Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Mala dziwka - Jackie Collins.epub

indram / Książki EPUB / tina7 / 06 czerwiec / Mala dziwka - Jackie Collins.epub
Download: Mala dziwka - Jackie Collins.epub

435 KB

0,0 / 5  (0 głosów)
obrazekAnnabell, córka pary sławnych aktorów filmowych, chlubi się tym, że bez pomocy rodziców potrafiła zapewnić sobie w Nowym Jorku pozycję i byt materialny. Początkiem końca tej idylli stanie się śmierć jej matki, zamordowanej we własnym łóżku w rezydencji w Beverly Hills.

Niejako przy okazji wyjdzie na jaw dość skandaliczny charakter zarobkowej działalności Annabelle i jej chłopaka. Ale od czego są specjaliści od pr-u? Romanse, sukcesy i porażki głónych bohaterów splatają się ze sobą, ich tłem jest głównie Hollywood i obowiązujące tam dość szczególne prawa i obyczaje.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
obrazek "Boża podszewka jest opowieścią o losie niepokornej kobiety ze szlacheckiego zaścianka na Wileńszczyźnie, jej rodzinie, wydarzeniach, jakie miały miejsce od początku wieku po drugą wojnę światową. Wszystko osnute jest na wspomnieniach mojej Matki i moich. Najpierw napisałam opowiadanie o Maryśce. Leżało gdzieś zarzucone, aż przyszedł ten najgorszy dla mnie czas: straciłam bliskich, także Matkę. Wtedy to opowiadanie o Niej zaczęło być takie ważne. Trzeba było uciec w daleką przeszłość, żeby poradzić sobie z teraźniejszością. Chciałam dotrzeć do źródła kompleksów Matki. Do przyczyn jej wyobcowania. "Mieli mnie tam za bożą podszewkę"" - mawiała. - Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz.
obrazekDowcipna, błyskotliwie inteligentna powieść o czterech kobietach i czterech zupełnie różnych rodzinach, w których próbują się odnaleźć młode kobiety, mniej lub bardziej szczęśliwe posiadaczki partnerów "z drugiej ręki". Połączone wspólnotą doświadczeń, nie siedzą bezczynnie i walczą o szczęście. Życiowa, momentami złośliwa (szczególnie gdy mowa o mężczyznach), mądra powieść o kobietach i ich wyborach.
obrazek Akcja tej fantastyczno-satyrycznej powieści rozgrywa się w Patafii, wyimaginowanej krainie, której mieszkańcy ogarnięci zostali obłąkańczą manią gromadzenia pieniędzy. As wywiadu kapitan Aramis Frument, profesor Pstrix i jego wnuczka Semiramida podejmują tajną i niebezpieczną misję ocalenia ludzkości przed zaraźliwą szmalofrenią. Książka zaskakuje mnogością niebanalnych pomysłów i błyskotliwych aluzji do naszej codzienności.
obrazekAmbitny prokurator, Tony Augustine, pragnie zostać burmistrzem Nowego Jorku, nie ma jednak dość pieniędzy, by ten cel osiągnąć. Decyduje się więc ofiarować swoje usługi mafii, której kilku członków znalazło się w kłopotach. W zamian za ochronę, którą Augustine zapewni oskarżonym handlarzom narkotyków, mafia sfinansuje kampanię wyborczą prokuratora. Na trop tego układu wpadają Gibbons i Tozzi - przyparty do muru Augustine chce za wszelką cenę zniszczyć obu agentów...
Armie DOBRA i ZŁA stają do bitwy.
obrazek Życie Templariusza to misja w imię Pana. To ciągła tyrada, walka ludzkiej natury pełnej ułomności z cnotami rycerza i zakonnika. To powołanie, w którym ideały i wiara w Jedynego nakazują bronić Ziemi Świętej przed demonicznymi Saracenami.Nie zawsze jednak zło przybiera wyłączenie ludzką formę. Tomasz z Akwitanii stawiany był za wzór wszelkich cnót i wartości kodeksu rycerskiego. Raniony w bitwie i zniewolony przez mameluckiego sułtana, nie dał się złamać, do ostatka broniąc swojej wiary. Niespodziewanie jednak wysłany został na misję, w której stanąć miał przeciwko personifikacji tego, z czym poprzysiągł walczyć - zła w czystej postaci.Od tego momentu diabły przestaną być straszakami na niegrzeczne dzieci. Czas sięgnąć po najwyższe środki. Rozpoczęła się wojna o dusze ostatnich strażników dobra - aniołów.
Lądowniki z "Whorla" dawno już wylądowały na Błękicie. Ludzie pozakładali nowe miasta, zaczęli nowe życie. Głównym bohaterem Na wodach Błękitu jest Róg, narrator Księgi długiego słońca.
obrazek Pewnego dnia w domu Roga zjawia się delegacja mieszkańców Nowego Vironu, prosząc go, by sprowadził legendarnego calde Jedwabia, postrzeganego jako jedyny możliwy gwarant ładu i porządku w mieście. Wysłannicy Nowego Vironu podejrzewają, że Jedwab został na pokładzie "Whorla". Róg musi się więc udać do dalekiego miasta Pajarocu, skąd niebawem odleci statek, który zabierze ludzi z powrotem do "Whorla". Róg wypływa w długi rejs. Po drodze zyskuje towarzyszy podróży: małego husa (zwierzę podobne trochę do dużego pancernika, całkiem łebskie), jednoręką syrenę wychowaną przez boginię morza, oraz inhumiego imieniem Krait, przedstawiciela śmiertelnych wrogów ludzi Krait znajduje wreszcie na wpół legendarne Pajarocu i zostaje przewodnikiem Roga. Po drodze Róg spotyka Ścięgno, swojego syna, który wypłynął za nim z domu na własnej łódeczce i chciałby dołączyć do pasażerów lądownika. Zanosi się na to, że z wolnym miejscem nie będzie kłopotu, bo nie wszyscy zaproszeni przez właścicieli goście zdążą na czas.
Okazuje się jednak, że inhumi opanowali lądownik i zamierzają skierować go nie do starego "Whorla", lecz prosto na Zieleń, bliźniaka Błękitu i swoją macierzystą planetę. Wygląda na to, że plan z lądownikiem miał po prostu na celu dostarczenie na Zieleń zdobyczy dla mieszkających tam inhumich. Róg, naturalnie, postanawia pokrzyżować im plany. Wsiada na pokład lądownika wraz ze Ścięgnem. Na statku wybucha walka. Książka kończy się przed lądowaniem.
obrazekW głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, by na koniec przywiązać ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali, z rozpostartymi ramionami, kolanami dotykającymi ziemi, jak podczas modlitwy. Na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że Krucyfiksa złapano i stracono prawie dwa lata wcześniej. Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy śledztwie policjantów? A może wtedy skazano niewłaściwego człowieka? Pracujący przy tamtym śledztwie detektyw Robert Hunter nigdy nie był przekonany, że złapali wówczas prawdziwego mordercę. Odbierając pewnego dnia telefon i słysząc ten sam znajomy, zniekształcony specjalnymi urządzeniami głos, każdym nerwem ciała czuje, że koszmar, który miał się skończyć lata wcześniej, odżywa na nowo, ze zdwojoną siłą. A morderca znów próbuje go wciągnąć w swą chorą grę.
obrazekKiedy Aisza miała dziewięć lat, wydano ją za mąż. Gdy skończyła dziewiętnaście, została wdową... Klejnot Medyny to opowieść o miłości Proroka i jego najmłodszej żony. Historia kobiety, która pokonała kulturowe przeszkody, stając się wielką postacią świata islamu.
obrazek"Czarownice z Walwyk Petera Curtisa (w rzeczywistości Norah Lofts, wybitnej, nieżyjącej już brytyjskiej powieściopisarki historycznej) to klasyczna literatura grozy. Bohaterka, panna Mayfield – stara panna, uboga, mało atrakcyjna nauczycielka, mająca za sobą długoletni pobyt w Afryce zakończony tajemniczym załamaniem nerwowym, osoba sprawiająca wrażenie bezradnej i potulnej – zostaje zatrudniona na stanowisku nauczycielki i dyrektorki w prywatnej szkole wiejskiej w Walwyk we wschodniej Anglii. Szczęście panny Mayfield zakłócają drobne, dziwne wydarzenia. Atmosfera staje się coraz bardziej tajemnicza i niepokojąca. Pojawiają się sygnały zbrodniczych działań tajemniczych sił zła. Panna Mayfield znajduje w sobie zaskakująco dużo siły i uporu, by szukać rozwiązania zagadki. Z jakim skutkiem? Czy samotna, zdawać by się mogło niezaradna, hołdująca dobrym manierom kobieta nie okaże się przypadkiem wytrawnym detektywem? I kogo uda się jej pokonać?"
Jeśli socjalistyczny pisarz kryminałów milicyjnych zabiera się za powieść o kontrowersyjnym reżyserze filmów grozy ("- Wygląda, jakby to [scenariusz] spłodził jakiś zaściankowy grafoman - zboczeniec"), do tego pochodzenia polskiego, to wiadomo, że będzie zabawnie.
obrazek Dzielny polski kontrwywiad w wielkiej tajemnicy dostaje taśmę, na której nagrana jest rozmowa po angielsku ("Wszyscy jak tu siedzicie - uśmiechnął się pod wąsem [pułkownik] - macie w katach wpisaną biegłą znajomość angielskiego w mowie i w piśmie. - Języka, ale nie tego bełkotu! - zaprotestował kapitan. - Co to jest? Jakiś slang, żargon?"); wynika z niej, że na terytorium PRL zostanie zamordowany jeden z jej obywateli, zwykle przebywający za granicą. Będzie to cios dla socjalistycznych służb wywiadowczych, bo obywatel jest znany i ceniony. Jak wychodzi w dalszym ciągu śledztwa, obywatel nazywa się Leśniewski i jest znanym, choć ekscentrycznym reżyserem filmów o wampirach (łatwo się domyślić, ze książka pochodzi sprzed procesu o gwałt na nieletniej)
Labirtnt
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności