zapomniałem
Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

iceman12 / Dokumentalne II Wojna Swiatowa / Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi
Download: Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

499,96 MB

Długość filmu: 44 min

0,0 / 5  (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Ostatnia Zima Wojny - Winter in Wartime 2008 PL.avi play
reżyseria: Martin Koolhoven scenariusz: Mieke de Jong, ...
reżyseria: Martin Koolhoven scenariusz: Mieke de Jong, Martin Koolhoven premiera: 17 listopada 2008 (Świat) produkcja: Belgia, Holandia gatunek: Wojenny, Dramat historyczny 14-letni Michiela żyje w małej holenderskiej miejscowości i zimą 1944 roku chce się zwerbować do podziemnego ruchu oporu, choć nie wie jak tego dokonać. Wszystko się zmienia, gdy jego bliski przyjaciel pyta go, czy dostarczy pewien list, gdy "sprawy pójdą nie tak jak powinny". Od tego momentu życie chłopca diametralnie się zmienia...
Śmierć na froncie wschodnim odcinek 1.avi play
Śmierć na froncie wschodnim / Death on the Eastern Front ...
Śmierć na froncie wschodnim / Death on the Eastern Front Film dokumentalny, Niemcy OPIS: Dokument, w którym analizie poddano stan zdrowia niemieckich i radzieckich żołnierzy w 1945 roku. Przyjrzymy się również ludności cywilnej i wpływowi walk na ich stan psychofizyczny.
Ultimatum Hitlera TVRip XviD Lektor PL.avi play
Ultimatum Hitlera / Hitler's Ultimatum (2008) *TVRip* ...
Ultimatum Hitlera / Hitler's Ultimatum (2008) *TVRip* Twórcy filmu przybliżają tło historyczne podpisanego w 1938 roku układu monachijskiego. Z 29 na 30 września tego roku Francja oraz Wielka Brytania podpisały porozumienie z Niemcami i Włochami. Licząc na zachowanie pokoju w Europie Zachodniej, wydały na pastwę Trzeciej Rzeszy Czechosłowację. Zajęcie Kraju Sudeckiego miało zaspokoić apetyt Hitlera na nowe terytoria i przekierować jego ekspansję na Wschód. Niespełna rok później wybuchła II wojna, a świat przekonał się, że polityka ustępstw Chamberlaina i Daladiera była błędna. Dokumentaliści przyglądają się wydarzeniom sprzed 70 lat i analizują wszystkie możliwe scenariusze wypadków. Starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy paktując z Hitlerem w Monachium Francja i Wielka Brytania zaprzepaściły szansę stłumienia w zarodku ogólnoświatowego konfliktu zbrojnego.
Kryjowka Hitlera TVRip XviD Lektor PL.avi play
Kryjówka Hitlera / Exploring Hitler's Mountain (2006) *T ...
Kryjówka Hitlera / Exploring Hitler's Mountain (2006) *TVRip* W latach 1936-1945 położona na stoku Obersalzberg w Alpach Salzburskich rezydencja Berghof stanowiła oficjalną siedzibę Adolfa Hitlera. Führer zamieszkał w niej, gdy sprawował jeszcze urząd kanclerza. Była to nie tylko bezpieczna przystań dyktatora, ale również miejsce, w którym nazistowski przywódca gościł swoich sojuszników. W pobliżu siedziby wodza znajdowały się wille dostojników III Rzeszy i zaufanych współpracowników Hitlera Martina Bormanna, Alberta Speera i Hermana Göringa. W czasie wojny pod obiektem, na głębokości 40 metrów, wydrążono 745 metrów kwadratowych sztolni i wnęk, które służyły jako schrony przeciwlotnicze oraz magazyny amunicji. 25 kwietnia 1945 roku brytyjskie bombowce przeprowadziły nalot na Berghof, w wyniku którego rezydencja została doszczętnie zniszczona. Kilka lat temu rozpoczęto systematyczne badania podziemnego.
Spiskowcy Trzeciej Rzeszy.avi play
FILM DOKUMENTALNY (Top Secret Trial of the Third Reich) ...
FILM DOKUMENTALNY (Top Secret Trial of the Third Reich) (21 maja 2009) 20 lipca 1944 roku grupa spiskowców dokonała nieudanego zamachu na Hitlera. Przywódca III Rzeszy wydał rozkaz, by ich proces był nagrywany ukrytymi kamerami. Powstały w ten sposób film "Zdrajcy przed sądem ludowym" miał być wykorzystywany do celów propagandowych. Szybko jednak okazało się, że projekcja filmu przynosi odwrotne rezultaty od zamierzonych. Materiał, nazwany przez Josepha Goebbelsa "Sekretem Rzeszy", został zniszczony. Przetrwała jedna kopia, która została odnaleziona 35 lat po wojnie. Film zawiera inscenizowane defilady, zdjęcia z obrad kongresu NSDAP, zdjęcia zniszczonych Niemiec oraz sceny z procesu spiskowców. Rozprawie przewodniczył okrutny i bezlitosny sędzia Roland Freisler, który skazał na śmierć ponad tysiąc osób. Prowadzone przez Freislera procesy szokowały nawet samych nazistów. Sędzia słynął z niekontrolowanych wybuchów furii i krzykliwie wygłaszanych przemów.
Kursk 2002 DVHDRip XviD AC3.avi play
KURSK (2002) PL Bitwa na Łuku Kurskim – bitwa rozegra ...
KURSK (2002) PL Bitwa na Łuku Kurskim – bitwa rozegrana w dniach 4 lipca - 23 sierpnia 1943 roku pomiędzy siłami niemieckimi a radzieckimi, powszechnie uważana za największą bitwę pancerną drugiej wojny światowej. Zakończyła się przegraną Niemców i przejściem Armii Czerwonej do kontrofensywy, dzięki której wyzwolono Orzeł i Biełgorod (5 sierpnia), a następnie Charków (23 sierpnia). [...] Armia Czerwona nie zmarnowała okazji po Stalingradzie i w najbliższych tygodniach 1943 r. kontynuowano działania ofensywne. Ich efekt był połowiczny. Po pierwszych sukcesach i zajęciu rejonów Charkowa oraz Biełgorodu, możliwości ofensywne Rosjan zostały wyczerpane. Kolejny ruch należał do Niemców, którzy wkrótce odzyskali Charków i zadali Armii Czerwonej poważne straty. Jednak ich możliwości się na tym skończyły. Prowadzone od 20 do 25 marca natarcie na Obojań, mające otworzyć drogę na Kursk, nie udało się. W tym czasie 64. Armia zdążyła zająć pozycje obronne nad Dońcem, a 21. Armia wypełniła lukę między 40. a 60. Armią. Dodatkowo drogę na Obojań zablokowała 1. APanc. Do 25 marca wojska Frontu Woroneskiego zorganizowały obronę i front ustabilizował się na rubieży Krasnopole, Biełgorod i dalej wzdłuż Dońca do Czugujewa. Przez kilka następnych miesięcy na prawie całym froncie wschodnim nie podejmowano większych operacji. Obie strony szykowały się do decydującej bitwy w miesiącach letnich. Gdzie to nastąpi, można było wnioskować z przebiegu linii frontu. Występ pod Kurskiem, wcinający się głęboko w terytorium okupowane przez Niemców, nie pozostawiał wątpliwości. Jedynie dokładny czas akcji stanowił pewną niewiadomą. Dane techniczne: Plik: 709 MB Czas filmu. 43 minuty Audio : mp3 (Dolby AC3) 192 kbps 2 kanały, stereo Video : avi (XviD ISO MPEG-4), 688 x 496, 2056 kbps, 25 fps Źródło : DVHDRip The History Channel
Ucieczka z Auschwitz TVRip XviD Lektor PL.avi play
Ucieczka z Auschwitz / Escape from Auschwitz (2007) *TVR ...
Ucieczka z Auschwitz / Escape from Auschwitz (2007) *TVRip* Fabryka śmierci w Auschwitz była jednym z najpilniej strzeżonych sekretów III Rzeszy. Świat poznał prawdę o obozowych bestialstwach nazistów dopiero po ucieczce dwóch więźniów.
Sonderkommando Auschwitz-Birkenau.avi play
FILM DOKUMENTALNY (Sonderkommando), Francja, 2007 czas ...
FILM DOKUMENTALNY (Sonderkommando), Francja, 2007 czas trwania: 52 min Po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu w styczniu 1945 roku w pobliżu krematorium, pod popiołami z ciał więźniów, żołnierze Armii Czerwonej znaleźli kilka rękopisów. Opisano w nich dokładnie, jak w praktyce wyglądało ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Autorami notatek byli członkowie Sonderkommando - silni i zdrowi więźniowie, zmuszeni do pracy krematorium. Zadaniem tej grupy było przenoszenie ciał z komór gazowych i palenie ich w piecach krematoryjnych, a także na stosach paleniskowych. Dodatkowy obowiązek polegał na przeszukiwaniu zagazowanych ludzi, znajdywaniu i zabieraniu kosztowności, wyrywaniu trupom złotych zębów i odzieraniu ich ze wszystkiego, co mogło przedstawiać wartość dla oprawców. Wykorzystując informacje pochodzące ze znalezionych zapisków, twórcy filmu dotarli do pozostających przy życiu członków Sonderkommando i zrekonstruowali wydarzenia, do których doszło w KL Auschwitz-Birkenau.
Hitlerowskie Szwadrony Śmierci.avi play
Historia napaści Einsatzgruppen, czyli grupy operacyjnej ...
Historia napaści Einsatzgruppen, czyli grupy operacyjnej hitlerowskiej policji bezpieczeństwa, na żydowską społeczność podczas działań II wojny światowej. Ugrupowanie to, ze względu na brutalne metody działań, nazywane było często hitlerowskimi szwadronami śmierci. W jego skład wchodzili wyżsi rangą funkcjonariusze SD - służby bezpieczeństwa, Kripo - niemieckiej policji kryminalnej, SS i Gestapo. Głównym celem Einsatzgruppen była likwidacja fizyczna ideologicznych przeciwników III Rzeszy na zapleczu frontu, a także eksterminacja Żydów. Ocenia się, że w czasie działań wojennych szwadrony wymordowały ponad 900 tysięcy Żydów, a łącznie w wyniku ich działalności zginęło około dwa miliony cywili.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności