Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
ola28433
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta aleksandra

widziany: 16.01.2014 20:56

 • pliki muzyczne
  0
 • pliki wideo
  0
 • obrazy
  14
 • dokumenty
  0

14 plików
171 KB

Adaś Niezgódka ma teraz dwanaście lat i uczy się w Akademii Pana Kleksa. Siedziba tej niespotykanej szkoły mieści się w gmachu przy ulicy Czekoladowej. Pobiera tu w niej naukę, a także mieszka dwudziestu czterech chłopców, gdzie których imiona rozpoczynają się od litery „A”. Inni nie są przyjmowani.
Z ogrodu, zas który otacza Akademię można się przedostać do pobliskich bajek. Jednakże klucze, które otwierają poszczególne furtki ma jedynie tylko pan Kleks. Najwyższym wyróżnieniem dla chłopców z Akademii są piegi. Pan Ambroży Kleks trzyma je w specjalnej oto szkatułce. Sam również chętnie się nimi ozdabia.
W szkole zas mieszka także Mateusz, bardzo mądry szpak. Kiedyś był królewiczem, ale uśmiercił władcę wilków, a to pociągnęło za sobą niezliczone nieszczęścia. Wilki natomiast mściły się potwornie. Z pomocą królewiczowi przyszedł chiński lekarz Paj – Chi – Wo. Wyleczył też ciężko ranną nogę chłopca, dał mu także magiczną czapkę. Dzięki j zaś ej mocy mógł się przemienić w cokolwiek i być niedostępnym dla groźnych wilków.
Przy pomocy natomiast czapki królewicz przemienił się w ptaka i w ten sposób nie został pożarty przez wilki. Nie mógł jednak powtórnie zmienić się on w człowieka, ponieważ zaginął gdzieś guzik, który był konieczny, aby czapka posiadała takze czarodziejską moc. W czasie pobytu w Akademii Adam Niezgódka próbuje pomóc biednemu zas ptakowi w szukaniu guzika ale nigdzie nie mogą go znaleźć. Mateusz teraz musi zostać szpakiem.
Pan Kleks zaś jest człowiekiem tak samo niezwykłym jak jego Akademia. Nie istnieją dla niego rzeczy niemożliwe. Posiada powiększającą pompkę, która to powiększa każdy przedmiot. Może jedno ze swoich oczu posłać w dowolnie zas wybrane miejsce. Je kulki zrobione z kolorowego szkła i popija je dziwnym zielonym płynem. Uwielbia takze połykać motyle. Ubiera się bardzo osobliwie, nosi długie włosy i długą brodę. W czasie obiadu fruwa nad stołem. Przyrządzone zas dla uczniów jedzenie polewa sosem z konewki. Jedzenie stanowi mieszanina kolorowych szkiełek, farb, także przeróżnych proszków, a nawet i płomyków świec.
Dzięki zas panu Kleksowi uczniowie przeżywają ciągle liczne przygody. Mogą też odwiedzać kraje innych bajek, gdzie Kleks wysyła ich, by załatwili różne sprawy. Ambroży Kleks natomiast dobiera dla każdego najpiękniejsze sny. Nie uczą się zaś takich przedmiotów, jak w normalnych szkołach, ale kleksografii, czyli sztuki posługiwania się atramentem, a także też przędzenia liter, uleczania chorych przedmiotów. W czasie lekcji geografii rozgrywa się mecze, zamiast zas piłki nożnej używa się globusa. Chodzą również na wycieczki. Byli na przykład w fabryce dziur oraz dziurek, należącej do inżyniera Kopcia.
Pewnego dnia zaś Adasiowi Niezgódce udaje się wzbić wysoko w niebo i trafia do psiego raju. Żyją tam szczęśliwe psy przeróżnych ras. Chłopiec przez kilka dni mieszka on w domu Reksa, swojego dawnego czworonożnego przyjaciela. Szpak Mateusz pomaga wteyd powrócić Asamowi do Akademii, przynosi wskazówki od pana Kleksa i dzięki nim chłopiec bezpiecznie powraca na ziemię.
Pan Kleks nie zgadza się, z tym aby w szkole został umieszczony syn fryzjera Filipa, bo jego imię nie zaczynało się na literę „A”. Wypędził wtedy z Akademii także samego Filipa. Jednej zas nocy fryzjer przyprowadza do szkoły dwójkę nowych uczniów: Alojzego orz Anatola. Alojzy okazuje się być mechanicznym robotem – lalką, a nie żywym człowiekiem. Jest też natomiast bardzo złą istotą. Jest nieposłuszny i niszczy całą Akademię.
Cala szkoła, zas wszystkie jej budynki i otaczający je park, zaczyna też się kurczyć. Pan Kleks zas maleje z dnia na dzień. Pewnego dnia Alojzy kradnie teraz wszystkie największe sekrety pana Kleksa. Tego jest już za dużo. Zostaje rozmontowany, rozłożony tu na części i ukryty w walizce.
Lalka jest dziełem złego fryzjera Filipa. Pan Kleks chce uczynić teraz z niego człowieka. Bardzo zły Filip zaczyna niszczyć całą Akademię. Pan Kleks staje się teraz guzikiem z magicznej czapki doktora Paj – Czi – Wo. Szpak Mateusz może też ponownie stać się człowiekiem. Nie jest jednak królewiczem, ale jest autorem tej książki. Wszystko jest w niej możliwe, a fantastyczny świat zas nie zna żadnych granic.

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB
Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności