Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

DirektNeu PL-DE (K. Pajewski).anki

rowdy / Direkt Neu (Vokabeln) / DirektNeu PL-DE (K. Pajewski).anki
Download: DirektNeu PL-DE (K. Pajewski).anki

1,62 MB

0.0 / 5 (0 głosów)
Opracowanie: K. Pajewski

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Opracowane przez Pana K. Pajewskiego słówka (około 1500 sztuk, wraz z polskimi tłumaczeniami) do podręcznika "Direkt Neu" (wszystkie części). Bazy dla kilku programów do nauki słówek: *.vok2 (Teachmaster), *.anki (Anki), *.mem (Mnemosyne) oraz *.pau.gz (Pauker lub komórkowy javowy MiniPauker). Wszystkie wyżej wymienione programy znajdziesz również u mnie na chomiczku w folderze "Programy do nauki słówek".

UWAGA!!! TO NIE JEST KSIĄŻKA, TYLKO SŁÓWKA DO NIEJ - OPRACOWANE PRZEZ PANA K. PAJEWSKIEGO (III LO W JELENIEJ GÓRZE).
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Opracowanie: K. Pajewski 28-02-2012 --> poprawa formatu (w pliku dla TM, po niemieckiej stronie były zjedzone ostatnie literki; to błąd przy konwersji; już naprawione)
Opracowanie: K. Pajewski
Opracowanie: K. Pajewski
Opracowanie: K. Pajewski
Opracowanie: K. Pajewski
Program voc2brain. Paczka dla Ubuntu (Oneric); jest szansa na odpalenie pod Debianem. Pod Puppy Linux nie udało mi się uruchomić, więc pozostaje mi Wine.
Przykładowa baza słówek dla programu voc2brain. Należy ją zaimportować do aplikacji.
Wtyczka umożliwiająca naukę w programie OpenOffice-Impress/LibreOffice-Impress (jest to program do tworzenia prezentacji), wbudowanym w pakiet biurowy OpenOffice/LibreOffice serii 2.x/3.x itd. (działa także w nowszych wersjach StarOffice). Bardzo ciekawe i pełne różnych możliwości rozwiązanie, będące właściwie kompletnym systemem do nauki słówek (z importem słownictwa CSV, możliwością podpinania grafik czy plików audio włącznie). Powtarzanie na zasadzie stochastyczno-neuronowej. Aplikacja moim zdaniem właściwie niezbyt polecana dla zwykłych użytkowników uczących się słówek, natomiast nieoceniona w przypadku nauczycieli, chcących szybko zaimportować słówka z formatu CSV/TSV i przenieść je do prezentacji Imprerss/PowerPointa, aby przedstawić je później uczniom przy pomocy rzutnika multimedialnego.
Przykładowy plik ze słówkami w formacie *.kvtml, dzięki któremu będzie można przetestować działanie programu WordQuiz. Plik zawiera bardzo podstawową (podstawówkową lub co najwyżej "gimnazjalistyczną") tabelkę z niemieckimi czasownikami mocnymi i nieregularnymi wraz z ich formami podstawowymi).
To jest dodatkowy pusty plik słówek (szablon bazy słówek) dla umieszczonego poniżej Interlexa. Korzystając z tego pliku będzie można pisać "po obu stronach" z polskimi znakami (a nie tylko po jednej tak jak proponuje Interlex). Czasami po drugiej obcojęzycznej stronie (np. angielskiej, niemieckiej itp.) mamy ochotę dodać jakąś uwagę w języku polskim i w normalnym układzie Interlex na to nie zezwala, dlatego tworząc nową bazę słówek warto wyjść właśnie od układu PL-PL i mieć z tym spokój.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności