Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Kwiecien.avi

Download: Kwiecien.avi

519,99 MB

Długość filmu: 92 min

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

obrazek
RODZAJE:

CAM
'Cam' jest to nagranie wykonane w kinie, zwykle za pomocą cyfrowej kamery wideo. Czasami używany jest do tego mały statyw, lecz często jest to niemożliwe, stąd kamera może się trząść. Także widownia nie zawsze jest nieruchoma oraz obraz może być nagrywany pod kątem. Po odpowiedniej obróbce jest to trudne do zauważenia, chyba że na ekranie były wyświetlane napisy, ale często takie nagrania mają trójkątne ciemne obszary na górze i dole ekranu. Dźwięk nagrywany jest przez wbudowany mikrofon kamery i, szczególnie w przypadku komedii, podczas filmu słyszalny jest śmiech widowni. Z tych względów jakość obrazu i dźwięku jest zwykle bardzo słaba, ale czasami, gdy mamy szczęście i kino było puste, dźwięk może być w miarę czysty. (do góry)

TELESYNC (TS)
'Telesync' jest to niemal to samo co 'Cam', z tym że tu jest zastosowane zewnętrzne źródło dźwięku (najprawdopodobniej kinowe gniazdko do słuchawek dla ludzi z uszkodzonym słuchem). Bezpośrednie źródło dźwięku nie zapewnia przecież dobrej jakości dźwięku z powodu hałasu z otoczenia. Nierzadko 'Telesync' jest filmowany w pustym kinie lub nawet specjalnym pomieszczeniu z projektorami za pomocą profesjonalnej kamery zapewniającej lepszą jakość obrazu. Jakość poszczególnych filmów może się jednak mocno różnić. Sprawdź plik demonstracyjny, zwykle o nazwie 'sample' (jeżeli taki jest), zanim przystąpisz do ściągania całego filmu. Duża część filmów oznaczonych 'Telesync' jest nazwana błędnie i powinna być oznaczona 'Cam'.

TELECINE (TC)
Urządzenie telecine cyfrowo kopiuje film z taśmy kinowej. Dźwięk i obraz powinny być w miarę dobre, ale z powodu użytego sprzętu wersje telecine występują rzadko. Zwykle film ma właściwe proporcje obrazu, chociaż zdarzały się wersje w formacie 4:3. [Dobrym przykładem TC jest MinorityReport (niepoprawnie oznaczony jako DVDRip) - przyp. tłum.]. TC nie powinno być mylone z 'TimeCode', które oznacza licznik widoczny przez cały czas trwania filmu.

SCREENER (SCR)
Taśma video wysyłana do sklepów i innych miejsc celach promocyjnych. 'Screener' jest dostarczany na taśmie VHS, zwykle w formacie 4:3 (pełny ekran), choć zdarzają się też wersje szerokoekranowe (1.85:1 do 2.4:1). Główną wadą jest przesuwający się na dole ekranu (przez cały film lub co jakiś czas) tekst z informacjami o prawach autorskich i numerem telefonu antypirackiego. Jeżeli taśma zawiera także numery seryjne lub inne oznaczenia umożliwiające dotarcie do jego źródła, muszą one być zamazane (zwykle za pomocą czarnego pola). Zazwyczaj pojawia się ono na kilka sekund, lecz czasami widać je przez cały film. Zdarza sie, że jego rozmiary są dość duże. Zależnie od użytego sprzętu, jakość wersji 'Screener' może się wahać od doskonałej, gdy wykonana została z pierwszej, dobrej kopii taśmy, aż po słabą, jeżeli została wykonana ze słabej taśmy, przegranej na kiepskim magnetowidzie. Filmy 'screener' zapisywane są jako lepszej lub gorszej jakości VCD.

DVD-SCREENER (DVDScr)
Podobnie jak screener, lecz pierwotnym nośnikiem była płyta DVD. Zazwyczaj wersja szerokoekranowa (kinowa), ale bez dodatków, jakie można znaleźć w wersji przeznaczonej do sprzedaży. Widoczna na ekranie informacja o wersji oglądanej kopii (tzw. 'ticker') zwykle nie znajduje się na czarnym pasku u dołu, tylko na samym obrazie filmu, co może nieco przeszkadzać w oglądaniu. Jeżeli ripper zna się na ripowaniu, 'DVDscr' powinien być bardzo dobrej jakości. Najczęściej dokonuje się z niego konwersji na SVCD lub DivX/XviD.

R5 LiNE
Jest to rip z płyty DVD wydanej "pośpiesznie" w regionie 5 (Azja + Rosja). Przez skrócony czas obróbki mający na celu szybsze wydanie tego w wymienionych krajach obraz może być dość mocno pogorszony (min. obniżony jakość dźwięku i obrazu, widoczne rysy na teśmie). Ripy oznaczone *R5 LiNE* są ripami pochodzącymi z płyt, które nie posiadały ścieżki dźwiękowej w (oryginalnym) angielskim języku. W takich przypadkach dźwięk jest "brany" z innego relka (najczęściej z wersji TC) i synchronizowany tak aby pasował

DVDRip
Kopia ostateczna, wykonana z DVD. Jeśli to możliwe, wypuszczana jest przed oficjalną datą wprowadzenia do sprzedaży (np. Gwiezdne Wojny - Epizod 2). Jakość powinna być doskonała. DVDRipy są wypuszczane w SVCD i DivX / XviD.

VHSRip
Kopia z kaset VHS (wersje dystrybucyjne), przeważnie skate/sport i materiały XXX.

TVRip
Odcinek programu emitowanego w TV (najlepiej, gdy obraz jest odbierany za pomocą cyfrowych / kablowych / satelitarnych odbiorników) lub tzw. PRE-AIR (sprzed emisji), zgrywany z przekazów satelitarnych rozsyłanych do poszczególnych sieci na kilka dni przed emisją (nie zawierają 'zanieczyszczeń', ale czasami mogą migotać). Niektóre programy, jak World Wrestling Federation Raw Is War, zawierają dodatkowe części i zaciemnienia oraz testy kamer i komentarzy. Nagrywanie z dobrej cyfrowej karty TV daje najlepsze efekty i grupy wypuszczają zwykle takie materiały jako SVCD, choć często występują także formaty VCD/DivX/XviD.

WORKPRINT (WP)
Wersja robocza, czyli film nad którym praca nie została jeszcze ukończona. Może w nim brakować niektórych scen, muzyki, a jakość waha się od doskonałej do bardzo słabej. Niektóre wersje WP mogą się bardzo różnić od produktu końcowego (w Men In Black brakuje obcych - w ich miejsce są aktorzy), a niektóre zawierają więcej niż gotowy film (Jay and Silent Bob). WP mogą być ciekawym dodatkiem do kolekcji, jeśli tylko uda się zdobyć wersję o dobrej jakości.

DivX Re-Enc
DivX Re-Enc to film przegrany z wersji VCD i zakodowany jako mały plik w wersji DivX. Najczęściej można je znaleźć w systemach p2p. Pliki te są oznaczone najczęściej: Nazwa.Filmu.Grupa(1of2), itd. Typowe grupy to SMR i TND. Nie są one raczej warte ściągania, chyba że dla kogoś jakość nie jest istotna i zależy mu tylko na ściągnięciu tych 200MB. Generalnie unikać.

Watermarks
Znaki wodne. Wiele filmów pochodzi z tzw. Asian Silvers/PDVD (patrz dalej), które są oznaczane przez osoby, które je wypuściły. Zwykle za pomocą litery/inicjałów, albo małego loga, najczęściej w jednym z rogów. Najbardziej znane znaki wodne to: 'Z', 'A' oraz 'Globe'.

Asian Silvers / PDVD
Azjatyckie Sreberka (AS) i PDVD to filmy wypuszczone przez wschodnich producentów, a później często kupowane przez grupy i wypuszczane pod własnym szyldem. AS są tanie i dostępne w większości krajów, dlatego jest ich tak wiele. PDVD to prawie to samo, tyle że wytłoczone są na DVD (opcjonalnie z napisami) i zwykle z lepszą jakością niż AS, które są zripowane z DVD, ale nagrane jako VCD.
Inne pliki do pobrania z tego chomika
Barwy walki cz.1.avi play
Rok 1944, rejon Gór Świętokrzyskich. Oddział AL, dowodzo ...
Rok 1944, rejon Gór Świętokrzyskich. Oddział AL, dowodzony przez por. Kołacza, otrzymuje zadanie przerzucenia delegata KC partii za linię frontu, do Chełma. Zostaje on jednak aresztowany. Partyzanci starają się go odbić, co im się udaje po wielu dramatycznych akcjach. Tymczasem w Górach Świętokrzyskich toczy się zacięta bitwa między Niemcami a oddziałami AL, AK, BCh i partyzantką radziecką... (26.02.1965r)
Ostatni świadek.avi play
Akcja fimu toczy się w czasie II wojny światowej. Niemie ...
Akcja fimu toczy się w czasie II wojny światowej. Niemieccy żołnierze ukrywają w bunkrze kosztowności. Do przeniesienia ich zmuszają więźniów obozu koncentracyjnego. Po wykonaniu pracy zabijają ich. Ale jeden więzień ocalał. Po latach pragnie odszukać zaginiony skarb... (13.03.1970r)
Bołdyn.avi play
Dowódca oddziału partyzanckiego, legendarny generał Bołd ...
Dowódca oddziału partyzanckiego, legendarny generał Bołdyn, jest autokratą, nie uznaje krytycznych uwag, domaga się bezwzględnego posłuszeństwa, a jednocześnie, coraz mocniej opętany manią prześladowczą, traci poczucie rzeczywistości. By go uspokoić, podwładni składają mu fałszywe informacje, te zaś powodują mylne, tragiczne w skutkach decyzje. Bołdyn ginie, natomiast faktycznie sprawujący dowództwo Krupicki postanawia zataić przed żołnierzami śmierć generała. Wszak jego imię zawsze ich jednoczyło i dodawało odwagi... (3.09.1982r)
1966.Mistrz.avi play
Jest rok 1944, koniec II WŚ, Polska, W pewnym zrujnowany ...
Jest rok 1944, koniec II WŚ, Polska, W pewnym zrujnowanym klasztorze pod Warszawą, w czasie wojny ukrywają się partyzanci. W okolicy był napad na pociąg i Niemcy przeszukują domy w ich poszukiwaniu. Tymczasem w wśród ukrywających się jest stary aktor... (7.10.1966r)
Ulica Graniczna.avi play
Opowieść o losach gromadki warszawskich dzieci - polskic ...
Opowieść o losach gromadki warszawskich dzieci - polskich i żydowskich na tle dramatycznych, wojennych wydarzeń. Sam reżyser określił "Ulicę Graniczną" jako "film o małych ludziach na tle wielkiej epoki". Ukazywał różne postawy Polaków wobec holocaustu: od otwartego sprzyjania Niemcom w zbrodniczych poczynaniach wobec Żydów, poprzez obojętność, po narażanie życia w dziele niesienia pomocy mieszkańcom getta. Film nie kończył się optymistycznym akcentem, nie takie było zresztą założenie reżysera, który chciał, żeby "widz opuszczający projekcję miał uczucie, że sprawa faszyzmu i rasistowskich prześladowań człowieka nie jest zakończona"... (23.06.1949r)
Dom na pustkowiu.avi play
Pojawienie się zbiegłego więźnia hitlerowskiego zderza ż ...
Pojawienie się zbiegłego więźnia hitlerowskiego zderza życie dwóch samotnych kobiet z wojenną rzeczywistością... (27.03.1950r)
Dzień czwarty.avi play
Paradokumentalny obraz odtwarza początkowe dni powstania ...
Paradokumentalny obraz odtwarza początkowe dni powstania. Sylwetka głównego bohatera Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ukazana została na tle nierównych walk powstańców z hitlerowcami oraz licznych retrospekcji, w których wiele miejsca poświęcono jego żonie, Barbarze. Powstał portret nie tyle genialnego poety, co człowieka przedwcześnie dojrzałego, wrażliwego i świadomego tragizmu historii... ((4.08.1984r)
Dezerter.avi play
Wcielony do Wehrmachtu Polak, Robert, dezerteruje z armi ...
Wcielony do Wehrmachtu Polak, Robert, dezerteruje z armii niemieckiej i ukrywa się w opuszczonej kopalni. Tu też rozwinie się wątek miłosny między Robertem a Elżbietą. Punktem kulminacyjnym filmu jest efektowna scena walki z gestapowcami... (12.10.1958r)
Dzień oczyszczenia.avi play
Film wojenny, opowiadający o walce partyzanckiej na Podh ...
Film wojenny, opowiadający o walce partyzanckiej na Podhalu podczas II Wojny Światowej. Oddział AK majora Dziadka spotyka partyzantów radzieckich pod komendą majora Aloszy. Ich pierwszy kontakt zaczyna się od walki o zasobnik zrzucony w górach z samolotu. Major Alosza wykazuje dobrą wolę, ale Dziadek odmawia współpracy. Oba oddziały partyzanckie mają wspólny interes i wspólnego wroga. Zaczyna się oblężenie zamku przez Niemców... (20.02.1970r)
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności