Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Ogien_woda_i_miedziane_traby(1968)_-_lektor_pl.avi

perlagd / DLA DZIECI / bajki (do oglądania) / bajki rosyjskie z lektorem / Ogien_woda_i_miedziane_traby(1968)_-_lektor_pl.avi
Download: Ogien_woda_i_miedziane_traby(1968)_-_lektor_pl.avi

523,43 MB

Długość filmu: 80 min

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Bajki.rosyjskie.-.Slomiany.byczek.1954.TVRip.avi play
Solomiennyj byczok, ZSRR, 1954 Troje łobuziaków: lisicz ...
Solomiennyj byczok, ZSRR, 1954 Troje łobuziaków: lisiczka, niedźwiadek i zajączek porywają z gospodarstwa koguta i ukrywają go w lesie. Mała dziewczynka - właścicielka kogucika - bardzo tęskni za swoim pupilem. Dziadek chcąc pocieszyć wnuczkę robi dla niej ze słomy pięknego byczka. Prezent bardzo podoba się nie tylko obdarowanej, ale także sprawcom szkód w gospodarstwie.
Bajki.rosyjskie.-.Brudasy.strzezcie.sie.1954.LQ.TVRip.avi play
Mojdodyr, ZSRR, 1954 Wszystkie przedmioty znajdujące si ...
Mojdodyr, ZSRR, 1954 Wszystkie przedmioty znajdujące się w dziecięcym pokoiku - zabawki, ubranka i mebelki - uciekają od swego właściciela, który zupełnie nie dba o porządek. Tuż potem chłopiec wybiega na ulicę, próbując się opędzić od mydła, szczotki i prysznica. Niepoprawny brudas dostaje się w ręce krokodyla - czyściocha, który akurat wybiera się ze swym schludnym synkiem na spacer. Skruszony chłopiec wraca do domu i pozwala się wreszcie umyć.
Baśń o Mrozie Czarodzieju  lektor pl.avi play
Opowiada o Nastce dręczonej przez niegodziwą macochę. ...
obrazekobrazek Opowiada o Nastce dręczonej przez niegodziwą macochę. Dziewczyna ciężko pracuje przez całe dnie i noce. Pewnego razu macocha postanawia się pozbyć jej raz na zawsze, wysyłając ją na pewną śmierć w Zimowy Las. W tej samej krainie żyje zakochany w dziewczynie Ivan. Niestety przeciwny ich miłości leśny czarnoksiężnik rzuca zły czar na chłopca. Nastka i Ivan muszą przejść wiele prób, a w dojściu do szczęścia pomaga im dobry Czarodziej Mróz... Jedna z najpiękniejszych rosyjskich baśni.
Bajki.rosyjskie.-.Opowiesc.o.polnych.kurkach.1954.TVRip.avi play
Czudiesnyj kolokolczik, ZSRR, 1954 W łanie żyta z kurop ...
Czudiesnyj kolokolczik, ZSRR, 1954 W łanie żyta z kuropatwami sąsiaduje skowronek, który nie może się nadziwić organizacji życia rodzinnego u Kuperka i jego żony. Kuperek lubi rywalizować o wszystko z drugim kogucikiem, Czubkiem. Jednak gdy sokół porywa żonę Czubka, to rywal z żoną biorą pod opiekę jego dzieci.
Bajki.rosyjskie.-.Czarodziejski.skarb.1950.TVRip.avi play
Volszebnyj klad, ZSRR, 1950 Ogromnych stad owiec chciwe ...
Volszebnyj klad, ZSRR, 1950 Ogromnych stad owiec chciwego kupca Gałana strzegł młody pasterz. Pewnego dnia, gdy chłopiec udał się do pracodawcy po zasłużoną zapłatę, ten oszukał go i wygnał. Żar - ptak, którego pasterz uratował kiedyś ze szponów sępa, zaprowadził go do Trzech Czarnych Skał. Tam znajdował się ukryty skarb.
Bajki.rosyjskie.-.Czarodziejski.mlynek.1950.TVRip.avi play
Czudo mielnica, ZSRR, 1950 Pewien gospodarz posiadał cz ...
Czudo mielnica, ZSRR, 1950 Pewien gospodarz posiadał czarodziejski młynek. Tylko on znał zaklęcie, dzięki któremu przedmiot wyczarowywał wszystko to, czego gospodarz tylko zapragnął. Na szczęście, był on skromnym człowiekiem i jego prośby nie były nigdy zbyt wygórowane. Tymczasem wieść o magicznym młynku dotarła do chciwego cara. Zapragnął on odkupić cudowne urządzenie, lecz gospodarz odmówił sprzedaży. Car postanowił więc zdobyć młynek podstępem. Osiągnął cel, lecz poniósł za to srogą karę.
Bajki.rosyjskie.-.Gesi.Baby.Jagi.1949.TVRip.avi play
Gusi - liebiedi, ZSRR, 1949 Jaś i Małgosia zostają sami ...
Gusi - liebiedi, ZSRR, 1949 Jaś i Małgosia zostają sami w domu. Przed odjazdem do miasta rodzice proszą dzieci, by nigdzie nie odchodziły, a w zamian dostaną pyszne, słodkie lizaki. Jakiś czas później Małgosia zostawiła brata na podwórku, a sama poszła bawić się z koleżankami. Niebawem nadleciały gęsi Baby Jagi i porwały Jasia. Dzielna dziewczynka natychmiast wyruszyła do ciemnego lasu, żeby uratować braciszka z rąk czarownicy.
Bajki.rosyjskie.-.Serce.smialka.1951.TVRip.avi play
Sierdce chrabrieca, ZSRR, 1951 Dwaj bracia, Indyga i So ...
Sierdce chrabrieca, ZSRR, 1951 Dwaj bracia, Indyga i Sołondyga, wybrali się na polowanie. W pogoni za jeleniem chłopcy zapędzili się w głąb lasu. W pewnym momencie na ich drodze stanął tygrys. Podczas gdy Sołondyga wdrapał na skały, Indyga uciekł do domu. Matka była bardzo zawiedziona postawą Indygi. Zarzucając mu tchórzostwo nakazała wracać i ratować brata. W niezwykle trudnym zadaniu pomógł chłopcu orzeł, który poradził mu podążać za swoim piórem.
Bajki.rosyjskie.-.W.lesnej.gestwinie.1954.TVRip.avi play
V lesnoj czaszcze, ZSRR, 1954 Mały borsuk jest wyjątkow ...
V lesnoj czaszcze, ZSRR, 1954 Mały borsuk jest wyjątkowo leniwy i nieposłuszny. Nie chce słuchać rodziców, unika wszelkich obowiązków domowych, a także zaniedbuje naukę tego, co każde młode powinno wiedzieć, czyli jak kopać norkę i szukać pożywienia. Pewnego dnia malec grając w piłkę trafia w nieznane części lasu i gubi drogę do domu. Przed wielkim zagrożeniem ze strony drapieżników chroni go zajączek i niedźwiedzica. Pod ich okiem borsuk uczy się, jak budować kryjówki i jak zdobyć pożywienie, gdy jest się głodnym.
Bajki.rosyjskie.-.Wyrwidab.1952.TVRip.avi play
Walidub, ZSRR, 1952 Pewnego razu Janek, słynący ze swej ...
Walidub, ZSRR, 1952 Pewnego razu Janek, słynący ze swej niezwykłej siły postanowił opuścić rodzinną wioskę i wyruszyć w świat. W drodze spotkał piękną Marysię. Chcąc jej zaimponować popełnił kilka głupstw: wyrwał dąb z korzeniami, siłował się z niedźwiedziem, a nawet zniszczył wiatrak. Wkrótce jednak umiejętności chłopca okazały się niezbędne. W jednej z wiosek wyschły wszystkie studnie, bo burza w górach spowodowała zasypanie kamieniami koryta rzeki. Janek odrzucił ciężkie głazy i rzeka ponownie wróciła do swego koryta.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności