Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Miedwieputy - YouTube.avi

megur / Ukraina Rosja / Miedwieputy - YouTube.avi
Download: Miedwieputy - YouTube.avi

36,95 MB

Długość filmu: 4 min

0,0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
The Soviet Story.avi play
The Soviet Story to nakręcony w 2008 r. film dokumentaln ...
The Soviet Story to nakręcony w 2008 r. film dokumentalny, opowiadający o Sowieckim terrorze wewnętrznym jak również Niemiecko - Sowieckiej współpracy przed 1941 r. Autorem scenariusza, oraz reżyserem jest Edvīns Šnore , a jego finansowanie zapewniła grupa posłów z Parlamentu Europejskiego z frakcji UEN (Unia na rzecz Europy Narodów) Film zawiera wywiady z zachodnimi jak również rosyjskimi historykami, między innymi Normanem Davisem, Borysem Sokolovem, pisarzem Wiktorem Suworowem, oraz Wladimirem Bukowskim, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami Sowieckiego terroru. "The Soviet Story" to wstrząsający dokument o współpracy Gestapo z NKWD przed 1941 rokiem. Film opowiada o sowieckim terrorze wewnętrznym, o zabijaniu własnych obywateli "na skalę przemysłową", o sztucznie wywołanym Wielkim Głodzie na Ukrainie (Hołodomor), o mordzie w Katyniu, o współpracy gospodarczej i militarnej hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRS, o masowych deportacjach, o eksperymentach medycznych dokonywanych na więźniach Gułagów, a także o odradzającym się współcześnie faszyzmie w Rosji. Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. Nakręcony został przez Łotysza Edvins'a Šnore - łotewskiego politologa, który jest również autorem scenariusza oraz reżyserem filmu. W obrazie wykorzystano unikalne zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych z tamtych lat. "The Soviet Story" zawiera wywiady z zachodnimi jak również rosyjskimi historykami, ekspertami i politykami: Normanem Davisem, Borysem Sokołowem, pisarzem Wiktorem Suworowem, Władimirem Bukowskim, ostatnim przywódcą ZSRS Michaiłem Gorbaczowem, byłym pułkownikiem GRU (Głównego Zarządu Wywiadu) ZSRS Władimirem Karpowem, członkami Parlamentu Europejskiego, jak również ofiarami sowieckiego terroru. Film odłożony na półki w telewizjach państw Unii Europejskiej (w tym niestety również i w Polsce) opowiada nie tylko o przeszłości, ale także o tym, jak przemilczanie sowieckich przestępstw odbiło się na teraźniejszej wizji historii w Europie. Państwowa rosyjska telewizja "Wiesti", przed wizytą premiera Putina na Westerplatte pokazała film "Sekrety tajnych protokołów" - oskarżający Polskę o pakt z hitlerowskimi Niemcami. Telewizja Polska kupiła prawa do emisji filmu "The Soviet Story" w 2008 roku, do tej pory film, który zadał by kłam rosyjskiej wersji historii nie został wyemitowany. Należy zadać pytanie: DLACZEGO?
Dni które wstrząsneły światem - Zabójstwo carskiej rodziny, Upadek muru berlińskiego.avi play
ZABÓJSTWO ROMANOWÓW Dynastia Romanowów rządziła Rosją p ...
ZABÓJSTWO ROMANOWÓW Dynastia Romanowów rządziła Rosją przez ponad trzysta lat. Na tronie zasiadali prawdziwi mężowie stanu i nieudolni figuranci. Ostatni z rodu Mikołaj II i cała jego rodzina zginęli z rąk bolszewików 16 lipca 1918 roku. Całej prawdy o zbrodni świat nigdy nie poznał. UPADEK MURU BERLIŃSKIEGO Jedno miasto dwa światy. Stał pośrodku Berlina przez dwadzieścia osiem lat. Długi na 43 kilometry, wysoki na cztery metry. Symbol podziału Europy i całego świata. Po jego zachodniej stronie była demokracja. Po wschodniej - komunizm. Mur berliński. Runął niespodziewanie 9 listopada 1989 roku, tak samo jak niespodziewanie powstał.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności