Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
noveyy777
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Bio-Sławek.

widziany: 7.03.2016 00:41

 • pliki muzyczne
  28
 • pliki wideo
  954
 • obrazy
  1642
 • dokumenty
  402

3071 plików
338,17 GB

Ukryj opis
Ostatnio pobierane pliki Ostatnio pobierane pliki
Filmik Replikacja DNA.mov play
Filmik (animacja): pokazuje złożoność procesu replikacji ...
PCR.avi play
Filmik pokazuje jak biotechnolog przygotowuje proces PCR ...
Polymerase Chain Reaction PCR.avi play
Na tym filmiku zilustrowano przebieg reakcji PCR. Cykli ...
Życie komórki eukariotycznej.avi play
„Aby objąć umysłem obraz życia odsłaniany przez biologię ...
O pochodzeniu Kodu genetycznego-czyli o ewolucji w rosole część dalsza.avi play
Ten filmik to sprytna preparacja faktów z mitami. Na poc ...
http://www.nauka-a-religia.uz.zgora.pl/

'Serwis Filozoficzny „Nauka a Religia”

Witryna, którą odwiedzasz, obejmuje dwie niezależne inicjatywy - czasopismo internetowe Filozoficzne Aspekty Genezy oraz Zielonogórską Grupę Lokalną „Nauka a Religia”.

Pierwsza z nich, bardziej ambitna, to wąskotematyczne, specjalistyczne internetowe czasopismo filozoficzne. Z problematyką powstania Wszechświata, pierwszego życia, późniejszych form życia, człowieka, psychiki, świadomości, języka, teorii naukowych, religii itd. itp. związanych jest szereg ważnych i ciekawych problemów filozoficznych. Ponieważ problematyka ta często prowadzi do wniosków światopoglądowych, uznaliśmy za właściwe umieścić czasopismo na stronie zatytułowanej „Nauka a Religia”, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że nie jest to dokładnie ta sama problematyka. W Filozoficznych Aspektach Genezy publikujemy po polsku tłumaczenia wartościowych tekstów znanych dotąd tylko w językach oryginalnych, ale także i nowe teksty zarówno autorów zagranicznych, jak i polskich. Wszystkie teksty publikowane w czasopiśmie są recenzowane. Należy pamiętać, że recenzenci wymienieni w Radzie Naukowej odpowiadają jedynie za jakość tekstów w czasopiśmie (a i to indywidualnie - każdy za recenzowany przez siebie tekst) , a nie za teksty umieszczone w innych działach tej witryny.

Druga inicjatywa dotyczy specyficznej aktywności intelektualnej i naukowej sporej części filozoficznego środowiska Zielonej Góry. Jak możesz przeczytać w Historii ZGL, problematyką relacji nauki i religii od wielu lat interesowali się profesorowie i studenci Instytutu Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Serwis Filozoficzny „Nauka a Religia” ma tworzyć płaszczyznę ułatwiającą i stymulującą tego typu zainteresowania.

W dziale Nowości dowiesz się, jakie teksty zostaly ostatnio dodane do czasopisma i do innych działów oraz zdobedziesz informacje o przedsięwzięciach organizowanych przez Zielonogórską Grupę Lokalną „Nauka a Religia” oraz o tych, w których uczestniczą członkowie ZGL „NaR”, a także o wszystkich innych ważnych zmianach dokonanych w tej witrynie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o ZGL „NaR”, wejdź tutaj: Grupa Lokalna.

W dziale Czasopismo zamieszczane są recenzowane artykuły wydawane przez internetowe czasopismo Filozoficzne Aspekty Genezy. Przy każdym tekście istnieje możliwość uruchomienia osobnego forum dyskusyjnego, w którym można zgłaszać uwagi, zadawać pytania, prowadzić polemiki z autorami tekstów, z innymi internautami itd. na temat danego tekstu. Należy jednak pamiętać, że fora dyskusyjne nie są częścią czasopisma.

W dziale Seria książkowa zamieszcza się całe książki (w umożliwiającym cytowanie numerów stron formacie PDF) opublikowane w serii Filozoficzne Aspekty Genezy. Tu również możesz zainicjować forum dyskusyjne lub włączyć się do dyskusji nad treścią książki.

W dziale Przedruki zamieszczane są wcześniej opublikowane w innych czasopismach teksty związane z tematyką tej strony, których autorami lub tłumaczami są członkowie Zielonogórskiej Grupy Lokalnej. Nie należy tej zasady rozumieć jako bezwyjątkowej, co znaczy, że możemy zamieścić przedruk także takiego tekstu, którego autorem lub tłumaczem nie jest członek ZGL (ale zawsze za zgodą autora i tłumacza). Tu również istnieje możliwość dyskusji na ich temat w osobnych forach dyskusyjnych).

W dziale Inne teksty znajdują się różne nierecenzowane teksty, np. referaty wygłoszone przez członków ZGL, artykuły w przygotowaniu itp. Ich autorzy szczególnie liczą na głosy w dyskusji.

Wszystkie teksty i książki można przeszukać wchodząc na podstronę Szukaj.

Linki zawierają odnośniki do witryn o podobnej problematyce, gdzie - naszym zdaniem - można znaleźć wartościowe teksty (co niekoniecznie znaczy - słuszne).

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wszystkich zmianach w witrynie lub tylko o zmianach pewnego rodzaju, np. tylko o nowych artykułach w czasopiśmie, zamów informator.

Na stronie głównej, po prawej, widzisz reklamę książek sprzedawanych przez znaną firmę wysyłkową Amazon. Reklama dotyczy książek dotyczących relacji nauka-religia i jest co jakiś czas zmieniana. Jeśli kupując jakąś książkę (niekoniecznie tę reklamowaną!) wejdziesz na stronę Amazon klikając reklamę, my dostaniemy jakąś niewielką kwotę od Amazon, a Ty nic nie stracisz. Zebrane pieniądze posłużą do opłacenia części kosztów funkcjonowania tej strony. Zachęcamy więc do kupowania w Amazon poprzez reklamę na naszej stronie (ta opcja funkcjonuje, sprawdziliśmy).

Wszelkie ogólne komentarze można zamieszczać w Księdze gości.

Kazimierz Jodkowski
e-mail
tel. kom. 0-602 680 812'

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB

beautiful.anya

beautiful.anya napisano 5.11.2014 11:10

zgłoś do usunięcia
Zapraszam
My_word

My_word napisano 7.11.2014 13:30

zgłoś do usunięcia

chuck-y

chuck-y napisano 1.12.2014 11:40

zgłoś do usunięcia
daniel5999

daniel5999 napisano 19.04.2015 23:24

zgłoś do usunięcia
WITAM ,Życzę miłej i spokojnej nocy .Pozdrawiam Daniel

Boleslaw3333 napisano 2.05.2015 10:26

zgłoś do usunięcia
SERIALE FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

C-H-O-M-I-K-P-R-Y-W-A-T-N-Y napisano 6.05.2015 09:30

zgłoś do usunięcia
Ⓩ Ⓐ Ⓟ Ⓡ Ⓐ Ⓢ Ⓩ Ⓐ Ⓜ
MaxFILM_2017

MaxFILM_2017 napisano 16.05.2015 21:35

zgłoś do usunięcia
Witaj noveyy777! Zapraszam na mojego nowego chomika, znajdziesz na nim najnowsze filmy, ebooki, muzyke i wiele, wiele innych plików. Pozdrawiam MaxFILM_2015. (hasło do wszystkich folderów to "184")
Aga_Slodka

Aga_Slodka napisano 17.05.2015 18:40

zgłoś do usunięcia

anya.86 napisano 10.07.2015 20:52

zgłoś do usunięcia
NOWE FILMY 2015 - ZAPRASZAM
anya-86-filmy

anya-86-filmy napisano 6.10.2015 19:27

zgłoś do usunięcia
------------------------>SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 , FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (4)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (4)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności