Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

białoruski_lektorat_niefilologiczny_zadania_egzaminacyjne_język_niemiecki.odt

rowdy / JĘZYK NIEMIECKI ◄◄◄ / białoruski_lektorat_niefilologiczny_zadania_egzaminacyjne_język_niemiecki.odt
Download: białoruski_lektorat_niefilologiczny_zadania_egzaminacyjne_język_niemiecki.odt

63 KB

0.0 / 5 (0 głosów)
Białoruś, zagadnienia/zadania egzaminacyjne z AWF-u, bez klucza. Poziom niefilologiczny - ot, taki typowy, jednakże również i wyraźnie ambitniejszy lektoracik (studia zaoczne).

Mnóstwo materiałów, testów, tekstów, zadań. Idealny gotowiec dla nauczycieli, lektorów, wykładowców, korepetytorów itd. itp.

źródło: Брестский государственный университет имени А.С. Пушкина

wtórny plik *.odt

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

... niniejszego chomika (dział niemiecki) możesz także zawsze łatwo wywołać poprzez alias:

www.germanistik.tk

... zapraszam również (nauczycieli i nie tylko) do mojej starożytniejszej rupieciarenki na

www.perlinski.tk (= perlinski.ugu.pl)

***********************************

primäres und wichtigstes Repositorium:

www.germanistik.tk

oder alternative Mirrorseite: https://yadi.sk/d/zi8BQq-udcgMK


... und deren Fortsetzung: https://yadi.sk/d/vtE9rYDrinkbG


... und die Fortsetzung der Fortsetzung: https://yadi.sk/d/FJYMK5xgsA6gx


... und hier geht es noch weiter: https://yadi.sk/d/BrvHFgNb3LMf7e


.
..
...
....
.....
......
.......
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Historia gramatyki niemieckiej z 1885 roku (druk --> fraktura). Obecnie jest to pozycja należąca do tzw. domeny publicznej (Public Domain), a więc bezpłatna. Materiał dla bardziej wtajemniczonych/potrzebujących studentów germanistyki oraz pracowników naukowych.
Czasowniki/zwroty/wyrażenia funkcyjne (FVG). Krótsza lista z najważniejszymi. źródło: nieznane
Zabawny i pouczający tekścik na temat śmierci Księżnej Diany oraz globalizacji. Jest to rzecz, która powinna bardzo wzbogacić i uatrakcyjnić zajęcia językowe. Bardzo polecam. autor: nieznany (obecnie chyba nie do ustalenia) Do otwarcia pliku PDF wymagany jest program Adobe Acrobat Reader w wersji 9.0 lub nowszej wzgl. dowolny inny czytnik plików PDF wspierający szyfrowanie AES 256. Plik jest drukowalny.
Dodatkowa baza słówek dla Teachmastera (--> programik ten znajdziesz u mnie na chomiku w dziale "Programy do nauki słówek"). Służy toto do szybkiego automatyzacyjnego/powtórkowego treningu najważniejszych niemieckich form podstawowych czasowników mocnych i nieregularnych (bez polskiego tłumaczenia bezokolicznika). Stworzyłem to dlatego, że podstawowa baza służąca do nauki form podstawowych, którą dołączyłem do "dystrybucyjnej" paczki baz programu Teachmaster, była moim zdaniem (przynajmniej czasami) zbyt ambitna i mało automatyzująca zwoje mózgowe. Plik w formacie *.vok2 znajduje się w paczuszce ZIP i należy go stamtąd wypakować. opracowanie: Marcin Perliński
Formy podstawowe niemieckich czasowników mocnych i nieregularnych. Paczuszka zawiera: 1. Listę uniwersalną (ODT/PDF) dla liceum/lektoratów (112 czasowników) oraz listę rozumową (49 czasowników). Ta druga służy do "zakumania" i utrwalenia tego, o co chodzi w przypadku czasowników słabych (= tych "nie ze szkółkowej tabelki") i rozdzielnie lub nierozdzielnie złożonych. 2. Nagranie MP3 z syntetycznym (TTS) "pogadaniem" całej powyższej tabelki. 14 minut, 64 kbs. Jakość lipnawa, ale wystarczająca. Zrobione całe wieki temu programem Mbrola/Hadifax (+ font głosowy DE1). 3. Wersja w postaci tabelki ODT/PDF dla studentów germanistyki/lingwistyki itp. (199 czasowników), opracowana z bardzo szczegółowymi komentarzami przez Pana Wilhelma Bulę. opracowanie: Marcin Perliński/Wilhelm Bula
Oficjalny ministerialny "egzamin na Niemca" z 2008 roku. Muszą to zdawać ludzie ubiegający się o obywatelstwo Republiki Federalnej Niemiec. Do testu jest dołączony klucz mojego autorstwa. Materiał znakomicie nadaje się jako uzupełnienie zajęć z realioznawstwa na germanistyce itp.
40 pisemnych tematów maturalnych (= krótka forma użytkowa). opracowanie: Izabella Ogiegło
Konspekt wypowiedzi ustnej (= referatu, np. na egzaminie KDS itp.). Opracowanko to zawiera podstawowy szkielet logiczny wraz z potrzebnym słownictwem. Może się toto również przydać maturzystom przygotowującym się do egzaminu na poziomie rozszerzonym oraz studentom germanistyki "trzęsącym się" przed ustnym z PNJN. autor: Marcin Perliński
Lista lektur z germy na UAM'ie. Poprzednia wersja; niewiele różni się od aktualnie obowiązującego kanonu.
Bezpłatna publikacja z 2005 roku. Wydał to UKIE. Czterojęzyczny specjalistyczny glosariusz terminologii (= bełkotu) Unii Europejskiej (EN/DE/FR/PL). Rzecz bardzo zalecana tłumaczom przysięgłym itp. (= wyrobnikom, galernikom, niewolnikom, katorżnikom, nieszczęśnikom, krawężnikom). :) / ;)
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności