Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
houseman1974
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Mężczyzna ...

widziany: 28.06.2015 20:49

 • pliki muzyczne
  36880
 • pliki wideo
  12031
 • obrazy
  15630
 • dokumenty
  3934

86749 plików
6112,54 GB

Ukryj opis
Ostatnio pobierane pliki Ostatnio pobierane pliki
W Matni - Rush. Kop. dramat, kryminał 1991 Lektor Pl.avi play
Początkująca policjantka zostaje przydzielona do pracy z ...
Gangster - Hoodlum 1997 Lektor.avi play
Lata 30-te.Bumpy Johnson (Fishburne) jest nie podzielnym ...
True Vinyl 2000 lektor rus.flv play
Billy Thompson is kid from Nebraska whose mother was a m ...
Hey DJ 2005.nep-xvid.avi play
Film ten ogląda się jak teledysk, cały czas w tle gra kl ...
PERFORMANCE.avi play
Gangster Chas Devlin (James Fox) pracuje jako "egzekutor ...
</div></body></html>


Breakdance (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing)– rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych "w parterze", czyli rękami i nogami(a często całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Po raz pierwszy słowa "b-boy" użył DJ Kool Herc na jednej z międzyblokowych imprez (block party/street jam). Taniec ten narodził się w latach 70tych w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu (turntablismu) oraz graffiti.

Ruchy w breakdance dzielimy na cztery podstawowe elementy – toprock, power moves, freeze i footwork.
Bboy, Nowy Jork

Toprock – dynamiczne kroki taneczne łączone z gestykulacją, tworzące wrażenie "mowy ciałem". Toprock jest wstępem do każdego wyjścia na parkiet. Aby dobrze wykonywać top-rock, trzeba przede wszystkim wykonywać go dynamicznie i jednocześnie w rytm muzyki, dobrze jest też umieć improwizować. Podstawowe rodzaje toprocka:

Indian Step
Indian Crossover (Indian Rock)
Crossover
Hasla Step
Charlie Rock
Apache
Salsa Step
Latino Rock
Bounce Roller Skate Step

Power moves – figury rotacyjne. Najefektowniejsza oraz najtrudniejsza część breakingu. Wymagają one dużej sprawności fizycznej ze względu na ich wysoce akrobatyczny charakter. Wymagają jednocześnie siły, gibkości, kondycji, poczucia ciała w przestrzeni oraz zaangażowania i szczególnie umiejętności samoasekuracji. Przede wszystkim jednak zaangażowania i dużo dłuższego treningu niż w przypadku innych elementów. Główne powery to:

Backspin ("bączek") - obroty na plecach
Handspin ("łapka") - obroty na jednej ręce w pozycji "skorpion" przy użyciu czegoś śliskiego (np. czapka)
Headspin ("bańka") - obroty na głowie
1990 ("dziewiątka") - obroty na jednej ręce w pozycji wyprostowanej
Swipes
Turtle ("żółw") - chodzenie w kółko na rękach w pozycji "skorpion"
UFO - "żółw" na prostych rękach
Windmill ("bary") - charaktersytyczne obroty na górnej części ciała (barki, głowa, plecy)
Headmill - szybszy windmill z przejściem na głowie
Babymill / munchmill / ("bejbisy") - windmill ze złączonymi i ugiętymi nogami
Tombstone mills - windmill ze złączonymi i prostymi nogami
Bellymills - windmill z przejściem na brzuchu zamiast na barkach (mylone często z superman mills)
Superman mills - windmill z przejściem na wyciągniętych do przodu przedramionach zamiast na głowie/barkach
Halo ("trax")
Flare / koła thomasa ("thomasy")
Crickets - podskakiwanie w pozycji "skorpion" na jednej ręce
Jack Hammers - cricket na jednej ręce
Circle/Virgin flares ("zegary") - flare ze złączonymi nogami nisko przy ziemi
Airflare/Airtracks ("twistery")
Elbowtrack ("twister na łokciach/przedramieniach")
2000 - dziewiątka na dwóch rękach
Rubberband ("sprężynka")
Elbow spin ("kręcenie się na łokciu")
Shoulder spin ("kręcenie się na ramieniu")

Ćwicząc powermoves należy równocześnie ćwiczyć płynne przejścia pomiędzy nimi tak aby można było wykonywać ich kilka pod rząd (np. bary, thomasy, bańka, bary, backspin).

Freeze – figura statyczna, polegająca na "zastygnięciu" w konkretnej pozycji na kilka sekund:

Baby Freeze Open
Baby Freeze Close
Chair Freeze ("krzesełko")
Turtle Freeze (tzw. "skorpion") - stójka na ręce podpartej o brzuch
Air Baby
Air Jordan
Shire Freeze
Tilting Tower Freeze
Hollow Back
Invert Freeze
Ninja Freeze
Plank Freeze
Hi Plank
One Hand Crutch / Flo Freeze
Shoulder Freeze

Drop (Go down) – przejścia z toprocka do footworka/powermove, ważne kroki pozwalające zachować ciągłość taneczną:

Coin Drop - podstawowy "rzut na plecy"
Half Swipe
Front Swipe
Back Swipe
Cross Swipe
Knee Drop
W
Cork Screw

Footwork – kroki taneczne, najczęściej wykonywane z pozycji przysiadu podpartego. Aby dobrze wykonywać zarówno footwork jak i inne figury, trzeba wypracować flow czyli płynność ruchów. Słowem – nie wystarczy nauczyć się konkretnego ruchu, aby go dobrze wykonywać, należy jeszcze wykonywać go płynnie i bardzo dynamicznie. Podstawowe rodzaje footworków:

Six Step
Four Step
Three Step
Baby Love
C.C.
Bounce C.C.
C.C. Jump On The Leg
Peter Pan (Piotruś Pan)
Octopus
Two Step (Baby Swipes)
Bicycle Pumps
Scrambles
Pretzel
Helicopter
Zulu Spin

W breakdance nie ma ścisłego zakresu ruchów(poza podstawowym zestawem figur, głównie powermoves które wypada umieć), co odróżnia go od większości stylów tańca. Ruchy można tworzyć samemu w oparciu o znane wcześniej ruchy. Najbardziej oryginalni b-boye z największym zestawem własnych kombinacji często uważani są za lepszych. Podobnie jak ci, którzy potrafią standardowe ruchy (najczęściej footwork i freeze, ale czasami także powermoves!) dopasować do odtwarzanej muzyki. Takie łączenie ciała z muzyką nazywane jest potocznie Beat Killing'iem, a tancerze bardzo dobrze czujący rytm nazywani są Beat KIller'ami. Przykładowi Beat Killerzy to: BBoy Machine, Bboy Born, Bboy Taisuke, Bboy Physicx, Bboy Hong 10 BBoy ZTO.

Nieodłącznym elementem kultury b-boyingu są specyficzne formy rywalizacji w tańcu. Klasyczne pokazy solowe lub grupowe oceniane przez sędziów, tak charakterystyczne dla wszystkich tańców nowoczesnych, w breakdance odchodzą powoli do lamusa. Bitwa Określana też jako "batelka" (od ang. battle), lub "kontest". Naprzeciw siebie stają dwaj tancerze, lub dwie grupy i starają się nawzajem "pokonać" w wykonywanych trikach. Liczy się zarówno technika, jak i wyczucie rytmu. Przeciwnicy często wchodzą ze sobą w specyficzną interakcję gestów – ruchami ciała, rąk i twarzy okazują sobie nawzajem wyższość, prześmiewczość, lekceważenie, a w skrajnych przypadkach nawet pogardę i gesty obraźliwe, jednak najważniejsza zasada bitwy brzmi: nie wolno dotknąć przeciwnika. Bitwę może oceniać sędzia lub publiczność. Często wygrana nie zależy od rzeczywistych umiejętności, lecz od odpowiedniego zaprezentowania się i improwizacji, a co za tym idzie zdobycia sympatii publiki/sędziów. Kółeczko(Cypher) Jest to bardziej forma tanecznego wyładowania niż rywalizacji. Tancerze tworzą kółko, a na jego środek wychodzi każdy, kto chce wyjść i prezentować swoje umiejętności. Jeśli ktoś czuje się w kółeczku dość pewnie, może wybrać sobie przeciwnika i gestami dać mu do zrozumienia, że chce bitwy, wtedy pozostali tancerze zamieniają się w publiczność, która bitwę ocenia. Kontest Często na zawodach organizowane są contesty czyli bitwy ogranczone do jednego elementu (np. toprock contest , footwork contest , powermove contest) lub danej płci lub grupy wiekowej tacerzy (b-girl contest , kid contest). Pozwalają one wykazać się tym osobom, które są szczególnie dobre w danej dziedzinie, lub grupie.

Pierwotnie muzyką, do której tańczyli b-boye był funk puszczany na imprezach jako muzyka rozrywkowa, z czasem DJe zaczęli zapętlali momenty, w których leciała sama perkusja (beat), co stało się podwaliną i inspiracją dla gatunku breakbeat, będącego najbliżej "idealnej" muzyki do breaka. Z głośników przenośnych magnetofonów w latach 80tych oraz 90tych leciał także rap oraz electro. Te właśnie gatunki (funk, breakbeat, rap, electro) uważane są za muzykę do tańczenia breakdance, co nie znaczy, że każdy utwór posiadający cechy danego gatunku jest muzyką do breakdance. Np. współczesnym odmianom tych gatunków (szczególnie rapu) bardzo daleko do ich pierwowzorów, głównie dzięki nastawieniu na masowego odbiorcę. Artyści tworzący stricte b-boyowy breakbeat to m.in DJ Def Cut, Zeb Roc Ski, DJ Kid Stretch, Esone, DJ Nas'D , DJ Woodoo

Breakdance miał swój początek w dzielnicy Bronx, w Nowym Jorku. Powstał on od tzw. Uprock Battles (bitwy uprockowe) uprawianych przez tamtejsze gangi. Uprock (rocking) polega pokazywaniu różnych gestów i póz pod adresem przeciwnika (np. markowaniu uderzeń, kopnięć itp.). Uprock następnie przekształcił się w toprock (dużą inspiracją był taniec i muzyka Jamesa Browna). Później powstały kroki w parterze (footwork/floorrock) i szybsze, skomplikowane figury (powermoves). Właściwa forma breaka to zasługa głównie grup Rock Steady Crew i New York City Breakers. W Europie dużą popularność przyniósł breakowi film "Beat Street" z 1984 r. , na którym uwieczniona jest m.in bitwa wspomnianych dwóch legendarnych ekip

Pierwszą pół profesjonalną grupą breakową w Polsce była Szczecińska grupa Be-Bop założona około roku 1986 w dwa lata po wielkim sukcesie Beat Street. Pierwsze mistrzostwa polski odbyły się już w roku 1985 w Piotrkowie Trybunalskim. Grupa Be-Bop wyrusza na drugą edycję turnieju gdzie dominuje i zdobywa pierwsze miejsce. Po rozpadzie grupy Be-bop w Szczecinie powstała nowa grupa na podbudowie starej: Broken Steps. Już po czasach "wielkiej mody na breakdance" w roku 1987 zostaje założona we Włocławku grupa Scrap Beat, której to liderem i założycielem jest Robert Nieznański. Grupa przez ponad dekadę wyznaczała standardy w technicznym opanowaniu breaka, głównie figur power-moves. W późniejszym okresie swojej działalności grupa wyłączyła się z aktywnego udziału w życiu "podziemnej" sceny breakdance i skupiła się na działalności komercyjnej.
« poprzednia stronanastępna strona »
 • 19,5 MB
 • 4 sie 12 7:45

z chomika hubertowamaksik

 • 51,4 MB
 • 4 sie 12 7:38
Flying Steps - In Da Arena
(Breakdance)

z chomika erogoz

 • 3,0 MB
 • 3 sie 12 5:42

z chomika bodyguard68

 • 4,8 MB
 • 3 sie 12 5:41

z chomika jb-airbrush

 • 2,1 MB
 • 3 sie 12 5:41

z chomika jb-airbrush

 • 8,8 MB
 • 3 sie 12 5:41

z chomika jb-airbrush

 • 31,5 MB
 • 29 lip 12 22:24

z chomika dave-1983

 • 1,3 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 4,8 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 0,8 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 1,9 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 0,6 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 1,8 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 17,8 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 1,1 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 4,0 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 28,9 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 15,7 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 35,5 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 5,3 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 1,1 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 20,1 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 69,9 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 2,4 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 43,9 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 5,5 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

 • 1,0 MB
 • 29 lip 12 17:17

zachomikowany

« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  156
 • pliki muzyczne
  0

156 plików
1,74 GB

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności