Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

charakterystyka bohaterów chłopów w kontekście praw natury i wiejskiej obyczajowości.odt

m322 / # # PDF-y, e-booki / !!! L E K T U R Y !!! / Chłopi / charakterystyka bohaterów chłopów w kontekście praw natury i wiejskiej obyczajowości.odt
Download: charakterystyka bohaterów chłopów w kontekście praw natury i wiejskiej obyczajowości.odt

17 KB

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
2.Jarmark.rmvb play
JARMARK (2) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 49 m ...
JARMARK (2) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 49 min. Wrześniowa niedziela na wsi - parę godzin odpoczynku po trudzie całego tygodnia. Odświętnie przystrojeni gospodarze, kobiety i dzieci wolno i uroczyście podążają do kościoła. Drugim miejscem spotkań jest karczma. Tutaj chodzi się na tańce, pijatykę i tutaj prowadzi się dysputy polityczne. Tymczasem w domu Borynów w trakcie niedzielnego obiadu dochodzi do ostrej sprzeczki między ojcem a synem Antkiem, który nie może już wytrzymać stałego wypominania mu, że żyje na łasce ojca.
1.Boryna.rmvb play
BORYNA (1) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 51 mi ...
BORYNA (1) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 51 min. Pierwszy odcinek zapoznaje widzów z rodziną Borynów. Maciej Boryna - czołowa postać filmu - to blisko 60-letni wdowiec, który terroryzuje swoim despotycznym charakterem pozostałych domowników: syna Antoniego i jego żonę Hankę, córkę Józefę, małego wychowanka Witka i starego sługę Kubę. Sąsiadka Dominikowa namawia Borynę, aby wyszukał sobie młodą żonę. Na wsi są przecież dorodne panny, które wydadzą się chętnie za najbogatszego gospodarza. Nie bez znaczenia jest fakt, że Dominikowa sama ma urodziwą, chociaż niebogatą córkę Jagnę.
4.Wesele.rmvb play
WESELE (4) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 51 mi ...
WESELE (4) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 51 min. W obu domach - Dominikowej i Boryny trwają przygotowania do wesela. Cała wieś jest poruszona i bierze udział w weselu, tym jednym z najbarwniejszych i żywiołowych widowisk w folklorze wiejskim. Obraz weselnego domu trzęsącego się od muzyki i tańca kontrastuje z obrazem umierającego w stodole Kuby - sługi Boryny, który został ranny w kłusowniczej wyprawie.
3.Zrękowina.rmvb play
ZRĘKOWINY (3) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 51 ...
ZRĘKOWINY (3) Odcinek serialu tv Dane techniczne: 51 min. Maciej Boryna postanawia starać się o rękę pięknej, młodej Jagny i zgodnie ze zwyczajem wysyła swatów do domu Dominikowej. Tymczasem przyszła żona Macieja zawróciła również w głowie jej synowi Antkowi i spotyka się z nim wieczorami. Rodzina Boryny zaniepokojona przybyciem dodatkowej osoby do podziału majątku zaczyna domagać się swoich praw. Rozwścieczony Boryna wypędza z domu Antka wraz z żoną i dziećmi.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności