Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto

Łańcuch pokarmowy.avi

gulon / Świat roślin i zwierząt / Łańcuch pokarmowy.avi
Download: Łańcuch pokarmowy.avi

3,77 MB

Długość filmu:

0.0 / 5 (0 głosów)

Komentarze:

Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj go jako pierwszy!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować

Inne pliki do pobrania z tego chomika
Marsz Pingwinow.rmvb play
Od początku wieków na zimnej Antarktyce, każdego marca, ...
Od początku wieków na zimnej Antarktyce, każdego marca, pingwiny wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć idealnego partnera i tym samym założyć rodzinę. Ten rytuał zacznie długą podróż - podróż, która zabierze ich tysiące kilometrów przez mroźny, kruchy i niebezpieczny kontynent. Będą poddani najcięższym próbom: głód, ataki innych drapieżców, a to wszystko, aby znaleźć tę jedyną, prawdziwą miłość.
Microcosmos.avi play
Świat u naszych stóp W roku 1996 światowe kino zrobił ...
Świat u naszych stóp W roku 1996 światowe kino zrobiło kolejny krok naprzód. Wtedy bowiem ukazał się film dokumentalno-przyrodniczy, jakiego jeszcze nie było. „Mikrokosmos”, bo o nim mowa, narodził się w głowie francuskiego aktora – Jacquesa Perrina znanego głównie z roli w słynnym „Cinema Paradiso” i zwariowanego na punkcie przyrody. To właśnie jego nazwisko pojawia się na samym początku tegoż dokumentu. Nie był on jednak reżyserem (zaszczyt ten przystąpił parze Claude Nuridsany i Marie Perennou), lecz tylko producentem. W kolejnym swoim filmie – „Makrokosmosie” zasiadł w końcu na reżyserskim krześle. „Mikrokosmos” bardzo dokładnie pokazuje nam świat i życie owadów. Już na samym początku filmu przenosimy się w głąb łąki, gdzie dla insektów trawa jest niczym dżungla, kamień niczym góra, a kałuża niczym bezkresny ocean. Mamy wrażenie, że dokument ten został nakręcony przez jej mieszkańców. Przez cały bowiem czas obserwujemy ich życie w ogromnym zbliżeniu. Oczywiście obraz ten stworzyli ludzie i chyba nikogo to nie dziwi. Jednak, aby dzieło mogło powstać, musieli oni wykonać żmudną pracę. Powstało ono w przeciągu trzech lat. Jest to niewyobrażalny odcinek czasu w porównaniu z długością filmu. Trwa bowiem godzinę i kilkanaście minut. Już sama świadomość trudów, jakie musieli przejść twórcy tego dokumentu, wzbudza dla niego respekt. Wiem, że nie muszę wspominać teraz o tym, jak fenomenalne są zdjęcia i montaż w „Mikrokosmosie”. Każdy chyba bez problemu może sobie wyobrazić świat insektów. Jest w nim podkreślonych wiele elementów i dynamika, a film pokazuje to wszystko wręcz bezbłędnie. Spotykamy sporo mieszkańców łąki (mrówki, żuki, pająki...) i przyglądamy się ich życiu, pracy, trudnościom, narodzinom i śmierci. Widzimy pająka, który złapał swoją ofiarę, narodziny gąsienicy, żuczka toczącego kulkę ziemi, a nawet kopulację biedronek i ślimaków oraz wiele innych „przygód”. Muzyka w „Mikrokosmosie” również jest niezwykła. To pewnie dlatego, że jej głównym kompozytorem jest sama natura. Słyszymy zarówno odgłosy flory, ale nie tylko owadów, również fauny (szum trawy, krople deszczu). Nie jest to jednak wszystko. Swój udział przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej miał też człowiek – Bruno Coulais. Wynik jego pracy wcale nie ustępuje „głosowi przyrody”, a piosenka zaśpiewana przez dziecko w tle głównego motywu muzycznego na długo pozostaje w pamięci. Zachęcam wszystkich do obejrzenia „Mikrokosmosu”. Mimo tego że jest to typowy film dokumentalno-przyrodniczy zachęca nas też do refleksji, zatrzymania się na chwilę w tym zwariowanym świecie i spojrzenia w zupełnie inny świat. Gorąco polecam!
więcej plików z tego folderu...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności