Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

iceman12 / Dokumentalne II Wojna Swiatowa / Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi
Download: Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

499,96 MB

Długość filmu: 44 min

0,0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Wielkie polowanie 02 - Życie za pajdkę chleba.avi play
Wielkie polowanie - Big Hunt W latach 40. ub. wieku Śl ...
Wielkie polowanie - Big Hunt W latach 40. ub. wieku Ślązacy byli przez Sowietów uważani za Niemców. Traktowano ich gorzej niż pozostałych Polaków: rabowano mienie, gwałcono kobiety, a mężczyzn wywożono do obozów. Historia ponad 50 tysięcy żołnierzy z Armii Krajowej i innych organizacji konspiracyjnych, którzy po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski w 1944 roku zostali internowani lub wywiezieni do obozów pracy na Syberię. Wraz z wojskami radzieckimi na teren Polski przybyli wówczas agenci sowieckiego kontrwywiadu wojskowego SMIERSZ, których zadaniem było wyłapywanie "wrogów" nowo utworzonych, w pełni podporządkowanych Sowietom polskich władz. W efekcie łapanek do łagrów na terenie ZSRR trafiło kilkadziesiąt tysięcy kobiet i mężczyzn. Wywózki trwały aż do 1946 roku. Dziś dzięki dokumentom z Moskiewskiego Archiwum GARF historycy wiedzą dużo więcej na temat tamtych wydarzeń. Zachowane teczki zawierają m.in. protokoły przesłuchać aresztowanych oraz dowody na brutalne traktowanie Ślązaków, utożsamianych przez Sowietów z Niemcami. Dokument ukazuje kolejny dramatyczny wątek wojennej rzeczywistości. W latach 40. XX wieku Ślązacy byli przez Sowietów uważani za Niemców, w efekcie traktowano ich ich jeszcze gorzej niż pozostałych Polaków - rabowano mienie, gwałcono kobiety, a mężczyzn wywożono do obozów za Ural.
Długi marsz do wolności E03 DVBRip XviD Lektor PL.avi play
Długi marsz do wolności E03 W tym odcinku widzowie poz ...
Długi marsz do wolności E03 W tym odcinku widzowie poznają kulisy podjętej przez niemieckie dowództwo decyzji o ewakuacji na zachód więźniów obozów jenieckich zlokalizowanych w Polsce i Prusach Wschodnich. Dla wyczerpanych pobytem w nich ludzi wielokilometrowa wędrówka była prawdziwą walką o życie. Wielu ją przegrało. Relacje tych, którzy przetrwali, są świadectwem heroizmu i ogromnej woli przetrwania. By oddać hołd bohaterom, grupa brytyjskich kadetów akademii wojskowej rusza w wędrówkę szlakiem ich marszu.
Dzieci generała Andersa.avi play
Historia Polaków, którzy uciekając od głodu i stalinowsk ...
Historia Polaków, którzy uciekając od głodu i stalinowskich represji trafili wraz z Armią Andersa do Afryki. Wśród ewakuowanej ludności z ZSRR było ponad 20 tysięcy dzieci.
Szpiedzy, którzy wyszli z morza.avi play
The Spies Who Came From The Sea Program opowiada mało ...
The Spies Who Came From The Sea Program opowiada mało znaną historię niemieckich szpiegów, którzy wylądowali na kanadyjskim wybrzeżu jesienią 1942 roku. Zdradza również sekrety lądowania ziemi łodzi podwodnej, które przez ponad 35 lat okryte było tajemnicą. Opowie o nich Niemiec, który wylądował wówczas na terenie Kanady oraz pokojówka z miasteczka Gaspé, która zdemaskowała szpiega.
Niewyjaśnione zagadki II wojny Światowej 01.avi play
Unsolved Mysteries of WWII odc.: 1 Gatunek:Serial do ...
Unsolved Mysteries of WWII odc.: 1 Gatunek:Serial dokumentalny Produkcja: Wielka Brytania, 1993 Twórcy serii przedstawiają mało znane wydarzenia i fakty z czasów II wojny światowej. Analizują m.in. takie sprawy, jak czy mężczyzna odsiadujący po wojnie karę więzienia w Spandau był naprawdę Rudolfem Hessem; jak umarła kuzynka i kochanka Hitlera Geli Raubal; czy tajna broń Hitlera V-2 miała przenosić głowice atomowe; czemu Anglicy, którzy dzięki Enigmie znali plany bombardowania Coventry, nie ewakuowali mieszkańców miasta.
Wielka ucieczka_02.avi play
Wielka ucieczka (02) 24 marca 1944 roku grupa siedemdz ...
Wielka ucieczka (02) 24 marca 1944 roku grupa siedemdziesięciu sześciu alianckich lotników uciekła z North Compound w obozie jenieckim Stalag Luft III. Ich opowieść stała się kanwą dla słynnej holywoodzkiej produkcji, w której wystąpił m.in. Steve McQueen. Prawie siedemdziesiąt lat później zespół inżynierów, archeologów i historyków udaje się do zachodniej Polski, aby odkryć tajemnice niezwykłej ucieczki i przyjrzeć się tunelowi, przez który zbiegli przetrzymywani więźniowie.
Filmowanie wojny - Shooting the War 03 Kobiety.avi play
II wojna światowa w Wielkiej Brytanii i Niemczech widzia ...
II wojna światowa w Wielkiej Brytanii i Niemczech widziana przez obiektywy kamer twórców amatorskich filmów, dokumentujących te burzliwe czasy i życie zwykłych ludzi w tym niezwykłym okresie historycznym. Niektórzy żołnierze, entuzjaści tej formy zapisu, zabrali ze sobą kamery na front, ci którzy zostali na miejscu, filmowali życie na froncie domowym. Te niezwykłe amatorskie filmy i opowiadana przez nie historia walczących na frontach mężczyzn oraz pozostawionych w domach kobiet i dzieci zabierają widzów w sam środek wojennej zawieruchy i pokazują jak radzili z nią sobie i jak ją przetrwali zwykli ludzie.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności