zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
jankot29
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna Jan

widziany: 29.07.2014 13:35

 • pliki muzyczne
  2644
 • pliki wideo
  9579
 • obrazy
  111
 • dokumenty
  98

12540 plików
6081,11 GB

Ukryj opis
« poprzednia stronanastępna strona »
 • 683,5 MB
 • 13 lip 14 12:11
obrazekobrazek

Generał Maximus, jeden z najwybitniejszych dowódców w rzymskiej armii, dowiaduje się, że umierający cesarz Marek Aureliusz chce uczynić go swoim następcą na tronie. Nie podoba się to prawowitemu dziedzicowi, Kommodusowi, który postanawia pozbyć się rywala i skazuje go na karę śmierci wraz z cała rodziną. Maximusowi cudem udaje się uciec. Trafia do niewoli, gdzie zostaje wyszkolony na gladiatora. Z walki na walkę zyskuje coraz większą popularność, a na jego występy zaczyna przychodzi coraz więcej ludzi. Maximus jako gladiator wraca do Rzymu, by pomścić zamordowanie swoich bliskich, ale wie, że jedyną potęgą większą od władzy cesarza jest wola ludu i dlatego, by dokonać zemsty, musi stać się największym bohaterem Imperium.


z chomika comiczka81

 • 5,0
 • 501,3 MB
 • 20 sie 13 12:50

obrazek
Randus (Steve Reeves), centurion rzymskiej armii, odkrywa, że jest potomkiem Spartakusa, legendarnego przywódcy powstania niewolników. Informacja ta sprawia, że zaczyna zaciekle zwalczać konsula Crassusa (Claudio Gora). Ten rzymski polityk przez swoje działania, oparte na korupcji, kłamstwie i przemocy, zagraża bowiem pozycji samego Juliusza Cezara (Ivo Garrani). Randus zamierza pójść w ślady ojca i walczyć o wolność niewolników. Wkrótce prowokuje rewoltę, ściągając na siebie gniew Cezara.
Akcja filmu, choć osadzona jest w starożytnym Rzymie, nie opiera się na faktach historycznych.

zachomikowany

 • 1,05 GB
 • 20 sie 13 12:49

obrazek
Nastrojowa i przesycona erotyzmem opowieść o legendarnym królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu. Uważana za jeden z najlepszych filmów w historii kinematografii.
Rzecz dzieje się w zamierzchłej przeszłości. Potężny czarodziej, Merlin, pomaga Utherowi Pendragonowi w zdobyciu korony. Gdy jego syn, Artur obejmuje sukcesję również i on może pokonać przy pomocy Merlina swych wrogów. Powołuje sławnych Rycerzy Okrągłego Stołu i poślubia piękną Ginewrę. Niebezpieczeństwo grozi Arturowi ze strony jego występnej siostry przyrodniej, Morgany, która nakłania ich wspólnego syna do sięgnięcia po tron ojca. Rozstrzygającą bitwę przeżywa ostatecznie tylko wierny rycerz króla Artura, Parsifal

zachomikowany

 • 695,5 MB
 • 20 sie 13 12:49

obrazek
XII-wieczna Anglia. Sprytny i przekorny król Anglii Henryk II (Peter O'Toole) ma problemy z Kościołem. Kiedy umiera biskup Canterbury, władca postanawia wykorzystać sytuację i mianować na to stanowisko nie duchownego, lecz swojego przyjaciela Becketa (Richard Burton). Ma przy tym nadzieję, że przyczyni się to do uzyskania większego wpływu na Kościół. Jednak nieoczekiwanie sprawy komplikują się, kiedy Becket zaczyna na poważnie traktować powierzone mu zadanie, opiera się naciskom króla, a jego działania przyczyniają się do powstania opozycji względem Henryka.

zachomikowany

 • 1,05 GB
 • 20 sie 13 12:48

Jedna z najbardziej udanych prób przeniesienia na ekran historii życia Jezusa. W tym prawie trzygodzinnym filmie autorzy dosyć szczegółowo przedstawiają wydarzenia opisane w Ewangeliach, zarówno młodość, jak i nauczanie oraz mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu. Po zmartwychwstaniu, o obecności Jezusa wśród ludzi widzowie dowiadują się głównie z opowiadań naocznych świadków, co ma potęgować charakterystyczną atmosferę tajemniczości i mistycyzmu. Znakomite zdjęcia i kreacje aktorskie, nominowana do Złotego Globu ścieżka dźwiękowa oraz głos słynnego Orsona Wellesa jako narratora to największe atuty filmu Nicholasa Raya.

zachomikowany

 • 5,0
 • 698,7 MB
 • 20 sie 13 12:48

obrazek
300 jest brutalnym, nowym spojrzeniem na bitwę pod Termopilami, w której król Leonidas (Gerard Butler) i 300 Spartan walczyło przeciwko Kserksesowi i jego ogromnej, perskiej armii. Ich odwaga i poświęcenie zainspirowały Greków do zjednoczenia i wytyczyły drogę do demokracji. Film przekłada komiks Millera na kombinację żywej akcji i wirtualnego tła - przedstawia jego wizję starożytnej historii.

Historyczny,Akcja,Wojenny


zachomikowany

 • 698,3 MB
 • 20 sie 13 12:48

obrazek
reżyseria: Cecil B. DeMille
obsada: Claudette Colbert, Warren William, Henry Wilcoxon, Joseph Schildkraut, Gertrude Michael
produkcja: USA 1934
czas trwania: 102 min.

zachomikowany

 • 1,77 GB
 • 20 sie 13 12:47

obrazek
W tym najbardziej widowiskowym, zrealizowanym z ogromnym rozmachem filmowym spektaklu grają największe gwiazdy ówczesnego kina - Richard Burton, Rex Harrison i Elizabeth Taylor. Jest to historia królowej Egiptu i jej miłości do dwóch największych wodzów starożytnego Rzymu: Juliusza Cezara i Marka Antoniusza. Zarówno Burton jak i Harrison nominowany do Oscara dają wspaniały popis gry aktorskiej, jednak to właśnie Elizabeth Taylor jaśnieje niezwykłym blaskiem, przyciągając swoją osobą uwagę widzów i dając jeden z najwspanialszych występów w swej aktorskiej karierze.
Zdumiewający swym rozmachem film zdobył Oscary za scenografię, kostiumy i efekty specjalne. Niektóre fragmenty filmu przeszły do historii kina, jak na przykład zapierająca dech w piersiach scena wjazdu Kleopatry do Rzymu. "Kleopatra" to historia niezwykłej kobiety, o której względy konkurowało dwóch największych rzymskich wodzów i która przeszła do legendy jako symbol uwodzicielskiej urody.

zachomikowany

 • 700,0 MB
 • 20 sie 13 12:47

obrazek
Po zakończeniu długoletniej wojny trojańskiej, słynący z mądrości i sprytu król Odyseusz (Arnold Vosloo) wyrusza w drogę powrotną do rodzinnej Itaki, gdzie czeka na niego żona Penelopa (Leah Gibson). Władca nie wie, iż nie wszyscy bogowie są mu przychylni. Zaskoczony przez potężny sztorm cudem uchodzi z życiem i wraz z załogą swego okrętu trafia na tajemniczą wyspę. Tam przybyszów atakują drapieżne harpie. Jak się okazuje, skrzydlate potwory służą Persefonie (Stefanie von Pfetten). Równie piękna, co demoniczna bogini świata podziemnego planuje przy ich pomocy podporządkować sobie ludzkość. Także Odyseusz i jego towarzysze mają w jej planie odegrać kluczową rolę. Telewizyjne widowisko fantasy jest dość swobodną, ale efektowną wariacją na temat mitów greckich nawiązującą do homeryckiej "Odysei".

zachomikowany

 • 1,37 GB
 • 20 sie 13 12:46

obrazek
38 letnie rządy Henryka VIII przekształciły Anglię z ospałego, zamkniętego w katolickim marazmie kraju w targaną religijną oraz polityczną rewolucją rozbitą wewnętrznie nację, a wszystko to z powodu desperackich starań króla o rodowitego spadkobiercę tronu. Ta zła passa rozpoczęła się, gdy Henryk Tudor odrzucił swoją pierwszą żonę Katarzynę z Aragonu dla opętanej Anny Boldyn. To zapoczątkowało serię nieudanych i burzliwych małżeństw Henryka. Tragiczna Jane Seymour, odrzucona Anna z Cleves, nieletnia Katarzyna Howard oraz oddana Katarzyna Paar, jedna po drugiej zyskiwały względy bezlitosnego monarchy po to tylko, żeby zaraz je stracić. Te co miały szczęście, zostały odrzucone i zapomniane, te, które go nie miały, zostały stracone...zachomikowany

 • 1,68 GB
 • 20 sie 13 12:44
obrazek
Akcja filmu rozpoczyna się w roku 440 ery nowożytnej. Plemię Hunów, w czasie polowania, wkracza na umowne terytorium innego plemienia. W odwecie "sąsiedzi" napadają wioskę, palą ją i wycinaja wszystkich w pień. Jedynym ocalałym z rzezi jest ośmioletni syn wodza Attyla, którego wrogi przywódca chce uczynić swoim niewolnikiem. Chłopak mimo młodego wieku, nie daje sie złamać. Rani wodza wbijając mu strzałe w nogę i ucieka. Realizują sie stare mity wieszczów Hunów, że narodzi sie człowiek, który zjednoczy wszystkie, wrogie wobec siebie plemiona i przyczyni sie do upadku najwiekszego swiatowego imperium - Cesarsrwa Rzymskiego.


zachomikowany

 • 1,37 GB
 • 19 maj 13 21:26
obrazek
gatunek: Historyczny
produkcja: Rosja
premiera: 1 maja 2008 (świat)
reżyseria: Igor Kalyonov
scenariusz: Vladimir Vardunas
I połowa XIII wieku. Krajem rządzi Książę nowogrodzki Aleksander, który musi zmierzyć się z Wielką Armią Matyja, która zagraża ojczyźnie od południowej granicy. Bojany będący w opozycji do księcia Aleksandra przygotowują plan jego obalenia i poddania miasta Nowogrodu.
By tego było mało, najlepszy przyjaciel księcia zapałał miłością do jego narzeczonej i w konsekwencji staje się jego wrogiem.

z chomika rico2705

 • 1,36 GB
 • 31 gru 12 13:58
»11

obrazek

Akcja rozgrywa się w czasach największej świetności Rzymu. Generał Maximus czynnie bierze udział w podbojach dowodząc pretorianami. Maximus jest uwielbiany nie tylko przez żołnierzy, ale także przez samego cesarza - a ten ma już swoje lata. Doceniając patriotyzm i mądrość Maximusa postanawia jemu przekazać następstwo. Ten pomysł nie przypada jednak do gustu prawowitemu dziedzicowi tronu, psychopatycznemu Kommodusowi. W przypływie gniewu i żalu morduje ojca, a Maximusa rozkazuje zgładzić. Jednak szkolony przaz lata generał nie jest łatwym celem - ratuje siebie ale niestety nie potrafi uratować rodziny. Trafia do niewoli, skąd wykupuje go organizator walk gladiatorów. Maximus w rozpaczy po śmierci żony i synka poprzysięga zemstę na Kommodusie - cesarzu.

z chomika ksiezniczka84

 • 1,51 GB
 • 8 lis 12 18:16
obrazek


Historyczny / Kostiumowy - 1974

Lata 1656-1660, okres najazdu szwedzkiego na Polskę. Zaręczony z Oleńką Billewiczówną
chorąży orszański Andrzej Kmicic opowiada się początkowo po stronie kolaborującego ze
Szwedami potężnego rodu magnackiego Radziwiłłów. Uznany przez szlachtę i narzeczoną za
zdrajcę, zaczyna poniewczasie rozumieć, że Radziwiłłom chodzi nie o dobro ojczyzny, ale o
własne interesy. Aby odkupić winy porywa księcia Bogusława Radziwiłła, by zawieźć zdrajcę
przed oblicze króla Jana Kazimierza,ale ten ciężko rani Kmicica i ucieka. Doszedłszy do zdrowia Andrzej Kmicic stara się zwrócić honor swojemu nazwisku broniąc oblężonej Jasnej Góry.

=#=#=#=#=#=


z chomika Simoni

 • 5,0
 • 629,4 MB
 • 8 lis 12 18:13
obrazek Wracający z Krymu poseł księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, Jan Skrzetuski, ratuje życie pułkownikowi kozackiemu, Bohdanowi Chmielnickiemu. Tak rozpoczyna się historia opowiedziana przez Henryka Sienkiewicza. obsada: Marek Kondrat, Izabella Scorupco, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski, Aleksander Domogarov, Andrzej Seweryn, Anna Majcher, Jerzy Bończak, Krzysztof Kowalewski reżyseria: Jerzy Hoffman, scenariusz: Jerzy Hoffman, muzyka: Krzesimir Dębski, Grzegorz Kędzierski
historyczny, Polska, 1999, 180 min

z chomika tod11

 • 647,6 MB
 • 28 wrz 12 17:57

z chomika laqula

 • 698,3 MB
 • 28 wrz 12 17:56

z chomika darek264

 • 699,9 MB
 • 28 wrz 12 17:56

z chomika darek264

 • 698,7 MB
 • 25 wrz 12 21:35
obrazek
Film jest pochwałą twórczości Franka Millera (twórcy popularnego komiksu "Sin City"). To interpretacja uhonorowanej wieloma nagrodami powieści graficznej "300" jego autorstwa, wydanej w 1999 roku. Opowiada o jednym z najistotniejszych momentów II wojny perskiej - bitwie pod Termopilami, która rozegrała się w sierpniu 480 r. p.n.e. To właśnie wtedy miał miejsce kluczowy dla Greków zwrot w historii. 300-tu Spartan pod wodzą króla Leonidasa I stawiło w owym przesmyku zacięty opór przed 100-tysięczną armią dowodzoną przez perskiego króla Kserksesa. Bohaterska i pełna poświęceń obrona, jakiej podjęła się ta garstka żołnierzy, dała czas powracającym do stolicy wojskom greckim na ufortyfikowanie się oraz wycofanie floty, która jeszcze tego samego roku we wrześniowej bitwie morskiej pod Salaminą, rozbiła i na dobre wyparła wojska perskie z Attyki. Tym samym, Europa pozostała bezpieczna...

Dramat historyczny, 23.03.2007


z chomika filmy.chomik

 • 700,6 MB
 • 25 wrz 12 21:31
obrazek
Oparty na legendzie o IX Legionie - 3-tysięcznej armii niezwyciężonych rzymskich wojowników, która przepada bez śladu - "Centurion" jest opowieścią o ich okrutnym konflikcie z morderczym przeciwnikiem, Piktami. Quintus Dias (Michael Fassbender), rzymski kapral, zostaje uprowadzony przez króla piktyjskiego, Gorlacona. IX Legionowi zostaje powierzone sprowadzenie go do domu i zakończenie dominacji Piktów w Brytanii. Dowodzone przez generała Virilusa (Dominic West) i prowadzone przez więźnia piktyjskiego oraz waleczną kobietę o imieniu Etain (Olga Kurylenko), wojsko maszeruje w kierunku nieprzyjacielskiego terytorium, przez co znajdzie się w środku niebezpiecznej bitwy z tajemniczym wrogiem.

Historyczny, Przygodowy 25.12.2010


z chomika filmy.chomik

 • 0,90 GB
 • 25 wrz 12 21:28

obrazek

Film opowiada o Rosji czasów tzw. Wielkiej Smuty na początku XVII wieku, a konkretnie o epizodzie wojny polsko rosyjskiej 1609 - 1618, dotyczącym zajęcia przez Polaków Moskwy w 1610 roku i następnie walce o ich wypędzenie - co nastąpiło w roku 1612.
Przeciwko polskiej obecności na Kremlu i narzucaniu Państwu Moskiewskiemu osób carów (Dymitr Samozwaniec I i II - prawowity wówczas władca Wasyl Szujski przebywał w niewoli w Polsce, gdzie wkrótce zmarł) wystąpiły pierwszy raz zgodnie wszystkie rosyjskie stany - zarówno szlachta pod wodzą księcia Pożarskiego, jak też lud prowadzony przez kupca Kuźmę Minina.
Nieco wbrew prawdzie historycznej, która była bardziej skomplikowana, film przedstawia Polaków jako groźnych i bezwzględnych najeźdźców. Dzień kapitulacji polskiej załogi Kremla 4 listopada (1612) jest dziś w Rosji świętem państwowym, zaś na Placu Czerwonym w Moskwie stoi pomnik Minina i Pożarskiego.
Współproducentem filmu jest blisko związany z Kremlem słynny reżyser Nikita Michałkow.

Fantasy, Dramat historyczny, 12.09.2008


z chomika filmy.chomik

 • 674,5 MB
 • 22 wrz 12 16:01
obrazek.
obrazekNAPISY.PL W FILMIE

Oryginalny Tutul:...Legion (2010)
Polski Tytul:.......
Produkcja:......... USA
Gatunek:........... Fantasy, Horror, Akcja
Rezyseria:.........Scott Stewart

WIĘCEJ O FILMIE ----- KLIKNIJ ----- obrazek

obrazek

Paul Bettany Michael
Dennis Quaid Dennis Quaid Bob Hanson
Kevin Durand Kevin Durand Gabriel
Kate Walsh Kate Walsh Sandra Anderson
Lucas Black Lucas Black Jeep Hanson
Doug Jones Doug Jones Lodziarz
Tyrese Gibson Tyrese Gibson Kyle Williams
Willa Holland Willa Holland Audrey Anderson
Adrianne Palicki Adrianne Palicki Charlie
Charles S. Dutton Charles S. Dutton Percy Walker
Josh Stamberg Josh Stamberg Burton
Danielle Lozeau Danielle Lozeau Nastolatka
Jeanette Miller Jeanette Miller Gladys
Yancey Arias Yancey Arias Estevez
Luce Rains Luce Rains Przybłęda

obrazek

Po przerażającej biblijnej apokalipsie, grupa obcych sobie ludzi odciętych od świata w odległym przydrożnym barze na Południowym Zachodzie, nieświadomie staje się ostatnią deską ratunku dla ludzkości, kiedy okazuje się, że młoda kelnerka jest w ciąży z mesjaszem.

zachomikowany

 • 695,0 MB
 • 22 wrz 12 15:49

z chomika lukanos0209

« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  42
 • pliki muzyczne
  0

42 plików
42,32 GB

Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (2)Zaprzyjaźnione i polecane chomiki (2)
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności