Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
noveyy777
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Bio-Sławek.

widziany: 7.03.2016 00:41

 • pliki muzyczne
  28
 • pliki wideo
  954
 • obrazy
  1642
 • dokumenty
  402

3071 plików
338,17 GB

Ukryj opis
„Kto nie uważa za konieczne szukać wyjaśnienia jedynie wśród nierozumnych czynników sprawczych, łatwo dojdzie do wniosku, że wiele systemów biochemicznych zostało zaprojektowanych—zaprojektowanych nie przez prawa natury, nie przez przypadek i konieczność, lecz zaplanowanych. (…) Życie na ziemi na swym najbardziej podstawowym
poziomie, wszystkie jego najważniejsze elementy, to wynik rozumnej
działalności” Michael Behe(biochemik i propagator Teorii Inteligetnego Projektu).

"Należy przyznać, że przedstawienie tego, w jaki sposób aktualne dane biologii molekularnej sugerują procesy duplikacji genu, tasowania domen i eksonów oraz ewolucji dywergentnej nie wyjaśnia, jak niekompletne systemy zyskują przewagę selekcyjną (...)" Bruce Weber(biochemik przeciwnik Teorii Inteligentnego Projektu).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UWAGA: Możesz klikać na ilustracje w celu ich powiększenia. Nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem (mieć konto na chomiku.pl) , żeby móc korzystać z tej opcji !
 • 0,6 MB
 • 22 cze 11 22:14
Kalsyczny przykład głupoty, ignorandztwa i szkodliwej społecznie działalności. W pliku zawarty jest jeden z nowych tekstów z portalu racjonalista.pl. Wiele popisowych "mądrości" wyprodukowali do tej pory angażowani tam pismacy (o czym można poczytać tutaj http://bioslawek.wordpress.com/2011/06/07/kontr-atak-ewolucjonistow-z-racjonalisty-pl/ ) .
Ale tym razem ich nowe pomysły sięgnęły szczytów (a raczej dna)! Niejaki p. Marcin Dolecki, za przyzwoleniem redakcji racjonalisty.pl., opublikował na tamtejszym portalu tekst , który staje w opozycji do wiedzy za którą twardo stoi CAŁY LICZĄCY SIĘ WSPÓŁCZESNY ŚWIAT NAUKOWO-MEDYCZNY. Pan Marcin Dolecki (przy akompaniamencie p. Andrzeja Koraszewskiego-zastępcy redaktora naczelnego racjonalisty.pl-który to skrzętnie poparł go w komentarzach do artykułu [zamieszczam cały przebieg tej dyskusji]) powołując się na mało znaczące ; niewątpliwie sponsorowane przez zbrodnicze koncerny tytoniowe-'tabloidy' z 2005 roku, usiłuje zakwestionować wielopokoleniowy dorobek badawczy ; jednoznacznie wykazujący na szkodliwość wdychania dymu tytoniowego (czy to czynnego czy biernego). Podaje on w wątpliwość zasadność ustawowych sankcji nakładanych na palaczy tytoniu, przy czym usiłuje pomniejszyć okropieństwa związane z całym tym zbrodniczym procederem ,jakim jest handel tytoniem.Kiedy w komentarzach do tekstu wykazano p. Doleckiemu , że jego tezy są wywróżone z sufitu i przytoczono mu na dowód renomowane badania z 20011 roku [przytoczone i opisane w tekście], to zaczął on podawać w wątpliwość zasadność tych badań [sugerował iż eksperymenty zostały zle zaplanowane], motywy samych badaczy-opierając swoje wnioski tym razem na teoriach spiskowych oraz stanowczo podkreślać ,że to przytoczone przez niego "badania" z 2005 są wiarogodne i godne uwagi. Tak to nie posiadając zadnych kompetencji "fachowiec" p. Marcin Dolecki, na łamach racjonalisty.pl, szerzy szkodliwą propagandę prowadząc bój o parwa dla osób , ktore łamią prawa człowieka !
 • 64 KB
 • 22 cze 11 22:12
Fragment dyskusji , który ukazuje poziom "argumentacji" racjonalistów.pl :
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,1922/i,12#c74556

"@Bronek 1
Panie czepialski, pana nienawiść mnie przeraża.
czepialski:
Ma Pan rację-z całego serca nienawidzę czynienia ludziom krzywdy, szarlatanerii, oszustwa i demagogii.
@Bronek 1
Mam nadzieję, że jakby Pan mógł nie skazałby wszystkich palaczy na karę dożywotniego więzienia lub też ich nie skazał na tortury ...
czepialski:
Dożywotnie więzienie to zbyt mała kara. Ja bym ich skazał na dożywotni nakaz bycia wolontariuszem w hospicjach dla osób w stanie terminalnym. Oczywiście nie chodzi o osoby uzależnione, bo to w większości ofiary tego zbrodniczego procederu (jakbym mógł-przecież powodowany troską-pomagam im każdego dnia!).To właścicieli koncernów tytoniowych ,handarzy śmiercią,skazał bym na taką pokutę. Właścicieli tytoniowych koncernów i wszelkiej maści popleczników ,którymi się oni wysługują!
@Bronek 1
Jazda samochodem jest też niebezpieczna ! Trzeba jej zakazać ! Przecież są wypadki i ludzie umierają ...
czepialski:
Nielogiczna analogia: Azor jest ssakiem, Kowalski jest ssakiem= Azor to Kowalski.Ale spoko-nieco wcześniej autor teksu swoje tezy usiłował podpierać obłudą przywódców religijnych. Może to pasuje do klimatu tego portalu ,ale na pewno nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji...."
 • 100 KB
 • 22 cze 11 22:11
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,9828125,Papieros_w_USA_bedzie_przerazal.html

'Od przyszłego roku producenci papierosów w USA będą zmuszeni sprzedawać paczki z koszmarnymi zdjęciami odstraszającymi od palenia (..)Koncerny tytoniowe grożą rządowi USA pozwami. Twierdzą, że kampania narusza ich prawo do wolności wypowiedzi i prawo własności, ponieważ koszmarne obrazki spychają na dalszy plan ich znaki firmowe, demonizują producentów
papierosów i w niedopuszczalny sposób piętnują palaczy.
Kiedy czeski rząd doszedł do wniosku, że leczenie palaczy jest obciążeniem dla budżetu i rozważał restrykcje na reklamy papierosów, największy koncern tytoniowy świata wynajął firmę konsultingową, która udowodniła na piśmie, że
jest dokładnie odwrotnie - im więcej Czechów pali, tym bardziej rząd czeski na tym oszczędza. Wprawdzie rzeczywiście trzeba łożyć na leczenie palaczy, ale za to umierają oni dużo wcześniej, co oznacza oszczędności na emeryturach, których nie trzeba im wypłacać, na leczeniu chorób, na które już nie zachorują, na mieszkaniach, które zwalniają dla następnych pokoleń, na opiece w wieku starczym, którego palacze nie dożywają.(...)Koncerny tytoniowe w USA borykają się z szykanami już od 1966 roku, kiedy nakazano im umieszczać na paczkach dyskretne ostrzeżenie, że palenie jest szkodliwe. Od tamtego czasu odsetek palaczy spadł z 42 proc. do 20 proc. obecnie. Ale dalej spadać już nie chce. Szacuje się, że około 443 tys. Amerykanów umiera co roku na choroby będące wynikiem palenia tytoniu.
W lutym tego roku Michelle Obama ogłosiła, że jej mąż po prawie 30 latach rzucił palenie. Ale sam prezydent USA zachowuje w tej sprawie całkowite milczenie, dlatego niektórzy podejrzewają, że nadal popala w tajemnicy przed żoną i narodem."
 • 0,7 MB
 • 11 cze 11 20:30
Na FORUM „Nauka” ‘Gazety Wyborczej’ , gdzie od kilku lat pisuję coś się wreszcie ‘odetkało’ i jeden z uczestników zapuścił tam ciekawy wątek. W kwestii zasadniczej się z nim zgadzam, istnieją jednak bardzo istotne różnice. Zgadzam się z autorem z tym , iż życie musiało istnieć odwiecznie. Postanowiłem nie wtrącać się w tą dyskusję i pozwolić jej żyć własnym życiem. Postanowiłem wybrać najciekawsze komentarze (całość zalinkowałem, więc każdy może sam prześledzić całą dyskusję). Niedługo ukaże się na blogu tekst poświęcony badaniom nad pochodzeniem życia, więc ta dyskusja stanowi dobre podłoże , ponieważ pokazuje szerszy kontekst poglądów na ten temat. Poglądów nieortodoksyjnych. Chciałbym zauważyć iż wszelkie rozważania, które nie odwołują się do Inteligentnego Projektu (ID), czy przekonania o odwiecznym istnieniu życia, czy ‘praw’ umożliwiających jego cykliczne powstawanie, są jałowe poznawczo, puste intelektualnie. Całkowicie oderwane od rzeczywistości przyrodniczej.
Całkowicie oderwane od jakiegokolwiek doświadczenia, czy rzetelnej precyzji. Nikt w tej dyskusji nie opisuje prawdziwych procesów komórkowych (takich jak REPLIKACJA DNA, TRANSKRYPCJA czy TRANSLACJA http://www.sfinia.fora.pl/genesis,36/wielki-projekt-zycia,5578.html ).
 • 107 KB
 • 7 cze 11 5:17
Jednym z przykładów nieredukowalnej złożoności jest proces, który większość z nas w chwili skaleczenia się uważa za coś oczywistego — chodzi o krzepnięcie krwi. Normalnie dzieje się tak, że z przedziurawionego naczynia natychmiast zaczyna wypływać zawarty w nim płyn i cieknie dopóty, dopóki się ono nie opróżni. Jeżeli jednak przekłujemy czy przetniemy sobie skórę, upływ krwi szybko ustaje, gdyż tworzy się skrzep. Ale jak o tym dobrze wiedzą lekarze, „krzepnięcie krwi jest bardzo złożonym, wielostopniowym procesem, w którym biorą udział liczne, oddziałujące na siebie białka”. Uczestniczą one w tak zwanej kaskadowej aktywacji krzepnięcia. Ten delikatny proces leczniczy „w ogromnej mierze zależy od tego, kiedy i z jaką szybkością zachodzą różne reakcje”. Gdyby coś się źle potoczyło, człowiek mógłby się wykrwawić na śmierć albo przeciwnie, cała jego krew mogłaby ulec skrzepnięciu. Moment rozpoczęcia reakcji i ich szybkość mają więc żywotne znaczenie.
Z badań biologicznych wynika, iż w krzepnięciu krwi bierze udział wiele czynników i żadnego z nich nie może brakować. Behe zadaje pytanie: „Jak to się dzieje, że raz rozpoczęty proces krzepnięcia zostaje przerwany, zanim jeszcze cała krew (...) zamieni się w ciało stałe?” Wyjaśnia następnie, „iż tworzenie się skrzepu, wstrzymywanie dalszego krzepnięcia, wzmacnianie skrzepu oraz usuwanie go” stanowią zintegrowany system biologiczny. Jeżeli któryś element źle zadziała, cały system nie spełni swej funkcji.
Ewolucjonista Russell Doolittle, będący profesorem biochemii na Uniwersytecie Kalifornijskim, pyta: „Jakimże sposobem mógł powstać w wyniku ewolucji tak skomplikowany i precyzyjny proces? (...) Paradoksalna sytuacja: skoro każde białko musi zostać uaktywnione przez inne, to jak ten system mógł się rozwinąć? Jakiż pożytek przynosiła dowolna jego część, dopóki nie działała całość?” Doolittle stara się wyjaśnić pochodzenie tego procesu, posługując się ewolucyjną argumentacją. Jednakże profesor Behe zwraca uwagę, że „aby odpowiednie geny znalazły się na odpowiednich miejscach, potrzebny byłby niezwykle szczęśliwy traf”. Wskazuje także, iż wyjaśnienie podane w nonszalancki sposób przez Doolittle’a skrywa olbrzymie trudności.
Tak więc jednym z podstawowych zarzutów wobec modelu ewolucyjnego jest fakt, że nie wyjaśnia on pochodzenia tego, co prostsze być nie może. Behe oznajmia: „Chciałbym podkreślić, że dobór naturalny, będący motorem darwinowskiej ewolucji, działa jedynie wtedy, gdy istnieje coś, co może zostać wyselekcjonowane — coś, co przynosi pożytek już teraz, a nie dopiero w przyszłości”.
 • 8 KB
 • 7 cze 11 5:14
' http://www.hemofilia.info.pl/informacje-o-chorobie.html Prawidłowo przebiegający proces krzepnięcia można porównać do przewracanego domina. Krwawienie zapoczątkowuje złożoną kaskadę następujących po sobie wydarzeń, w których aktywacja jednego inicjuje kolejne. Ten wieloetapowy proces rozpoczyna się od obkurczenia uszkodzonego naczynia krwionośnego. Jest to pierwsza reakcja organizmu na uraz. Następnie w miejscu uszkodzenia gromadzą się płytki krwi (trombocyty) i tworzą wstępny naturalny opatrunek, czyli czop tamujący krwawienie. Aby czop mógł spełnić swoje zadanie potrzebne jest sekwencyjne działanie kolejnych czynników krzepnięcia w celu wytworzenia stabilnej podpory dla płytek krwi. W wyniku działania czynników krzepnięcia tworzy się nieprzepuszczalna warstwa fibryny uszczelniająca czop płytkowy.
U osób chorych na hemofilię proces krzepnięcia nie przebiega prawidłowo z powodu braku jednego z czynników krzepnięcia. Czynniki krzepnięcia możemy porównać do ustawionych w rzędzie kostek domina.

Wyobraźmy sobie, że z linii ustawionych kostek domina zabieramy jedną. W momencie popchnięcia pierwszej, kolejne przewracają się do miejsca, z którego usunęliśmy jeden element. Proces zostaje przerwany w tym punkcie – pozostałe kostki zostają nienaruszone. Tak też dzieje się w przypadku procesu krzepnięcia krwi u osób chorych na hemofilię. Z powodu braku jednego z czynników proces krzepnięcia nie może zostać prawidłowo zakończony. U chorych na hemofilię A, brak czynnika VIII powoduje zaburzenia w procesie produkcji fibryny. Powstający czop płytkowy nie zostaje ustabilizowany, a w konsekwencji nie powstaje skrzep tamujący krwawienie. U osób z hemofilią krwawienia nie są bardziej intensywne ale trwają dłużej niż u zdrowych.'

 • 10 KB
 • 6 cze 11 15:56
 • 7 KB
 • 6 cze 11 15:54
 • 185 KB
 • 6 cze 11 15:49
"Pozwolę sobie zakończyć wspominając o tym, że poparcie dla scenariusza Yin i Yang przychodzi teraz z innego kierunku. W ciągu ostatniej dekady stało się możliwe „nokautowanie” *** genów z organizmów doświadczalnych. „Znokautowane myszy” stanowią obecnie pospolite (lecz kosztowne) narzędzie w arsenale naukowców pragnących zaradzić bolączkom tego świata. Ostatnio „znokautowano” u myszy gen dla plazminogenu i – jak można się było spodziewać – zaczęły one cierpieć na powikłania trombotyczne, ponieważ nie były zdolne usunąć skrzepów fibrynowych. Niedługo potem ci sami badacze znokautowali gen dla fibrynogenu u innej populacji myszy. Znowu – jak można było przewidzieć – myszy zachorowały, choć tym razem problem stanowił krwotok. A jak sądzicie, co się stało, gdy skrzyżowano te dwie populacje? Praktycznie rzec biorąc, myszy pozbawione obu genów były normalne! 6 **** Niezgodnie z twierdzeniami o nieredukowalnej złożoności, nie potrzeba całego zespołu białek. Muzyka i harmonia mogą powstać z mniejszej orkiestry. Nikt nie wątpi, że myszy pozbawione tych dwu genów byłyby upośledzone na wolności, ale sam fakt, iż są normalne w laboratorium, stanowi uderzający przykład porównania typu punkt i kontrapunkt, odwróconegoscenariusza stopniowego procesu."

Russell F. Doolittle

 • 474 KB
 • 6 cze 11 15:36
"Profesor Doolittle wie o strukturach białek procesu krzepnięcia więcej niż ktokolwiek inny na świecie i jest przekonany, że wiele z nich powstało przez duplikację genu i tasowanie eksonów. Mimo to owa wiedza nie uchroniła go przed zaproponowaniem zupełnie nierealnych mutantów jako możliwych przykładów form przejściowych w procesie ewolucji. Trzecia nauka jest taka, że – jak twierdziłem w Darwin’s Black Box – w literaturze naukowej nie ma żadnych rozpraw, które szczegółowo opisywałyby, w jaki sposób proces krzepnięcia mógł powstać za pomocą środków darwinowskich. Gdyby takie istniały, Doolittle z pewnością zacytowałby je. Jeszcze inną nauką, jaką możemy stąd wyciągnąć, jest to, że choć większość biologów akademickich i filozofów ma zaufanie do darwinizmu, nie jest ono solidniej ugruntowane niż w przypadku profesora Doolittle’a. Za ilustrację niech posłużą nam słowa filozofa Michaela" (....) "Pozwólcie, że na zakończenie tej sekcji uwyraźnię to, że dwaj bardzo kompetentni naukowcy, profesorowie Miller i Doolittle, obaj wysoce umotywowani w dyskredytowaniu twierdzeń ID oraz gotowi przejrzeć całą biomolekularną literaturę w poszukiwaniu eksperymentalnych kontrprzykładów, obmyślają przykłady, które – gdy spojrzeć na nie sceptycznie – w rzeczywistości raczej wzmacniają niż osłabiają przypadek nieredukowalnej złożoności. Oczywiście, nie dowodzi to, że twierdzenia nieredukowalnej złożoności są prawdziwe, czy że hipoteza ID jest poprawna, lecz pokazuje – jak sądzę – że naukowcy naprawdę nie wiedzą, jak potraktować nieredukowalną złożoność. Uwidacznia również, że teoria ID jest znacznie mocniejsza, niż uważają jej krytycy."

Michael Behe.
 • 26 KB
 • 6 cze 11 15:29
http://creationwiki.org/Blood_clotting_is_irreducibly_complex_(Talk.Origins)

" Behe's Response to this Objection

In fact, this objection to Behe’s argument for the irreducible complexity of the blood-clotting cascade is entirely beside the point. In the Kitzmiller v. Dover case, Behe, in his testimony, dealt explicitly with this ‘rebuttal’ as expressed by Dr. Ken Miller. Here is the relevant portion of Behe’s testimony, running from page 25, line 9 to page 30, line 5 (A = Behe):

* Q. -- and Doolittle and Davidson, et al, to argue against the irreducible complexity of the blood clotting system. Do you agree with his assessment of those studies?

* A. No, I do not.

* Q. And you have some diagrams to explain this further, sir?

* A. Yes, I do. This is a slide from Professor Miller's presentation showing work from Jiang and Doolittle. And he also shows a diagram of the blood clotting cascade. And notice again, it's a branched pathway with the intrinsic pathway and the extrinsic pathway. And Professor Miller makes the point that in DNA sequencing studies of something called a puffer fish, where the entire DNA of its genome was sequenced, and scientists looked for genes that might code for the first couple components of the intrinsic pathway, they were not found.
And so Professor Miller demonstrated that by -- if you could push to start the animation -- Professor Miller demonstrated that by having those three components blanked out in white. Nonetheless, puffer fish have a functioning clotting system. And so Professor Miller argued that this is evidence against irreducible complexity.

But I disagree. And the reason I disagree is that I made some careful distinctions in Darwin's Black Box. I was very careful to specify exactly what I was talking about, and Professor Miller was not as careful in interpreting it. In Darwin's Black Box, in the chapter on blood clotting cascade, I write that, a different difference is that the control pathway for blood clotting splits in two. Potentially then, there are two possible ways to trigger clotting.

The relative importance of the two pathways in living organisms is still rather murky. Many experiments on blood clotting are hard to do. And I go on to explain why they must be murky. And then I continue on the next slide. Because of that uncertainty, I said, let's, leaving aside the system before the fork in the pathway, where some details are less well-known, the blood clotting system fits the definition of irreducible complexity. And I noted that the components of the system beyond the fork in the pathway are fibrinogen, prothrombin, Stuart factor, and proaccelerin. So I was focusing on a particular part of the pathway, as I tried to make clear in Darwin's Black Box. If we could go to the next slide. Those components that I was focusing on are down here at the lower parts of the pathway. And I also circled here, for illustration, the extrinsic pathway. It turns out that the pathway can be activated by either one of two directions. And so I concentrated on the parts that were close to the common point after the fork. (....)

 • 10 KB
 • 6 cze 11 15:26
(...)So if you could, I think, advance one slide. If you concentrate on those components, a number of those components are ones which have been experimentally knocked out such as fibrinogen, prothrombin, and tissue factor. And if we go to the next slide, I have red arrows pointing to those components. And you see that they all fall in the area of the blood clotting cascade that I was specifically restricting my arguments to. And if you knock out those components, in fact, the blood clotting cascade is broken. So my discussion of irreducible complexity was, I tried to be precise, and my argument, my argument is experimentally supported.

* Q. Now just by way of analogy to maybe help explain further. Would this be similar to, for example, a light having two switches, and the blood clotting system that you focus on would be the light, and these extrinsic and intrinsic pathways would be two separate switches to turn on the system?

* A. That's right. You might have two switches. If one switch was broke, you could still use the other one. So, yes, that's a good analogy.

* Q. So Dr. Miller is focusing on the light switch, and you were focusing on the light?

* A. Pretty much, yes.

* Q. I believe we have another slide that Dr. Miller used, I guess, to support his claim, which you have some difficulties with, is that correct?

* A. Yes, that's right. Professor Miller showed these two figures from Davidson, et al, and from Jiang, et al, Jiang and Doolittle, and said that the suggestions can be tested by detailed analysis of the clotting pathway components. But what I want to point out is that whenever you see branching diagrams like this, especially that have little names that you can't recognize on them, one is talking about sequence comparisons, protein sequence comparisons, or DNA nucleotide sequence comparisons. As I indicated in my testimony yesterday, such sequence comparisons simply don't speak to the question of whether random mutation and natural selection can build a system. For example, as I said yesterday, the sequences of the proteins in the type III secretory system and the bacterial flagellum are all well-known, but people still can't figure out how such a thing could have been put together. The sequences of many components of the blood clotting cascade have been available for a while and were available to Russell Doolittle when he wrote his essay in the Boston Review. And they were still unhelpful in trying to figure out how Darwinian pathways could put together a complex system. And as we cited yesterday, in Professor Padian's expert statement, he indicates that molecular sequence data simply can't tell what an ancestral state was. He thinks fossil evidence is required. So my general point is that, while such data is interesting, and while such data to a non-expert in the field might look like it may explain something, if it's asserted to explain something, nonetheless, such data is irrelevant to the question of whether the Darwinian mechanism of random mutation and natural selection can explain complex systems.

* Q. So is it your opinion then, the blood clotting cascade is irreducibly complex?

* A. Yes, it
 • 45,8 MB
 • 6 cze 11 2:41
„Aby objąć umysłem obraz życia odsłaniany przez biologię molekularną, musielibyśmy powiększyć komórkę miliard razy, w wyniku czego miałaby ona 20 kilometrów średnicy i przypominałaby ogromny sterowiec, który mógłby nakryć całą metropolię wielkości Londynu czy Nowego Jorku. Naszym oczom ukazałby się wtedy nadzwyczaj złożony obiekt o wielkich zdolnościach przystosowawczych. Na jego powierzchni dostrzeglibyśmy miliony otworów, wyglądających niczym iluminatory w olbrzymim statku kosmicznym, otwierających się i zamykających, by wciąż mógł wpływać do środka i wypływać stamtąd strumień różnych substancji. Gdybyśmy weszli przez jeden z tych otworów, znaleźlibyśmy się w świecie najwspanialszej techniki, w świecie oszałamiającym swą złożonością. Ujrzelibyśmy znakomicie poprowadzoną, bezkresną sieć korytarzy i kanałów biegnących od zewnętrznej powłoki komórki i rozgałęziających się we wszystkich kierunkach, prowadzących między innymi do centralnego banku danych w jądrze oraz do różnych montowni i przetwórni. Samo jądro byłoby ogromną kulistą salą — mającą ponad kilometr średnicy i zbudowaną na ażurowej konstrukcji nośnej — wewnątrz której zobaczylibyśmy kilometry spiralnie skręconych łańcuchów cząsteczek DNA starannie pogrupowanych w uporządkowane struktury. Do różnych montowni znajdujących się w peryferyjnych rejonach komórki, a także z tych montowni byłyby transportowane licznymi kanałami w bardzo uporządkowany sposób najrozmaitsze surowce i produkty.
„Zastanawiałoby nas, jak się udaje sterować ruchem tak wielu towarów tak licznymi, bezkresnymi niemalże kanałami, odbywającym się bez najmniejszych nawet zakłóceń. Wszędzie wokół siebie dostrzegalibyśmy najróżniejsze automaty. Zauważylibyśmy, że cząsteczki białka, czyli najprostsze z funkcjonalnych składników komórki, są zadziwiająco złożonymi elementami molekularnej maszynerii — każda zbudowana jest z około 3000 atomów ułożonych w bardzo skomplikowaną strukturę przestrzenną. Jeszcze większe zdziwienie ogarnęłoby nas, gdybyśmy się przyjrzeli zdumiewająco celowemu działaniu tych niesamowitych urządzeń molekularnych, a zwłaszcza gdybyśmy sobie uświadomili, że pomimo nagromadzonej wiedzy z fizyki i chemii zaprojektowanie choćby jednego z nich — to znaczy jednej cząsteczki białka mającej spełniać określone funkcje — jest zadaniem zdecydowanie przekraczającym nasze obecne możliwości i prawdopodobnie pozostanie niewykonalne przynajmniej do początku przyszłego stulecia. A przecież życie komórki zależy od współdziałania ze sobą tysięcy — z pewnością dziesiątek tysięcy, a może nawet setek tysięcy — różnych białek” (Michael Denton : "Kryzys Teorii Ewolucji".).
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  75
 • obrazy
  151
 • pliki wideo
  45
 • pliki muzyczne
  0

271 plików
1,54 GB

beautiful.anya

beautiful.anya napisano 5.11.2014 11:10

zgłoś do usunięcia
Zapraszam
My_word

My_word napisano 7.11.2014 13:30

zgłoś do usunięcia

chuck-y

chuck-y napisano 1.12.2014 11:40

zgłoś do usunięcia
daniel5999

daniel5999 napisano 19.04.2015 23:24

zgłoś do usunięcia
WITAM ,Życzę miłej i spokojnej nocy .Pozdrawiam Daniel

Boleslaw3333 napisano 2.05.2015 10:26

zgłoś do usunięcia
SERIALE FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

C-H-O-M-I-K-P-R-Y-W-A-T-N-Y napisano 6.05.2015 09:30

zgłoś do usunięcia
Ⓩ Ⓐ Ⓟ Ⓡ Ⓐ Ⓢ Ⓩ Ⓐ Ⓜ
MaxFILM_2017

MaxFILM_2017 napisano 16.05.2015 21:35

zgłoś do usunięcia
Witaj noveyy777! Zapraszam na mojego nowego chomika, znajdziesz na nim najnowsze filmy, ebooki, muzyke i wiele, wiele innych plików. Pozdrawiam MaxFILM_2015. (hasło do wszystkich folderów to "184")
Aga_Slodka

Aga_Slodka napisano 17.05.2015 18:40

zgłoś do usunięcia

anya.86 napisano 10.07.2015 20:52

zgłoś do usunięcia
NOWE FILMY 2015 - ZAPRASZAM
anya-86-filmy

anya-86-filmy napisano 6.10.2015 19:27

zgłoś do usunięcia
------------------------>SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 , FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (4)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (4)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności