-

6290 -

125034 -

75456 -

7007
217050 plików
119533,08 GB
Foldery| paulocezar | |
Ostatnio pobierane pliki
Niesamowite zagadki medyczne
„Dzisiejsza medycyna stoi na rozdrożu pomiędzy wyborem leczenia skutków chorób w pełni uzależniając się od koncernów farmaceutycznych, a leczeniem prawdziwych ich przyczyn i zainwestowaniem w rozwój nauki oraz naturalnych możliwości uzdrawiania. Staje przed nami zatem fundamentalne pytanie o dalszy rozwój medycyny: służba mamonie czy zdrowiu? To także Twoje zadanie, by odkryć fakty o prawdziwych mechanizmach powstawania chorób i sposobach leczenia."
Cykl programów przedstawiających przypadki tajemniczych, trudnych do zdiagnozowania chorób. Poznamy historię farmera, którego zagadkowa infekcja zakaźna wywołała panikę wśród lokalnej społeczności. Zobaczymy dramat samotnej matki, która obudziwszy się rano ze snu stwierdza, że jest sparaliżowana od pasa w dół. Zdesperowani lekarze próbują leczyć pacjentów i za wszelką cenę ratować ich życie. W programie wywiady z chorymi i rekonstrukcje dramatycznych wydarzeń.
- Wszystko co umieszczam na chomiku jest w celach czysto edukacyjnych ! Nie czerpie z tego żadnych zysków.
- sortuj według:
- 222,5 MB
- 18 lut 20 20:28
Niesamowite zagadki medyczne odc.2
🔷Tytuł Filmu: Niesamowite Zagadki Medyczne
🔷Gatunek Filmu: Dokumentalny
🔷Kraj Produkcji: Irlandia
🔷Data Premiery: 2004
Bliźnięta nierozdzielone
Bliźnięta nierozdzielone (także bliźnięta syjamskie albo zrośnięte; zroślaki) – rzadka wada rozwojowa, polegająca na występowaniu nietypowego połączenia między częściami ciała należącymi do bliźniąt jednojajowych. Częstość wady szacuje się na 1:50 000 – 1:100 000 urodzeń. W większości przypadków dzieci obarczone wadą rodzą się martwe albo ulegają spontanicznemu poronieniu we wczesnym okresie ciąży, ale część z nich rodzi się żywa.
Epidemiologia
Szacunki częstości wady, mówiące o prewalencji rzędu 1:50 000 – 1:100 000 nie uwzględniają płodów ronionych we wczesnym okresie ciąży. Według różnych danych, procent martwych urodzeń zroślaków wynosi od 40 do 86 (Edmonds, 1982, Metneki, 1989). Stwierdzono różnice międzyrasowe i regionalne. Najwięcej doniesień o urodzeniach bliźniąt syjamskich pochodzi z Indii i krajów afrykańskich (Edmonds, 1982, Metneki, 1989, Zke, 1984).
- Wszystko co umieszczam na chomiku jest w celach czysto edukacyjnych ! Nie czerpie z tego żadnych zysków.
- 225,9 MB
- 17 lut 20 21:24
Niesamowite zagadki medyczne
🔷Tytuł Filmu: Niesamowite Zagadki Medyczne
🔷Gatunek Filmu: Dokumentalny
🔷Kraj Produkcji: Irlandia
🔷Data Premiery: 2004
Sztuczna kość
Sztuczna kość – biomateriał zbliżony do naturalnych kości człowieka, służący do uzupełniania ubytków kostnych, mający zastosowanie w stomatologii implantacyjnej oraz ortopedii.
Historia
Materiał FlexiOss[1] opracowali biochemicy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie[2]. Prace nad stworzeniem materiału trwały dwa lata. Zespołem naukowców kierowała prof. Grażyna Ginalska. W jego skład weszły dr Anna Belcarz z Lublina oraz prof. Anna Ślósarczyk i Zofia Paszkiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Początkowo substancja była testowana w weterynarii, później zaczęto ją używać także w leczeniu ludzi.
Właściwości i budowa
Sztuczna kość jest białą, twardą substancją o wytrzymałej i elastycznej strukturze, zbliżonej do budowy naturalnych kości człowieka. Może być nasączana antybiotykami, dzięki czemu zapobiegnie się zakażeniom w miejscu implantacji. Może być także moczona, suszona i sterylizowana nie zmieniając swoich właściwości. W opinii wynalazców substancja nie ma żadnych skutków ubocznych, nie powoduje reakcji alergicznych, przyspiesza gojenie się ran, idealnie wpasowuje się w żywą tkankę, a komórki tkanki kostnej łączą się z nią wytwarzając także naczynia krwionośne.
- Wszystko co umieszczam na chomiku jest w celach czysto edukacyjnych ! Nie czerpie z tego żadnych zysków.
-

0 -

0 -

2 -

0
2 plików
448,43 MB
Chomikowe rozmowy
Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (52)






1








Pokaż wszystkie
Pokaż ostatnie













