Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Konopielka(3).rmvb

matikapsiu / Filmy / 1981 / Konopielka / Konopielka(3).rmvb
Download: Konopielka(3).rmvb

395,6 MB

Długość filmu: 88 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazekKonopielka

Produkcja: Polska
Gatunek: Komedia, Obyczajowy
Data premiery: 1982-09-13
Scenariusz i reżyseria Witold Leszczyński
Na podstawie: powieści Edwarda Redlińskiego
Przedział wiekowy: od lat 15
Czas trwania: 88 min

Obsada:
Krzysztof Majchrzak: Kaziuk
Anna Seniuk: Handzia
Joanna Sienkiewicz: nauczycielka
Jerzy Block: tatko
Marek Siudym: Michał
Tomasz Jarosiński: Ziutek
Franciszek Pieczka: Dziad/Pan Bóg

Opis:
Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie, gdzie psy "dupami szczekają" Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta,który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Konopielka 1981  PL.avi play
Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś ...
obrazek Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.
Konopielka 1981.mkv play
Gatunek: Komedia obycz. Premiera: 13 września 1982 (P ...
obrazek
Gatunek: Komedia obycz. Premiera: 13 września 1982 (Polska) 13 września 1982 (świat) Produkcja: Polska Reżyseria: Witold Leszczyński Scenariusz: Witold Leszczyński Obsada: Krzysztof Majchrzak - Kaziuk Anna Seniuk - Handzia Joanna Sienkiewicz - Nauczycielka Jerzy Block - Tatko Marek Siudym - Michał Franciszek Pieczka - Dziad / Pan Bóg Anna Milewska - Matka Boska Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.
Konopielka3.avi play
* Zapadła, zacofana wieś Taplary na wschodzie Polski. ...
Konopielka*Film Polski Zapadła, zacofana wieś Taplary na wschodzie Polski. Młodemu żonatemu z Handzią Kaziukowi śni się Matka Boska i Pan Bóg pod samotnym drzewem na polu. Rankiem chłop wyjeżdża do lasu żelaznym wozem zbierać chrust na opał. Po powrocie czeka go przedwcześnie ocielona - zapewne za sprawą sił nieczystych - krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który wytyka ich życiu zacofanie, zabobonność i brak higieny. Jeden z najciekawszych filmów o kulturowym rozdarciu polskiej wsi.
Konopielka.mp4 play
produkcja: Polska gatunek: Komedia , Obyczajo ...
produkcja: Polska gatunek: Komedia , Obyczajowy obrazek Scenariusz filmu powstał w oparciu o powieść Edwarda Redlińskiego noszącej taki sam tytuł. W ogóle film niewile odbiega od treści książki. Reżyser świetnie oddał i zilustrował specyficzny, nieco rubaszny humor tej książki. Świetna obsada aktorska( Krzysztof Majchrzak-Kaziuk, Anna Seniuk-Handzia) sprawia, że film ogląda się z przyjemnością. Akcja toczy się w zapadłej , tradycyjnej wsi polskiej ,gdzieś na wschodzie.Do wsi "wkracza nowe" , a konkretnie jest to nauczycielka, która przybyła aby uczyć dzieci w szkole. Dzięki jej obecności, mieszkańcy wsi zaczynają postrzegać, że nie wszędzie ludzie żyją tak jak oni, a tym samym, że ich życie mogłoby wyglądać inaczej. Problem tkwi w tym czy zdecydują się na to, aby je zmienić, aby zmienić siebie. Kaziuk, na początku zdecydowany przeciwnik wszystkich nowości, takich jak na przyład nauka czytania i pisania czy jedzenie sztućccami, przekonuje się "do nowego "dopiero gdy dotyka ono sfery seksu. Uzmysławia sobie wtedy, że chciałby spróbować...inaczej. Film opowiada o kulturowym rozdarciu polskiej wsi w sposób ciekawy, dosadny, choć czasami i drastyczny. O jego specyfice decyduje szereg nietuzinkowych, śmiesznych scen.
Konopielka4.rmvb play
Młody chłop - Kaziuk - wyjeżdża rankiem do lasu po chrus ...
Młody chłop - Kaziuk - wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istna rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegant z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Od tej pory w spokojnej chałupie Kaziuków nic już nie będzie tak, jak dawniej...
1981. Konopielka Witold Leszczyński1.avi play
MD5:9dd6762b39163f3249a62d6473a8a8a2 *1981. Konopielka [ ...
MD5:9dd6762b39163f3249a62d6473a8a8a2 *1981. Konopielka [Witold Leszczyński].avi
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności