Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Udręka życia - Hanoch Levin - 2013.avi

ktosiax / ◄ Teatr Telewizji / ■Udręka życia - Levin / Udręka życia - Hanoch Levin - 2013.avi
Download: Udręka życia - Hanoch Levin - 2013.avi

698,5 MB

Długość filmu: 85 min

0.0 / 5 (0 głosów)
Telewizyjna wersja spektaklu teatralnego w reżyserii Jana Englerta z mistrzowskimi kreacjami aktorskimi. Premiera przedstawienia odbyła się 16 grudnia 2011 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie. Sztuka znanego izraelskiego dramaturga Hanocha Levina (1943 - 1999), którego rodzice, Malka i Israel Levin, pochodzili z Łodzi, skąd w 1935 r. wyemigrowali do Palestyny. "Udręka życia" to niepozbawiony komicznych momentów dramat o samotności we dwoje, o cierpieniu, nieuchronnym przemijaniu i śmierci. Opowiada o zwyczajnej stronie naszej egzystencji, o gorzkim, pełnym wzajemnych pretensji rachunku, wystawianym sobie wzajemnie przez małżonków. Protagonistami tragikomedii są Jona i Lewiwa Popochowie, starzejąca się para z 40 - letnim stażem małżeńskim. Pojawia się jeszcze długoletni przyjaciel rodziny, Gunkel, który akurat przechodził koło ich domu i widząc palące się światło puka do nich w nocy, trafiając w sam środek małżeńskiej kłótni. Gunkel, który nigdy się nie ożenił, cierpi, że jest sam jak palec. Boi się samotności, nie chce sam umrzeć w łóżku. W pewnym sensie zazdrości małżonkom, że są razem, marzy o życiu Popochów. Wprawdzie jest im źle, ale przynajmniej mają siebie. A Jona i Lewiwa nie przestają się ranić nawzajem, celuje w tym mąż, który obwinia żonę o wszystkie życiowe niepowodzenia, wytyka stracone lata u jej boku. Kiedyś miał cały świat u swych stóp, tak szybko minęło życie, teraz czuje się stary, wypalony. Chce odejść od żony, od dawna jej nie kocha, niegdysiejsze gorące uczucie zamieniło się w nienawiść. Odtrąca ją, choć Lewiwa - jak sama mówi - zawsze była wobec męża uczciwa i lojalna. Kiedy Jona nagle umiera, Lewiwa rozpacza, nie chce kończyć tej "udręki życia" sama. Sztuka Hanocha Levina bawi i wzrusza, ale też prowokuje i skłania do refleksji. Groteskowo - ironiczny spektakl ma wymiar uniwersalny. Pokazuje, że każdemu z nas jest potrzebny drugi, bliski człowiek. [TVP]

Obsada aktorska: Anna Seniuk (Lewiwa), Janusz Gajos (Jona), Włodzimierz Press (Gunkel).

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Udręka życia - Levin - Udręka życia - Hanoch Levin - 2013.jpg
Spektakl teatralny. Przekład - Agnieszka Olek, Pre ...
Spektakl teatralny. Przekład - Agnieszka Olek, Premiera - 9 grudnia 2013 roku. Reżyseria - Jan Englert. Telewizyjna wersja spektaklu teatralnego w reżyserii Jana Englerta z mistrzowskimi kreacjami aktorskimi. Premiera przedstawienia odbyła się 16 grudnia 2011 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie. Obsada aktorska: Anna Seniuk (Lewiwa), Janusz Gajos (Jona), Włodzimierz Press (Gunkel).
TTV - Ich czworo - Gabriela Zapolska - 2015 - nagranie cyfrowe.avi play
Podtytuł - Tragedia ludzi głupch. Spektakl Teatru Tel ...
Podtytuł - Tragedia ludzi głupch. Spektakl Teatru Telewizji. Reżyseria i adaptacja - Marcin Wrona. Premiera - 28 grudnia 2015 roku. "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej to jedna z najbardziej znanych komedii Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony, przygotowana dla Teatru TV w nowym kształcie realizacyjnym i w znakomitej obsadzie. Sama Zapolska przedstawiła historię trójkąta małżeńskiego, którego niezwykle pogłębiony psychologicznie obraz ma stanowić "syntezę głupoty". Inscenizacja Marcina Wrony kładzie nacisk na uniwersalny wymiar ludzkich charakterów, dzięki czemu spektakl wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość jako ważny element dyskusji na temat kondycji współczesnej rodziny. Zgodnie z podtytułem sztuki: "tragedia ludzi głupich" ta właśnie marna cecha ludzkiej osobowości poddana jest szczegółowej wiwisekcji. Największym wcieleniem głupoty jest Żona. To kobieta, która przez małżeństwo chciała jedynie podnieść swoją pozycję społeczną. Jest przy tym mało inteligentna, nie zna podstawowych zasad zachowania, otwarcie dąży do stałego konfliktu z Mężem, który nie potrafi odnaleźć się w tej sytuacji. Mężczyzna mimo swej inteligencji wydaje się przy niej osobą bezradną i niezdolną do podjęcia jakichkolwiek decyzji, w przeciwieństwie do bezczelnego i bezwzględnego Kochanka. Fedycki gotów jest wykorzystać naiwność innych i wszelkie swoje walory dla osiągnięcia własnego sukcesu. Podobnie jak Panna Mania, która skłonna jest zrobić wiele, by zająć miejsce Żony. Pozostaje jeszcze Dziecko, przyglądające się zażartym kłótniom rodziców. Punktem kulminacyjnym sztuki jest ujawnienie romansu Żony i jej Kochanka. Małżonkowie wobec postępującego rozpadu związku zapominają o tym, co najważniejsze o uczuciach, wzajemnym szacunku i o dziecku. Akcja jest osadzona w wyjątkowej aurze wigilijno - sylwestrowej. Bajkowa sceneria i świąteczny klimat w zestawieniu z coraz chłodniejszą atmosferą panującą przy stole, odzwierciedlającą całkowity rozpad rodziny, tworzą kontrast, który podkreśla tragiczny wydźwięk sztuki. Jednak ten trudny i bolesny temat podany jest w lekkiej i dowcipnej komediowej formie. Nowa odsłona ponadczasowego tematu skłania nie tylko refleksji, ale i do śmiechu. [Filmpolski.pl] Obsada: Małgorzata Kożuchowska (Żona), Artur Żmijewski (Mąż), Agata Buzek (Panna Mania), Mariusz Ostrowski (Fedycki), Maja Ostaszewska (Wdowa), Aniela Łoniewska (Lila).
Teatr Telewizji - Catherine Arley - Wielki kawalek tortu w pułapce na myszy 1978 reż.Janusz Majewski.rmvb play
"Wielki kawałek tortu w pułapce na myszy" Autor: Cather ...
"Wielki kawałek tortu w pułapce na myszy" Autor: Catherine Arley, reż. Janusz Majewski, 1978 Starzejący się milioner pod pozorem nieuleczalnej choroby sprawdza lojalność swojej żony, którą podejrzewa o współudzial w próbie otrucia go. W ustaleniu winnych pomaga mu pozorowana śmierć, bo domownicy ujawniają swoje plany... W spektaklu Teatru Kobra pt. „Wielki kawałek tortu w pułapce na myszy” Catherine Arley, wyreżyserowanym przez Janusza Majewskiego, wystąpili: Krystyna Janda (Hildegarda Maner), Andrzej Szalawski (Karol Richmond), Michał Pawlicki (Anton Korff) i Andrzej Wasilewicz (Edward).
Kop.Der.Kick.2006.Teatr.TV.DVBRip.avi play
spektakl teatralny (Der Kick), Niemcy, 2006 reżyseria: A ...
spektakl teatralny (Der Kick), Niemcy, 2006 reżyseria: Andres Veiel Spektakl tzw. teatru dokumentalnego w reżyserii Andresa Veiela. Scenariusz powstał na podstawie prawdziwej historii, która zdarzyła się w 2002 roku w niewielkim mieście niedaleko Berlina. Sztuka przedstawia dwóch nastoletnich braci oraz ich kolegę, którzy torturowali, a następnie brutalnie zamordowali 16-letniego chłopaka. Autorzy przedstawienia przeprowadzili szereg wywiadów z członkami rodzin oprawców i ofiary. W spektaklu zostały wykorzystane zeznania w śledztwie i w procesie.
Pechowy dzień chomiczka.rmvb play
Gatunek: Animacja,,,,,, Rewelacyjna krótkometrażó ...
komentarz1
obrazek Gatunek: Animacja,,,,,, Rewelacyjna krótkometrażówka. Myślisz że masz zły dzień to się mylisz , pomyśl co ten biedny chomiczek ma za feralny dzień.... Tego nie da się opisać, to trzeba obejrzeć!!!!
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności