Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Widziałam. Kurdowie.avi

moje13 / Bajki / Widziałam. Kurdowie.avi
Download: Widziałam. Kurdowie.avi

349,5 MB

Długość filmu: 24 min 48 s

0,0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Źródło.avi play
Film poświęcony gruzińskiej mistyczce i uzdrowicielce Le ...
Film poświęcony gruzińskiej mistyczce i uzdrowicielce Lenie Loliszwili. Kobieta ma dar leczenia najcięższych chorób, wobec których współczesna medycyna jest bezradna. Bezbłędnie potrafi wskazać, co dolega jej rozmówcy. Lena współpracowała ze szpitalem onkologicznym w Tbilisi, przyjmowała też pacjentów prywatnie, także podczas wyjazdów na Litwę, do Izraela, Włoch i Polski. Wśród jej pacjentów były osoby cierpiące na choroby stawów, osteoporozę, porażenie mózgowe, astmę, głuchotę, wrzody, ciężkie choroby serca i nieoperacyjne nowotwory. Lena wielokrotnie była poddawana badaniom, mającym wyjaśnić jej niezwykłe zdolności, ale jak dotąd nie udało się tego dokonać. Ona sama twierdzi, że za jej umiejętnościami stoi głęboka wiara. Wielkim marzeniem Gruzinki jest pomoc mieszkańcom afrykańskich wiosek. Chce ona, by na pustyni za sprawą jej modlitw trysnęła woda.
Historia kapitana Chesleya Sullenbergera.avi play
Przebieg słynnego lotu 1549, który zapisał się w histori ...
Przebieg słynnego lotu 1549, który zapisał się w historii lotnictwa jako niezwykły wyczyn pilotującego samolot kapitana Chesleya Sully Sullenbergera. 15 stycznia 2009 roku Airbus A320 linii US Airways wyruszył z nowojorskiego lotniska La Guardia. Maszyna miała lecieć do Charlotte w Północnej Karolinie. Trzy minuty po starcie samolot uderzył w klucz gęsi i stracił moc w obu silnikach. Kapitan zdecydował się wylądować na rzece Hudson w samym środku Nowego Jorku. Dzięki tej decyzji i umiejętnościom pilota oraz załogi uratowano wszystkich pasażerów. Rok po wydarzeniu, po powrocie do pracy, kapitan Sullenberger leci tą samą trasą i opowiada o tym, co się stało.
Pociąg do Bollywood.avi play
Od prawie 20 lat Danuta i Andrzej Gliwiczowie na zimowe ...
Od prawie 20 lat Danuta i Andrzej Gliwiczowie na zimowe miesiące wyjeżdżają do Indii. Część czasu spędzają w Bombaju, gdzie mieści się centrum przemysłu filmowego. Od lat występują w hinduskich produkcjach, poznali wielu bollywoodzkich gwiazdorów, producentów i reżyserów. Kiedy nie ma dla nich żadnej roli, wyjeżdżają do malowniczej wioski Gokarna. Na lato wracają zaś do swojego niewielkiego gospodarstwa w Skolankowskiej Woli na Kielecczyźnie. Twórcy filmu rejestrują codzienne życie pary emerytów z Polski. Śledzą m.in. ich rozmowy z agentami filmowymi, znajomymi z planu oraz przyjaciółmi z całego świata.
Rewolucjonisci.avi play
Próba prezentacji i opis fenomenu współczesnej fali rewo ...
Próba prezentacji i opis fenomenu współczesnej fali rewolucyjnej w różnych państwach. Bohaterowie filmu, "Rewolucjoniści doby PR"- między innymi Otpor z Serbii, Kmara z Gruzji i Pora z Ukrainy - osiągają swoje cele bez organizowania zamachów. W ich działaniach areną konfrontacji stają się media i cyberprzestrzeń. Narzędziami ich walki są akcje typu flash mob, performance plastyczne i muzyka, a także SMS-y, gry komputerowe i Internet. Korzystają ze światowych doświadczeń walki bez przemocy, budują ruchy horyzontalne, które stają się motorem obalającym dotychczasowy totalitarny porządek. brak poczatkowego fragmentu filmu :(
Przepowiednia o końcu świata w 2012.avi play
Cywilizacja Majów słynie jako jedna z najpotężniejszych ...
Cywilizacja Majów słynie jako jedna z najpotężniejszych w historii ludzkości. Wśród cennej spuścizny, jaką pozostawili nam Majowie jest m.in. pismo hieroglificzne i dwudziestkowy system liczbowy, trafne obserwacje astronomiczne oraz precyzyjne systemy rachuby czasu. Byli w stanie przewidzieć ulewne deszcze, burze, huragany. Kalendarz Majów obejmuje ponad 5000 lat i gwałtownie urywa się na 21 grudnia 2012 roku. Majowie wierzyli, że czas dzieli się na pięć cykli, a na początku każdego bogowie tworzą nowy świat. - Ten, w którym żyjemy, ma dobiec swego kresu 21 grudnia 2012 roku - wyjaśnia w filmie jeden z naukowców. - Majowie wybiegali w przyszłość i wiedzieli, że koniec świata nastąpi. Uwiecznili to w swojej mitologii i kosmologii. Jeden z amerykańskich badaczy uważa, że Majowie ze swojego punktu obserwacyjnego na półwyspie Jukatan, byli świadkami powolnego zestrojenia się słońca i centrum Drogi Mlecznej. Zjawisko takie zdarza się raz na 26 tysięcy lat. Według tej teorii, gdy zestrojenie w pełni się dokona, dojdzie do wyzwolenia energii, która zniszczy świat. Profesor Nokolai Grube, badacz Kodeksu Drezdeńskiego - najbardziej zaawansowanej księgi Majów - uważa, że rozwiązanie zagadki końca świata kryje się w jej ostatnich zapisach. - Ostatni z tej księgi ukazuje zagładę, niszczenie świata przez krokodyla wylewającego z nieba strumienie wody, które zabijają życie na ziemi - opowiada profesor Grube. Istnieje też hipoteza, że 21 grudnia 2012 roku dojdzie do przemieszczenia się biegunów Ziemi - kontynenty wraz z zewnętrzną powłoką planety przesuną się w stosunku do jądra Ziemi. - Takie przesunięcie się biegunów w ciągu kilku godzin to niewyobrażalna wprost katastrofa - wyjaśnia Adam Maloof, geolog. - Nowy Jork może być przemieszczony do Arktyki i całkowicie pokryty lodem, a Alaska - wylądować na równiku w pełnym słońcu. Naukowcy ruszyli w teren na badania. Stwierdzili, że istotnie, przed 800. milionami lat zdarzyło się już przebiegunowanie. Tyle, że trwało przynajmniej milion lat i nie spowodowało katastrofy. A jednak niepokój pozostaje. Majowie nie rzucali słów na wiatr, ich odkrycia do dziś inspirują. Co zdarzy się 21 grudnia - dowiemy się już za niecały rok.
Fugu - śmierć dla rozkoszy podniebienia.avi play
Japońska ryba fugu uważana jest w Kraju Kwitnącej Wiśni ...
Japońska ryba fugu uważana jest w Kraju Kwitnącej Wiśni za kulinarny rarytas. Niestety spożycie potraw przygotowanych z jej mięsa niesie ze sobą ryzyko. W naturze fugu nie ma wrogów ze względu na dużą zawartość w organizmie toksyny zwanej tetrodotoksyną. Niewielka ilość tej trucizny umieszczona na języku daje specyficzne, przyjemne uczucie, łatwo jednak przekroczyć bezpieczną dawkę. Stąd przygotowywać i sprzedawać fugu mogą jedynie licencjonowani kucharze, a spożywanie niektórych organów ryby jest całkowicie zakazane. Mimo to każdego roku w Japonii pewna liczba ludzi źle oceniwszy ilość trucizny, umiera w strasznych męczarniach.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności