zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Wojenko, wojenko.kar

kindgent / Karaoke patriotyczne / Wojenko, wojenko.kar
Download: Wojenko, wojenko.kar

61 KB

0,0 / 5  (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Pieśni i piosenki patriotyczne do wykorzystania na uroczystościach, zwłaszcza w szkole, podkład mp3 zazwyczaj bez linii melodycznej, mid lub kar do edycji i nauki, oryginał utworu w różnych wykonaniach, czasem prezentacja lub videoklip.
Inne pliki do pobrania z tego chomika
W październiku 1942 r. w okupowanej przez Niemców Warszawie podziemny Biuletyn Informacyjny Komendy Głównej Armii Krajowej ogłosił konkurs na Hymn Polski Podziemnej. Nagrodzono pieśń Naprzód, do boju, żołnierze. Autorką słów była Stanisława Müller, porucznik AK, ps. "Aniela". Melodię napisał żołnierz AK "Pochmurny". Jego nazwisko jest do dzisiaj nieznane. Jest w Hymnie Polski Podziemnej echo hymnu strzeleckiego Naprzód, drużyno strzelecka, zrodzonego jeszcze w Powstaniu Styczniowym. I jest echo Pieśni Konfederatów Barskich. Refren Hymnu to krzyk polskiej młodzieży: "Do broni! Jezus Maryja! Żołnierski woła nas zew". Ten krzyk jest pobudką wzywającą do czynu, do Powstania. I Powstanie wybuchło. Pobiegły w bój warszawskie dzieci - jak "kamienie rzucone przez Boga na szaniec". Prowadziły je w ten bój powstańcze pieśni. Bo w pieśni jest dusza narodu. Porucznik "Aniela" Stanisława Müller poległa w drugim dniu Powstania podczas natarcia na niemieckie pozycje.
Czerwone maki na Monte Cassino to pieśń wojskowa związana z bitwą o Monte Cassino. Tytuł pieśni nawiązuje do kwiatów, które w czasie bitwy rozkwitały właśnie na zrytych pociskami wzgórzach. Być może autor sugerował się też dostępnymi mu relacjami żołnierzy walczących trzydzieści lat wcześniej nad Sommą, których wspomnienia pełne są porównań kwitnących maków do krwi poległych. Początkowe dwie zwrotki powstały w nocy z 17 na 18 maja 1944 roku w siedzibie Teatru Żołnierza Polskiego przy 2 Korpusie Sił Zbrojnych w Campobasso. Autorem słów był Feliks Konarski (znany pod pseudonimem artystycznym Ref-Ren), żołnierz 2 Korpusu, znany przed wojną śpiewak operetkowy i kompozytor piosenek. Trzecią zwrotkę Konarski ułożył kilka dni później. Ostatnią zwrotkę dopisał w 1969 roku, w 25. rocznicę bitwy. Melodię skomponował Alfred Schütz, kompozytor i dyrygent, również żołnierz 2 Korpusu. Melodię charakteryzuje duży ambitus (oktawa + duża seksta) oraz stosunkowa trudna linia melodyczna (melodia moduluje z tonacji durowej w zwrotce do jednoimiennej molowej w refrenie, zawiera też chromatykę). Pieśń ukazała się drukiem jeszcze w tym samym roku we Włoszech i od razu zyskała wielką popularność. Następne wydania różniły się nieco tekstem. 18 maja 1944 roku o świcie na Monte Cassino odegrany został inny utwór - hejnał mariacki, ogłaszając zwycięstwo polskich żołnierzy.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności