Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
graszkowa
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

Kobieta GR@ŻYN@

widziany: 22.11.2017 15:50

 • pliki muzyczne
  155
 • pliki wideo
  134
 • obrazy
  51163
 • dokumenty
  358

52157 plików
15,08 GB

Ukryj opis Rozwiń
FolderyFoldery
graszkowa
C H O M C I E
C I E K A W E pomysły
CIEKAWE PORADY GOSPODYNI
 
RAJSTOPY
CZYSTY DOM
 
D L A D O M U
 
D L A D Z IECI
 
DZIELNIKI NOWE
DZINSOWE PRZERÓBKI
Filiżanki
 
cd filiżanki
GALERIA RAMEK
H A F T
 
H U M O R
 
IDEALNA GOSPODYNI
 
IMBIROWA HERBATA
PŁYN DO PRANIA DYWANÓW
SZARE MYDŁO-- ZASTOSOWANIE
JESIEŃ ŻYCIA
 
K A R A T E
 
K W I A T Y
 
KWIATY
kwiaty
KAWIARKA
Kwiaty z postaci ludzkich
Ludzie godni naśladowania
 
M A C I E R Z Y Ń S T W O
 
cd
MAGNOLIA
MAMA
MASKI KARNAWAŁOWE
 
MASKI KARNAWAŁOWE DLA DZIECI
RAMKI
MOJE PRACE
 
MOJE PRZEPISY
 
MORZE
N A L E W K I W I N A
 
N A P O J E
 
NAROŻA WIOSENNE
NATURALNY KLEJ
O G R Ó D
 
Altanki
BONSAI
CIEKAWE POMYSŁY KLOMBÓW
Dekoracje ogrodu
DOMOWE SPOSOBY NA MSZYCE
Drzewko szczęścia
Dywany z kwiatów
HIBISKUS
Hodowla storczyka
Jak dbać o cięte kwiaty
 
jak zachować świeżość ciętych kwiatów
KRZEWY OWOCOWE
 
ARONIA
BORÓWKA AMERYKAŃSKA
CZARNA PORZECZKA
KWIATY
 
Lilie sadzenia
Kwiaty szczęscia w domu
linki
Miniaturowe ogrody
Oczka wodne
Ogródkowe grille pergole
OGRODOWE OZDOBY
OGRODOWE RABATKI
Ozdobne oczko wodne
PERGOLE
Piękne ogrody
PODLEWANIE KWIATÓW DOMOWYCH
pomysł na ogród
RAMKI
rosliny pokojowe
Róże
 
cd
tajemnica uprawy ogórków
tajemnica uprawy pomidorów
Trawniki i rodzaje traw
TRAWNIKI ŚCIEŻKI ITP
TRUSKAWKI ZWISAJĄCE
 
zimowanie truskawek
Wazy ze starych opon samochodowych
Winorośl
WZAJEMNA OCHRONA ROŚLIN
OBRAZKI
 
ODCHUDZANIE
 
JAGODY GOJI
ORGANIZERY
ORIGAMI
P R Z E P I S Y kulinarne
 
P T A K I
 
PTAKI cd
PATCHWORK
 
PIĘKNA PRZYRODA
 
Cd
PNG PRZYRODA
PLEJERY
PORADY komputerowe
PORY ROKU
 
PRZYDATNE PORADY
 
kleszcze komary
R Ę K O D Z I E Ł O
 
R Ę K O D Z I E Ł O 2
 
R Ę K O D Z I E Ł O 3
 
R I V E R D A N C E
 
RAMKI RETRO
RAMKI DO ZDJĘĆ W png
 
RAMKI narożniki
ramki okr
RAMKI Z CENTERBLOG
RĘKODZIEŁO 4 NOWE
 
RÓŻE
ROŻNE MĄDROŚCI
RÓŻNE PORADY
 
RÓŻNOŚCI NOWOŚCI
 
RĘKODZIEŁO
KOSZYK DO ROBÓTEK
OKRĄGŁY HAMAK KOŁYSKA
RÓŻNOŚCI Z KRWATÓW
S E R D U C H A
 
SERDUCHA
Ś W I E C E
 
CD
ŚWIĄTECZNE DNI
 
SZYCIE
T A P E T Y na pulpit
 
TEKST NA KOLOROWYM TLE
TŁA NA GŁ. STRONĘ
WAŻNE I CIEKAWE
WIERSZE
 
wiersze o mamie
WIOSNA
 
RAMKI
tła
WYPIEKI
ZACHOMIKOWANE
ZIMA W GÓRACH
 
zimowe ozdoby
ZIOŁA
 
BURAK
KURKUMA
POKRZYWA ZWYCZAJNA
ZŁOTE MYŚLI
obr
Sekrety uprawy ogórka

Jak zwiększyć wydajność ogórki

1. Potrzebujesz, aby poluzować górną warstwę gleby po każdym nawadniania lub deszczu. Poluzowanie rozpocząć jak najszybciej wysycha gleby od góry. Nie można poluzować głęboko, gdyż korzenie ogórków znajdują się w pobliżu powierzchni ziemi. rozluźnienia stałe silnie sprzyja wzrostowi roślin.

2. Po wdrożenia trzeciego liścia właściwego ogórki lekko wzgórza, ale robią to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić korzeni powierzchniowych - przyczynia się do szybkiej absorpcji wody do nawadniania i deszcz, że nie gromadzą się u podstawy łodygi. U podstaw gleby macierzystych powinny być suche, w przeciwnym razie zagniet macierzystych. O tym powinny zadbać zwłaszcza w deszczowe lata.

3. W gorące suche lato ogórki bardzo często potrzebują wody. Jednakże w żadnym przypadku nie można zalać zimną wodą.

4. szczypta Ogórki, niegdyś piątego liścia, promuje szybki rozwój pędów bocznych. Uszczykiwać zrobić ostrym nożem, a nie odrębne palce. Cięcie między piątym i następnych, jeszcze nie rozwinął skrzydła.

5. Dla bardziej efektywnego korzystania z ogrodu na łóżkach ogórków zalecane do sadzenia kalarepa i sałata. Chronią przed wiatrem i promowanie najlepszych owocach ogórka. I otwartych, terenów wietrznych ogórek jest lepszy do zakładu między rzędami kukurydzy.

6. Dobry wzrost w ogórek promuje rozdrabniania z obornikiem lub torfem. Grubość warstwy ściółki może osiągnąć 3-5 cm

7. Owoce ogórka usunąć, ponieważ starsze lub dalsze owoce edukacji ustanie. W trakcie zbierania ogórków, nie można zerwać, i muszą być zerwane ostrożnie. Wynika z ogórki są bardzo kruche i łamliwe. Kiedy obsługa i czyszczenie nie próbować zaatakować i zniszczyć rośliny przeciwnym razie może ulec uszkodzeniu, zaniku, iw ogóle przestać owocowania.

8. W suche, gorące lato ogórki mogą być zaatakowane pautinistoe roztoczy. Aby tego uniknąć, musisz martwić się o stałe nawilżanie. Spray częściej, ale nie zimnej i ciepłej wody. Zapylają siarki leków, ale te ogórki muszą dokładnie umyć przed użyciem.

9. Mączniak prawdziwy pojawi się na ogórki w zimny, deszczowy latem, jak i podlewania nieudolny. Dlatego, przy pochmurnej pogodzie, powinny zostać usunięte z sieci pojenia i delikatnie postukać wody w glebie, u podstawy łodyg w żaden sposób nie zapobiega przedostawaniu się wody na liściach. Wlać podgrzewaną wodą, tym lepiej.

10. Gorycz w ogórków może wystąpić, a nie z twojej winy, ale z powodu wysokich temperatur podczas upałów jest po zimne przystawki, deszcz zimno.Wysoki plon ogórka

Przed metody uprawy ogórków średnio 20-25 sztuk z każdego krzaka. Ten zbiór będzie 6 razy większa niż zwykle! Spośród testowanych odmian były najlepsze: "Niżyński", "konkurentów", ale dał superurozhay klasy "maja".

Nasiona wysiewa się w skrzynkach na dnie roll w piasku - do filtrowania, dodać najlepsze gleby (50% i 50% próchnicy). Wypełnij pola do połowy ich wysokości z 3-4cm, nasiona do sadzenia w 3-4cm na głębokości 1-2cm. Pola pokryte szkłem i przez 3-4 dni w ciepłe miejsce. Nasiona nie kiełkują - kiełkują one żółte i chorowity. Kiedy widzisz kiełki, usunąć szkła i umieścić pola na słonecznym oknie.

Wraz z rozwojem sadzonki wylać gleby do pola wypełnia się całkowicie. Będzie to pierwszy wzrost systemu korzeniowego przez bank napełniania ziemi. Zwróćmy uwagę, aby powstrzymać ogórki - to widać wiele pryszcz nadchodzi korzeni. Kiełkują w banku napełniania ziemi i dają dodatkowe korzeni, zwiększanie system całego zakładu prawie 2 razy, a zatem i moc całego zakładu!

Teraz, po przeszczepieniu sadzonki w doniczkach lub w workach z mleka. Dzieje się tak, gdy roślina rośnie 2,1 liści. Sadzonki są oddzielone od siebie wzdłuż ziemi i umieścić w opakowaniu (słoik). Garnki, jak i skrzynek wypełnionych ziemią tylko częściowo. Wraz z rozwojem roślin lądowych polać, aż zostanie całkowicie wypełnione worki lub doniczkach. Ten drugi wzrost systemu korzeniowego.

Następnie przeszczep sadzonki do gleby pod folią, w płocie. W obrębie ogrodzenia, kopać rów po obu stronach, aby zakończyć bagnet imieniu. Na dnie wykopu pour próchnicy 5-7 cm przed przesadzania ziemia powinna być w tygodniu, aby ogrzać się w filmie.

Przesadzanie: pakiet krój i grudkę ziemi z sadzonek obniża się do dna wykopu (na błoto). W pokoju jest dosłownie przesiąknięta korzeni - to najważniejsze w tej metodzie, gdzie cztery rosnące system korzeniowy (2 razy w szufladzie i 2 razy w opakowaniu). Gdy roślina spadła w wykopie, posypać ziemię miesza się z superfosfatu (30-40 g na roślinę). Po tym, posypać okopach słomy, chwastów zeszłym roku, warstwy 8-10 cm nad ziemią i posypać z prysznicem. Ta warstwa strzechy zapewni ciepło i jedzenie roślin w okresie upadku i zapewni dwutlenku węgla. Będzie to trzecie wzrostu systemu korzeniowego (w pionie). Ogórki powinny zdecydowanie krawat, aby ten wysoki poprzeczne kratki. Są one w mniejszym stopniu mączniaka prawdziwego, nie żółknie.

Zalety metody: Wysoka wydajność - 110-120 ogórki z 1 mkw. metrów, długi okres wegetacji - 165 dni vs 95. Gdy odwodnienie jest bardzo mało przepływu wody. W ogrodzenie z filmu i w okopach długo wilgoć, niskie zużycie materiału rozdrabniania, bo wąskim wykopie łatwiej jest chronić przed parowaniem. Małe lądowisko - 18-20 roślin / 4 rynku. m!
Prosty sposób na zbiory nasiona ogórka, unikając "pustą skorupą" i gorzkie owoce

Sterylne bat na kwiat ogórka, jak również wiele gorzkich owoców, których wygląd nie wydaje się mieć żadnego racjonalnego powodu - zjawisko dość powszechne.

Aby rozpocząć oferując materiały o ogólne zasady zbioru nasiona ogórka z naszej własnej produkcji uprawiane.

Opracowane na brązowo owoców ogórków (nasiona) pozostaje w łóżkach bezpośrednio przed wystąpieniem mrozu. Kolekcja przyjdzie godzina, gdy nabywają ich charakterystyczny kolor i stają się miękkie. Wybrany materiał siewny odpowiedniej formie i zostawić je przez 15-25 dni, aby starsze, ale nie zmiękną. Następnie są one cięte, wybranych nasion z łyżką i z przegrodami są umieszczone w słoiku do wyrośnięcia. Proces fermentacji trwa długo - 2-3 dni. Przez cały ten czas, bank zamknięte, bardziej plastikową pokrywką lub folią. Następnie nasiona są myte i suszone na +35 ... +40 ° C. Podczas wysychania należy je mieszać, aby zapobiec zakisaniya. Zachowanie nasion byazevyh torby z etykietą, gdzie rodzaj ogórka i rok jej uprawy.

A teraz tajemnice ogórka.

W ogrodzie ogórek łatwo zamiatać kwiat jałowe - kwiaty i jajniki płodu nie. Jednym z powodów: nasiona na złe zheltyak. Okazuje się, że owoce ogórka można podzielić na dwa rodzaje: męski i żeński. W kształcie różnią się one od siebie tak, że mężczyzna jest jak trójścienny kształt, a kobiety tetraedrycznej (nie odnaleźć wszelkiego rodzaju!). Małych nasion rosną rośliny ogórka z bogactwem kwiatów sterylnych (pręcikowe kwiaty), a także z roślin tetraedrycznej się z słupki kwiaty jajników. Aby dowiedzieć się, jak rozpoznać kształt owoców, musimy Zieleniec, cięcia poprzecznego plastry, a jeśli zmierzają one w kształcie trójkąta - samiec ogórek, i kwadrat - kobieta. W pierwszym przypadku w nasionach owoców ułożone są w trzech segmentach, druga - w czterech. Seed, sam w sobie, pozostawiając cztery jednostronne, kobiety ogórków.

Ale to nie wszystko. Ogórki mogą rosnąć bardzo gorzkie, piołun, piołun w ustach nie może skorzystać. Ten brak nowych odmian roślin, głównie hodowców wyeliminowana, ale często pojawia się on starsze. Fakt, że nasiona ogórków, powinny zostać wybrane tylko z przodu płodu, wynosi 2 / 3 jego długości, tylnej części jądra zostaje odrzucony z jej nasion gorzknieć ogórków.

tajemnice Starego ogórek w dużej mierze stracił z powodu odpływu ludności wiejskiej do miast. Byłoby miło, gromadzenie i mnożyć. I, oczywiście, jak pokazano tajemnice, i tych, które wydobędzie się, spojrzeć na praktykę. Jak mówią, zaufanie, ale sprawdzenie, i!Zapewnienie wysokiego poziomu zdolności kiełkowania nasion zebranych z własnej

Kiełkowanie nasion zależy od wielu czynników, ale najważniejszym poziom wilgotności w czasie przechowywania - im jest on wyższy, nasiona szybko tracą zdolność kiełkowania. Dlatego, jeśli chcesz zapisać nasion na dłużej, mają do wyschnięcia na 2-3 dni w temperaturze 30-35 ° C i umieścić w szklanym słoiku z pokrywką szczelnie lub w plastikowej torbie. Przechowywane w workach papierowych lub z nasion płócienne torby zyskują wilgoci z powietrza, a mniej jest przechowywany. Ale musimy pamiętać, że z polietylenu lub szklane pojemniki mogą być wnoszone tylko dobrze suszone pestki: jeśli są źle odsączone, tracą zaplesneveyut i zdolności kiełkowania. Im niższa temperatura, tym słabszy wzrost formy są procesy, tym dłużej jest przechowywany kiełkowania nasion. Dlatego też nasiona powinny być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu: lepiej, aby utrzymać temperaturę od +10 do -10 ° C. Dla dobrze suszonych nasion wahania temperatury nie boją, to jest chłodni nasion nie jest straszna.Co należy zrobić, aby każdego roku, aby być z ogórków

Czy mogę już ogórek nie jest wzniesienie cieplarnianych? Natychmiast po rozgrzaniu gleby wiosną wykopanych w sekcji jesienią kształt łóżka o szerokości 90 cm w centrum ich nie transheyki głębokości i szerokości 30 cm, w którym leżała słoma rozgrzanym luźnych odchodów, słomy lub liści. Zasypte wierzchnią warstwą gleby 20 cm w łóżka, lekkiej ramy pokrytej polietilennovoy film. Nasiona na tych łóżek na 2-3 tygodnie wcześniej niż w otwartym terenie. Można również sadzonki roślin. Sow lepsze wczesne odmiany - Signal 235, Elegant, Vyaznikovsky 37, Charkowie i innych. Nasiona przed siewem rozgrzewkę przez 2 godziny w temperaturze 60 stopni, moczyć w wodzie o temperaturze pokojowej przez 5-8 godziny, a następnie godzina dziesiąta moczyć w +20. .. 22 stopni. siew Dwa pasma jest korzystne w centrum łóżka z odległości między rzędami i 25 cm między nasion - 8, patrz dalej zrobić proryvku w jednym zakładzie. Po 10 dniach, pędy potrzeby karmienia, rozpuszczonego w 10 litrach wody i 15 g azotanu amonowego i siarczanu potasu, 20 g superfosfatu. Takie rozwiązanie jest wystarczające dla roślin do 5 metrów. W ciepłe dni, w filmie powinno być zniesione.

Zawsze bardziej wydajnych roślin uprawianych z pełnej długości, nasiona duże. W celu identyfikacji takich nasion potrzeba, takich jak ogórki, zanurzyć ją w czystą wodę, a pomidory - 5% roztworu chlorku sodu. Utrwalone bardziej surowe, wziąć do siewu powierzchniowe - jest usuwany.
Jak się już ogórki

Termin przesadzania w szklarni ogrzewanie słoneczne - 25 kwietnia -5 maja. W szklarniach pod folią, zaleca się zorganizować łóżka steam. W tym celu ogrzewa biopaliw - obornik, ściółka, słoma - leżał w rowku szerokości 50 cm, głębokość 30-35cm i snu 20-centymetrową warstwą ziemi. Advanced zorganizować tunele, wyciągając film na łuku drutu.

W słoneczne dni cieplarnianych powinny być wentylowane. Temperatura nie powinna wzrosnąć powyżej 33 stopni. Wilgotność w słoneczne dni powinna wynosić co najmniej 85-90% i 70-80% słabe. Aby zwiększyć wilgotność powietrza, należy do wody gleby pod rośliny i utwór, a następnie zamknij cieplarnianych na 3-4 godz.

Dokarmianie powinno się raz na dziesięć dni. Przed tworzenia kwiatów - rozwodniony z dziewanny (1:10) lub obornik (1:20), a gdy ottsvetut roślin, przy wzroście stężenia roztworu (01:08 i 01:15, odpowiednio). Jeśli karmione nawozów sztucznych, do kwitnienia w 10 litrach wody rozpuszcza się 10 g azotanu amonowego, 5 g - siarczan amonu, 30 g - superfosfat, 15 g, siarczan magnezu, a po kwitnieniu - 25 gramów azotanu amonowego, 10 g - siarczan amonu, 10 g - superfosfat, 25 g - siarczan potasu, 25 g - siarczan magnezu. Za metr kwadratowy zużywa 4,5 litra roztworu.

Czasami, ogórki w szklarni, rosną bujnie, natomiast bardzo mało owoców. Aby tego uniknąć, karmienia nie należy do naruszenia proporcji. Ponadto, jeśli obiekt jest zbyt dynamicznie rozwijającym się stosować nawozów tylko fosforanu i potażu, reszta powinna być usunięta.

Do wiązania ogórki w szklarni na wysokości 1,7-1,8 m musiał ciągnąć przewodów metalowych. Start podwiązka natychmiast po posadzeniu sadzonek. Szpagat cięta na odcinki o 2,2-2,5 metrów. Jeden koniec pętli segment związany do drugiego i trzeciego liścia, inne są przemieszczane przez kratki i przywiązał ją. Wraz ze wzrostem roślin obkruchivayut sznurka do ruchu wskazówek zegara 02/01 międzywęźli. Jest to ogólna zasada, a poza tym musimy pamiętać, jak roślina i wsparcie jej rozwoju. W zależności od tego, do zmiany podwiązka. W czasie upałów, należy spróbować otworzyć wszystkie otwory w szklarni i drzwi - tak, aby mógł się tam pszczoły i inne owady.

Przycinanie można usunąć 20-25 dni po posadzeniu sadzonek stałego lub 45-60 dni po siewie (ponownie, w zależności od odmiany składu). Zbierana owoce rano.

Pozostawienie cieplarnianych przez kilka dni, gleby, oczywiście, musi być dobrze zwilżone i plus umieścić kilka w między rzędami otwartych wiadrach lub innych pojemników z wodą. A na górze krata do wiadomości jednej lub dwóch łyżek powieszenie. Roślin przetrwa przez kilka dni, nie było rannych, bez podlewania.


Aby rozpocząć, wpisz korniszony 4-8 cm długości, nie więcej.

Będziesz musiał (według starej receptury, należy stwierdzić dokładnie): 3 i 3 / 4 litra wody, 1 i 1 / 4 litra 8% ocet (najlepiej z estragon). Na szczęście pojawiła się już na sprzedaż. Ale jeśli znajdziesz można wykonać samodzielnie: 1 litr octu - 20-25 g suchej estragon herb. Zaparzać 5-7 dni), 400 g cukru, 150 g soli i 30 punktów czerni i ziela angielskiego, 10 szt. goździki, liście laurowe 5, 2 łyżeczka nasion gorczycy (ten przeznaczony jest do 10 kg ogórków).

Całość dusić skład dokładnie 20 minut, ostudzić nieco i wlać do słoików (0,5 l lub 0,7 l) wypełnione małych ogórków. Tak, nie zapomnij podać jeden parasol koper. Wylano? Zamknij pokrywę, roll up. I pasteryzowane dokładnie 15 minut w temperaturze 75-80 stopni. Tylko w ten sposób hrustkie ogórki i naturalnym zielonym.

Co ciekawe: za kilka dni już ogórki można jeść!Konserwowania ogórków sucho bez solanki, zapewniając ostrość i zachowanie świeżego smaku

Konserwowania ogórków sucho przyciąga w ostatnich latach wiele gospodyń domowych. W tej metodzie zamówień wymaga młodych, bardzo mocny zielony ogórki i drewniana beczka nie jest zbyt duża, na dole jest z zasypianiem centymetr warstwą soli. Ogórki są ustawione pionowo jak najbliżej siebie, przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona mielonego koperku. W ten sposób wypełnione baryłkę na stoisku dni w temperaturze pokojowej, a następnie wylano soli na górę na górę, uszczelniany i umieścić go w piwnicy. Gotowane ogórek przepis przed podaniem stoją w zimnej wodzie, dostają kruche i zawsze, mimo zasolenie, zachowuje świeży smak.
Ogórki BOX

Ogórek jak najlepiej kultury Shade może być uprawiana w ciepłych rejonach, gdzie temperatura nie spada poniżej - 20 ° C, na przykład okna, balkony i loggie. Głównym warunkiem - do wyboru prawa do odmiany lub hybrydowych.

Ogród w oknie jest najlepiej półcień i bardzo plonowanie mieszańców, które nie wymagają zapylania - F1 Gribovchanka, legendy F1, F1 Zozulya, F1 Marinda, F1 Claudius, F1 Kostik, Prestige, F1 Darin, F1 moduł, F1 Dorothea, itp. Wszystkie z nich wytrzymać ostrych wahań temperatury i dużo kwiatów żeńskich.

W zależności od warunków i możliwości ogórek może być zasiane w kilka dat. Najwcześniejszym terminem siewu w ciepłym pomieszczeniu może być przeprowadzona pod koniec listopada i owoce najpierw uzyskać już pod koniec stycznia, na początku lutego. Ale trzeba dosvechivanie świetlówek o mocy 80-100 wt Sadzonki uprawiane dosvechivaniem, wieku 4-5 liści, mogą być sadzone na parapecie od 1 stycznia, najlepiej na windows orientacji południowej i południowo-wschodniej. Bez użycia elektrodosvechivaniya ogórki posiać w Moskwie do szerokości 20-25 lutego. Pod koniec marca, śmiało siać ziarno na sadzonki na loggię. W wiosenno-letniej uprawy są lepiej dopasowane i najbardziej produktywnych światło miłości mieszańce, takie jak F1 Mazai, F1 Finist, F1 Stella, F1 kwietnia.

Kiedy rosną ogórki w oknie musisz stworzyć odpowiedni klimat. Ogórek nie daje żadnych projektów, więc wszystkie szczeliny pęknięcia w oknie, i zablokować okna folią, tak aby po jego otwarciu zimnego powietrza spada na roślinach. Za parapet powinien zawiesić lustrzanej folii, która jest dwukrotnie lepsze oświetlenie. Z pomocą filmu lustro może być kontrolowany ciepłego powietrza z baterii, otwieranie lub odwrotnie mocno naciskając film na parapet.

W kulturze ogórek w domu mogą korzystać z gleby lub podłożach. Najbardziej niezawodny i tani sposób - rosnące na ziemi. W tym celu odpowiednie gotowe mieszanki owoców i warzyw, które są sprzedawane w sklepach. mix Gleba jest łatwe do przygotowania z materiałów łatwo dostępne. Już zagotovte gleby murawy i próchnicy w równych częściach, lub stosunku 3:1. Wiadro z mieszanki dodać 2 szklanki popiołu drzewnego, 5-6 g azotu, potasu i nawozów fosforowych i 20-60 g wapna, podniesienie odczynu gleby (pH) do 5,5-5,6. Wszystko to jest starannie i przechowywać w workach foliowych. Głównym warunkiem - podłoże powinno zawsze być luźne. Sadzonki rosły w doniczkach o średnicy nie mniejszej niż 10 cmOgórki mogą być wysiewane bezpośrednio do puli głównej (kultura nonseedlings), albo początkowo wzrost siewek. sposób Rassadnym lepiej dla kultury wiosną, stanie się to możliwe hartowania młodych roślin.

Teraz przygotowujemy się do początku, sianie zimą. Z kalendarza księżycowego przeszczepione sadzonki najlepiej 9-10 grudnia.

Nasiona przed siewem dezynfekcji w 1% roztworem nadmanganianu potasu, a następnie umyć lub w soku z aloesu bez mycia. Następnie połóż je na kiełkowanie spodek na bibułę filtracyjną, składany na 2-3 warstwy i zwilżonej ciepłą wodą.

Spodek w ciepłym miejscu do temperatura powietrza wynosiła co najmniej +20 +25 ° C. Najlepsze nasiona, przykryj wilgotną warstwę papieru. W czasie kiełkowania, upewnij się, że nasiona nie były nadmiernie wilgotną. Gdy korzenie sięgają 0,5-1 cm, nasiona wysiewane są w 2 szt. w puli do głębokości 1 ,5-2 cm. Zwilżyć gleby musi ciepłej wody, zestaw garnków w opakowaniach po 8 sztuk, a przestrzeń między nimi pour samej kompozycji jak garnki.

Z początku terminów sadzenia (zima) sadzonki jest gotowa do wysadzenia na stałe miejsce w 45 dni, wiosną, 25-30 dni, a podczas uprawy w lecie 20-25 dni. W fazie pierwszego liścia prawda w garnku, w którym zostało zasiane ziarno 2, pozostawić bardziej wytrzymały roślin. W fazie 03:57 liści siewek przeszczepieniu do stałego miejsca w dużych donicach lub skrzynkach. Ogórki dobrze rosną w doniczkach film czarnej gleby o pojemności 5-6 kg. W donicach lub pojemnikach na dnie leżał drenaż: bloczki betonowe i murowane, grubość warstwy piasku 2 cm, a następnie mieszaninę gleby. Garnki lub skrzynek w wielkim tace głębokich na drewnianych deskach. W zasobnikach powinno być zawsze, aby zwilżyć wodą, nie tylko ziemi, ale także powietrze.

mieszaniny gleby nie wypełnia się do góry doniczki do 5 cm w każdej puli, miejsce 1 koperta kornepitatelya MP-5, bez przerywania jej powierzchni do głębokości 5 cm w tym przypadku karmienia zniknie. Zmniejszenia i pojenia, jeśli pracujesz żelowej nawozów Terra Cotta lub podziemnego źródła.

3-4 godzin przed sadzeniem obficie polać je, a następnie ostrożnie wyjąć z grudki ziemi z garnka i miejsce w centrum dużego garnka, zagęszczania gruntu wokół i prisypaya 2-3 cm powyżej szyjki korzeniowej. Aby lepiej wykorzystać naturalnego światła w lutym i marcu roślin doniczkowych umieścić pod kątem 10-15 °, a okna są często wycierać. W listopadzie i lutym konieczne jest zastosowanie podwójnego podkreślając (ze wzmocnionymi lustro na parapecie przed sadzonki "twarzą" do niej i do słońca). Ponadto, podczas ciemnych rano i wieczorem (3 godziny),

Nie ma plików w tym folderze

 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  0
 • pliki muzyczne
  0

0 plików
0 KB
Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności