Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

CHŁOPI odc 7 bór.avi

Download: CHŁOPI odc 7 bór.avi

589,53 MB

Długość filmu: 50 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazek
Antkowi nie układa się romans z Jagną, młody Boryna pije na umór. Hanka udaje się do jego ojca po pomoc. Antek urządza potworną awanturę, żona grozi mu siekierą. Zaczyna się wyrąb lasu. Wójt proponuje wniesienie skargi na dziedzica. Roch tłumaczy chłopom, że serwituty z lasu należą się także najbiedniejszym. Chłopi boją sie jednak, że zanim legalnie dojdą sprawiedliwości, będzie już po lesie. Cała wieś z Maciejem Boryną na czele rusza przeciw drwalom. Wywiązuje się walka, drwalom pomaga służba dworska. Zaczajony za drzewami Antek chce zastrzelić ojca, ale zmienia zamiar. Kiedy Maciej osuwa się na ziemię ugodzony przez borowego, Antek dopada napastnika i zabija.

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne foldery z plikami do pobrania
Inne pliki do pobrania z tego chomika
CHŁOPI odc 2 jarmark.avi play
Wrześniowa niedziela na wsi - parę godzin odpoczynku p ...
obrazek Wrześniowa niedziela na wsi - parę godzin odpoczynku po trudzie całego tygodnia. Odświętnie przystrojeni gospodarze, kobiety i dzieci wolno i uroczyście podążają do kościoła. Drugim miejscem spotkań jest karczma. Tutaj chodzi się na tańce, pijatykę i tutaj prowadzi się dysputy polityczne. Tymczasem w domu Borynów w trakcie niedzielnego obiadu dochodzi do ostrej sprzeczki między ojcem a synem Antkiem, który nie może już wytrzymać stałego wypominania mu, że żyje na łasce ojca.
CHŁOPI odc 1 boryna.avi play
Pierwszy odcinek zapoznaje widzów z rodziną Borynów. M ...
obrazek Pierwszy odcinek zapoznaje widzów z rodziną Borynów. Maciej Boryna - czołowa postać filmu - to blisko 60-letni wdowiec, który terroryzuje swoim despotycznym charakterem pozostałych domowników: syna Antoniego i jego żonę Hankę, córkę Józefę, małego wychowanka Witka i starego sługę Kubę. Sąsiadka Dominikowa namawia Borynę, aby wyszukał sobie młodą żonę. Na wsi są przecież dorodne panny, które wydadzą się chętnie za najbogatszego gospodarza. Nie bez znaczenia jest fakt, że Dominikowa sama ma urodziwą, chociaż niebogatą córkę Jagnę.
CHŁOPI odc 3 zrękowiny.avi play
Maciej Boryna postanawia starać się o rękę pięknej, mł ...
obrazek Maciej Boryna postanawia starać się o rękę pięknej, młodej Jagny i zgodnie ze zwyczajem wysyła swatów do domu Dominikowej. Tymczasem przyszła żona Macieja zawróciła również w głowie jej synowi Antkowi i spotyka się z nim wieczorami. Rodzina Boryny zaniepokojona przybyciem dodatkowej osoby do podziału majątku zaczyna domagać się swoich praw. Rozwścieczony Boryna wypędza z domu Antka wraz z żoną i dziećmi.
CHŁOPI odc 4 wesele.avi play
W obu domach - Dominikowej i Boryny trwają przygotowan ...
obrazek W obu domach - Dominikowej i Boryny trwają przygotowania do wesela. Cała wieś jest poruszona i bierze udział w weselu, tym jednym z najbarwniejszych i żywiołowych widowisk w folklorze wiejskim. Obraz weselnego domu trzęsącego się od muzyki i tańca kontrastuje z obrazem umierającego w stodole Kuby - sługi Boryny, który został ranny w kłusowniczej wyprawie.
CHŁOPI odc 5 gody.avi play
Wypędzeni przez ojca z domu Antkowie mieszkają w tej s ...
obrazek Wypędzeni przez ojca z domu Antkowie mieszkają w tej samej wsi i cierpią biedę-jest im tym bardziej ciężko, że zaczęła się zima. Podejmują trudną decyzję sprzedania jedynej żywicielki - krowy. Antek przyjmuje pracę w młynie. Wkrótce jednak pobił do nieprzytomności jednego z robotników, Mateusza, który publicznie chwalił się sukcesami u Jagny. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. We wszystkich domach na wsi trwają przygotowania do tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.
CHŁOPI odc 6 ogień.avi play
Antek jest gotów pogodzić się z Mateuszem, który odwoł ...
obrazek Antek jest gotów pogodzić się z Mateuszem, który odwołuje swoje przechwałki odnośnie Jagny. W karczmie chłopi radzą, co zrobić, by uniemożliwić dziedzicowi sprzedaż lasu. Tymczasem w drugiej izbie Antek tańczy z Jagną tak ogniście, że cała wieś znowu "bierze ich na języki". Jagna już o to nie dba, regularnie wymyka się z chałupy na spotkania z Antkiem. Boryna domyśla się, że żona go zdradza, ale nie ma na to dowodu. We wsi pojawia się agitator Roch, który podburza gospodarzy przeciw panom. Maciej Boryna przyłapuje Jagnę z Antkiem w stogu siana. Oszalały z zazdrości podpala stóg. Kochankowie ratują się, ale wybucha pożar.
CHŁOPI odc 8 gospodynie.avi play
W Lipcach mimo nadejścia wiosny nie ma powodów do rado ...
obrazek W Lipcach mimo nadejścia wiosny nie ma powodów do radości. Niemal wszyscy uczestnicy walki o las wraz z oskarżonym o zabójstwo Antkiem powędrowali za kraty. Stary Boryna nie może dojść do zdrowia. Czuwa przy nim stale Jagna, ale mimo to miejsce przechowywania pieniędzy Boryna zdradza swojej synowej Hance, która wróciła do domu Borynów. Gospodarujące we wsi kobiety przygotowują się do świąt Wielkanocy.
CHŁOPI odc 9  wielkanoc.avi play
Na Wielkanoc Hanka przenosi się do domu Boryny. Większ ...
obrazek Na Wielkanoc Hanka przenosi się do domu Boryny. Większość kobiet z Lipiec jedzie do miasta, by spotkać się ze swymi uwięzionymi mężczyznami. Hanka także wiezie świąteczne jedzenie Antkowi. Boryna z dnia na dzień czuje się gorzej. Jagna zaczyna flirt z Jasiem, synem organisty, spotyka się też z wójtem. Dziedzic odmawia księdzu, a potem wójtowi, wstawienia się za uwięzionymi. W odwecie ktoś podpala las. Hanka rodzi syna.
CHŁOPI odc 10 śmierć boryny.avi play
U Borynów wciąż wybuchają awantury między Hanką a Jagn ...
obrazek U Borynów wciąż wybuchają awantury między Hanką a Jagną, która nie chce pracować w polu, natomiast coraz częściej wraca do domu po nocy pijana. Z więzienia wychodzi większość chłopów, ale Antek nadal jest za kratkami. Ludzie z Lipiec znajdują w lesie wójta śpiącego obok Jagny. Ksiądz gromi ich za to w kazaniu. Tymczasem Jasio wyjeżdża do seminarium uczyć się "na księdza". Szymek, brat Jagny, chce się żenić z Nastką Gołębianką. Dominikowa sprzeciwia się planom syna, dochodzi do bójki. Szymek zabiera pieniądze, ale matka odmawia mu ziemi. Boryna ostatnie dni spędza w łożu ustawionym w sadzie. Umiera w nocy, na polu, jak gospodarz.
CHŁOPI odc 11 scheda.avi play
Cała wieś bierze udział w pogrzebie Macieja Boryny. Tu ...
obrazek Cała wieś bierze udział w pogrzebie Macieja Boryny. Tuż po uroczystości w rodzinie zaczynają się kłótnie o schedę. Po śmierci Macieja do Jagny nadal zalecają się wójt, Mateusz i inni. Ona wodzi oczyma za Jasiem, synem organisty, który wrócił jako kleryk. Szymek, brat Jagny, żeni się wreszcie z Nastką i zaczyna budować swoją chatę. Sąsiedzi znoszą im prezenty "na zasiedlenie". Hanka i Józka wypędzają z domu Borynów Jagnę, która jak niepyszna wraca do matki.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności