Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
noveyy777
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Bio-Sławek.

widziany: 7.03.2016 00:41

 • pliki muzyczne
  28
 • pliki wideo
  954
 • obrazy
  1642
 • dokumenty
  402

3071 plików
338,17 GB

Ukryj opis
„Kto nie uważa za konieczne szukać wyjaśnienia jedynie wśród nierozumnych czynników sprawczych, łatwo dojdzie do wniosku, że wiele systemów biochemicznych zostało zaprojektowanych—zaprojektowanych nie przez prawa natury, nie przez przypadek i konieczność, lecz zaplanowanych. (…) Życie na ziemi na swym najbardziej podstawowym
poziomie, wszystkie jego najważniejsze elementy, to wynik rozumnej
działalności” Michael Behe(biochemik i propagator Teorii Inteligetnego Projektu).

"Należy przyznać, że przedstawienie tego, w jaki sposób aktualne dane biologii molekularnej sugerują procesy duplikacji genu, tasowania domen i eksonów oraz ewolucji dywergentnej nie wyjaśnia, jak niekompletne systemy zyskują przewagę selekcyjną (...)" Bruce Weber(biochemik przeciwnik Teorii Inteligentnego Projektu).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
UWAGA: Możesz klikać na ilustracje w celu ich powiększenia. Nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem (mieć konto na chomiku.pl) , żeby móc korzystać z tej opcji !
 • 17 KB
 • 11 sie 11 1:15
Na szczęście sytuacja z "Homo habilisem" staje się coraz bardziej klarowna i coraz więcej antropologów neguje jego status ,jako Homo. Spoor przeprowadził badania błędników australopiteków i australopitek habilis okazał się mieć małpi narząd równowagi ,natomiast "H.erectus" ludzki. Fakt współwystępowania "H.erectus" wraz z australopitekami zwanymi "H.habilis" wbija mocnego gwozdzia do trumny tego rzekomego "bezpośredniego przodka H.sapiens"

"(...)zacznijmy od streszczenia doniesienia w „Nature". Otóż grupa naukowców odkopała w Kenii czaszkę oraz fragment szczęki. Badania wykazały, że ta pierwsza należała do przedstawiciela gatunku Homo erectus a szczęka do Homo habilis. Uproszczony obraz ewolucji człowieka zakłada, że H. habilis był pierwszym ludzkim gatunkiem, który pojawił się na Ziemi, a dokładnie w Afryce ok. 2,5 mln lat temu. Z niego wyewoluował zaś Homo erectus, który z kolei dał 150 tys. lat temu początek nam, czyli Homo sapiens. Tymczasem datowanie odkopanej w Kenii szczęki (wynik: 1,44 mln lat) wskazuje, że H. habilis przetrwał dłużej niż przypuszczano i żył obok H. erectus.

Autorzy publikacji w „Nature" wyciągają z tego wniosek, że ten pierwszy gatunek nie był protoplastą drugiego, ale obydwa pochodziły od nieznanego jeszcze wspólnego przodka. A to oznacza, że H. habilis nie był naszym prapradziadkiem, ale jest, jak subtelnie ujął to „Dziennik" , „fałszywym przodkiem". Autorzy publikacji w „Nature" skomentowali swoje odkrycie, jako „stawiające na głowie wiedzę na temat początków rodzaju ludzkiego". I to jest właśnie przykład marketingu naukowego, któremu dali się zwieść żurnaliści „Dziennika".

Praca opublikowana w „Nature" jest bowiem rzetelna i ciekawa, ale na pewno nie stawia na głowie wiedzy na temat ewolucji człowieka. Jej autorzy po prostu postanowili narobić szumu wokół swojego odkrycia, „podkręcając" interpretacje własnego znaleziska. Jak bowiem słusznie zauważył ewolucjonista dr Marcin Ryszkiewicz na łamach „Gazety Wyborczej" , „współwystępowanie dwóch gatunków nie przeczy, że jeden jest przodkiem drugiego". Dodam od siebie, że gdyby nawet H. habilis okazał się rzeczywiście nie być przodkiem H. erectus i obydwa gatunki pochodziły od wspólnego przodka, zmieniło by to tylko trochę wygląd naszego drzewa rodowego. Jaka w tym sensacja?

Co ciekawe, w wywiadzie na łamach „Dziennika" współautor artykułu w „Nature", prof. Fred Spoor, mówi zdecydowanie: „Z naszych znalezisk wynika, że H. erectus nie wyewoluował z H. habilis. Okazało się, że były to dwa gatunki siostrzane, żyjące obok siebie w tym samym czasie. A to dowodzi, że człowiek zręczny (H. habilis) nie był, wbrew temu, co dotychczas sądzono, naszym przodkiem". W wypowiedzi dla serwisu BBC News prof. Spoor jest już jednak mniej radykalny w swoich sądach i twierdzi, iż koncepcja pochodzenia H. erectus od H. habilis jest jak najbardziej uprawniona. No cóż, widocznie odpowiedź zależy od tego, kto pyta..."
 • 208 KB
 • 11 sie 11 1:14
 • 15 KB
 • 11 sie 11 0:45
"(..) Od lat staramy się zrekonstruować cechy tzw. ostatniego uniwersalnego wspólnego przodka LUCA (ang. Last Universal Common Ancestor). To prapradziadek pana, mój, bakterii, roślin, zwierząt i wszelkich żyjących dziś na Ziemi organizmów.

Jak zatem wyglądał LUCA?

Zapewne przypominał pod względem budowy współczesne jednokomórkowe mikroorganizmy – bakterie i archeowce. Prawdopodobnie żył na dnie mórz w pobliżu tzw. kominów hydrotermalnych, czyli otworów wyrzucających gorącą wodę, zawierającą duże ilości różnych związków chemicznych oraz gazy. Substancje te stanowiły jego pożywienie. Nasz pradziadek lubił zatem wysokie temperatury – powyżej 100 st. C. Takie organizmy nazywamy hipertermofilami.

Jeśli LUCA wyglądał podobnie jak bakterie i archeowce, to znaczy, że był ewolucyjnie dość zaawansowanym organizmem – z całą skomplikowaną maszynerią biochemiczną działającą wewnątrz komórki. On zatem też musiał mieć swoich, bardziej prymitywnych przodków.

Ma pan rację. Być może nasz ostatni wspólny przodek był jedynym (lub jednym z bardzo niewielu), który zdołał przetrwać kosmiczną katastrofę tzw. wielkiego bombardowania (ang. Late Heavy Bombardment). 4 mld lat temu na planety w Układzie Słonecznym spadł deszcz planetoid i komet – to właśnie wówczas powstała większość kraterów widocznych dziś na Księżycu. LUCA przeżył ten piekielny czas na dnie mórz, w pobliżu kominów hydrotermalnych.

Czyli przed wielkim bombardowaniem żyło na Ziemi wiele rozmaitych organizmów?

Zapewne tak. Co ciekawe, ich ślady można wytropić na podstawie materiału genetycznego współczesnych bakterii i archeowców. Naukowcy bowiem postanowili dokonać rekonstrukcji białek LUCA, umożliwiających życie w wysokich temperaturach. Ku sporemu zaskoczeniu okazało się, że umożliwiały one przebywanie raczej w 50 niż 100 st. C. Jak to wytłumaczyć? Prawdopodobnie LUCA pochodzi od jednokomórkowych mikrobów żyjących w bardziej umiarkowanych temperaturach, które z czasem przystosowały się również do życia w pobliżu gorących kominów hydrotermalnych. Jednak w materiale genetycznym naszego prapradziadka pozostały ślady tych mniej ciepłolubnych kuzynów.

Czyli LUCA pojawił się stosunkowo późno po narodzinach życia na Ziemi. Jak w takim razie wyglądało ono wcześniej?

Ogromnie ciekawe pytanie, ale nie znamy na nie odpowiedzi."
 • 127 KB
 • 10 sie 11 23:37
'U ludzi większość chorób degeneracyjnych wieku starczego  jest wywołana zmianami w mózgu. Z wiekiem mózg ludzki traci część swojej tkanki, wręcz kurczy się, a to sprawia, że pracuje gorzej i słabsza jest komunikacja pomiędzy jego częściami. Takie choroby jak Parkinsona czy Alzheimera oraz otępienia różnego rodzaju są wywołane przede wszystkim degeneracją tkanki mózgowej.
Teraz grupa antropologów, neurologów, psychologów i biologów kierowana przez zespół uczonych z Washingotn University postanowiła odpowiedzieć na pytanie, jak starzenie się wpływa na mózg naszego najbliższego kuzyna, a więc szympansa. Do tej pory badania takie nie były prowadzone.
Zastosowano serię badań rezonansem magnetycznym grupy ludzi między 22 a 88 rokiem życia oraz grupy szympansów między 10 a 51 rokiem życia. Średnia  długość życia szympansów pozostających na wolności wynosi około 45 lat. Szympansy trzymane w niewoli i poddawane w razie konieczności terapiom leczniczym mogą dożyć nawet sześćdziesiątki.  Kiedy porównano wyniki badań mózgu w obu grupach okazało się, że nawet u najstarszych małp nie notuje się znacznego – tak jak u ludzi – ubytku tkanki mózgowej. Do ubytków takich u małp w ogóle nie dochodzi lub są one minimalne. Dotyczy to głównie płata czołowego i hipokampa, czyli skupiska komórek mózgowych odpowiedzialnych za kształtowanie się pamięci. Mózgi szympansów do śmierci pozostają więc prawie nie uszczuplone, co powoduje, że małpy te nie są narażone na występowanie groźnych degeneracyjnych schorzeń.
Ustalenia te zaskoczyły naukowców. Linia szympansów oddzieliła się bowiem od linii człowiekowatych ledwie 8 milionów lat temu. Co spowodowało, że ludzkie mózgi  gorzej radzą sobie ze starością? Najprawdopodobniej – sądzą uczeni –  wydłużenie życia ludzkiego w stosunku do życia szympansiego. Nawet ludzie pierwotni  potrafili dożywać osiemdziesięciu lat. Dzisiaj wiek taki nikogo nie dziwi, a postęp medycyny wciąż wydłuża średnią życia ludzkiego na całym świecie. Jest jednak coś za coś. Im dłuższe życie, tym większe ryzyko  wystąpienia degeneracyjnych zmian mózgowych. Żyjemy dłużej niż nasi kuzyni, ale wydłużenie to jest okupione większym ryzykiem.
Wyniki tych ciekawych badań opisuje ostatnie wydanie Proceedings of the National Academy of Science.'
 • 4,7 MB
 • 3 sie 11 8:11
A TERAZ PROSZĘ SIĘ UWAŻNIE ZASTANOWIĆ :
W jaki możliwy sposób informosom (kompleks białek i mRNA powstający w jądrze komrkowym i następnie
będący transportowany poza jego obszar do cytoplazmy komrkowej) mgł dotrzeć do rybosomu
,zanim jeszcze wyewoluowały białka tworzące pory jądrowe?
(.....)
Warto by się też zastanowić ,w jaki sposb chromosomy metafazowe miały możliwość
przechodzenia do potomnych komrek zanim jeszcze rozwinął się (na drodze stopniowej
ewolucji) skomplikowany proces zanikania otoczki jądrowej (czyżby przenikały ,jak duchy
przez ścianę otoczki jądrowej? :-))??
(...)
TERAZ NA PONIŻSZYM BARDZO UPROSZCZONYM MODELU POGLĄDOWYM MOŻEMY
PRZEŚLEDZIĆ ETAPY ZANIKANIA (ROZPADU) OTOCZKI JĄDROWEJ. TYLKO DZIĘKI TEMU
ZŁOŻONEMU PROCESOWI , W KTÓRYM BIERZE UDZIAŁ CAŁY SZTAB MOLEKULARNYCH
NARZĘDZI KOMÓRKOWYCH , CHROMOSOMY METAFAZOWE (SKONSENSOWANE Z
TYTWORZONYMI CENTROMERAMI) MOGĄ PRZEJŚĆ DO POTOMNYCH KOMモREK. PROPONUJĘ
SIĘ ZASTANOWIĆ JAKBY TO BYŁO MOŻLIWE PODCZAS STOPNIOWEJ EWOLUCJI, GDYBY NIE
WYEWOLUOWAŁY JESZCZE WSZYSTKIE POTRZEBNE ENZYMY DO DEGRADACJI OTOCZKI
JĄDROWEJ ?
(...)
TERAZ DOPIERO PO ZINTEGROWANYM NIEZWYKLE ZŁOŻONYM PROCESIE ROZPADU,
DEGRADACJI, BŁONY JĄDROWEJ (BARDZIEJ PASOWAŁOBY TUTAJ OKREŚLENIE: ”PO
SKOORDYNOWANYM ,STEROWANYM GENETYCZNIE ORAZ WYSOCE UPORZĄDKOWANYM,
WIELOETAPOWYM, ROZBIORZE OTOCZKI JĄDROWEJ”) NASTĘPUJE 'PRZECIĄGNIĘCIE'
CHROMOSOMモW METAFAZOWYCH I PODZIAŁ KOMÓRKI:
(...)
TETAZ -PRZED SAMYM PODZIAŁEM KOMÓRKOWYM-ZACZYNA SIĘ INNY WAŻNY ETAP PROCESU
MITOZY. OTÓŻ ZACZYNA SIĘ STOPNIOWA ,PONOWNA SYNTEZA OTOCZKI JĄDROWEJ. JEST ONA
TAK SAMO, A NAWET Z PEWNOŚCIĄ JESZCZE BARDZIEJ SKOMPLIKOWANYM PROCESEM NIŻ
SAM ROZPAD OTOCZKI JĄDROWEJ. WYSPECJALIZOWANY SZTAB NARZĘDZI MOLEKULARNYCH,
W SPOSモB UPORZĄDKOWANY I PRZY ZACHOWANIU KONKRETNYCH SEKWENCJI ZDARZEŃ
SYNTETYZUJE NOWE BŁONY ORAZ RECEPTORY BIAŁKOWE OBECNE W TEJ BŁONIE (PORY
JĄDROWE). TYLKO DZIĘKI NIM JĄDRO KOMÓRKOWE BĘDZIE W STANIE SKUTECZNIE
REGULOWAĆ DOSTAWAMI PRODUKTÓW TRANSKRYPCJI DO CYTOPLAZMY I PRZYJMOWAĆ Z
CYTOPLAZMY NIEZBĘDNE KOMÓRCE SUBSTRATY. PROPONUJĘ SIĘ ZASTANOWIĆ ,CO
WYEWOLUOWALO W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI: ROZPAD OTOCZKI JĄDROWEJ ,CZY JEJ
SYNTEZA. BO WSZYSTKIE ZNAKI NA NIEBIE I W KOMÓRCE WSKAZUJĄ ,IŻ OBA TE PROCESY OD
POCZATKU DO KOŃCA MUSIAŁY BYĆ DOSKONAŁE :-).
 • 9,6 MB
 • 3 sie 11 8:11
http://www.pseudonauki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94:matematyka&catid=35:recenzje&Itemid=60

'Histony zdają się tworzyć
fizyczne oparcie dla chromosomów w procesie ich kondensacji w chromatynę oraz
w ciągu skomplikowanych procesów prowadzących do crossing over oraz podziałów
komórki. (przyp. moja.: zmutowana)Postać histonu-4 o własnościach
zakłócających przebieg crossing over lub doprowadzających do rozerwania
chromosomów podczas podziału komórki,byłaby rzecz jasna letalna
[śmiertelna],tak jak letalne byłyby wadliwe cząsteczki tRNA. Można więc
wiarogodnie objaśnić obserwowaną strukturę histonu-4.Jeśliby to białko nie
było dokładnie odtwarzane, to komórki nie dzieliłyby się prawidłowo,przez co
nic w żywym organizmie nie działało by tak,jak powinno. W obliczu takiej
sytuacji neodarwiniści WYCOFUJĄ się na stanowisko,którego nie sposób poddać
sprawdzeniu! W osobliwy sposób przekonują,jakoby histon-4 ewoluował krok po
kroku,nie więcej niż o jedną zmianę pary zasad w każdym kroku. Na zarzut, że
stopniowa ewolucja jest niemożliwa,bo struktura histonu-4 to przypadek typu
"wszystko lub nic" odpowiadają ze jest może tak dziś, ale kiedyś było inaczej.
Utrzymują,ze na wczesnym etapie histon-4 ewoluował stopniowo,a takie
twierdzenie mieści się w dziedzinie zjawisk niepoznawalnych i niesprawdzalnych
(przyp. moja.:a więc nie podlegających pod metodę naukową).

Fred Hoyle
'Matematyka ewolucji' str:131/132
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  75
 • obrazy
  151
 • pliki wideo
  45
 • pliki muzyczne
  0

271 plików
1,54 GB

beautiful.anya

beautiful.anya napisano 5.11.2014 11:10

zgłoś do usunięcia
Zapraszam
My_word

My_word napisano 7.11.2014 13:30

zgłoś do usunięcia

chuck-y

chuck-y napisano 1.12.2014 11:40

zgłoś do usunięcia
daniel5999

daniel5999 napisano 19.04.2015 23:24

zgłoś do usunięcia
WITAM ,Życzę miłej i spokojnej nocy .Pozdrawiam Daniel

Boleslaw3333 napisano 2.05.2015 10:26

zgłoś do usunięcia
SERIALE FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

C-H-O-M-I-K-P-R-Y-W-A-T-N-Y napisano 6.05.2015 09:30

zgłoś do usunięcia
Ⓩ Ⓐ Ⓟ Ⓡ Ⓐ Ⓢ Ⓩ Ⓐ Ⓜ
MaxFILM_2017

MaxFILM_2017 napisano 16.05.2015 21:35

zgłoś do usunięcia
Witaj noveyy777! Zapraszam na mojego nowego chomika, znajdziesz na nim najnowsze filmy, ebooki, muzyke i wiele, wiele innych plików. Pozdrawiam MaxFILM_2015. (hasło do wszystkich folderów to "184")
Aga_Slodka

Aga_Slodka napisano 17.05.2015 18:40

zgłoś do usunięcia

anya.86 napisano 10.07.2015 20:52

zgłoś do usunięcia
NOWE FILMY 2015 - ZAPRASZAM
anya-86-filmy

anya-86-filmy napisano 6.10.2015 19:27

zgłoś do usunięcia
------------------------>SERIALE POLSKIE I ZAGRANICZNE - 2015 , FILMY NOWOŚCI 2015 ZAPRASZAM

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (4)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (4)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności