Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

DirektNeu PL-DE (K. Pajewski).anki

rowdy / Direkt Neu (Vokabeln) / DirektNeu PL-DE (K. Pajewski).anki
Download: DirektNeu PL-DE (K. Pajewski).anki

1,62 MB

0.0 / 5 (0 głosów)
Opracowanie: K. Pajewski

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Opracowane przez Pana K. Pajewskiego słówka (około 1500 sztuk, wraz z polskimi tłumaczeniami) do podręcznika "Direkt Neu" (wszystkie części). Bazy dla kilku programów do nauki słówek: *.vok2 (Teachmaster), *.anki (Anki), *.mem (Mnemosyne) oraz *.pau.gz (Pauker lub komórkowy javowy MiniPauker). Wszystkie wyżej wymienione programy znajdziesz również u mnie na chomiczku w folderze "Programy do nauki słówek".

UWAGA!!! TO NIE JEST KSIĄŻKA, TYLKO SŁÓWKA DO NIEJ - OPRACOWANE PRZEZ PANA K. PAJEWSKIEGO (III LO W JELENIEJ GÓRZE).
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Opracowanie: K. Pajewski
Opracowanie: K. Pajewski
Opracowanie: K. Pajewski
Opracowanie: K. Pajewski
Opracowanie: K. Pajewski 28-02-2012 --> poprawa formatu (w pliku dla TM, po niemieckiej stronie były zjedzone ostatnie literki; to błąd przy konwersji; już naprawione)
To jest dodatkowy pusty plik słówek (szablon bazy słówek) dla umieszczonego poniżej Interlexa. Korzystając z tego pliku będzie można pisać "po obu stronach" z polskimi znakami (a nie tylko po jednej tak jak proponuje Interlex). Czasami po drugiej obcojęzycznej stronie (np. angielskiej, niemieckiej itp.) mamy ochotę dodać jakąś uwagę w języku polskim i w normalnym układzie Interlex na to nie zezwala, dlatego tworząc nową bazę słówek warto wyjść właśnie od układu PL-PL i mieć z tym spokój.
Przykładowy plik ze słówkami w formacie *.kvtml, dzięki któremu będzie można przetestować działanie programu WordQuiz. Plik zawiera bardzo podstawową (podstawówkową lub co najwyżej "gimnazjalistyczną") tabelkę z niemieckimi czasownikami mocnymi i nieregularnymi wraz z ich formami podstawowymi).
Wtyczka umożliwiająca naukę w programie OpenOffice-Impress/LibreOffice-Impress (jest to program do tworzenia prezentacji), wbudowanym w pakiet biurowy OpenOffice/LibreOffice serii 2.x/3.x itd. (działa także w nowszych wersjach StarOffice). Bardzo ciekawe i pełne różnych możliwości rozwiązanie, będące właściwie kompletnym systemem do nauki słówek (z importem słownictwa CSV, możliwością podpinania grafik czy plików audio włącznie). Powtarzanie na zasadzie stochastyczno-neuronowej. Aplikacja moim zdaniem właściwie niezbyt polecana dla zwykłych użytkowników uczących się słówek, natomiast nieoceniona w przypadku nauczycieli, chcących szybko zaimportować słówka z formatu CSV/TSV i przenieść je do prezentacji Imprerss/PowerPointa, aby przedstawić je później uczniom przy pomocy rzutnika multimedialnego.
Przykładowa baza słówek dla programu voc2brain. Należy ją zaimportować do aplikacji.
Program voc2brain. Paczka dla Ubuntu (Oneric); jest szansa na odpalenie pod Debianem. Pod Puppy Linux nie udało mi się uruchomić, więc pozostaje mi Wine.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności