Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

iceman12 / Dokumentalne II Wojna Swiatowa / Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi
Download: Tajemnice III Rzeszy - Duchy z U-Boota.avi

499,96 MB

Długość filmu: 44 min

0,0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Zamach na Kutscherę - Dokument TVP3 2004.avi play
01.02.2004 r. przypadła 60. rocznica spektakularnej akcj ...
01.02.2004 r. przypadła 60. rocznica spektakularnej akcji zbrojnej AK w okupowanej Warszawie, wykonanej przez oddział specjalny Kierownictwa Dywersji KG AK "Pegaz". Zamach przerwał pasmo niemieckich egzekucji w Warszawie, za którymi stał ówczesny dowódca SS i policji na dystrykt warszawski gen. Franz Kutschera. Film odtwarza wydarzenia związane z akcją: od fazy planowania, przygotowania, poprzez wykonanie i późniejsze działania: ewakuację rannych oraz dramatyczną walkę Z. Gęsickiego i K. Sotta na Moście Kierbedzia.
Tajemnicze bunkry Hitlera TVRip XviD Lektor PL.avi play
Wielokrotnie nagradzany pisarz i historyk Antony Beevor ...
Wielokrotnie nagradzany pisarz i historyk Antony Beevor opowiada historię ostatnich stu dni hitlerowskiego reżimu. Rosjanie kierowali się w stronę Berlina. Kiedy zdobyli miasto udało im się je zniszczyć w niemal 90 procentach. Nie tknęli tylko tajnej sieci podziemnych bunkrów. Wiele z nich było przez dziesiątki lat niedostępnych - aż do teraz. Świadkowie tamtych wydarzeń - wśród nich spiker radiowy, który wygłaszał ostatnie słowa w imieniu upadających władz - opowiadają ponure historie. Antony postanawia zejść do, aby zobaczyć, co z nich pozostało. Znajduje tam dawne prycze, łuski pocisków, stanowiska karabinów, maski gazowe oraz hełm nastoletniego żołnierza, który świadczy o tym, że armia hitlerowska do samego końca wojny rekrutowała dzieci. Richard Baier, jako młody człowiek, wygrał stanowisko radiowego spikera. Jego ostatnie słowa na antenie były również ostatnimi słowami Rzeszy, która miała za cel przetrwać tysiąc lat: "W ostatniej walce, o Berlin, Hitler padł wraz ze swymi oddziałami. Do końca walczył o swe ideały". Po tych słowach Baier puścił muzykę ulubionych kompozytorów Hitlera, Wagnera i Brucknera.
Arsenał Nuklearny Hitlera.avi play
Arsenał Nuklearny Hitlera W czasie II wojny światowej ...
Arsenał Nuklearny Hitlera W czasie II wojny światowej zarówno naziści, jak i alianci pracowali nad bronią nuklearną. Gdyby Stany Zjednoczone nie zniszczyły Hiroszimy 6 sierpnia 1945 roku, hitlerowcy zaatakowaliby San Francisco 11 dni później.
Wirtualna historia - Tajemnica zamachu na Hitlera.avi play
Wirtualna historia: Tajemnica zamachu na Hitlera / Virtu ...
Wirtualna historia: Tajemnica zamachu na Hitlera / Virtual History: The Secret Plot to Kill Hitler (2004) Zobaczymy nowatorski paradokument przedstawiający jeden z najbardziej znanych epizodów II wojny światowej. Aktorzy wcielający się w postaci Hitlera, Churchilla, Roosevelta i Stalina "otrzymali" ich prawdziwe twarze, które poddano specjalnej animacji. Zostanie przedstawiona rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń z 1944 roku, kiedy nazistowscy generałowie podjęli próbę zamachu na życie führera w jego wojennej kwaterze Wilczy Szaniec. Nowatorski styl "Wirtualnej historii" jest połączeniem najnowocześniejszych technologii grafiki komputerowej, historycznych faktów i dokumentów. W programie wykorzystano autentyczne materiały archiwalne, a dzięki współpracy wybitnych konsultantów, historyków i innych znawców tematu odtworzono wydarzenia tamtego dnia z największą precyzją i realizmem.
Belgia - Okopy Hitlera.avi play
Don Wildman zbada podziemną plątaninę tuneli położonych ...
Don Wildman zbada podziemną plątaninę tuneli położonych poniżej zachodniej linii frontu w Belgii. To właśnie tam podczas I wojny światowej służyły 24 tysiące żołnierzy sił sprzymierzonych.
Proces Norymberski - Albert Speer.avi play
Autorzy, opierając się na zapisach archiwalnych, rekonst ...
Autorzy, opierając się na zapisach archiwalnych, rekonstruują przebieg procesów nazistowskich zbrodniarzy. 20 listopada 1945 r. w Norymberdze rozpoczął się proces 21 zbrodniarzy nazistowskich. Jednym z nich był Albert Speer, główny architekt Hitlera i od 1942 r. minister do spraw uzbrojenia. To jemu przypisuje się fenomenalny wzrost niemieckiej produkcji wojennej w II połowie wojny. Oskarżycielom zależało, by któryś z oskarżonych przyznał się do winy i wziął na siebie odpowiedzialność za zbrodnie nazizmu. Speer wyraził skruchę i uznał, że poczuwa się do odpowiedzialności. To prawdopodobnie zaważyło, że nie skazano go na karę śmierci.
Proces Norymberski - Rudolf Hess.avi play
Autorzy, opierając się na zapisach archiwalnych, rekonst ...
Autorzy, opierając się na zapisach archiwalnych, rekonstruują przebieg procesów nazistowskich zbrodniarzy. W maju 1941 roku Rudolf Hess, jeden z najzagorzalszych nazistów, zastępca Hitlera, został pojmany przez aliantów. W październiku 1945 roku przywieziono go do więzienia w Norymberdze.Tam Hess zasiadł na ławie oskarżonych wraz z innymi dygnitarzami Trzeciej Rzeszy. Angielscy filmowcy, opierając się na archiwalnych zapisach, rekonstruują przygotowania i przebieg procesu norymberskiego. Trybunał nie zdecydował się na posłanie podsądnego na szubienicę. Skazał go na karę dożywotniego więzienia. Rudolf Hess spędził w zakładzie karnym w Spandau 46 lat
Proces norymberski - Ostatnia batalia Goeringa.avi play
Autorzy, opierając się na zapisach archiwalnych, rekonst ...
Autorzy, opierając się na zapisach archiwalnych, rekonstruują przebieg procesów nazistowskich zbrodniarzy. Dla alianckiej prasy Goering byt źródłem kpin. Uzależniony od narkotyków ekscentryk często występował w kimonie i pełnym makijażu, ozdobiony biżuterią. Pułkownik Andrus, naczelnik więzienia dla aresztowanych dygnitarzy III Rzeszy, był zaskoczony, że ten zniewieściały degenerat mógł być naczelnym dowódcą Luftwaffe, najważniejszą po Hitlerze personą w Niemczech. Dokument ukazuje skomplikowaną grę intelektualną między więźniem a jego strażnikiem, z której Goering wyszedł zwycięsko.
Hitler Ostatnie 10 Dni.avi play
Ostatnie dni III Rzeszy. Hitler w otoczeniu swojego szta ...
Ostatnie dni III Rzeszy. Hitler w otoczeniu swojego sztabu zamyka się w podziemnym bunkrze w Berlinie. Rosyjska ofensywa na Berlin trwa i nieubłaganie posuwa się naprzód. Szkic charakteru bezwzględnego dyktatora, który jak jeden z wielu marzy o panowaniu nad całym światem i który do ostatnich sekund życia zmienia losy ludzi, państw, świata. To studium stara się odpowiedzieć na pytanie, czy był on bezwzględną bestią gotową poświęcić wszystko dla swoich obłąkanych wizji, czy też zwykłym człowiekiem spełniającym obowiązek ojczyzny, narodu i swych bliskich. Obsada: Alec Guinness ... Adolf Hitler Simon Ward ... Capt. Hoffman Adolfo Celi ... Gen. Krebs Diane Cilento ... Hanna Reitsch Gabriele Ferzetti ... Field Marshal Wilhelm Keitel Eric Porter ... Gen. von Greim Doris Kunstmann ... Eva Braun Joss Ackland ... Gen. Burgdorf John Bennett ... Josef Goebbels John Barron ... Dr. Stumpfegger Barbara Jefford ... Magda Goebbels Sheila Gish ... Frau Christian Julian Glover ... Fegelein Michael Goodliffe ... Gen. Weidling Mark Kingston ... Martin Bormann Info: video: Divx 6.8 720x472 1200kbps audio: Dolby AC3 48000Hz 384 kb/s tot , 6 chnls
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności