Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
rafal.jg2
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna rafał

widziany: 15.05.2016 20:43

 • pliki muzyczne
  93
 • pliki wideo
  2190
 • obrazy
  183
 • dokumenty
  592

3236 plików
958,7 GB

 • 15,4 MB
 • 9 sty 12 23:32
obrazek

Ochrona odgromowa - Aleksander Sowa

W chwili obecnej można zaobserwować gwałtowny postęp w dziedzinie ochrony odgromowej obiektów budowlanych oraz ochrony instalacji niskonapięciowych i urządzeń przed bezpośrednim oddziaływaniem rozpływającego się prądu piorunowego i przepięciami atmosferycznymi

z chomika BibliotekaTechniczna

 • 108,0 MB
 • 9 sty 12 23:32


Energoelektronika

Prezentowany skrypt "Energoelektronika. Podstawy i wybrane zastosowania" jest poprawioną i rozszerzoną wersją pierwszego wydania zatytułowanego Przekształtniki energoelektroniczne, które ukazało się w 1990 r. To zasadniczo zbiór, opatrzonych solidnym omówieniem, 22 ćwiczeń laboratoryjnych poświęconych prostym i złożonym układom przekształtnikowym. Poszczególne rozdziały zawierają m.in. podstawowe, wprowadzające informacje dotyczące badanego układu, opis modelu laboratoryjnego oraz przebiegu ćwiczenia w praktyce. W obecnym wydaniu szerzej potraktowano zagadnienia związane z negatywnym oddziaływaniem przekształtników na sieć zasilającą oraz sposobami ograniczenia tych zjawisk.

Skrypt jest przeznaczony zarówno dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia Wydziału Elektrycznego, jak i dla studentów studiów niestacjonarnych. Z uwagi na szerokie spektrum poruszanych zagadnień, a także zróżnicowane grono Czytelników niektóre problemy zostały tylko zasygnalizowane w zakresie umożliwiającym wykonanie danego ćwiczenia.

Cennym uzupełnieniem omówionych ćwiczeń są: Dodatek A, w którym scharakteryzowano klasyczne przyrządy pomiarowe, Dodatek B poświęcony pomiarom i monitorowaniu przebiegów w obwodach silnoprądowych, Dodatek C, gdzie opisano zagadnienie mocy w obwodach o niesinusoidalnych przebiegach napięć i prądów, i Dodatek D prezentujący m.in. wytyczne do sporządzenia sprawozdania z ćwiczenia.

z chomika BibliotekaTechniczna

 • 9,1 MB
 • 9 sty 12 23:32
obrazek

Laboratorium inzynierii wysokonapięciowej

Do prawidłowego projektowania, budowy i eksploatacji linii elektroenergetycznych, maszyn, transformatorów i aparatów elektrycznych niezbędne są próby i badania wytrzymałości elektrycznej izolacji tych urządzeń oraz badanie wpływu różnego rodzaju przepięć na izolację, a także badanie przyrządów i układów ochrony izolacji od tych przepięć. Do wykonywania tego rodzaju prób niezbędne jest wyposażenie laboratoriów wysokich napięć w odpowiednie urządzenie do wytwarzania różnego rodzaju napięć i prądów oraz odpowiednią aparaturę pomiarową. Do podstawowego wyposażenia należą urządzenia do wytwarzania napięcia przemiennego o częstotliwości technicznej, napięcia stałego, napięcia udarowego i prądu udarowego.

Urządzenia do wytwarzania napięć przemiennych o częstotliwości technicznej służą do prób izolacji urządzeń wysokonapięciowych, jak również do zasilania generatorów napięcia i prądu udarowego, generatorów napięcia wielkiej częstotliwości oraz źródeł napięcia stałego. Urządzenia te umożliwiają badanie wytrzymałości elektrycznej izolacji urządzeń w różnych warunkach eksploatacyjnych. Urządzenia do wytwarzania napięcia stałego stosowane są do badań prób izolacji urządzeń elektrycznych napięcia stałego oraz do prób kabli elektroenergetycznych, odgromników itp.

Urządzenia do wytwarzania napięć i prądów udarowych wykorzystuje się do prób izolacji urządzeń elektrycznych i do badania zjawisk fizycznych występujących przy wyładowaniach udarowych. Urządzenia te wytwarzają w warunkach laboratoryjnych wysokie napięcie i prądy udarowe odwzorowujące napięcia i prądy wyładowań atmosferycznych.

z chomika BibliotekaTechniczna

 • 7,2 MB
 • 9 sty 12 23:32
ee5740975c042b00.jpg

Jan Grobicki, Marian Germata - Przewody i kable elektroenergetyczne

W książce podano klasyfikacje kabli i przewodów elektrycznych, najważniejsze definicje, określenia oraz zasady ich oznaczenia. Omówiono zarówno przewody elektroenergetyczne nieizolowane oraz izolowane (w tym do zastosowań specjalnych), jak i kable elektroenergetyczne niskiego i średniego napięcia, a także kable sygnalizacyjne. Nie pominięto istotnych wiadomości dotyczących doboru przewodów i kabli elektroenergetycznych.
Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona elektryków, zwłaszcza inżynierów i techników zajmujących się projektowaniem oraz eksploatacją sieci elektroenergetycznych i instalacji elektrycznych.

z chomika BibliotekaTechniczna

 • 6,2 MB
 • 9 sty 12 23:32
d30f9993.jpg

Stacje elektroenergetyczne - Waldemar Dołęga

Podręcznik stanowi kompendium wiedzy z zakresu stacji elektroenergetycznych. Składa się z trzynastu rozdziałów, których tytuły odzwierciedlają poruszane zagadnienia. Są wśród nich między innymi układy połączeń stacji elektroenergetycznej, typowe układy rozdzielni, rozwiązania konstrukcyjne stacji i rozdzielni, potrzeby własne stacji oraz komputerowe systemy wspomagania, nadzorowania i kierowania pracą stacji. Nacisk położono na rozwiązania praktyczne, dlatego - oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej - zamieszczono wiele zdjęć, schematów i tabel dotyczących aktualnych rozwiązań stosowanych w stacjach elektroenergetycznych na terenie Dolnego Śląska. Dodatkowo każde poruszane w książce zagadnienie zilustrowano przykładami rozwiązań stosowanych w stacjach elektroenergetycznych. Pozwala to na lepsze zrozumienie omawianych zagadnień i skonfrontowanie ich z rzeczywistością.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów elektrycznych uczelni technicznych oraz pracowników sektora elektroenergetycznego, pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu stacji elektroenergetycznych, a także dla personelu nadzoru i eksploatacji stacji elektroenergetycznych: koncernów energetycznych, zakładów przemysłowych i wydobywczych oraz osób zatrudnionych na stanowisku głównego elektryka w zakładach przemysłowych.

z chomika BibliotekaTechniczna

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  3
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

5 plików
145,69 MB
instrukcje napisano 1.04.2012 22:20

zgłoś do usunięcia
obrazekKSIĄŻKI PDF AUDIOBOKI , INSTRUKCJE I KATALOGI SAMOCHODOWE INSTRUKCJE I KATALOGI CIĄGNIKÓW I MASZYN ROLNICZYCH PROGRAMY CAD, WINDOWS KSIĄZKI ZDROWIE, MEDYCYNA KUCHIA PROGRAMY I GRAFIKA COREL ,PHOTOSHOP PNG GIFY , TAPETY FUL HD PORADNIKI ZAPRASZAM !!!!

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności