Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Utwór o Matce i Ojczyźnie.2011.PL.DVBRIP.XVID.avi

hideharu / TEATR / Utwór o Matce i Ojczyźnie.2011.PL.DVBRIP.XVID.avi
Download: Utwór o Matce i Ojczyźnie.2011.PL.DVBRIP.XVID.avi

699,67 MB

Długość filmu: 88 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazek
"Utwór o Matce i Ojczyźnie" został w Teatrze Współczesnym zrealizowany przez zespół artystów z różnych dziedzin sztuki, którzy - operując nowatorskimi środkami wyrazu - nadają teatrowi tworzonemu przez Marcina Libera wielopoziomowy charakter. Muzyka skomponowana przez Aleksandrę Grykę, praca wideo Studia Filmowego LadaChwila, kostiumy grupy Mixer i oprawa graficzna Tymka Jezierskiego współgrają z intymnością teatru, ze sceną, na której widzimy dwie świetne aktorki - Irenę Jun i Beatę Zygarlicką. Osobna praca użyta przez reżysera jako element przedstawienia - performance Mateusza Felsmanna, w formie filmowej rejestracji - dodaje mu dodatkowych treści. Multimedialność nie zakłóca teatru.
Rok produkcji: 2011
Autor: Bożena Keff
Reżyseria: Marcin Liber
Realizacja telewizyjna: Józef Kowalewski
Scenografia: Marcin Liber
Obsada aktorska: Irena Jun (Matka), Beata Zygarlicka (Córka), Anna Pawicka (Inspicjentka)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Murrell - Kreatura 2005.rmvb play
Autor: John Murrell Przekład: Mira Michałowska, Irena S ...
obrazekAutor: John Murrell Przekład: Mira Michałowska, Irena Szymańska Adaptacja: Agata Duda-Gracz Reżyseria: Agata Duda-Gracz Obsada aktorska: Anna Polony, Andrzej Mrowiec "Kreatura" wg "Wspomnień" Johna Murrela. Z tego przedstawienia widz dowie się o niezwykłych przygodach S. Bernhardt. Wszystkie te opowieści toczą się w obecności sekretarza Sary-Pitou, który spisywał jej wspomnienia. Pitou w tej sztuce jest nie tylko jej sekretarzem, ale także partnerem scenicznym, widzem, służącym - człowiekiem do wszystkiego. Ta historia jest po części o Sarze Bernhardt a tak naprawdę ma wymiar ponadczasowy, bo opowiada o losach dojrzałej aktorki, która w życiu i na scenie zaznała tyle złego, co i dobrego.
Kuracja.2001.Wojciech.Smarzowski.Teatr.TV.avi play
Poruszający spektakl według powieści Jacka Głębskiego "K ...
Poruszający spektakl według powieści Jacka Głębskiego "Kuracja", o losach naukowca, który pada ofiarą wymyślonego przez siebie eksperymentu. Młody, pełen zapału lekarz psychiatra pragnie dogłębnie poznać tajniki własnego zawodu, a przede wszystkim - lepiej zrozumieć swoich podopiecznych. Postanawia zgłosić się na trzy miesiące do szpitala psychiatrycznego jako pacjent. O eksperymencie informuje tylko bezpośredniego przełożonego i ordynatora jednego z oddziałów w prowincjonalnym zakładzie, gdzie zamierza odbyć "kurację".
Big Bang.avi play
Teatr TV w reżyserii Andrzeja Kondriatuka. W jednej ze w ...
obrazekTeatr TV w reżyserii Andrzeja Kondriatuka. W jednej ze wsi na polu rolników Wrońskich wylądowało UFO. W zwiazku z tym w domu gospodarzy odbywa się nocna narada mieszkańców, co w tej niezwykłej sytuacji mają robić. Nie widać jednak śladu strachu lub wielkich emocji związanych z tą niezwykłą sytuacją. Jest to dla nich okazja do wypicia i biesiady. Alkohol rozwiązuje języki i toczą się Polaków rozmowy... Rok Produkcji: 1986 Reżyseria: Andrzej Kondriatuk Występują: Ludwik Benoit, Zofia Merle, Janusz Gajos, Franciszek Pieczka, Bożena Dykiel, Zdzisław Kozień, Roman Kłosowski, Iga Cembrzyńska
Kamienie w kieszeniach.2011.PL.DVBRIP.XVID-DRP.avi play
Akcja sztuki rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce, ...
obrazek Akcja sztuki rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce, w której studio z Hollywood kręci film, jako statystów wykorzystując ludzi z okolicy. Opowieść snują dwaj bezrobotni chłopcy - Charlie i Jake, którym zetknięcie się ze środowiskiem sławnych i bogatych przynosi nadzieję na realizację własnych marzeń o sukcesie. "Kamienie w kieszeniach" to tylko z pozoru banalna historia opowiadająca o kulisach powstawania filmu oraz zderzeniu sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją. Jest w tej sztuce także miejsce na głębszą refleksję na temat przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i pogoni za marzeniami. Co jest w stanie wstrząsnąć społeczeństwem małej, irlandzkiej wioski? Czy przyjazd ekipy filmowej z Hollywood, śmierć młodego mieszkańca, znajomość z gwiazdą filmową, a może świadomość, że jest się nikim? Tragikomedia irlandzkiej dramatopisarki, opowiada o dwóch światach, z których jeden jest pełen możliwości, blichtru i... fałszu, a drugi to mała wieś w Irlandii, osnuta niespełnionymi marzeniami, dążeniami i prawdą. Rok produkcji: 2011 Autor: Marie Jones Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski Reżyseria telewizyjna: Natasza Ziółkowska-Kurczuk Zdjęcia: Jacek Grzelak, Dariusz Piłat, Tomasz Smyk Scenografia: Marek Braun, Łukasz Witt-Michałowski Muzyka: Maksymilian Kowalski (w napisach imię: Max) Dźwięk: Stanisław Jaruga, Andrzej Jarski Montaż: Zbigniew Gustaw Obsada aktorska: Bartłomiej Kasprzykowski, Szymon Sędrowski
Teatr TV - Franz Kafka - Proces Roman Wilhelmi 1980 PL.avi play
W ujęciu Laco Adamika i Agnieszki Holland "Proces" zacho ...
W ujęciu Laco Adamika i Agnieszki Holland "Proces" zachowuje swoją tajemniczość i wieloznaczność. Autorzy spektaklu nie zawsze jednak dochowują wierności literackiemu pierwowzorowi. Największą zmianą jest postarzenie bohatera, który u Kafki miał trzydzieści lat. Roman Wilhelmi natomiast wygląda i gra człowieka po czterdziestce. Jego Józef K. Jest dobrze prosperującym urzędnikiem bankowym, z niejakimi nadziejami na dalsze awanse. Mieszka samotnie w kamienicy, prowadzi ustabilizowany tryb życia. Jednak pewnego ranka dwaj nieznajomi mężczyźni oświadczają mu, że jest aresztowany. Zachowują się przy tym dość bezczelnie. Nie pozwalają mu opuścić pokoju, zjadają jego śniadanie, zabierają ubrania, nic zarazem nie mówiąc przez kogo i o co jest oskarżony. K. wszakże to człowiek o zbyt dużym poczuciu godności, by spokojnie tolerować taki stan rzeczy. Udaje się do nadzorcy z żądaniem wyjaśnienia całej sprawy. Jednak i tu zostaje zbyty ogólnikami. Nadzorca działa bowiem na polecenie władz wyższych, nie znając szczegółów procesu. Zaleca Józefowi spokojne poddanie się procedurze sądowej, tym bardziej, że aresztowany może przecież żyć jak dawniej, jedynie co pewien czas stawiając się na przesłuchania. Przekonany o własnej niewinności K. Postanawia ignorować proces. Jednak kiedy przychodzi wezwanie na pierwsze przesłuchanie, idzie pod wskazany adres. Z pewnym zdziwieniem przekonuje się, że sędzia śledczy urzęduje w obskurnym, zatłoczonym pokoju, wynajętym u stolarza Lanza. W gniewnej tyradzie K. dyskredytuje sąd i panujące w nim obyczaje, lecz w ciągu kolejnych tygodni coraz bardziej podporządkowuje swoje życie procesowi. Dzięki stosunkom wuja powierza swą sprawę znanemu mecenasowi Huldowi, nawiązując przy okazji romans z jego pokojówką Lenni. Pomimo energicznych działań Józefa, jego sprawa niemal stoi w miejscu, choć osoby wtajemniczone w arkana działalności sądu przekonują K., że jest wręcz przeciwnie. Józefa powoli opuszcza pewność siebie, staje się coraz bardziej nerwowy, roztargniony, bliski histerii. Narasta w nim rozpaczliwie poczucie bezradności wobec osaczających go nieznanych, potężnych sił Obsada aktorska: Roman Wilhelmi (Józef K.), Jerzy Przybylski (Mecenas Huld), Zbigniew Zapasiewicz (Block), Piotr Fronczewski (Titorelli), Olgierd Łukaszewicz (Ksiądz), Krystyna Wachelko-Zaleska (Lenni), Andrzej Szalawski (Wuj), Krzysztof Zaleski (Strażnik), Krzysztof Stroiński (Strażnik), Jerzy Kryszak (Nadzorca), Halina Łabonarska (Praczka Lanz), Andrzej Mrowiec (Woźny Lanz), Andrzej Pieczyński (Student)
Aleksander Fredro - Pierwsza lepsza czyli Nauka zbawienna 1980.avi play
Pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry (1793-1876) ...
Pełna wdzięku jednoaktówka Aleksandra Fredry (1793-1876), wystawiona po raz pierwszy w 1824 r. Bohater komedii "Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna", Alfred, człowiek w świecie bywały, pragnie się ożenić. Roztkliwia się nad przymiotami pięknej Julii, z którą jest po słowie, ale wciąż nie jest pewien, czy rzeczywiście powinien ją poślubić - wszak Julia jest wdową i może nadal myśli o nieżyjącym pierwszym mężu. Postanawia zdać się na los i ożenić z pierwszą lepszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Dwie pierwsze napotkane dziewczęta, młode i ładne, nie kwapią się do zamęścia. Za to trzecia ma na to ogromną ochotę. Pech chce, że jest to potworny babsztyl, budzący przerażenie i zgrozę. Alfred szuka pomocy i rady u zaprzyjaźnionego Zdzisława, lecz przyjaciel, o dziwo, namawia go do żeniaczki, zgodnie z obietnicą złożoną losowi. Czyni to ze spokojnym sumieniem, bo zna pewien sekret Julii. Niewiasta inteligentna i sprytna, która z ujmującą wyrozumiałością odnosiła się do rozterek narzeczonego, postanowiła bowiem ze swej strony trochę dopomóc Opatrzności... Obsada aktorska: Anna Seniuk (Julia; Panna Marta), Zofia Kucówna (Elwira), Marek Walczewski (Alfred), Andrzej Łapicki (Zdzisław), Joanna Pacuła (Zosia), Piotr Machalica (Jan)
Aleksander Fredro - Nikt mnie nie zna 1994.avi play
A.Fredro - Nikt mnie nie zna *1994* [TVRip] [PL] Spek ...
A.Fredro - Nikt mnie nie zna *1994* [TVRip] [PL] Spektakl telewizyjny Rok produkcji: 1994 Dane techniczne: Barwny. 41 min. Premiera: 06.02.1995 Autor: Aleksander Fredro Reżyseria: Andrzej Łapicki "Komedyia w 1 akcie wierszem" powstała w 1825 r. Po raz pierwszy została wystawiona w teatrze lwowskim w 1826 r., zaś w warszawskim Teatrze Narodowym rok później. Mało wymyślna intryga i zabawne, acz nieco rubaszne perypetie bohaterów, odsłaniają związki tej sztuki z tradycją plebejską, która także bywała źródłem inspiracji teatru fredrowskiego. Marek Zięba, obrotny kupiec i nieufny mąż, postanawia wybadać wierność i miłość swej żony. Jeżdżąc nieustannie w interesach, często i długo przebywa poza domem. Napotkany w drodze Jan Rembosz, "panicz wielce podejrzany", namawia go do przyjęcia swego nazwiska i munduru. Rozmowę przypadkiem podsłuchuje Czesław, szwagier Zięby. Nakłania swoja siostrę Klarę do podjęcia gry, która może skutecznie wyleczyć jej męża z nadmiernej podejrzliwości i zazdrości. Gdy Marek w stroju Rembosza powraca z podróży, żona i wszyscy domownicy udają, że nie rozpoznają pana domu. Po chwili zjawia się Czesław przebrany za Marka, przynosząc hiobowe wieści - sad wycięty, folwark sprzedany... A to jeszcze nie koniec przykrych niespodzianek. Dom państwa Ziębów nachodzi lichwiarz Łapka i gwałtem domaga się zwrotu trzystu dukatów, które ladaco Rembosz pożyczył od jego brata. Krewki major Sławnicki żąda satysfakcji od szulera Rembosza, który nosząc mundur jego dawnego pułku, plami dobre imię żołnierza. Kupiec Zięba nie zamierza się pojedynkować i pragnie jak najszybciej wyjaśnić całe qui pro quo, lecz "chce-nie chce, grać musi, kto już rozdał karty "... Obsada: Piotr Machalica (Marek Zięba), Dorota Nowakowska (Klara), Grzegorz Wons (Czesław), Andrzej Łapicki (Major Sławnicki), Wiesław Michnikowski (Łapka), Artur Barciś (Kasper), Hanna Śleszyńska (Marta), Teodor Gendera (Urzędnik policji), Marek Frąckowiak (Bartosz, sługa Marka), Ryszard Jabłoński (Filip, sługa Mark
Adam Mickiewicz - Dziady cz.2 1983.avi play
Dwuczęściowe przedstawienie Teatru TV jest dokumentalnym ...
Dwuczęściowe przedstawienie Teatru TV jest dokumentalnym zapisem głośnej inscenizacji Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie z 1973 roku. "Było to przedstawienie od strony intelektualnej i formy teatralnej bardzo niezwykłe. W sferze idei celem nadrzędnym dla Swinarskiego było to, co Mickiewicz nazywał budzeniem w sobie nowego człowieka, sprawa duchowego odrodzenia. Aby pokazać to zmaganie się ze sobą trudne i samotne, uruchomił cały budynek teatralny - scenę i amfiteatr. Spektakl rozgrywa się między ludźmi. Dookoła widowni pojawiają się statyści, prawdziwi żebracy, słoma, kury i jajka na twardo" - pisał prof. Stefan Treugutt. Telewizyjnej rejestracji spektaklu dokonano w osiem lat po tragicznej śmierci Konrada Swinarskiego w katastrofie samolotowej w 1975 r. i w dziesięć - po krakowskiej premierze "Dziadów". Wszyscy współtwórcy widowiska mieli świadomość, że utrwalają na taśmie magnetycznej jeden z najsłynniejszych spektakli powojennych, dzieło wybitnego twórcy, który ma trwałe miejsce w historii polskiego teatru. Reżyser Laco Adamik, który wcześniej współpracował ze Swinarskim przy przeniesieniu na mały ekran jego "Wyzwolenia", oraz cały ówczesny zespół Starego Teatru - wnikliwie rozważali wszystkie pomysły inscenizacyjne. Przy rozstrzyganiu wszelkich wątpliwości artystycznych bardzo liczył się głos Anny Polony, pełniącej funkcję asystenta obu reżyserów, wersji teatralnej i telewizyjnej. Efekt "przekładu" dzieła scenicznego na język telewizji krytycy określili jako "niewierną wierność". Spektakl Laco Adamika jest interesującym przykładem widowiska stricte telewizyjnego, powstałego na podstawie przedstawienia teatralnego, z zachowaniem możliwie integralnego kształtu pierwowzoru, koncepcji i intencji jego twórcy. Autor: Adam Mickiewicz nscenizacja: Konrad Swinarski Reżyseria: Konrad Swinarski Obsada: Roman Stankiewicz (Guślarz), Roman Wójtowicz (Starzec), Elżbieta Karkoszka (Sowa), Michał Żarnecki (Kruk), Anna Polony (Kobieta, Ewa), Stefan Szramel (Widmo, Doktór), Anna Dymna (Dziewczyna), Jerzy Trela (Gustaw-Pustelnik, Konrad), Bolesław Nowak (Ksiądz, Szambelan, Pułkownik), Ewa Ciepiela (wieśniaczka, Panna), Margita Dukiet (wieśniaczka, Młoda Dama), Ewa Kolasińska (wieśniaczka, Panna II), Wanda Kruszewska (wieśniaczka, Matka), Halina Kwiatkowska (wieśniaczka, Dama I), Izabela Olszewska (wieśniaczka, Pani Rollinson), Monika Rasiewicz (wieśniaczka), Hanna Smólska (wieśniaczka, Dama II), Elżbieta Willówna (wieśniaczka, Księżna), Halina Wojtacha (wieśniaczka), Andrzej Hudziak (wieśniak), Zbigniew Kosowski (wieśniak, Sekretarz), Jerzy Fedorowicz (członek chóru młodzieńców, Frejend, Wysocki) i inni...
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności