawstwa niemieckiego obszaru językowego oraz kreatywnego pisania. Części drugiej (= rozumienie ze słuchu itd.) nie załączałem, bo NKJO w Chełmie akurat nie upubliczniło nagrań/transkrypcji tekstów wraz z kluczem, więc przydatność dydaktyczna byłaby przynajmniej wątpliwa.
GNGT to bezpłatny otwartoźródłowy program do nauki rodzajników niemieckich. Aplikacja stworzona w QT, dostępna dla kilku platform systemowych, napisana przez czeskiego (zdaje się) programistę. Rzeczowniki moża wpisywać samodzielnie "z buta" (własny pokładowy edytorek jest wbudowany w aplikację), skorzystać z mojej listy (załączona) lub nakarmić program swoją własną listą zewnętrzną (prosty w budowie plik tekstowy). Niniejsza paczuszka ZIP zawiera: - wersję dla Windows (tylko nowsze wersje lub Wine), nie wymaga instalacji - wersję dla Linuksa (paczka *.deb --> można przekonwertować Alienem na *.rpm) - wersję dla Symbiana - wersję dla Maemo - źródła (do własnej kompilacji) - mojego autorstwa "wsad rzeczownikowy" (zawiera 1041 rzeczowników); plik "nouns.txt" należy wrzucić do tego samego foldera, w którym jest właściwy program, czyli "GNGT 1.1.2.exe". ------------- Jeśli korzystasz z dystrybucji "pingwiniej" o nazwie Puppy Linux, to paczka *.pet z programem GNGT dla tej dystrybucji jest pod adresem: https://yadi.sk/d/58snSxYn3FgmmC a słówka: https://yadi.sk/d/V6L-qG2j3FgmNS
Lista rzeczowników dla programu GNGT --> wersja listy przeznaczona dla użytkowników, którzy odpalają program GNGT w Linuksie pod Wine i mają kłopot z listą dołączoną do paczuszki ZIP umieszczonej jedno oczko niżej. Lista ta powinna znaleźć się razem z plikiem "GNGT 1.1.2.exe" w katologu głównym, np. /home/twoja_nazwa_użytkownika wzgl. najbardziej fachowo wprost na dysku C: istniejącego jako odpowiedni podfolder w ramach głównego foldera "winowego" .wine, który jest w Linuksie folderem ukrytym (tak np. w większości Linuksów, np. w Ubuntu) lub w /root (tak np. w Puppy Linux, który funkcjonuje na zasadzie "root forever"). UŻYTKOWNIKOM WINDOWSA TA WERSJA LISTY NIE JEST WŁAŚCIWIE POTRZEBNA, BO MAJĄ JUŻ SWOJĄ PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCĄ I POPRAWNIE ŁADUJĄCĄ SIĘ WERSJĘ W PACZUSZCE ZIP JEDEN WPIS PONIŻEJ.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności