Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Arizona.Ewa Borzęcka.1997.avi

h3ksa / Dokumenty / filmy / społeczeństwo / Arizona.Ewa Borzęcka.1997.avi
Download: Arizona.Ewa Borzęcka.1997.avi

437,43 MB

Długość filmu: 45 min

0.0 / 5 (0 głosów)
obrazek

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
The Fourth World War.2003.avi play
Teza filmu jest zawarta w tytule. Po zakończeniu trzecie ...
Teza filmu jest zawarta w tytule. Po zakończeniu trzeciej, "zimnej wojny", na naszych oczach rozgrywa się czwarta wojna światowa prowadzona przeciw wąskiemu, korporacyjnemu rozumieniu pojęcia globalizacji. Film zabiera widza tam, gdzie "mainstreamowe" media nie bywają. Narrator identyfikuje się z działaczami ruchu antyglobalistycznego i przeprowadza nas przez fronty walki" w Argentynie, w stanie Chiapas w Meksyku, w Południowej Afryce, Palestynie i Korei oraz spektakularne demonstracje podczas szczytów w Genui i Seattle. Film, kręcony przez dwa lata, ma ambicje być głosem sprzeciwu wobec, zdaniem autorów, antyhumanistycznych zmian zachodzących w ekonomii i polityce światowej ostatniej dekady. Duży ładunek emocjonalny filmu i ukazanie ruchu antyglobalistycznego z drugiej strony barykady, tym razem nie zza kordonów policji, ale naprzeciw nich, odnosi zamierzony skutek. "Inspirujący obraz, który trzeba koniecznie obejrzeć. Film "Czwarta wojna światowa" dokumentuje historię przyszłości jeszcze przed jej nadejściem, kiedy nadal możemy wielu rzeczom zapobiec"
A czego tu się bać.Małgorzata Szumowska.avi play
O rytuałach, zwyczajach i wierzeniach dotyczących śmierc ...
O rytuałach, zwyczajach i wierzeniach dotyczących śmierci opowiadają mieszkańcy jednej z mazurskich wiosek. Zwyczajnie, jak o innych sprawach, a jednocześnie szczerze, ze swadą i humorem. Oni śmierć oswoili, ludziom w miastach brakuje czasu, by o niej myśleć. Powoduje to strach przed jej nadejściem. "A czego tu się bać?" - dziwią się bohaterowie filmu.
Durakowo,wioska głupców.Nino Kirtadze.2007.mp4 play
Durakowo, wioska głupców Francuski dokument o obozie/pl ...
Durakowo, wioska głupców Francuski dokument o obozie/placówce wychowawczej prowadzonej przez eks-komandosa, w której nieprzystosowani do życia w społeczneństwie i zagubieni w nowej rzeczywistości Rosjanie odbierają swoistą szkołę patriotyzmu, dyscypliny i życiowej motywacji.
Dzihad. Ludzie i idee Al Kaidy.2006.Lektor PL.avi play
Film dokumentalny, 103 min, Wielka Brytania, 2006 wymem ...
Film dokumentalny, 103 min, Wielka Brytania, 2006 wymemitowany przez TVP 2 w dosokonalym cyklu filmów "Czy świat oszalał"
Polska na Madagaskar.Anna Kwiatkowska, Tomasz Rudomino.2009.mp4
play
oglądaj online
POLSKA NA MADAGASKAR Film dokumentalny Produkcja: Polsk ...
POLSKA NA MADAGASKAR Film dokumentalny Produkcja: Polska Rok produkcji: 2009 Dane techniczne: Barwny. 4:3. 26 min. Scenariusz i realizacja: Anna Kwiatkowska, Tomasz Rudomino Dokumentacja: Joanna Rumińska Zdjęcia: Clifford Dlamini Muzyka: Bronisław Kornaus Dźwięk: Patryk Kołodziejski Montaż i grafika: Krzysztof Kuźmiński, Emil Kuźmiński, Steve Chimbuko, Andrzej Kowalski Kierownictwo produkcji: Paweł Biczykowski Organizacja produkcji: Albert Zięba (Madagaskar), Zbigniew Kasprzyk (Madagaskar), Zeze Ali (Madagaskar), Elana Tonga (Madagaskar), Salim Ojuida (Madagaskar), Burt Jenman (Madagaskar), Anne Marie Chaix (Paryż), Christina Agassavi (Paryż), Małgorzata Oleszkiewicz (Paryż), Ewa Tomaszewska (Paryż) Producent: Niebieska Kamera, Telewizja Polska S.A. Film dokumentalny przedstawiający w zarysie dzieje starań Polski o uzyskanie terytoriów na potrzeby emigracji i ulżenia przeludnieniu. Początkowo największe nadzieje wiązano w tym względzie z "kolonizacją" Ameryki Południowej, szczególnie Brazylii oraz Peru, wkrótce jednak polskie osadnictwo na tych ziemiach zaczęło napotykać różnorakie trudności. Wówczas skupiono się na próbie realizacji projektu polskiej kolonizacji Madagaskaru. Rząd polski liczył w tym względzie na współpracę z Francją, której minister spraw zagranicznych jeszcze w latach 20. wyraził zainteresowanie swojego państwa osadnictwem ludności rolniczej, która byłaby w stanie wykorzystać umiarkowany klimat wyspy i zagospodarować jej żyzne ziemie aluwialne. Rozmowy bilateralne toczyły się przez kilkanaście lat, na wyspę pojechała też, w 1937 r., ekspedycja kierowana przez mjra Mieczysława Lepeckiego, którego zadaniem -- podobnie jak wcześniej w Am. Pd. -- była ocena perspektyw kolonizacyjnych. Mimo pozytywnego wydźwięku raportu, na Madagaskar nie wysłano ani jednego osadnika. Po części stało się to za przyczyną braku podstawowej infrastruktury na miejscu, a co się z tym wiąże, olbrzymich kosztów zasiedlenia. Równie ważną przyczyną było słabnące zaangażowanie Francji w to przedsięwzięcie, a ostatecznie zupełnia zmiana zapatrywań tamtejszego rządu na ten projekt, co z kolei wynikało z przyjęcia przez ten kraj ugodowej polityki względem wrogich Polsce Niemiec faszystowskich. Ten ciekawy temat znakomicie ilustruje zrealizowany z pomysłem i wizualnie atrakcyjny materiał Anny Kwiatkowskiej i Tomasza Rudomino.
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności