Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Utwór o Matce i Ojczyźnie.2011.PL.DVBRIP.XVID.avi

hideharu / TEATR / Utwór o Matce i Ojczyźnie.2011.PL.DVBRIP.XVID.avi
Download: Utwór o Matce i Ojczyźnie.2011.PL.DVBRIP.XVID.avi

699,67 MB

Długość filmu: 88 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazek
"Utwór o Matce i Ojczyźnie" został w Teatrze Współczesnym zrealizowany przez zespół artystów z różnych dziedzin sztuki, którzy - operując nowatorskimi środkami wyrazu - nadają teatrowi tworzonemu przez Marcina Libera wielopoziomowy charakter. Muzyka skomponowana przez Aleksandrę Grykę, praca wideo Studia Filmowego LadaChwila, kostiumy grupy Mixer i oprawa graficzna Tymka Jezierskiego współgrają z intymnością teatru, ze sceną, na której widzimy dwie świetne aktorki - Irenę Jun i Beatę Zygarlicką. Osobna praca użyta przez reżysera jako element przedstawienia - performance Mateusza Felsmanna, w formie filmowej rejestracji - dodaje mu dodatkowych treści. Multimedialność nie zakłóca teatru.
Rok produkcji: 2011
Autor: Bożena Keff
Reżyseria: Marcin Liber
Realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski
Scenografia: Marcin Liber
Obsada aktorska: Irena Jun (Matka), Beata Zygarlicka (Córka), Anna Pawicka (Inspicjentka)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Teatr Tv - Mistrz i Małgorzata 04 - Maciej Wojtyszko 1988.avi play
O Santa Maria, ileż to trwało! Ze cztery razy próbowałem ...
O Santa Maria, ileż to trwało! Ze cztery razy próbowałem wgrać ten plik, bo zależało mi na tym, żeby był w tej samej jakości, co poprzedni, i za każdym razem wywalał się pod koniec wgrywania. Za każdym razem po 7 godzin bezsensownej pracy komputera... Ale w końcu się udało i mam nadzieję, że wszyscy wreszcie będą zadowoleni. Musiałem trochę podrzeźbić sam początek, ponieważ na oryginalnej kasecie ta ostatnia część jest nieco zacięta i nie wgrana od samego początku, brakuje tam kilku sekund i obrazu i muzyki. Byłem dosyć zdziwiony, że nie da się skorzystać z początku poprzedniej części, ponieważ w czołówce wykorzystane są zupełnie inne ujęcia płonących rękopisów, które jak wiadomo, według tej książki, przecież nie płoną. I do tego użyta jest jeszcze inna muzyka, więc nie da się tego tak prostacko połączyć. To znaczy da się, ale nie przy moim cholernym perfekcjonizmie, który zmusił mnie do wielogodzinnej, pewnie nikomu niepotrzebnej roboty, której i tak nikt nie zauważy, a tym bardziej pewnie i nie doceni tego, że musiałem wziąć kawałek z tamtego, zarzucić fragment dźwięku na wcześniejsze ujęcie i zredukować ilość klatek z czerwonym napisem do ilości z wersji pierwotnej. No, ale dosyć dobrze mi się to udało i przynajmniej ja mam satysfakcję, że podaję Wam tu na tacy taką wersję tego filmu, jakiej nie ma żaden z posiadaczy oryginalnego VHS-a na świecie! Miłego oglądania tej ostatniej części sagi. W kolejnym tygodniu spróbuję wgrać początek. I to już będzie koniec.
Teatr Tv - Mistrz i Małgorzata 03 - Maciej Wojtyszko 1988.avi play
Dla mnie to najlepsza adaptacja książki Bułhakowa o tym ...
Dla mnie to najlepsza adaptacja książki Bułhakowa o tym samym tytule. Zapewne ten film widziałem jako pierwszy, a dopiero później przeczytałem książkę, ale już nie potrafiłem się "uwolnić" od mistrzowsko w tym spektaklu dobranej obsady. I Asasello miał w mojej wyobraźni wygląd Mariusza Benoit,obrazek i Korowiow też musiał wyglądać jak profesor Kuppelweiser z Seksmisji, i Woland miał wygląd i głos Gustawa Holoubka... I tak dalej, i tak dalej. A że ktoś tak nie podobny do naszego schematu wizji fizjonomii Jezusa, tak rewelacyjnie zagrał tę postać, to po prostu aż dziw bierze, ale w tym akurat kryje się głęboka, podświadoma refleksja, że w każdym z nas tkwi taka boska cząstka, która się potrafi choćby na moment w życiu każdego z nas objawić. Widziałem Tadeusza Bradeckiego, który tak rewelacyjnie zagrał tu postać Joshuy Chanocriego - na planie Opowieści Weekendowych Krzysztofa Zanussiego, gdzie on grał, a ja statystowałem, i nadal jest on nieśmiałym, skromnym człowiekiem, do którego nawet nie usiłowałem podejść czy zagadać, bo się po prostu osobiście nie znaliśmy i nie odniosłem wrażenia, że któryś z nas koniecznie chciałby zmienić ten stan rzeczy. Dziwi mnie fascynacja rosyjską wersją "Mistrza i Małgorzaty", bo w porównaniu z tą, tamta jest cieniutka. Bo jak można przedstawić ukrzyżowanie bez gwoździ? No, ale cóż, są gusta i guściki. Jak widzę, ta wersja wgrana przeze mnie z posiadanej oryginalnej kasety VHS, nie identyfikuje się już jako pirat, więc nie musicie się spieszyć z jej ściąganiem, gdyż nie będzie musiała trafić do zahasłowanego katalogu, niewidocznego w chomikowej wyszukiwarce. Kasetę tę kupiłem w likwidującej się wypożyczalni video za... dokładnie 3 złote. I była to jedna z lepszych moich inwestycji, tak uważam. Tym, którzy będą narzekać, że wgrywanie tego filmu rozpocząłem od części 3, chciałbym przypomnieć, że Gwiezdne Wojny rozpoczęły się od części 4 i jakoś nikt na to wtedy w ogóle nie narzekał :-) obrazek Tak że miłego oglądania i głębokich refleksji w czasie i po projekcji tego kultowego dla mnie dzieła Macieja Wojtyszki. Mietek
Teatr TVP - Miłość na Madagaskarze 2000.avi play
Obsada aktorska: Janusz Gajos (Ritter), Marta Klubowicz ...
Obsada aktorska: Janusz Gajos (Ritter), Marta Klubowicz (Kobieta), Igor Przegrodzki (Kinski), Bożena Baranowska (Stara Kobieta), Mariusz Kiljan (Urzędnik Bankowy), Henryk Niebudek (Kierownik Banku), Miłogost Reczek (Dyrektor Hotelu), Maciej Tomaszewski (Prezes Konsorcjum), Robert Kowalski (Członek Konsorcjum), Zbigniew Sass (Członek Konsorcjum), Marek Szydło (Członek Konsorcjum), Kinga Zabokrzycka (Asystentka bankowa), Beata Ziomkowska (Pielęgniarka), Bogusław Danielewski (Portier), Dariusz Majchrzak (Boy Hotelowy), Maciej Sosnowski (Kelner), Grażyna Błęcka-Kolska (Nauczycielka), Aldona Struzik (Nauczycielka), Małgorzata Napiórkowska (Nauczycielka), Krzysztof Kuliński (Albert), Michał Lesień (Jacques)
Teatr Telewizji - Piotr Kokociński - Mis Kolabo 2001.avi play
Autorska adaptacja głośnej swego czasu opowieści, której ...
Autorska adaptacja głośnej swego czasu opowieści, której akcja rozgrywa się w czasach "pierwszej Solidarności" i stanu wojennego. Piotr Kokociński (ur. 1953), z wykształcenia polonista, prozaik związany ze środowiskiem wrocławskim, na łamach prasy drukował wiele opowiadań, jak "Chwasty", "Wybijanie", "Kopalniaki", "Sztuka dowodzenia", "Zemsta zamrożonego kota", także "Miś Kolabo" (1998). W 1997 r. w Wydawnictwie Dolnośląskim opublikował powieść "Samowolka", osnutą na kanwie własnego scenariusza do filmu Feliksa Falka. Historia "Misia Kolabo", szeregowego działacza Solidarności, szantażem zmuszonego do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, pokazuje moralną i fizyczną degradację człowieka, który na początku łańcucha dramatycznych wydarzeń nie był w stanie - lub nie chciał - powiedzieć: nie. Sztuka telewizyjna, zrealizowana przez Ryszarda Bugajskiego, reżysera pamiętnego "Przesłuchania", obrazująca metody psychicznego niszczenia człowieka stosowane przez SB, zyskuje dziś jeszcze jeden, całkiem współczesny aspekt. Przywołuje bowiem pytania o sens i jakość dzisiejszych procedur lustracyjnych, wobec ukazanych w spektaklu możliwości manipulowania przez SB materiałami dowodowymi. Wiosną 1981 Jan bezskutecznie stara się o paszporty dla siebie i żony na wyjazd do Francji, na ślub kuzynki. Porucznik, z którym rozmawia, uprzejmie wyjaśnia, że nie chodzi o szykanowanie działacza Solidarności. W archiwum znaleziono doniesienie o przestępstwie, które Jan podobno popełnił przed laty, potrącając dziecko na przejściu dla pieszych. Teść, prominentny działacz partyjny zasłużony dla górnictwa i regionu, wówczas zatuszował sprawę, ale donos w każdej chwili może przedostać się do prasy, więc albo Jan zdecyduje się na współpracę, albo dostanie wezwanie do prokuratora. Uśmiechnięty, błyskotliwy, przyjacielsko usposobiony oficer serdecznie go namawia, żeby był rozsądny i podpisał stosowny dokument. Zapewnia, że ta nowa "praca społeczna" nie będzie dużym obciążeniem dla wieloletniego działacza związków górniczych, a teraz Solidarności, zresztą Jan poniekąd już rozpoczął współpracę, zdradzając oficerowi pewne szczegóły z osobistego życia jednego z inżynierów. Oczywiście, rozmowa ta i wszystkie następne jest rejestrowana. Czas niszczenia niektórych taśm przyjdzie później. Wszystko dzieje się zbyt szybko. Poczciwy Miś, jak nazywa go żona, sam nie wiedząc, jak i kiedy zostaje kolaborantem. Autor: Piotr Kokociński Reżyseria: Ryszard Bugajski Obsada aktorska: Sławomir Orzechowski (Jan), Artur Żmijewski (Porucznik), Agnieszka Pilaszewska (Barbara), Witold Bieliński (Technik), Mariusz Pilawski (Esbek w cywilu), Joanna Jędrejek (Pielęgniarka), Jacek Braciak (Dyżurny), Sławomir Holland (Milicjant), Beata Łuczak (Strażniczka)
Teatr TVP - Mgiełka 1986.avi play
"Dużo dobrego można powiedzieć o widowisku"Mgiełka": gen ...
"Dużo dobrego można powiedzieć o widowisku"Mgiełka": genialna rola Janusza Gajosa, finezyjne rozgrywanie nastroju przez reżysera Juliusza Janickiego, świetnie podjęte przez wszystkich aktorów" - pisał recenzent po premierze spektaklu. Telewizyjna adaptacja opowiadania Józefa Hena "Mgiełka" (1970) to obyczajowo - psychologiczne widowisko o uczuciach łączących dojrzałego mężczyznę i młodą dziewczynę. Rzecz rozgrywa się w Warszawie, w naturalnych plenerach i autentycznych wnętrzach, a w liryczno - towarzyską grę wplątani są - poza parą głównych bohaterów - patronujący ich związkowi stołeczny playboy oraz dziarski porucznik z prowincji, aspirujący do roli narzeczonego dziewczyny zwanej Mgiełką. Obsada aktorska: Marta Klubowicz (Mgiełka), Janusz Gajos (Milton), Piotr Fronczewski (Sewer), Pola Raksa (Maryla), Anna Wojton (Liza), Danuta Kowalska (Sekretarka), Tomasz Górecki (Porucznik), Rafał Modliński (Dziecko), Bogdan Baer,
Teatr TVP - Mgiełka 1986.cd1.avi play
"Dużo dobrego można powiedzieć o widowisku"Mgiełka": gen ...
"Dużo dobrego można powiedzieć o widowisku"Mgiełka": genialna rola Janusza Gajosa, finezyjne rozgrywanie nastroju przez reżysera Juliusza Janickiego, świetnie podjęte przez wszystkich aktorów" - pisał recenzent po premierze spektaklu. Telewizyjna adaptacja opowiadania Józefa Hena "Mgiełka" (1970) to obyczajowo - psychologiczne widowisko o uczuciach łączących dojrzałego mężczyznę i młodą dziewczynę. Rzecz rozgrywa się w Warszawie, w naturalnych plenerach i autentycznych wnętrzach, a w liryczno - towarzyską grę wplątani są - poza parą głównych bohaterów - patronujący ich związkowi stołeczny playboy oraz dziarski porucznik z prowincji, aspirujący do roli narzeczonego dziewczyny zwanej Mgiełką. Obsada aktorska: Marta Klubowicz (Mgiełka), Janusz Gajos (Milton), Piotr Fronczewski (Sewer), Pola Raksa (Maryla), Anna Wojton (Liza), Danuta Kowalska (Sekretarka), Tomasz Górecki (Porucznik), Rafał Modliński (Dziecko), Bogdan Baer,
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności