Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Konopielka(3).rmvb

matikapsiu / Filmy / 1981 / Konopielka / Konopielka(3).rmvb
Download: Konopielka(3).rmvb

395,6 MB

Długość filmu: 88 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazekKonopielka

Produkcja: Polska
Gatunek: Komedia, Obyczajowy
Data premiery: 1982-09-13
Scenariusz i reżyseria Witold Leszczyński
Na podstawie: powieści Edwarda Redlińskiego
Przedział wiekowy: od lat 15
Czas trwania: 88 min

Obsada:
Krzysztof Majchrzak: Kaziuk
Anna Seniuk: Handzia
Joanna Sienkiewicz: nauczycielka
Jerzy Block: tatko
Marek Siudym: Michał
Tomasz Jarosiński: Ziutek
Franciszek Pieczka: Dziad/Pan Bóg

Opis:
Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie, gdzie psy "dupami szczekają" Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta,który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Konopielka.avi play
Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś ...
obrazek Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.
Konopielka.rmvb play
Konopielka 1981 komedia Akcja filmu toczy ...
obrazekobrazek
Konopielka 1981 komedia Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki. Obsada: Krzysztof Majchrzak Kaziuk Anna Seniuk Handzia Joanna Sienkiewicz Nauczycielka Jerzy Block Tatko Marek Siudym Michał Tomasz Jarosiński Ziutek Franciszek Pieczka Dziad/Pan Bóg Anna Milewska Matka Boska Arkadiusz Bazak Delegat Jan Jurewicz Filip
Konopielka1.rmvb play
Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na ...
obrazek Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.
Konopielka2.rmvb play
Nie ma lepszego filmu obrazującego mentalność polski ...
obrazek Nie ma lepszego filmu obrazującego mentalność polskich wsi w epoce elektryfikacji. Super komedia a książka jeszcze lepsza.
Konopielka.1981.PL.DVDRip.XviD.AC3.rmvb play
Komedia obycz. Scenariusz filmu powstał w oparciu o p ...
obrazek

Komedia obycz. Scenariusz filmu powstał w oparciu o powieść Edwarda Redlińskiego noszącej taki sam tytuł. W ogóle film niewile odbiega od treści książki. Reżyser świetnie oddał i zilustrował specyficzny, nieco rubaszny humor tej książki. Świetna obsada aktorska( Krzysztof Majchrzak-Kaziuk, Anna Seniuk-Handzia) sprawia, że film ogląda się z przyjemnością. Akcja toczy się w zapadłej , tradycyjnej wsi polskiej ,gdzieś na wschodzie.Do wsi "wkracza nowe" , a konkretnie jest to nauczycielka, która przybyła aby uczyć dzieci w szkole. Dzięki jej obecności, mieszkańcy wsi zaczynają postrzegać, że nie wszędzie ludzie żyją tak jak oni, a tym samym, że ich życie mogłoby wyglądać inaczej. Problem tkwi w tym czy zdecydują się na to, aby je zmienić, aby zmienić siebie. Kaziuk, na początku zdecydowany przeciwnik wszystkich nowości, takich jak na przyład nauka czytania i pisania czy jedzenie sztućccami, przekonuje się "do nowego "dopiero gdy dotyka ono sfery seksu. Uzmysławia sobie wtedy, że chciałby spróbować...inaczej. Film opowiada o kulturowym rozdarciu polskiej wsi w sposób ciekawy, dosadny, choć czasami i drastyczny. O jego specyfice decyduje szereg nietuzinkowych, śmiesznych scen.

Konopielka - 1981.rmvb play
„Konopielka” - Obyczajowy - (1981) Zapadła wi ...
obrazekobrazek „Konopielka” - Obyczajowy - (1981) Zapadła wieś Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki ...
Konopielka2.avi play
KOMEDIA
KOMEDIA
Konopielka 1982 xvid.avi play
FILM POLSKI Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary ...
FILM POLSKI Akcja filmu toczy się w zapadłej wsi Taplary, gdzieś na Białostocczyźnie. Młody chłop - Kaziuk wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istną rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegent z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Nawołuje też do organizowania szkoły i budowy linii elektrycznej. Kaziuk niewiele z tego rozumie, ale pozostaje pod wrażeniem. Zwłaszcza apetycznej nauczycielki.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności