Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

iceman12 / Dokumentalne II Wojna Swiatowa / Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi
Download: Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

499,96 MB

Długość filmu: 44 min

0,0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Szpiedzy, którzy wyszli z morza.avi play
The Spies Who Came From The Sea Program opowiada mało ...
The Spies Who Came From The Sea Program opowiada mało znaną historię niemieckich szpiegów, którzy wylądowali na kanadyjskim wybrzeżu jesienią 1942 roku. Zdradza również sekrety lądowania ziemi łodzi podwodnej, które przez ponad 35 lat okryte było tajemnicą. Opowie o nich Niemiec, który wylądował wówczas na terenie Kanady oraz pokojówka z miasteczka Gaspé, która zdemaskowała szpiega.
Niewyjaśnione zagadki II wojny Światowej 01.avi play
Unsolved Mysteries of WWII odc.: 1 Gatunek:Serial do ...
Unsolved Mysteries of WWII odc.: 1 Gatunek:Serial dokumentalny Produkcja: Wielka Brytania, 1993 Twórcy serii przedstawiają mało znane wydarzenia i fakty z czasów II wojny światowej. Analizują m.in. takie sprawy, jak czy mężczyzna odsiadujący po wojnie karę więzienia w Spandau był naprawdę Rudolfem Hessem; jak umarła kuzynka i kochanka Hitlera Geli Raubal; czy tajna broń Hitlera V-2 miała przenosić głowice atomowe; czemu Anglicy, którzy dzięki Enigmie znali plany bombardowania Coventry, nie ewakuowali mieszkańców miasta.
Byłem w Sonderkommando 1991 PL.avi play
Henryk Mandelbaum jeden z bezpośrednich świadków słynneg ...
Henryk Mandelbaum jeden z bezpośrednich świadków słynnego buntu Sonderkommando w KL Auschwitz, uciekinier z „marszu śmierci”. Aresztowany w kwietniu 1944 w Będzinie. 10 kwietnia 1944 został wysłany do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, gdzie oznaczono go numerem 181970. Po odbyciu kwarantanny skierowany do Sonderkommando – specjalnej grupy roboczej, która składała się w większości z więźniów narodowości żydowskiej, zajmującej się paleniem zwłok w krematoriach. Pracował w dwóch krematoriach w Birkenau. Był bezpośrednim świadkiem akcji zagłady około 400 tysięcy Żydów pochodzących z Węgier w komorach gazowych latem 1944. Brał udział w przygotowaniach do buntu więźniów Sonderkommando. Nie brał bezpośredniego udziału w wydarzeniach z 7 października 1944 w krematorium IV, gdyż tego dnia pracował w innym krematorium. Dzięki temu udało mu się uniknąć rozstrzelania. Dotrwał do ewakuacji obozu w styczniu 1945. Uciekł z marszu ewakuacyjnego w okolicach Jastrzębia-Zdroju.
Urodzeni dla Rzeszy 2011 PL.avi play
gatunek: Dokumentalny produkcja: Polska reżyseria: K ...
gatunek: Dokumentalny produkcja: Polska reżyseria: Kinga Wołoszyn-Świerk scenariusz: Kinga Wołoszyn-Świerk Organizacja Lebensborn – oficjalnie stowarzyszenie opiekuńczo – charytatywne została powołana w roku 1936 na mocy rozkazu Heinricha Himmlera, który został jej prezesem. Jej celem było stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju nordyckiej rasy. Zgodnie z życzeniem Himmlera każdy jadący na front oficer SS powinien spłodzić dziecko. Wybierano do tego celu samotne Niemki ale bardzo często do ośrodków Lebensborn trafiały kobiety z krajów okupowanych. Wywożono tam również dzieci – sieroty, albo te, które siłą odbierano rodzicom, np. na Zamojszczyźnie. W Bad Polzin (dzisiejszy Połczyn-Zdrój) istniał jeden z większych ośrodków tej organizacji. Film pokazuje spotkanie ludzi, którzy w tych nieludzkich czasach przebywali jako dzieci w ośrodku Bad Polzin, zarówno Polaków jak też Niemców. Ich wspomnienia są różne. Ci których oddano do adopcji i wychowywano później w rodzinach niemieckich, niekiedy chwalą okres swego dorastania, jednak w olbrzymiej większości są to wspomnienia ludzi pokrzywdzonych, pozbawionych swej tożsamości i poznających dopiero teraz prawdę o swoich rodzicach.
Operacja Walkiria.avi play
Operation Valkyrie: The Stauffenberg Plot to Kill Hitler ...
Operation Valkyrie: The Stauffenberg Plot to Kill Hitler W programie sylwetka Clausa Schenka Grafa von Stauffenberga i kulisy operacji Walkiria. Zamach na Hitlera z 20 lipca 1944 roku i plan spiskowców chcących przejąć władzę po śmierci Hitlera.
Świątynia nazizmu - Nazi Temple of Doom 2012.avi play
Odnaleziony na dnie jeziora w Bawarii bezcenny artefakt ...
Odnaleziony na dnie jeziora w Bawarii bezcenny artefakt z czasów celtyckich stanowi dla badaczy kolejne źrodło wiedzy o dążeniach Adolfa Hitlera i jego współpracowników do zdobycia legendarnego Świętego Graala. Naukowcy i historycy w ramach swoich analiz próbują odkryć też tajemnicę średniowiecznego zamka Wewelsburg, który jest znany jako ośrodek nazistowskiego mistycyzmu w III Rzeszy.
Filmowanie wojny - Shooting the War 03 Kobiety.avi play
II wojna światowa w Wielkiej Brytanii i Niemczech widzia ...
II wojna światowa w Wielkiej Brytanii i Niemczech widziana przez obiektywy kamer twórców amatorskich filmów, dokumentujących te burzliwe czasy i życie zwykłych ludzi w tym niezwykłym okresie historycznym. Niektórzy żołnierze, entuzjaści tej formy zapisu, zabrali ze sobą kamery na front, ci którzy zostali na miejscu, filmowali życie na froncie domowym. Te niezwykłe amatorskie filmy i opowiadana przez nie historia walczących na frontach mężczyzn oraz pozostawionych w domach kobiet i dzieci zabierają widzów w sam środek wojennej zawieruchy i pokazują jak radzili z nią sobie i jak ją przetrwali zwykli ludzie.
Oskarżyciel Hitlera.avi play
Oskarżyciel Hitlera / Hitler on Trial (2011) Historia ...
Oskarżyciel Hitlera / Hitler on Trial (2011) Historia żydowskiego prokuratora Hansa Littena, który w 1931 roku wezwał Hitlera przed sąd w nadziei, że zdemaskuje go jako niebezpiecznego demagoga.
Tajna armia Europy - Spontaniczny opor DVBRip XviD Lektor PL.avi play
Tajna armia Europy / WWII Europe's Secret Army (2011) ...
Tajna armia Europy / WWII Europe's Secret Army (2011) "Tajna armia Europy” to serial realizowany w 15 krajach w oparciu o niezwykłe relacje ostatnich uczestników tamtych wydarzeń, po raz pierwszy prezentuje antyhitlerowski ruch oporu jako zjawisko ogólnoeuropejskie. Dramatyczne losy jednostek podczas II wojny światowej łączą się tu w wielką, poruszającą historię zbiorową. Tajna armia Europy - Spontaniczny opór W czasie II wojny światowej Niemcy ustanowili w Europie nowy porządek. W okupowanych przez nich państwach - od Polski po Grecję - formowały się jednak grupy oporu przeciwko nazistom.
Tajna armia Europy - Zorganizowany opor DVBRip XviD Lektor PL.avi play
Tajna armia Europy / WWII Europe's Secret Army (2011) ...
Tajna armia Europy / WWII Europe's Secret Army (2011) Tajna armia Europy - Zorganizowany opór Gdy III Rzesza zaatakowała Związek Radziecki, europejscy komuniści utworzyli ruch oporu. By dalsza walka z okupantem była możliwa, tajne organizacje musiały znaleźć sposób na kontaktowanie się z aliantami. W wielu krajach funkcjonowała też podziemna prasa.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności