Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Zaginione skarby starożytności - Starozytna Grecja.rmvb

marek071980 / Starożytne cywilizacje / Zaginione skarby starożytności - Starozytna Grecja.rmvb
Download: Zaginione skarby starożytności - Starozytna Grecja.rmvb

163,26 MB

Długość filmu: 50 min

0.0 / 5 (0 głosów)
grafikaPoczątki cywilizacji greckiej sięgają II Tysiąclecia p.n.e. Na tereny Grecji kontynentalnej przybyła ludność indoeuropejska (Grecy) i rozwinęła się kultura minojska. Po okresie tzw. Wieków ciemnych nastąpił długi okres świetności. Antyczny świat mitów, wspaniały rozwój greckiej nauki, sztuki i literatury urzeka nas do dziś. Kultura Starożytnej Grecji (obok kultury rzymskiej) stworzyła podwaliny cywilizacji europejskiej. O wspaniałości Hellady świadczą ruiny antycznych budowli, arcydzieła rzeźby i malarstwa.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Kto zgładził Majów.rmvb play
W trakcie ostatnich prac wykopaliskowych w mieście Cancu ...
grafikaW trakcie ostatnich prac wykopaliskowych w mieście Cancuen w Gwatemali archeolodzy natrafili na dowody mogące wyjaśnić prawdopodobną przyczynę upadku starożytnego Imperium Majów. Dotychczas nie wyjaśniono, kto około 800 r. n.e. nie tylko zgładził całą dynastię królewską, ale systematycznie eliminował również wszystkie religijne i kulturalne przejawy cywilizacji, w efekcie doprowadzając całe miasto do ruiny. Po upadku Cancuen, w ciagu 20-30 lat, ludność opuściła tereny zachodniego imperium (dzisiejsza Gwatemala) i przeniosła się na wschód oraz północ.
Zaginione skarby starożytności-Aztekowie i Majowie.rmvb play
Wielkie miasta tajemniczych indiańskich cywilizacji Majó ...
grafikaWielkie miasta tajemniczych indiańskich cywilizacji Majów i Azteków wciąż skrywają liczne skarby. Zarówno takie, które wykonano ze złota i srebra, budzącego niegdyś tak wielkie pożądanie w sercach hiszpańskich konkwistadorów, jak i te mniej wymierne, lecz równie cenne, w postaci zapisów, rzeźb i monumentalnych budowli. Niezwykłe piramidy są niemymi świadkami historii liczącej tysiące lat - historii, w której nadal wiele tajemnic czeka na wyjaśnienie i swoich odkrywców. Złoto, srebro, kamień i krew splatają się ze sobą w opowieści o starożytnych kulturach, które upadły pod ciosami hiszpańskich mieczy.
Zaginione skarby starożytności-atlantyda.rmvb play
Atlantyda:mityczna kraina, która miała być miejscem istn ...
grafikaAtlantyda:mityczna kraina, która miała być miejscem istnienia rozwiniętej cywilizacji zniszczonej przez serię trzęsień ziemi i zatopionej przez wody morskie.
Narodziny Imperium Rzymskiego.rmvb play
Narodziny imperium rzymskiego. Jest rok 197 p.n.e., zbli ...
grafikaNarodziny imperium rzymskiego. Jest rok 197 p.n.e., zbliża się koniec II wojny macedońskiej. O wpływy na południu europy walczą wojska rzymskie i macedońskie z Filipem V na czele. Do decydującego starcia dochodzi pod Kynoskefalaj. Z mgły roztaczającej się nad polem bitwy wyłoni się tylko jeden triumfator - niepokonany Rzym. Ave Cezar. Śmierć Krassusa położyła kres I triumwiratowi. Rozpoczęła się otwarta walka o władzę pomiędzy Juliuszem Cezarem a Pompejuszem. O tym, kto przejmie panowanie nad światem, miała zadecydować jedna bitwa - starcie pod Farsalos.
Zaginione skarby starozytnosci - Pompeje.rmvb play
Jak doszło do katastrofy w Pompejach i w sąsiednim Herku ...
grafikaJak doszło do katastrofy w Pompejach i w sąsiednim Herkulanum? Czy można było uniknąć tragedii? Badacze spróbują zrekonstruować plan miasta i przyjrzą się codziennemu życiu, jakie toczyło się w Pompejach. W odkrytym w XVIII wieku mieście do dzisiaj znajdują się miejsca niedostępne dla archeologów. Najwięcej odpowiedzi na pytania dotyczące Pompejów udzielił Giuseppe Fiorelli, archeolog z Neapolu, który pracami wykopaliskowymi kierował w latach 60. XIX wieku.
Troja - Poszukiwanie prawdy.avi play
Troja, starożytne miasto położone w Troadzie nad rzeką S ...
grafikaTroja, starożytne miasto położone w Troadzie nad rzeką Skamander, jest nieodłącznie związana z Iliadą Homera. Przez wieki opis walk o Troję i jej zdobycia pobudzał wyobraźnię, dawał impuls poetom, dramatopisarzom, malarzom czy historykom. W czasach późniejszych powoli przestawano wierzyć w realnosć wojny trojańskiej. Trzeba było dwóch amatorów, poszukiwaczy skarbów Henryka Schliemanna i Franka Calverta, którzy tropiąc Homerowe opisy, odnaleźli szczątki legendarnego miasta. Podczas wykopalisk znaleziono ceramikę, broń, przedmioty codziennego użytku. A najbardziej spektakularnym odkryciem stał się Skarb Priama.
Hannibal-czlowiek,mit, tajemnica.avi play
Zaledwie kilku jednostkom udało się zmienić bieg histori ...
grafikaZaledwie kilku jednostkom udało się zmienić bieg historii.Hannibal był jedną z nich.To geniusz, którego taktyka, którą dwa tysiące lat temu zastosował, wstrząsnęła Rzymem.Hannibal miał talent do wykonywania zaskakujących działań.Zawsze wyprzedzał swoich przeciwników o kilka kroków.Rzymianie tańczyli w takt jego muzyki.... Film opowiada historię znanej i niezwykłej postaci historycznej - Hannibala...
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności