Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Idiomy niemieckie DE-PL.anki

rowdy / Idiome DE-PL / Idiomy niemieckie DE-PL.anki
Download: Idiomy niemieckie DE-PL.anki

1,11 MB

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Zestaw 711 idiomów niemieckich w układzie DE-PL. Bardzo dobry wybór obejmujący tylko najistotniejsze i najpotrzebniejsze struktury idiomatyczne (wraz z najbardziej znanymi formułami bliźniaczymi).

Idiomy zawarte w poniższym folderku są przeznaczone dla programów memoryzacyjnych typu Teachmaster (*.vok2), Anki (*.anki), Mnemosyne (*.mem), Pauker i MiniPauker (.pau.gz). Możliwa zatem nauka nie tylko na komputerach, ale i tabletach/smartfonach Apple/Android/Maemo (w programie Anki) oraz na telefonach/smartfonach wyposażonych w mobilną Javę (w programie MiniPauker) - wszystkie wspomniane powyżej programiki znajdziesz u mnie na chomiku w folderze "Programy do nauki słówek".
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Informacja dla użytkowników programu Teachmaster, którzy uruchamiają go nie pod Windowsem, a pod Wine (czyli pod Linuksem) --> w razie kłopotów z uruchomieniem powyższego pliczku proszę skrócić nazwę pliku. Niniejszy zbiór idiomów dla Teachmastera został dodatkowo zaadaptowany w związku z "wklepywaną klawiaturową" metodą nauki w tymże programie --> usunąłem didaskalia typu "(pot.)", "(żart.)" itd. itp.
To jest dodatkowy pusty plik słówek (szablon bazy słówek) dla umieszczonego poniżej Interlexa. Korzystając z tego pliku będzie można pisać "po obu stronach" z polskimi znakami (a nie tylko po jednej tak jak proponuje Interlex). Czasami po drugiej obcojęzycznej stronie (np. angielskiej, niemieckiej itp.) mamy ochotę dodać jakąś uwagę w języku polskim i w normalnym układzie Interlex na to nie zezwala, dlatego tworząc nową bazę słówek warto wyjść właśnie od układu PL-PL i mieć z tym spokój.
Przykładowy plik ze słówkami w formacie *.kvtml, dzięki któremu będzie można przetestować działanie programu WordQuiz. Plik zawiera bardzo podstawową (podstawówkową lub co najwyżej "gimnazjalistyczną") tabelkę z niemieckimi czasownikami mocnymi i nieregularnymi wraz z ich formami podstawowymi).
Wtyczka umożliwiająca naukę w programie OpenOffice-Impress/LibreOffice-Impress (jest to program do tworzenia prezentacji), wbudowanym w pakiet biurowy OpenOffice/LibreOffice serii 2.x/3.x itd. (działa także w nowszych wersjach StarOffice). Bardzo ciekawe i pełne różnych możliwości rozwiązanie, będące właściwie kompletnym systemem do nauki słówek (z importem słownictwa CSV, możliwością podpinania grafik czy plików audio włącznie). Powtarzanie na zasadzie stochastyczno-neuronowej. Aplikacja moim zdaniem właściwie niezbyt polecana dla zwykłych użytkowników uczących się słówek, natomiast nieoceniona w przypadku nauczycieli, chcących szybko zaimportować słówka z formatu CSV/TSV i przenieść je do prezentacji Imprerss/PowerPointa, aby przedstawić je później uczniom przy pomocy rzutnika multimedialnego.
Przykładowa baza słówek dla programu voc2brain. Należy ją zaimportować do aplikacji.
Program voc2brain. Paczka dla Ubuntu (Oneric); jest szansa na odpalenie pod Debianem. Pod Puppy Linux nie udało mi się uruchomić, więc pozostaje mi Wine.
rowdy - Asgard.jpg
No tak właśnie mniej więcej wyglądam ... ;)
komentarzy6
No tak właśnie mniej więcej wyglądam ... ;)
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności