Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
janasbogdan3
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie

widziany: 30.10.2014 22:52

 • pliki muzyczne
  26415
 • pliki wideo
  1856
 • obrazy
  4205
 • dokumenty
  0

34038 plików
1405,74 GB

Ukryj opis
q_qqannpzLmTv.gifq_qqannpzLmTv.gifq_qqannpzLmTv.gifq_qqannpzLmTv.gifq_qqannpzLmTv.gifq_qqannpzLmTv.gif
obrazek
« poprzednia stronanastępna strona »
 • 0,99 GB
 • 27 cze 14 4:15
obrazek

obrazek
FILM PL
GATUNEK: DramatPsychologiczny
ROK: (Polska) 2011-06-06 (Świat)
PRODUKCJA: Polska

obrazek

♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera "Królika po berlińsku" Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w "Rysie"). Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los?

♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥ ♥♥♥


obrazek

z chomika Miro0007

 • 348,4 MB
 • 24 cze 14 4:31
Przypowieść na temat "chłopskości", tego co stanowi istotę tego pojęcia - przywołuje świat prostych, elementarnych wartości, takich jak rodzina, praca, tradycja, jak szacunek dla chleba, dla wszelkiego żywego stworzenia.

gatunek: Dramat obyczajowy
produkcja: Polska
premiera: 14 lipca 1974 (świat)
reżyseria: Janusz Zaorski
scenariusz: Janusz ZaorskiJan Himilsbach
obrazekobrazekReżyseria: Janusz Zaorski
Obsada aktorska: Bolesław Płotnicki (Józef Malesa), Małgorzata Pritulak (Krysia), Kazimierz Krzaczkowski (Jan Malesa, syn Józefa), Janusz Bukowski (kierownik budowy Mostu Łazienkowskiego), Jan Himilsbach (Jakubiak, były dozorca na budowie), Edward Lach (robotnik), Eugeniusz Robaczewski (robotnik), Małgorzata Rożniatowska (kasjerka na budowie), Andrzej Szenajch (robotnik)
=================================================================
Współczesny dramat obyczajowy, dotyczący charakterystycznego dla cywilizacji naszych czasów problemu adaptacji ludzi ze wśi w środowisku wielkomiejskim. Ojciec i syn przybywają do warszawy i trafiają na wielką budowę nowoczesnej arterii komunikacyjnej, Trasy Łazienkowskiej.
==============================================================
Ze wsi do miasta przybywa ojciec z synem, aby zobaczyć duże miasto. Zostają na dłużej. Stary obejmuje posadę dozorcy przy budowie mostu Trasy Łazienkowskiej, młody stopniowo przejmuje miejskie zwyczaje, nawiązuje znajomość z dziewczyną, wyzwala się spod patriarchalnej opieki ojca, stojącego nieustępliwie na straży kultywowanych zasad moralnych. Gdy zaś jego prostoduszność zostaje wykorzystana dla nieuczciwych celów - wymierza sprawiedliwość obu winnym: oszustowi i sobie.

zachomikowany

 • 696,8 MB
 • 24 cze 14 4:30
Ekranizacja sześciu opowiadań Marka Nowakowskiego z tomu "Mizerykordia". Łączy je osoba aktora odtwarzającego głównych bohaterów wszystkich nowelek. I chociaż z każdym razem kreuje on inną postać, wszystkie - niczym kamyki mozaiki - składają się na portret jednego człowieka. Znakomitym pomysłem reżysera było powierzenie tego zadania aktorowi niezwykle popularnemu w latach 70., który miał na swym koncie wiele "niepodrabialnych kreacji". Zdzisław Maklakiewicz, ulubiony aktor Hasa, Kondratiuka, Piwowskiego, który zagrał w przeszło 70 filmach, m.in. w kultowym "Rejsie", "Wniebowziętych", "Jak to się robi" i w innych obrazach, które przeszły do historii kina, niezapomniany odtwórca postaci "szemranych" - obiboków, oszustów, cwaniaczków, stworzył wspólnie z Janem Himilsbachem jedyny w swoim rodzaju duet komediowy. W filmie "Siedem czerwonych róż" Himilsbach również się pojawił, jako następca Benka Kwiaciarza. Sam Maklakiewicz mówił w wywiadzie: "Film w całości ma charakter satyryczny, ukazuje różne postawy ludzi. Kluczem do tych obrazków jest historia Benka Kwiaciarza, starego cwaniaka, który miał jedną słabość - kochał kwiaty..." Filmową opowieść o przygodach inżyniera Zdzisia Bartkowiaka i innych rozpoczyna historia zatytułowana "Teczka". Bohater wraz z kolegą jadą w delegację. W teczce mają 40 tysięcy złotych przeznaczonych na wypłatę. Idą do knajpy na obiad, obficie zakrapiany wódeczką, płacą rachunek służbowymi pieniędzmi. Rozochocony kolega chce iść "w Polskę", bohater ma wyrzuty sumienia. Wyrywa koledze teczkę i ucieka. Przygodni świadkowie krzyczą "łapać złodzieja". Podjeżdża radiowóz i zabiera pechowca do komisariatu. Dopiero nad ranem zjawia się kolega i składa zeznania... W opowiadaniu "Odmieniec" ofiarą chuliganów pada młodzieniec w hipisowskim ubranku (bandzie kolesiów przewodzi Krzysztof Kowalewski). Bohaterem opowiadania "Palto" jest pewien dyrektor, który składa dymisję. Pozbawiony stanowiska, wkrótce traci wszystko, na co pracował, nawet szacunek szatniarki. W opowiastce zatytułowanej "Zimna woda" inżynier Bartkowiak wyjeżdża z szefem i jego kochanką do ośrodka sportowego w Zimnej Wodzie. Poczciwy Zdzisio robi wszystko, by zdobyć sympatię dyrektora, nawet chodzi na rękach, żeby go zabawić. Niefortunnie wypada z łódki, pogrąża się w zimnej toni. "Kierownik Grad", bohater kolejnej historii, rządzi domem kultury i z oddaniem "zabezpiecza" różne imprezy. Na koniec pojawia się tytułowy "Benek Kwiaciarz", najogólniej mówiąc - opowieść o upadku obyczajów.

zachomikowany

 • 635,1 MB
 • 24 cze 14 4:30
obrazekobrazekobrazek
Reżyseria: Andrzej Wajda
Psychologiczny dramat wojenny - tragiczne losy młodego Żyda, przechodzącego w okupowanej Warszawie gehennę skazanego na zagładę narodu. Jakub za przypadkowe zabójstwo dostaje się do więzienia, które opuszcza we wrześniu 1939 roku. Pracuje w getcie jako grabarz, ale po śmierci matki ucieka z niego, właściwie wbrew swojej woli. Znajduje schronienie u kolejnych osób (Lucyny, towarzysza z więzienia - Maliny), wreszcie pragnie zerwać z izolacją i wrócić do getta, ale ono już nie istnieje. Pracuje w konspiracyjnej drukarni, a kiedy Niemcy ją otaczają, wiązką granatów zabija wrogów i siebie.

Reżyseria: Andrzej Wajda
II reżyser: Zygmunt Hubner
Współpraca reżyserska: m. in. Barbara Sass-Zdort, Andrzej Żuławski
Scenariusz: Kazimierz Brandys, Andrzej Wajda
Zdjęcia: Jerzy Wójcik
Scenografia: Leszek Wajda
Dekoracja wnętrz: Leonard Mokicz
Kostiumy: Jan Banucha, Wiesława Chojkowska
Muzyka: Tadeusz Baird (na podstawie własnej II Symfonii)
Dźwięk: Józef Bartczak
Montaż: Janina Niedźwiecka
Charakteryzacja: Mirosław Jakubowski
Kierownictwo produkcji: Stanisław Daniel
Produkcja: Zespół Filmowy Droga, Studio Filmowe Kadr
Obsada: Serge Merlin (Jakub Gold), Alina Janowska (Lucyna), Elżbieta Kępińska (Kazia, siostrzenica Maliny), Jan Ciecierski (Józef Malina), Tadeusz Bartosik ("profesor" Pankrat), Władysław Kowalski (Fiałka), Irena Netto (matka Jakuba), Beata Tyszkiewicz (Stasia, właścicielka fotoplastikonu), Jan Ibel (Genio), Bogumił Antczak (więzień wydający obiad), Edmund Fetting (Zygmunt, gość na przyjęciu u Lucyny), Roland Głowacki (gość na przyjęciu u Lucyny), Andrzej Herder (Niemiec w drukarni), Zygmunt Hubner (gestapowiec), Zofia Jamry (kobieta szantażująca Malinę), Stanisław Jaśkiewicz (profesor wchodzący na wykład), Zbigniew Józefowicz (gość na przyjęciu u Lucyny), Edward Kowalczyk (policjant), Zdzisław Maklakiewicz (działacz ONR rzucający cegłę), Zygmunt Malawski (drukarz;), Roman Polański (partner kobiety szantażującej Malinę widziany przez Jakuba przez rozbite okno piwnicy), Krystyna Zachwatowicz (Wiśka, pracownica fotoplastikonu), Tomasz Zaliwski (więzień), Andrzej Żuławski (zabity student)

zachomikowany

 • 696,8 MB
 • 24 cze 14 4:29
Ekranizacja sześciu opowiadań Marka Nowakowskiego z tomu "Mizerykordia". Łączy je osoba aktora odtwarzającego głównych bohaterów wszystkich nowelek. I chociaż z każdym razem kreuje on inną postać, wszystkie - niczym kamyki mozaiki - składają się na portret jednego człowieka. Znakomitym pomysłem reżysera było powierzenie tego zadania aktorowi niezwykle popularnemu w latach 70., który miał na swym koncie wiele "niepodrabialnych kreacji". Zdzisław Maklakiewicz, ulubiony aktor Hasa, Kondratiuka, Piwowskiego, który zagrał w przeszło 70 filmach, m.in. w kultowym "Rejsie", "Wniebowziętych", "Jak to się robi" i w innych obrazach, które przeszły do historii kina, niezapomniany odtwórca postaci "szemranych" - obiboków, oszustów, cwaniaczków, stworzył wspólnie z Janem Himilsbachem jedyny w swoim rodzaju duet komediowy. W filmie "Siedem czerwonych róż" Himilsbach również się pojawił, jako następca Benka Kwiaciarza. Sam Maklakiewicz mówił w wywiadzie: "Film w całości ma charakter satyryczny, ukazuje różne postawy ludzi. Kluczem do tych obrazków jest historia Benka Kwiaciarza, starego cwaniaka, który miał jedną słabość - kochał kwiaty..." Filmową opowieść o przygodach inżyniera Zdzisia Bartkowiaka i innych rozpoczyna historia zatytułowana "Teczka". Bohater wraz z kolegą jadą w delegację. W teczce mają 40 tysięcy złotych przeznaczonych na wypłatę. Idą do knajpy na obiad, obficie zakrapiany wódeczką, płacą rachunek służbowymi pieniędzmi. Rozochocony kolega chce iść "w Polskę", bohater ma wyrzuty sumienia. Wyrywa koledze teczkę i ucieka. Przygodni świadkowie krzyczą "łapać złodzieja". Podjeżdża radiowóz i zabiera pechowca do komisariatu. Dopiero nad ranem zjawia się kolega i składa zeznania... W opowiadaniu "Odmieniec" ofiarą chuliganów pada młodzieniec w hipisowskim ubranku (bandzie kolesiów przewodzi Krzysztof Kowalewski). Bohaterem opowiadania "Palto" jest pewien dyrektor, który składa dymisję. Pozbawiony stanowiska, wkrótce traci wszystko, na co pracował, nawet szacunek szatniarki. W opowiastce zatytułowanej "Zimna woda" inżynier Bartkowiak wyjeżdża z szefem i jego kochanką do ośrodka sportowego w Zimnej Wodzie. Poczciwy Zdzisio robi wszystko, by zdobyć sympatię dyrektora, nawet chodzi na rękach, żeby go zabawić. Niefortunnie wypada z łódki, pogrąża się w zimnej toni. "Kierownik Grad", bohater kolejnej historii, rządzi domem kultury i z oddaniem "zabezpiecza" różne imprezy. Na koniec pojawia się tytułowy "Benek Kwiaciarz", najogólniej mówiąc - opowieść o upadku obyczajów.

zachomikowany

 • 698,1 MB
 • 24 cze 14 4:27
obrazek
Adaptacja powieści Marka Hłaski "Następny do raju". Nazwisko pisarza nie znalazło się jednak w czołówce. Przyczyną była optymistyczna, choć nie pozbawiona goryczy pointa filmu. Hłasko opowiadał się natomiast za pesymistyczną, nie dającą bohaterom żadnej nadziei. Nie przeszkodziło to wszakże cenzurze na blisko półtora roku wycofać utwór z dystrybucji, mimo że pod wieloma względami przypominał realizowane kilka lat wcześniej produkcyjniaki. Przewyższał jej jednak zdecydowanie nie tylko pod względem psychologicznej głębi, lecz także scenografii (liczne pochwały krytyki dla Wojciecha Krysztofiaka), kostiumów, charakteryzacji i wreszcie aktorstwa. Recenzenci wyróżnili zwłaszcza kreacje Leona Niemczyka (Dziewiątka) i Tadeusza Łomnickiego (Partyzant), choć trudno znaleźć w filmie Petelskiego role zdecydowanie "puszczone". Próżno też szukać w "Bazie..." etycznych uproszczeń i socrealistycznej tendencyjności. Nie ma tu bohaterów jednoznacznie złych i jednoznacznie dobrych. Nikt też nie przechodzi budującej przemiany od ciemnego typa do przodownika pracy. Wszyscy są "przyczernieni", pozbawieni cienia idealizmu, nie wolni od cynizmu. Osaczeni przez bezwyjściową sytuację, niemal co dzień stając oko w oko ze śmiercią, starają się żyć zgodnie z własnym kodeksem honorowym. Wolni od złudzeń i skrupułów, są zarazem zdolni do autentycznego bohaterstwa. Wszystko to sprawia, że mimo upływu lat utwór Czesława Petelskiego wytrzymał próbę czasu. Metaforyczno-naturalistyczna poetyka "Bazy..." wciąż może frapować, a to, co dawniej szokowało, dziś raczej wzrusza i skłania do refleksji.
Akcja filmu toczy się w bazie transportu drewna w Bieszczadach. Na odludziu, w fatalnych warunkach sanitarnych pracują wyrokowcy i życiowi wykolejeńcy. Należyte wykonywanie obowiązków nieustannie utrudniają im braki samochodów, warsztatów, części oraz wiszące wciąż nad głowami widmo śmierci. Nic dziwnego, że nikomu nie zależy na pracy, wszystkim zaś - na możliwie rychłej ucieczce. Nie jest to wszakże takie proste. Tym bardziej, że do bazy przybywa niejaki Zabawa - mechanik i aktywista partyjny. Ma za zadanie zmobilizować ludzi do większego wysiłku, bez czego niemożliwe jest wykonanie planu. Przyjeżdża z żoną, która oddaje się każdemu, kto tylko obiecuje ją stąd zabrać. Przywalony kłodami drewna ginie "Apostoł", śmierć wybiera "Dziewiątka", nie chcąc najechać na maszerujący oddział żołnierzy . . . Kiedy wreszcie nadchodzą nowe samochody, w bazie pozostali tylko Zabawa i jego najzagorzalszy wróg - "Warszawiak".

zachomikowany

 • 1,46 GB
 • 24 cze 14 4:26
Awantura o Basię
Gatunek:
Dla dzieci, Familijny
Rok: 1959
Produkcja: Polska
-------------------------------------------------
Po tragicznej śmierci matki kilkuletnią Basią zajęli się doktorstwo, lecz musieli dziewczynkę odesłać pod adres w Krakowie, który wyszeptała tuż przed śmiercią matka. W czasie podróży Basia poznaje aktora Walickiego, a następnie, na skutek mylnego odczytania adresu, trafia do literata Stanisława Olszowskiego. Dzięki Basi poznali się literat Olszowski i jej opiekunka, pełna wdzięku Stanisława Olszańska, przyjaciółka zmarłej matki. I tak Basia będzie miała nowych rodziców. [Źródło: filmweb.pl]
obrazekobrazekobrazekobrazekobrazek

zachomikowany

 • 131,5 MB
 • 24 cze 14 4:25
========================================================================================================
Free Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.usFree Image Hosting at www.ImageShack.us
Telewizyjna adaptacja noweli Bolesława Prusa - pełna ciepła historia o ludzkich cierpieniach i radościach, współczuciu dla nieszczęśliwych i upośledzonych. Stary warszawski adwokat, na co dzień egoista, przejmuje się życiem niewidomej dziewczynki, którą obserwuje przez okno. Rezygnuje z ciszy...

zachomikowany

 • 1,37 GB
 • 24 cze 14 4:24
=============================================================================================================


_______________________
► Gatunek: Dramat,Historyczny,Wojenny
► Kraj: Polska
► Rok: 1960
_______________________

Historia Juranda ze Spychowa, który broniąc swych ziem przed Krzyżakami, traci najpierw oko. Podczas zdradzieckiego napadu Krzyżaków ze Szczytna, którym przewodzi komtur Zygfryd de Löwe, na Spychów Jurand traci również żonę. Aby uchronić córkę Danuśkę przed podobnym losem, wysyła ją na dwór księcia mazowieckiego. Danuśka poznaje Zbyszka z Bogdańca, który ślubuje jej wierność jako rycerz. Uciekając się do podłego podstępu, Krzyżacy porywają ją i w ten sposób zwabiają do siebie Juranda. Aby uratować Danuśkę i Juranda, Zbyszko udaje się do Malborka, aby szukać wsparcia u Wielkiego Mistrza.

obrazek

zachomikowany

 • 1,37 GB
 • 24 cze 14 4:21
=============================================================================================================
tekst alternatywnytekst alternatywny
tekst alternatywny

gatunek: DramatPsychologiczny
produkcja: FrancjaPolska
premiera: 4 września 1979 (Polska) 4 września 1979 (świat)
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Zbigniew Kamiński
Czas trwania:1 godz. 56 min.
Opis:
Niespełna czterdziestoletni Wiktor Ruben po stracie przyjaciela przyjeżdża do wujostwa na wieś, gdzie w pobliskim dworku, w gronie kilku panien, spędził młodzieńcze lata. Julia doczekała się bliźniaczek, wyemancypowana Jola wyszła za mąż, Fela przedwcześnie zmarła, zmieniły się też Zosia i Kazia, mała Tunia wyrosła na piękną pannę. Pojawienie się Rubena, jego wspomnienia i chęć ożywienia przeszłości burzą spokój mieszkanek dworu, ujawniają ich powikłane losy, dramaty, życiowe klęski.


Obsada:
Daniel Olbrychski - Wiktor Ruben
Anna Seniuk - Julcia
Maja Komorowska - Jola
Stanisława Celińska - Zosia
Krystyna Zachwatowicz - Kazia
Christine Pascal - Tunia
Zbigniew Zapasiewicz - Kawecki, mąż Julci
Zofia Jaroszewska - Ciotka Wiktora

zachomikowany

 • 699,9 MB
 • 24 cze 14 4:20
==================================================================================================================
obrazekobrazek


Kostiumowy / Obyczajowy - 1968

Warszawa po powstaniu styczniowym.Na bogato zarysowanym tle społeczno-obyczajowym
zostały przedstawione dzieje nieodwzajemnionej miłości bogatego kupca Stanisława
Wokulskiego,który dorobił się ogromnego majątku na dostawach wojskowych do Rosji,do
pięknej,wyrachowanej arystokratki z podupadającego rodu - Izabelli Łęckiej...
Swobodna adaptacja jednej z najznakomitszych powieści polskiej literatury,eksponująca
klimat epoki z dominującą postacią Wokulskiego i jego dramatu.

zachomikowany

 • 700,1 MB
 • 24 cze 14 4:01
=============================================================================================================
obrazekobrazek

▬▬ ŁOWCY SKÓR ▬▬

FILM NA FAKTACH
gatunek: Dramat | Thriller | Akcja
Tomasz Bednarek, Piotr Adamczyk, Sławomir Orzechowski
Scenariusz filmu został osnuty wokół autentycznych wydarzeń, które wstrząsnęły całą Polską, kiedy wyszło na jaw, że grupa pracowników łódzkiego pogotowia jest zamieszana w tzw. handel "skórami", czyli zwłokami pacjentów. Tytuł filmu brzmi tak samo, jak tytuł reportażu prasowego, który w styczniu 2002 r. ujawnił ten wielki skandal. Handel ludzkimi zwłokami i podejrzenia o podawanie rzadko stosowanego leku, pavulonu, w celu przyśpieszenia śmierci pacjentów, wywołały ogromną burzę w mediach i panikę w społeczeństwie. Napływające z różnych stron informacje świadczyły o tym, że podobne praktyki stosowano także, choć na mniejszą skalę, również w innych miastach Polski. Sprawą zajęła się prokuratura, ale prowadzone przez nią śledztwo wkrótce straciło impet, sprawa przycichła. Młody reżyser chciał swoim filmem przypomnieć o tym bulwersującym problemie.
Piotr Biernacki i Marek Piotrowski, dwaj młodzi dziennikarze, pracują w jednej redakcji i przyjaźnią się, dzieląc wspólnie zamiłowanie do konnej jazdy. Podczas jednej z przejażdżek Piotr ulega wypadkowi i zostaje zabrany przez pogotowie. Marek i jego dziewczyna Anka jadą za nim do szpitala, gdzie czeka na nich wiadomość, że chłopak zmarł w drodze. Zgon stwierdził kierujący zespołem karetki dr Nowak. Marek usiłuje dociec, dlaczego tak się stało, nie może się pogodzić z tragedią. Dowiaduje się, że kilka tygodni wcześniej Piotr wpadł na trop afery łapówkarskiej w pogotowiu. W dniu swojej śmierci miał się wieczorem spotkać z tajemniczym informatorem. Chłopak idzie w imieniu przyjaciela na to spotkanie, ale spłoszony informator ucieka. Dziennikarz nie daje jednak za wygraną, kontynuuje prywatne śledztwo. Odkrywa, że pogrzeby wszystkich zmarłych z miejscowego szpitala organizował jeden zakład pogrzebowy i że jego właścicielką jest siostra dyrektora szpitala, ale zarówno ona, jak i dyrektor nie chcą z nim rozmawiać na ten temat. Wkrótce Marek dostaje pierwszy ostrzegawczy telefon. Nieznany głos grozi mu pobiciem, a nawet śmiercią, jeśli nie przestanie "węszyć". Tymczasem matka zmarłego Piotra wręcza Markowi zeszyt z zapiskami syna. To, co kryje gruby brulion, wprawia dziennikarza w przerażenie. Wie, że teraz nie może już ustąpić, dopóki nie wyjaśni całej sprawy.

zachomikowany

 • 700,0 MB
 • 24 cze 14 3:56
================================================================================================================
obrazekobrazek
▬▬ PORA MROKU ▬▬

Rok prod. 2007 POLSKA
Reżyseria: Grzegorz Kuczeriszka
Wystepują: Natalia Rybicka, Karolina Gorczyca, Jakub Wesołowski
Horror

Czwórka przyjaciół, dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, rusza do opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku, gdzie rok wcześniej zaginął Adam, brat jednej z uczestniczek wyprawy. Jednocześnie do pobliskiego szpitala psychiatrycznego w charakterze asystentów trafia "trudna młodzież" z poprawczaka.

zachomikowany

 • 1,37 GB
 • 24 cze 14 3:56
================================================================================================================
Image.aspx?id=153720275Image.aspx?id=153720275Image.aspx?id=153720275Image.aspx?id=153720275
gatunek: Dramat, Psychologiczny, Polityczny
premiera: 3 października 1958 (Polska) 3 października 1958 (świat)
produkcja: Polska
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Andrzej Wajda, Jerzy Andrzejewski

Młody akowiec, Maciek Chełmicki, otrzymuje rozkaz zastrzelenia sekretarza KW PPR. Zbieg okoliczności powoduje, że zabija kogoś innego. Spotykając się twarzą w twarz ze swoją ofiarą doznaje szoku. Staje przed koniecznością powtórzenia zamachu. Poznaje Krystynę, dziewczynę pracującą jako barmanka w restauracji hotelu "Monopol". Uczucie do niej uświadamia mu jeszcze bardziej bezsens zabijania w chwili zakończenia wojny. Wierność złożonej przysiędze, a tym samym obowiązek podporządkowania się rozkazowi, przeważa szalę.

zachomikowany

 • 675,7 MB
 • 24 cze 14 3:49
===================================================================================================================

===SYZYFOWE PRACE===

Polska pod zaborami. Główny bohater, Marcin Borowicz (Łukasz Garlicki)
rozpoczyna swoją edukację w gimnazjum w Klerykowie. Tam spotyka się z rusyfikacją, której nieświadomie ulega. Z czasem Marcin zaczyna rozumieć, że popełnił błąd. Dostrzega to, że jest Polakiem, a nie Rosjaninem.

zachomikowany

 • 699,0 MB
 • 24 cze 14 3:48
===================================================================================================================
obrazekobrazek
=== SZALEŃSTWA PANNY EWY ===

Rok 1932. Bakteriolog, doktor Tyszowski, musi wyjechać do Chin, gdzie wybuchła epidemia. Jego córka Ewa dokonuje prawdziwych cudów. Strasznego, nieludzkiego właściciela domu, Mudrowicza, przemienia w dobroczyńcę i opiekuna potrzebujących. Dzieki niemu Zosia zostaje wyleczona z gruźlicy.

zachomikowany

 • 517,2 MB
 • 24 cze 14 3:47
======================================================================================================================
obrazekobrazekobrazek
Nowa adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego pod tym samym tytułem. Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Gdy właściciel nie chce jej sprzedać, z domu nieoczekiwanie giną stare drzwi. Najpierw jedne, potem drugie. Profesor gimnazjum Gąsowski, historyk, prosi swego najbystrzejszego ucznia, znanego z detektywistycznych zdolności Adama Cisowskiego, o pomoc w rozwiązaniu zagadki niezrozumiałych kradzieży w domu jego brata. Okazuje się, że wszystkiemu winien odnaleziony w Paryżu w 1836 roku list Kamila de Berier, pułkownika armii napoleońskiej, który w czasie odwrotu spod Moskwy, tuż przed śmiercią, pozostawił wskazówki dotyczące ukrytego skarbu.

zachomikowany

 • 0,93 GB
 • 24 cze 14 3:45
Stary ród Zamiłłów wygasa. Gdy umrze książę Maurycy, ojciec lekkomyślnej Alicji, trzeba będzie na grobie "strzaskać tarczę herbową". Wykrywa się pewna tajemnica rodowa, odnajdują się też pewne dokumenty . . . Młody i przystojny sekretarz księcia budzi w Alicji pierwsze poruszania zmysłów, zapala się do niej, lecz ona bawi się tylko jego sercem i wkrótce zapomina, uwodząc dziarskiego rotmistrza. Ale oto i sekretarz wdział mundur rezerwisty. I zdarza się, że zakwita pąk wiośnianego uczucia między nim a prostą córką rybaka, uroczą jak Świtezianka dziewczyną, kochaną przez zbrodniczego parobka, który w szale zazdrości knuje plan zemsty nad szczęśliwym rywalem . . . "Film kończy się pogodnie. Córka rybaka, Lidia - rybaczka, wychodzi za mąż za ułana, stary lirnik, co odkrył zakochanej parze tajemnicę starego rodu, którą długie lata nosił za pazuchą, nie umiera, wstępuje do klasztoru, a major dostawszy kulę w łeb, mądrzeje i bierze ślub w cztery oczy z piękną hrabiną.

zachomikowany

 • 1,92 GB
 • 12 cze 14 6:56

Nad Niemnem


obrazek


obrazek
reżyseria: Zbigniew Kuźmiński, Karol Chodura
scenariusz: Kazimierz Radowicz
premiera: 5 stycznia 1987 (Polska) 13 marca 1988 (Świat)
produkcja: Polska


Gatunek: Dramat, Kostiumowy, Obyczajowy


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
obrazek
Lata osiemdziesiąte XIX -tego wieku, Korczyn nad Niemnem. Szlachta i chłopi próbują dostosować się do nowej popowstaniowej rzeczywistości. Na tym tle rozgrywa się historia miłości zubożałej dziedziczki Justyny Orzelskiej i wywodzącego się z zaściankowej szlachty Jana Bohatyrowicza.


z chomika geniusz542

 • 1,98 GB
 • 22 maj 14 3:37

._______________________
► Gatunek: Melodramat
► Kraj: Polska
► Rok: 2001
_______________________

Ekranizacja jednej z najpopularniejszych powieści Henryka Sienkiewicza, za którą Polak otrzymał Nagrodę Nobla. Akcja rozgrywa się w Rzymie za panowania Nerona. W podziemu działają sekty chrześcijańskie a po Ziemi wędrują apostołowie nauczający o nowej religi. Marek Winicjusz, rzymski żołnierz, jest przeciwnikiem nowej religii, ale pod wpływem pięknej Ligi zmienia zdanie. Zaczyna przekonywać się do chrześcijaństwa, ale właśnie wtedy wybucha pożar Rzymu. Wyznawcy Chrystusa zostają oskarżeni o podpalenie miasta i rozpoczynają się ich prześladowania...

obrazek

zachomikowany

 • 5,0
 • 1,45 GB
 • 22 maj 14 3:34

._______________________
► Gatunek: Dramat,Obyczajowy
► Kraj: Polska
► Rok: 1978
_______________________

Lutek Danielak jest pracownikiem wojewódzkiego oddziału "Estrady". Szósty czy siódmy w hierarchii wodzirejów-konferansjerów prowadzi imprezy dla dzieci i rencistów. Kiedy dowiaduje się, że z okazji otwarcia hotelu "Lux" ma odbyć się wielki bal, postanawia walczyć o jego prowadzenie. Impreza ta może być bowiem przełomowa w jego karierze. Lutek wie, że jest dobry w tym co robi, ale zdaje sobie sprawę, że konkurencja jest bardzo silna. Sikora, Majer, Lasota, Myśliwiec także traktują to jako swoją wielką szansę. Danielak ma tylko jeden atut - jest nowy. Pomoc obiecuje mu - w ramach hasła "stawiamy na młodych" - dyrektor wydziału kultury. Jednak Lutek na wszelki wypadek postanawia wyeliminować rywali.

obrazek

zachomikowany

 • 691,2 MB
 • 22 maj 14 3:30

._______________________
► Gatunek: Dramat,Komedia,Obyczajowy
► Kraj: Polska
► Rok: 1997
_______________________

Czterech mężczyzn - granych przez tego samego aktora - zostaje wezwanych na przesłuchanie do tajemniczego urzędu. Funkcjonariusz zadaje im pytania, dotyczące ich życia prywatnego. po wyjściu z biura wszyscy czterej zostają poddani kolejno próbie: czy potrafią dochować wierności osobom, które ich kochają?

obrazek

zachomikowany

 • 1,36 GB
 • 22 maj 14 3:22

._______________________
► Gatunek: Dramat,Fantasy
► Kraj: Polska
► Rok: 1965
_______________________

Stylowa komedia kostiumowa, awanturniczy film "płaszcza i szpady", fantastyczna baśń z duchami, wisielcami, opętanymi księżniczkami. Scenarzysta Tadeusz Kwiatkowski i reżyser Wojciech Has starali się pozostać wierni powieści Jana Potockiego, chociaż dla tego prawie trzygodzinnego widowiska i tak musieli dokonać skrótów. Realizatorzy zachowali szkatułkową konstrukcję powieści, w której każda kolejna opowieść wywodzi się z poprzedniej. Spina je postać bohatera, kapitana Alfonsa van Wordena (Zbigniew Cybulski) z gwardii króla Hiszpanii, podróżującego przez wzgórza Kastylii do Madrytu i popadającego w najrozmaitsze tarapaty. Dzięki tej podróży poznajemy zadziwiające sceny z XVIII-wiecznej Hiszpanii, gdzie współistnieją ze sobą pozostałości rozmaitych cywilizacji. Nade wszystko jednak widowisko Hasa wciąga atmosferą magiczności. Opowieść zaczyna się w Saragossie, gdzie podczas wojen napoleońskich oficerowie francuscy i hiszpańscy pogrążają się w lekturze znalezionego tam rękopisu. Posługując się epizodyczną formą opowiadania, Has przechodzi swobodnie od tragizmu do sarkazmu i komizmu, od realności do fantazji. Jest to również film o przypadkowości ludzkiego losu. Nakręcone głównie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zdjęcia wprowadzają swobodnie w świat oscylujący między realizmem a magią.

obrazek

zachomikowany

 • 524,4 MB
 • 15 maj 14 18:37
gatunek: Kostiumowy Sensacyjny Romans
produkcja: Polska Rosja
premiera: 1993
reżyseria: Jerzy Hoffman

z chomika Amatorki

« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  161
 • pliki muzyczne
  0

161 plików
125,75 GB

loosebyte

loosebyte napisano 17.10.2014 18:39

zgłoś do usunięcia
Kurcze stary rozwaliles mnie... Mialem to na kasecie w 82 i przez lata szukalem...dzieki
ginger.86

ginger.86 napisano 29.10.2014 14:02

zgłoś do usunięcia
Zapraszam

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności