Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
racjonalizator
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna Przemysław

widziany: 5.04.2018 15:08

 • pliki muzyczne
  245
 • pliki wideo
  1101
 • obrazy
  3288
 • dokumenty
  184

11143 plików
2549,95 GB

Ukryj opis
obrazek


Rejestracja Zamknięta do odwołania. W razie ponownego otwarcia, będzie zamieszczone info


Słowo Wstępu (albo kilkanaście słów):

Skoro tu jesteś, znaczy to, że chcesz rozpocząć swoją przygodę z PBE (lub tez już zacząłeś lecz chcesz paru wskazówek albo masz coś do dodania od siebie). To bardzo dobra wiadomość i muszę ci pogratulować tej trafnej decyzji. Ten poradnik ma na celu zapoznanie czytelnika zarówno z funkcjonowaniem jak i obyczajami panującymi na tym serwerze (aby wszystkim testowało się lepiej!). Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi, bądź pytania nie bój się ich zadać w tym temacie, gdy tylko będę miał czas odpowiem (a być może ktoś mnie nawet uprzedzi!). Tak czy owak, miłej lektury!
Nixodrius


1. Pierwsze kroki – podstawowe pytanie i szybka instalacja

Zaintrygowany słowem wstępu, być może chcesz zabrnąć nieco dalej w świat PBE. Zanim jednak to uczynisz pora zadać sobie pytanie: Dlaczego chcę brać w tym udział? Serwer Testowy został przedewszystkim udostępniony graczom w dwóch celach: by sprawdzać stabilność klienta (zarówno AIR jak i samej gry) w warunkach większej ilości graczy oraz naturalnie czy przeróżne łatki oraz funkcje są pozbawione błędów. Samo to sprawia, że większość osób to czytających (zakładając, że moi czytelnicy aktualnie przebywają w Europie) będzie miało dość wysoki ping.

Dzieje się to tak dlatego, że serwer stoi bezpośrednio w siedzibie Riotu, tak aby zespół zajmujący się łataniem dziur i błędów mógł natychmiast reagować i wprowadzać poprawki (były czasy na PBE, kiedy to potrafiliśmy mieć koło 4 patchy dziennie). Jeżeli nie jesteś w stanie dostosować się do takich opóźnień (około 200 pingu) być może powinieneś zarzucić pomysł bugtrackingu w środowisku PBE.

Bugtracking to dość dobre określenie, gdyż musisz również wiedzieć, że dobra zabawa i rywalizacja nie są tak ważne jak na serwerach normalnych gry. Riot dał nam jasno do zrozumienia, że chce byśmy dobrze się bawili na PBE, zaznaczając jednak iż nadrzędnym celem tego serwera jest wyszukiwanie błędów. Co to w rezultacie oznacza? Ano tyle, iż prawdziwą wygraną jest tutaj wyłapanie błędu (oraz sprawdzeniu go kilkukrotnie) a nie zdobycie pentakilla oraz zniszczenie nexusa.

Serwer ten też nie służy do sprawdzania efektywności championów, których nie posiadasz na swoim koncie (chociaż przy okazji sprawdzania błędów możesz spokojnie przyjrzeć postać której nie posiadasz pod względem siły, lecz nie powinno to byc twoim najważniejszym celem). Biorąc to pod uwagę nadal chcesz brać udział w życiu tego serwera? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, zapraszam dalej :)


Oczywistym jest to, że klient gry oraz klient PBE drastycznie się różnią. Różnice są na tyle duże, że musisz ściągnąć zupełnie nowego klienta gry. Lecz najpierw wypadało by się zarejestrować.

- https://pbe.leagueoflegends.com/en/signup/index - Strona rejestracji konta


Uwaga! Do niedawna parę osób zgłaszało błąd z rejestracją. W razie problemów większości osób pomagało kliknięcie w wybór regionu i zaznaczenie „PBE”.

Nastepnie wypakowujemy zawartość folderu w miejscie ZUPEŁNIE inne na dysku niż to w którym masz oryginalnego klienta League of Legends. Po rozpakowaniu zawartości, klikamy lol.launcher.exe (lub lol.launcher.admin.exe jeśli zajdzie taka konieczność) i rozsiadamy się wygodnie, gdyż potrwa to trochę czasu...


2. Klient jaki znasz jednak zupełnie inny przy okazji – Witamy na PBE

Po zaktualizowaniu klienta PBE do najnowszej wersji, możemy kliknąć spokojnie „PLAY” (ewentualnie możesz zmienić wersję na Polską, także tu to działa). Przywita nas znany dobrze ekran logowania, więc nie pozostaje nic innego jak się zalogować. I tu czeka nas niespodzianka! Zaczynamy goli i wesoli na lv.1 bez żadnych perspektyw i wskazówek. Co należy uczynić? Nic....naprawdę nic, poprostu poczekać.

System PBE działa w taki sposób, że po pewnym czasie (od kilku minut do niestety kilku godzin) przyzna ci poziom 30 oraz pierwsze środki potrzebne do testowania tzn. 4000 rp i 10000ip. W czasie oczekiwania na otrzymanie tych środków ŚWIETNYM pomysłem jest puszczenie treningu/customa. To pozwoli ci sie dostosować do opóźnienia panującego na PBE. Uczyniwszy to, szybko wchodzimy do listy pokoi i wybieramy: „Public Chat 1”.

Weź głęboki oddech i spójrz na co chwilę poruszające się okienko chatu.....pełno na nim innych osób, wesoło rozmawiających ze sobą. Pamiętaj, to jest chat PUBLICZNY i co ważniejsze językiem obowiązującym na nim jest język Angielski. Co za tym idzie spamowanie chata niesławnym już na PBE tekstem „Kto PL?” (nie tyczy się to tylko języka Polskiego, reakcja na podobne pytania w innych językach będzie ta sama) to najprostsza droga by zostać zignorowanym lub co gorsza by sprowokować kogoś.


Najlepszym pomysłem jest więc używanie języka Angielskiego, lecz nie jest on wymagany (po prostu będziesz miał bardzo utrudnione zadanie). W końcu powinna się zakończyć procedura przygotowywawcza, a ty powinieneś mieć poziom 30 oraz potrzebne środki, co dalej?

Możesz się wdać w szał zakupów! Pamiętaj jednak, run nie kupisz za RP a czempionów tak, mądrze rozdysponuj swoje środki (chociaż perspektywa wszystkich skórek Teemo wydaje się kusząca), gdyż na następną dostawę będziesz musiał czekać. Jak długo? Będąc aktywnym (tzn grając, udzielając się etc) będziesz otrzymywać w każdą niedzielę (czasu lokalnego) taką samą liczbę RP/IP. Dlatego tak ważne jest mądre zagospodarownie pierwszych środków, wszak musisz mieć CZYM testować. Skoro to mamy za sobą przechodzimy dalej, do całej esencji serwera PBE.

3. Rozpoczynamy – czyli pożyteczne z przyjemnym (lecz nie odwrotnie!)

Pora więc zacząć grę, jednak warto się do niej przygotować. Bardzo pomocna jest rzecz niezwykle prosta tj. Spojrzenie na zegarek. Może to wydawać się śmieszne, ale przy wielu poważniejszych błędach, pomocne jest dodanie Loga z gry (o tym później), a ich nazwy zawierają datę jak i godzinę rozpoczętej gry. Zapamiętanie więc godziny pozowoli ci na łatwą identyfikację pliku. Następną rzecza jest wybranie jak chcemy dołączyć do gry i tu pozwolę sobię na małą rozpiskę:

- Ranked – Szanse na zagranie takiej gry są naprawdę znikome, pozatym wielu graczy bardzo krzywo patrzy na ciągły spam na chacie „Join Ranked GAME”. Jeżeli nie jesteś absolutnie pewien, że ktoś jest w kolejce rankedowej, odradzam dołączanie, gdyż czekanie na taką grę 220 minut to norma

- Solo Normal – Tu jest już zdecydowanie lepiej, lecz nadal zdecydowanie dłużej niż w przypadku serwera normalnego. Standardowy czas oczekiwania około 3 minut

- Premade Normal – Poniekąd jest tu problem, bo trudno znaleść wtedy przeciwników. Jednokrotne ogłoszenie na chatcie, że twoja drużyna czeka na inną drużynę nie powinna być uważana za coś złego. Czas oczekiwania: około 10 minut

- Custom – chyba najlepszy sposób na grę. Gier jest zazwyczaj całe mnóstwo, no i jest tu też dostępny tak ekscytujący tryb jakim jest MURDER BRIDGE! (znany również jako : ARAM, Proving Grounds, Most nad Otchłanią Czerni, Miłosny Zaułek). Jedynym minusem są gracze nadużywający przycisku QUIT. Mimo to to chyba najbardziej pewny sposób na grę.


Gdy w końcu udało nam sie rozpocząć grę warto sobie postawić priorytety. Po pierwsze, twoim celem jest upewnienie się, że wszystko działa bez zarzutu. Po drugie, nie prowokowac ani nie dać się sprowokować. No i dopiero po trzecie grać dla samego grania. Jeżeli masz trochę doświdczenia w graniu na normalnych serwerach będziesz w stanie wyczuć wszystkie anomalie (pomijając ping który jest na poziomie 198-250).

Trudności mogą sprawiać dopiero co dodane nowinki (tak, na PBE wiele rzeczy jest na długo przed normalnymi serwerami). Wczytaj się dokładnie w opisy jak co ma działać i obserwuj, obserwuj, obserwuj. Klient PBE bywał często niestabilny więc kontrolowanie FPS’ów też jest dobrym pomysłem. Gra powinna przebiegać tak jak na normalnym serwerze aż do czasu....

4. Znalazłem błąd/gra stała się niestabilna! – co dalej?

Chyba najlepszym pomysłem, jest przeanalizowanie całej sytuacji na szybko. Co robiłem na moment przed wystąpieniem tejże anomalii? Czy ten błąd napewno jest błędem? Czy jestem w stanie dokonać reprodukcji tej sytuacji? Nie ważne jakie są twoje odpowiedzi na te pytania, staraj się nie przerywać meczu, bo być może znajdziesz cos ponadto. Ale powiedzmy, że wystąpił tylko ten jeden, jedyny błąd, co dalej? Na samym początku wyodrębniamy loga z gry, jeśli uważasz, że błąd był poważny/krytyczny.

Zaglądamy do folderu w którym to rozpakowaliśmy PBE i przechodzimy do pod folderu z logami. Przyjmując, że wypakowaliśmy PBE na dysk C do Dokumentów, ścieżka dostępu będzie wyglądać tak:

C:\Users\Gracz\Documents\PBE\Logs\Game - R3d Logs

Pamiętając datę oraz godzinę rozpoczęcia gry, mozemy bezbłędnie zlokalizować feralną grę i skopiować log z tego meczu. Nastepnym bardzo ważnym krokiem jest reprodukcja tego błędu. Nie zawsze jest możliwa, ale jeżeli uda ci się to uczynić, w bardzo ławty sposób podniesiesz range błędu oraz pomożesz Riotowi naprawić go dużo, dużo szybciej. Następnie wypadało by zgłosic błąd. Możesz to ucznić w trzech miejscach:

- NA http://na.leagueoflegends.com/board/...splay.php?f=44
- EUNE http://eune.leagueoflegends.com/boar...splay.php?f=92
- EUW http://euw.leagueoflegends.com/board...splay.php?f=94

Forma zgłaszania jest dość prosta i opisana dokładnie w tym temacie http://na.leagueoflegends.com/board/....php?t=1203830

W tym momencie niestety nie ma działu poświęconego becie po Polsku, więc należy to robić po angielsku w anglo-języcznych działach podanych powyżej. Jest to całkiem zrozumiałe, gdyż osoby najczęsciej tam odpowiadające to projektanci gry, którzy chyba nie władają zbyt biegle językiem Polskim. Jeżeli odnalazłeś jakiś błąd a nie możesz sam go zgłosić poproś kogoś by uczynił to za ciebie. Pamiętaj by do poważniejszych błędów dołączyć wyodrębnione wcześniej przez ciebie Logi.
 • 1.0
 • 335 KB
 • 10 gru 12 17:24

z chomika racjonalizator1979

 • 1.0
 • 65,5 MB
 • 10 gru 12 17:24

z chomika racjonalizator1979

2 komentarze

 • 1.0
 • 500,0 MB
 • 10 gru 12 17:24

z chomika racjonalizator1979

1 komentarz

 • 1.0
 • 500,0 MB
 • 10 gru 12 17:24

z chomika racjonalizator1979

1 komentarz

 • 500,0 MB
 • 10 gru 12 17:24
obrazek


Rejestracja Zamknięta do odwołania. W razie ponownego otwarcia, będzie zamieszczone info


Słowo Wstępu (albo kilkanaście słów):

Skoro tu jesteś, znaczy to, że chcesz rozpocząć swoją przygodę z PBE (lub tez już zacząłeś lecz chcesz paru wskazówek albo masz coś do dodania od siebie). To bardzo dobra wiadomość i muszę ci pogratulować tej trafnej decyzji. Ten poradnik ma na celu zapoznanie czytelnika zarówno z funkcjonowaniem jak i obyczajami panującymi na tym serwerze (aby wszystkim testowało się lepiej!). Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi, bądź pytania nie bój się ich zadać w tym temacie, gdy tylko będę miał czas odpowiem (a być może ktoś mnie nawet uprzedzi!). Tak czy owak, miłej lektury!
Nixodrius


1. Pierwsze kroki – podstawowe pytanie i szybka instalacja

Zaintrygowany słowem wstępu, być może chcesz zabrnąć nieco dalej w świat PBE. Zanim jednak to uczynisz pora zadać sobie pytanie: Dlaczego chcę brać w tym udział? Serwer Testowy został przedewszystkim udostępniony graczom w dwóch celach: by sprawdzać stabilność klienta (zarówno AIR jak i samej gry) w warunkach większej ilości graczy oraz naturalnie czy przeróżne łatki oraz funkcje są pozbawione błędów. Samo to sprawia, że większość osób to czytających (zakładając, że moi czytelnicy aktualnie przebywają w Europie) będzie miało dość wysoki ping.

Dzieje się to tak dlatego, że serwer stoi bezpośrednio w siedzibie Riotu, tak aby zespół zajmujący się łataniem dziur i błędów mógł natychmiast reagować i wprowadzać poprawki (były czasy na PBE, kiedy to potrafiliśmy mieć koło 4 patchy dziennie). Jeżeli nie jesteś w stanie dostosować się do takich opóźnień (około 200 pingu) być może powinieneś zarzucić pomysł bugtrackingu w środowisku PBE.

Bugtracking to dość dobre określenie, gdyż musisz również wiedzieć, że dobra zabawa i rywalizacja nie są tak ważne jak na serwerach normalnych gry. Riot dał nam jasno do zrozumienia, że chce byśmy dobrze się bawili na PBE, zaznaczając jednak iż nadrzędnym celem tego serwera jest wyszukiwanie błędów. Co to w rezultacie oznacza? Ano tyle, iż prawdziwą wygraną jest tutaj wyłapanie błędu (oraz sprawdzeniu go kilkukrotnie) a nie zdobycie pentakilla oraz zniszczenie nexusa.

Serwer ten też nie służy do sprawdzania efektywności championów, których nie posiadasz na swoim koncie (chociaż przy okazji sprawdzania błędów możesz spokojnie przyjrzeć postać której nie posiadasz pod względem siły, lecz nie powinno to byc twoim najważniejszym celem). Biorąc to pod uwagę nadal chcesz brać udział w życiu tego serwera? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, zapraszam dalej :)


Oczywistym jest to, że klient gry oraz klient PBE drastycznie się różnią. Różnice są na tyle duże, że musisz ściągnąć zupełnie nowego klienta gry. Lecz najpierw wypadało by się zarejestrować.

- https://pbe.leagueoflegends.com/en/signup/index - Strona rejestracji konta

z chomika racjonalizator1979

1 komentarz

 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  1
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

5 plików
1,53 GB
Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (2)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (2)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności