Deszcz meteorytów nad Czelabińskiem zniszczenia ( 15-02-2013(1).mp4
- retro -
>>- Rudowłose -
» 3- lato -
» 5 gwiazdkowo-zimowy -
» bez -
» e- pracująca -
» gif -
» humor świąteczny -
» konwalie -
» lawenda -
» muzyczne2 -
» najpiękniejsze drzewa -
» ozdobniki -
» piwonie -
» plaże -
» PTAKI -
» słoneczniki -
» świąteczne -
►DMUCHAWCE- MLECZ -
►MOTYLKI -
►MUZYCZNE -
►OCZY -
►OWOCOWO -
►PERFUMY -KOSMETYKI -
►PREZENCIKI -
►SŁODKOSCI -
►ŚWIECZKI -
2-kuchnia -
2-szampan -
3- łazienka -
Dziury na ziemi -
gif -
-gify -
-gwiazdkowy -
KOD MUZA -
Kondolencje -
-najbardziej spektakularne -
ozdoby świąteczne -
-podziękowanie -
prima- aprilis -
ROMANTYCZNY KLIMAT -
-spacer na linie -
świąteczne -
Trzech Króli -
-wielkanocny -
Wodospady -
-wyjazd -
wysłane -
zajączki-króliczki -
z-moje wysłane
Deszcz meteorytów nad Rosją
Na niebie nad Uralem spadł deszcz meteorytów . Fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała zniszczenia na ziemi . Meteoryty spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku . Ponad 400 osób zostało rannych .
- Ze wstępnych ustaleń wynika, że nad terytorium Uralskiego Okręgu Federalnego doszło do destrukcji meteoroidu, który częściowo spłonął w dolnych warstwach atmosfery - przekazało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych .
Według resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych największe odłamki spadły na niezaludnionym obszarze około 80 km od miejscowości Satki, w obwodzie czelabińskim . W samym Czelabińsku zawalił się dach i runął fragment muru w fabryce cynku . Poważnie uszkodzona została też jedna z tamtejszych szkół. Ucierpiał także budynek Czelabińskiego Uniwersytetu Państwowego . W wielu domach z okien powypadały szyby .
Większość poszkodowanych to osoby pokaleczone obłamkami szyb .
Wśród rannych są dzieci .
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/deszcz-meteorytow-nad-rosja-,115172,w.html