Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

04 Dekalog IV Czcij ojca swego i matkę swoją.rmvb

lestan / FILMY / ALFABETYCZNIE / 04 Dekalog IV Czcij ojca swego i matkę swoją.rmvb
Download: 04 Dekalog IV Czcij ojca swego i matkę swoją.rmvb

188,74 MB

Długość filmu:

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazekobrazek
Kolejna część cyklu w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego skupiająca się na czwartym przykazaniu:"Czcij ojca swego i matkę swoją". Jest to historia Anki- młodej studentki, zafascynowanej aktorstwem, która pewnego dnia znajduje w szufladzie list jej zmarłej matki zaadresowany właśnie do niej. Był on ukrywany przez wiele lat przez ojca. Gdy bohaterka go odkrywa, jej stosunki z ojcem radykalnie się zmieniają. Marek jest urzeczony przemiana córki w dorosłą kobietę, zaś ona dojrzałością starszego mężczyzny. Gdy na jaw wychodzi fakt, iż prawdopodobieństwo biologicznego ojcostwa Marka nie jest pewne, zaczyna się gra oparta na buncie, prowokacji, zazdrości...

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
2012.2009.PL.SUB.TS.Xvid-KONIK.avi play
Gatunek : Katastroficzny,Sci-Fi Najlepsza jak dotąd ...
51db3718ef8ec89.jpgnoewoesc3.gif Gatunek : Katastroficzny,Sci-Fi Najlepsza jak dotąd kopia jaką widziałam z świetnie dopasowanymi napisami pl- pasują tylko do tej wersji filmu Produkcja: Kanada , USA Średnia ocena Filmveb: Bardzo Dobry 8,01/10 głosów: 2392 Data Premiery : 2009-11-11 (Polska) , 2009-11-11 (Świat) infobyrebelbs.pngobrazek reżyseria Roland Emmerich scenariusz Roland Emmerich , Harald Kloser zdjęcia Dean Semler muzyka Thomas Wanker (więcej...) czas trwania: 158 dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o. Akcja filmu zaczyna się w 2009 r. Naukowcy odkrywają na Słońcu silne i gwałtowne burze słoneczne, które mogą mieć katastroficzne skutki dla Ziemi. Rok później zostaje zwołany szczyt państw G8 w Hiszpanii w celu omówienia sposobu przeciwdziałania skutkom zbliżającej się klęski, czego efektem będzie budowa ogromnych statków, na których w chwili kataklizmu znajdą schronienie poszczególne osoby, mające odbudować populację ludzi po katastrofie. Jednocześnie, w regionie Tybetu, rozpoczęto budowę zabezpieczających zapór i tam. Nadchodzi rok 2012, a wraz z nim fale tsunami, huragany, ciągłe trzęsienia Ziemi, przez co skorupa ziemska zaczyna ulegać destabilizacji. Zostaje teraz zadane pytanie, czy ktokolwiek mógłby przygotować 6 miliardów ludzi do zapowiadanej katastrofy?
8 Mila - Lektor PL.avi play
Tytułowa 8 mila to ulica Detroit, wyznaczająca granicę ...
690190332.jpg Tytułowa 8 mila to ulica Detroit, wyznaczająca granicę między miastem a przedmieściami. Jest to niewidzialny mur dzielący społeczność białych i czarnych, bogactwo i nędzę. Biednym trudno przedrzeć się na drugą stronę. Jimmy Smith Jr. , zwany przez przyjaciół "Rabbit", coś o tym wie. Chłopak mieszka w starej przyczepie samochodowej razem z matką i młodszą siostrą. Za dnia haruje w fabryce i ledwie wiąże koniec z końcem. Nocą włóczy się z kumplami po hiphopowych klubach, gdzie najlepsi raperzy staczają pojedynki na rymy. Jimmy jest w tym niezły, ale wie o tym wyłącznie jego załoga. Pierwszy występ królika kończy się totalną porażką , ale mimo to nie przestaje on marzyć o nagraniu własnej płytki.

Dramat obyczajowy, Muzyczny, 08.09.2002

2022 Tsunami -13-04-2022 Tsunami.avi play
Akcja filmu osadzona jest w 2020 roku w Tajlandii. ...
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us Akcja filmu osadzona jest w 2020 roku w Tajlandii. Pod powierzchnią Oceanu Indyjskiego ma miejsce trzęsienie ziemi, które wywołuje ogromną falę tsunami kierującą się w stronę pobliskiej wyspy. Na ratunek tamtejszych mieszkańców jest już jednak za późno...obrazek
10 Dekalog X Ani żadnej rzeczy która jego jest.rmvb play
Dwaj bracia otrzymują w spadku po zmarłym ojcu klase ...
obrazekobrazek Dwaj bracia otrzymują w spadku po zmarłym ojcu klasery ze znaczkami pocztowymi. Początkowo nie są zbyt zainteresowani kolekcją - żaden nie podzielał pasji ojca. Kiedy dowiadują się, że zbiór ma ogromną wartość, zaczynają się interesować filatelistyką. Stopniowo zainteresowanie to urasta do chorobliwych wręcz rozmiarów. Starszy z braci poświęca nawet swoją nerkę, by zdobyć brakujący w serii znaczek. Gdy jeden z nich znajduje się na stole operacyjnym, a drugi czeka na wynik zabiegu, cała kolekcja pada łupem złodziei.
09 Dekalog IX Nie porządaj żony bliźniego swego.rmvb play
40 letni Roman, z zawodu kardiochirurg, przeprowadza n ...
obrazekobrazek 40 letni Roman, z zawodu kardiochirurg, przeprowadza na sobie badania, które wykazują, że jest... impotentem. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że w tej sytuacji jego małżeństwo prawdopodobnie się rozpadnie, Hanka kocha go jednak bez względu na wszystko i nie chce rozstania. Stopniowo Roman staje się obsesyjnie zazdrosny i zaczyna szpiegować żonę. Wkrótce przyłapuje ją na romansie z młodym mężczyzną.
08 Dekalog VIII Nie wystawiaj fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.rmvb play
Film ten zyskał sobie opinię jednego z najważniejszych ...
obrazekobrazek Film ten zyskał sobie opinię jednego z najważniejszych i najlepszych w całym cyklu. Poruszająca opowieść o profesorce etyki, która w czasie okupacji odmówiła pomocy żydowskiej dziewczynie, stała się dla Kieślowskiego pretekstem do ukazania destrukcyjnej siły kłamstwa i paradoksalności ludzkiego losu. Zofia - główna bohaterka filmu, nie pomogła młodej Żydówce, gdyż nie chciała skłamać. Jednak jej niezgoda na nieprawdę była w rzeczywistości... kłamstwem, fałszywym wybiegiem, mającym ukryć niemożliwy do ujawnienia szlachetny (?) zamiar ratowania kosztem jednego istnienia wielu innych. Na tym wszakże nie koniec - niebezpieczeństwo, które miało zagrażać owej zbiorowości również okazało się fałszywe. Owo nagromadzenie nieprawd i półprawd wywarło przemożny wpływ na całą drogę życiową dwu bohaterek "Dekalogu, osiem", popisowo zagranych przez Teresę Marczewską i Marię Kościałkowską. Czy po latach uda im się dojść wszystkich przyczyn dawnej bezwzględnej decyzji Zofii? Czy istnieje "cała prawda" o motywach i okolicznościach jej bolesnego wyboru? "Dekalog, osiem" nie jest filmem łatwym w odbiorze. Więcej w nim dialogów i dłuższych monologów niż w pozostałych częściach cyklu. Więcej też problemów - oprócz narzuconej przez tytuł skomplikowanej dialektyki prawdy i kłamstwa, pojawiają się przecież niejako "w tle": kwestia relacji polsko-żydowskich; motyw "winy niezawinionej"; czy chrześcijańskiej pomocy bliźniemu w warunkach, które ją uniemożliwiają.
07 Dekalog VII Nie kradnij.rmvb play
"Czy można ukraść komuś swoją własność?" - pyta ustami ...
obrazekobrazek "Czy można ukraść komuś swoją własność?" - pyta ustami bohaterki filmu reżyser i sprawa natychmiast robi się etycznie niejednoznaczna. Rzecz komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że owa "własność" to dziecko, o które walczą matka i babcia. Majka jest studentką. Jako bardzo młoda dziewczyna nierozważnie wplątała się w związek ze starszym, lecz nieodpowiedzialnym mężczyzną. Efektem była niepożądana ciąża i obawa przed skandalem. Z pomocą córce przyszła matka, Ewa, która po narodzinach wnuczki uznała ją za własną córkę. Minęło jednak trochę czasu i w Majce odezwały się rodzicielskie uczucia. Pragnie dostać swoje dziecko z powrotem. Obwinia matkę o kradzież. Ta jednak uważa, że w rzeczywistości wybawiła Majkę z poważnych kłopotów, a w dodatku zapewniła wnuczce spokojne, dostatnie dzieciństwo. Co więcej, Ewa również przywiązała się do dziecka i po prostu nie chce go oddać. W tej sytuacji Majka postanawia wykraść swą własność i wyjechać za granicę. Czy jednak ta psychicznie słaba, nie umiejąca pokierować własnym życiem dziewczyna zdoła urzeczywistnić swój zamiar? Siódma część cyklu Kieślowskiego podzieliła krytykę. Dla jednych była "najmniej przekonująca ze wszystkich", dla innych zaś wręcz przeciwnie: "oryginalna, subtelna, skłaniająca do głębokiej refleksji". Z jednej strony zarzucano fabule dziwaczność, z drugiej zaś widziano w niej przejmującą opowieść o okaleczonych wewnętrznie kobietach, które miłość popchnęła do zadawania sobie nawzajem bólu. Kieślowskiemu udało się pokazać paradoks, kiedy matka i babka, walcząc o dobro dziecka, tak naprawdę je krzywdzą. Miłość miesza się tu z egoizmem tak ściśle, że trudno je rozdzielić.
06 Dekalog VI Nie códzołóż.rmvb play
Historia tragicznej miłości młodego, wrażliwego chłopc ...
obrazekobrazek Historia tragicznej miłości młodego, wrażliwego chłopca (Olaf Lubaszenko) do starszej od siebie kobiety (Grażyna Szapołowska), która w cyniczny sposób próbuje mu udowodnić, że wielkie uczucia nie istnieją. On wieczorami podgląda ją przez lunetę, ona nieświadoma tego faktu nie zasłania okien. Pewnego dnia spotykają się....
05 Dekalog V Nie zabijaj.rmvb play
Dwudziestoletni, zagubiony w świecie Jacek (Mirosław B ...
obrazekobrazek Dwudziestoletni, zagubiony w świecie Jacek (Mirosław Baka), morduje taksówkarza (Jan Tesarz) za pomocą liny, pałki i wreszcie kamienia. Obrony przestępcy podejmuje się młody adwokat Piotr (Krzysztof Globisz). Sprawa jest właściwie z góry przegrana w obliczu przytłaczających dowodów, dlatego też oskarżony oskarżony otrzymuje najwyższy wymiar kary. Obraz będący kinową wersją piątego odcinka "Dekalogu" w sposób niezwykle przenikliwy i drobiazgowy analizuje osobowość mordercy, okoliczności zaplanowanej zbrodni oraz wykonanie wyroku śmierci. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Na festiwalu w Cannes stał się ważnym wydarzeniem, zdobył kilka nagród, między innymi prestiżowego Felixa, na dobre ugruntowując międzynarodową sławę Krzysztofa Kieślowskiego.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności