Nie masz jeszcze własnego chomika? Załóż konto
ellixia
 • Prezent Prezent
 • Ulubiony
  Ulubiony
 • Wiadomość Wiadomość

ellixia

widziany: 21.12.2014 20:38

 • pliki muzyczne
  1417
 • pliki wideo
  1352
 • obrazy
  1048
 • dokumenty
  124

3988 plików
743,42 GB

« poprzednia stronanastępna strona »
 • 698,0 MB
 • 4 mar 11 17:23
obrazek

CZĘŚĆ 5 - OSTATNIA

Wehrmacht. Ta nazwa do dziś budzi grozę. Zbrojne ramię Trzeciej Rzeszy, armia Adolfa Hitlera, która w czasie II Wojny Światowej przeszła przez Europę niosąc śmierć i zniszczenie. Jak powstała? Na czym polegała jej niszczycielska potęga? Dlaczego przyniosła śmierć milionom ludzi? Kim byli jej żołnierze? I wreszcie: dlaczego poniosła ostateczną klęskę? Na te i wiele innych pytań szukają odpowiedzi dwaj wybitni filmowcy korzystając ze wspomnień ofiar i żołnierzy Wehrmachtu, posiłkując się unikalnymi, często niepublikowanymi dotąd filmami archiwalnymi, a także odtwarzając kluczowe wydarzenia w historii tej znienawidzonej armii.

z chomika chwasty

 • 302,7 MB
 • 4 mar 11 11:36
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" - napisał kiedyś Walter Lippman, słynny publicysta amerykański i wielki obrońca demokracji liberalnej. Słowa te stanowią motto filmu Mariusza Olbrychowskiego, którego głównym bohaterem i narratorem jest Niklas Frank, niemiecki pisarz i dziennikarz, wieloletni współpracownik magazynu "Stern", niegdysiejszy korespondent wojenny, relacjonujący konflikty w Angoli i na Bliskim Wschodzie. Frank był też jednym z pierwszych przedstawicieli zachodniej prasy, którzy przeprowadzili wywiad z Lechem Wałęsą, a po 1989 r. także z licznymi innymi polskimi politykami. Jego wielokrotne peregrynacje do Polski nie wiązały się wszakże wyłącznie z obowiązkami zawodowymi. Niklas Frank jako najmłodszy syn generalnego gubernatora okupowanej Polski, Hansa Franka, większość swego życia spędził na poszukiwaniu znajomych, przyjaciół, podwładnych oraz członków rodziny swojego ojca, aby poznać prawdę o jego osobie i losach. W trakcie poszukiwań odkrył wiele nieznanych faktów, które świadczą o bezwzględności generalnego gubernatora i żywionej przezeń pogardzie dla ludzi, którzy nie urodzili się aryjczykami. ".... życie człowieka, którego ojca powieszono za zbrodnie przeciwko ludzkości, nie może być normalne.... " - mówi Niklas Frank i ma rację, ale tylko częściowo. Jest człowiekiem wrażliwym, wyczulony instynkt moralny każe mu postrzegać własną egzystencję jako naznaczoną piętnem niezawinionej, ale jednak hańby. Większość jego rodzeństwa nie podziela tego punktu widzenia. Ich zdaniem Hans Frank był niewinny. Wykonywał rozkazy, a powieszono go w akcie zemsty zwycięzców na zwyciężonych. Jedna z jego córek, rodzona siostra Niklasa, wyjechała do RPA, bo pociągało ją życie w apartheidzie, oczywiście wśród tamtejszej białej kasty panów. Wstrząsająca jest również opowieść Niklasa Franka o podróżach autostopem po powojennych Niemczech. Wielokrotnie informując kierowców, czyim jest synem spotykał się z przychylnymi reakcjami. Dla wszystkich tych ludzi (przeważnie byłych żołnierzy) Hans Frank to był swój chłop.

z chomika RICO_05

 • 457,6 MB
 • 4 mar 11 11:36

z chomika RICO_05

 • 528,7 MB
 • 4 mar 11 11:35
obrazek Josef Mengele w obozie Auschwitz przeprowadzał także eksperymenty pseudomedyczne. Jego głównym celem było znalezienie sposobu na genetyczne warunkowanie cech aryjskich u dzieci i zwiększenie ilości ciąż mnogich. Dlatego też obiektem jego zainteresowań stały się bliźnięta, na których przeprowadzał wszystkie możliwe badania medyczne. Potem oboje bliźniąt było równocześnie zabijanych, aby porównać ich narządy wewnętrzne. Mengele pracował także nad opracowaniem metody zmiany koloru oczu oraz nad chorobą obecną w obozie cygańskim w Birkenau - tzw. zgorzelem policzka. Interesowały go również różne anomalie, takie jak skarłowacenie. Do swoich eksperymentów ofiary wybierał spośród tysięcy więźniów żydowskich przywożonych na rampę w Birkenau. Bliźnięta i inne ofiary jego eksperymentów były przetrzymywane w stosunkowo dobrych warunkach, jednak przeprowadzane eksperymenty były bardzo okrutne. Badania rozpoczynały dokładne pomiary czaszek, uszu, nosów i innych cech zewnętrznych badanych dzieci. Potem były one zabierane do szpitala męskiego, gdzie dokonywano badań anatomicznych. Następnie bliźnięta i karły poddawano okrutnym badaniom bez żadnego znieczulenia. Wykonywano amputacje, punkcje lędźwiowe, wstrzykiwanie tyfusu, umyślne zakażanie ran i inne. Wielokrotnie rozkazywał przeprowadzenie całkowitej wymiany krwi między parami bliźniąt. W obozie Mengele miał dwie pracownie eksperymentalne oraz salę do przeprowadzania sekcji zwłok ulokowaną w jednym z krematoriów.
Mengele uciekł z Auschwitz na 10 dni przed wkroczeniem Rosjan. Zabrał ze sobą całą dokumentację badań nad bliźniętami i karłami.

z chomika RICO_05

 • 369,3 MB
 • 4 mar 11 11:33
Jak to się stało, że samotny wagabunda stał się jednym z najbardziej nieprzejednanych dyktatorów w historii? W 1924 roku w swoim politycznym manifeście `Mein Kampf` Hitler opisał bardzo ukoloryzowaną wersję 30 pierwszych lat swojego życia. Ta historia stała się bazą mitu Adolfa Hitlera, człowieka przeznaczenia. Nazistowski przywódca nigdy jednak nie wspomniał, że dziesięć lat wcześniej był zupełnie nikim.

W latach młodości artysta bez sukcesów, włóczęga wędrujący po ulicach Wiednia - Adolf Hitler - nie był w stanie znaleźć przyzwoitej pracy. Zmuszony był żyć z pieniędzy przysyłanych przez rodzinę i groszy otrzymanych czasem za sprzedany obraz. Przez wiele lat zagadka, jak z żałosnego nieudacznika Hitler przekształcił się w bezwzględnego wodza i polityka, zostawała nierozwiązana.
Ten film rzuca nowe światło na lata młodości nazistowskiego dyktatora, pokazuje jego biedę w Wiedniu i Monachium, ciężkie przeżycia jako szeregowego w okopach we Flandrii. Ze zdjęć archiwalnych, portretów, ówczesnych rysunków wykonanych ręką Hitlera, rekonstrukcji scen walk na froncie zachodnim i opowieści towarzyszy dyktatora z czasów pierwszej wojny światowej, powstaje obraz człowieka, jakiego dotąd nie znaliśmy.
Jak człowiek, który nie przejawiał wcześniej antysemickich skłonności, mógł stać się fanatycznym przeciwnikiem Żydów, który odpowiedzialny jest za śmierć ponad sześciu milionów przedstawicieli tego narodu?

z chomika RICO_05

 • 311,3 MB
 • 4 mar 11 11:24
obrazek W latach 1936-1945 położona na stoku Obersalzberg w Alpach Salzburskich rezydencja Berghof stanowiła oficjalną siedzibę Adolfa Hitlera. Führer zamieszkał w niej, gdy sprawował jeszcze urząd kanclerza. Była to nie tylko bezpieczna przystań dyktatora, ale również miejsce, w którym nazistowski przywódca gościł swoich sojuszników. W pobliżu siedziby wodza znajdowały się wille dostojników III Rzeszy i zaufanych współpracowników Hitlera Martina Bormanna, Alberta Speera i Hermana Göringa. W czasie wojny pod obiektem, na głębokości 40 metrów, wydrążono 745 metrów kwadratowych sztolni i wnęk, które służyły jako schrony przeciwlotnicze oraz magazyny amunicji. 25 kwietnia 1945 roku brytyjskie bombowce przeprowadziły nalot na Berghof, w wyniku którego rezydencja została doszczętnie zniszczona. Kilka lat temu rozpoczęto systematyczne badania podziemnego kompleksu.

z chomika RICO_05

 • 230,4 MB
 • 4 mar 11 8:00
obrazek
Ostatnie dni II wojny światowej

Obydwa dokumenty wzajemnie się przenikają. „Śmierć Rzeszy” to obraz upadku hitlerowskich Niemiec. Kat staje się tu ofiarą. Führer, który w 1939 roku poczynał sobie tak śmiało podbijając kolejne państwa i narody europejskie, teraz musi zaciekle bronić swojego kraju. Rzesza powoli pogrąża się militarnie, ale i politycznie, kiedy na jaw wychodzą kolejne zbrodnie wojenne nazistów. Produkcja ta to nie tylko dokumentalny zapis podboju Niemiec przez aliantów, ale także próba odpowiedzenia na pytanie, czy alianci atakując „królestwo” Hitlera walczyli o wolność i pokój na świecie, czy też kierowało nimi jakże ludzkie pragnienie zemsty?

z chomika marhetwp

 • 188,6 MB
 • 4 mar 11 8:00
obrazek

Bardzo mnie poruszył drugi film – „Trybunał norymberski”. To opowieść o upadku człowieka, o tym, jak płynna jest granica pomiędzy potężną władzą a brakiem możliwości decydowania o sobie, jak łatwo, niemalże z dnia na dzień, można trafić z ogromnych i wystawnych rezydencji do obskurnej celi w zapomnianym więzieniu. Ribbentrop, Göring i inni zbrodniarze wojenni, którzy przez lata dzierżyli w swoich rękach władzę nad losem milionów ludzi, zostali po wojnie pozbawieni szansy kierowania nawet własnym losem. Trybunał w Norymberdze skazując ich na śmierć nie tylko ukarał ich za popełnione zbrodnie, ale również pokazał, jak potęga zauszników Hitlera była złudna i łatwa do obalenia. To również film o słabości człowieka. Hitlerowi czy Goebbelsowi nie starczyło odwagi, by stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Popełniając samobójstwo udowodnili, że w głębi duszy są wątłymi psychicznie jednostkami drżącymi o swoje życie

z chomika marhetwp

 • 259,4 MB
 • 4 mar 11 7:48
obrazek
Józef Stalin – bolszewicki car


W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych dokumentów, film o Stalinie przypomina tradycyjną biografię. Chronologicznie przedstawiono tu fakty z życia Stalina i jego drogę z gruzińskiej wioski, gdzie się urodził, do Moskwy na szczyty władzy. I znów, podobnie jak w przypadku Hitlera, twórcy analizują kolejne czynniki, które pozwoliły dojść Stalinowi do najwyższych zaszczytów państwowych. Zastanawiają się także, jakie błędy Stalina doprowadziły do upadku mozolnie budowanego systemu.

Posiłkując się przykładem wodza ZSRR, filmowcy pokazują również, do czego prowadzi zachłyśnięcie się władzą. Stalin mający poczucie swoistej wyjątkowości „chciał być jedynym ucieleśnieniem wszystkiego co dobre w sowieckiej Rosji”. W pewnym momencie pojawiła się u niego obsesyjna wręcz obawa o to, że ktoś chce odebrać mu przywództwo w kraju. Z filmu dowiadujemy się, iż nie tylko w dawnych sojusznikach widział wrogów, ale kazał on nawet aresztować lekarza, który namawiał go do chwilowego odpoczynku od polityki, bo wietrzył w zachowaniu doktora jakiś spisek.

z chomika marhetwp

 • 239,9 MB
 • 4 mar 11 7:48
obrazek
Hermann Goering – zaufany zausznik Hitlera

Zupełne przeciwieństwo Rommla stanowił Hermann Göring, któremu poświęcony został film zamykający kolekcję. Z wypowiedzi historyków wyłania się obraz Göringa jako karierowicza i hedonisty.

Twórca gestapo był człowiekiem nakierowanym na sukces, do którego potrafił dążyć po trupach. Miał też poczucie własnej wyjątkowości, o czym świadczą jego słowa przywołane w dokumencie. „Mam zamiar przejść do historii Niemiec jako wielki człowiek” – mawiał. W życiu jednak nie przyświecała mu żadna konkretna idea, a wszystko co czynił, starał się robić w zgodzie z własnym interesem. W przeciwieństwie chociażby do Hitlera nie chciał wybuchu wojny, bo „bał się, że ta odbierze mu władzę i pieniądze”, które zresztą uwielbiał. Natomiast Noc Kryształową, podczas której niszczono dobytek żydowskich sklepikarzy, nazwał marnotrawstwem. Dzięki lojalnej postawie wobec Hitlera, stał się jego zastępcą i przez kilka lat drugim najpotężniejszym człowiekiem w Europie.

Aż dziw bierze, kiedy dowiadujemy się, że Göring doszedł do ogromnej władzy będąc osobą niezwykle próżną. Nosił wyszukane mundury, jadł najlepsze potrawy i w ogóle „żył niczym książę renesansu”. Swoje wady nadrabiał jednak sporą inteligencją i talentem do polityki, którego mu nie brakowało.

z chomika marhetwp

 • 232,0 MB
 • 4 mar 11 7:48
obrazek
Winston Churchill – premier na trudne czasy

Zamieszczona na płycie opowieść o Churchillu to nic innego, jak historia II wojny światowej widziana z brytyjskiej perspektywy, historia, której głównym rozgrywającym w Wielkiej Brytanii był właśnie bohater filmu. Dokument przedstawia portret Churchilla jako wodza i stratega militarnego. Nie dowiemy się więc z obrazu, gdzie i kiedy urodził się przyszły premier, co robił w młodości oraz jak wyglądało jego życie prywatne. Dostajemy za to pełną charakterystykę Churchilla jako polityka, który był „buldogiem, uosobieniem brytyjskiej agresji i żywym wcieleniem walczącej Brytanii”. Zresztą podobnych kwiecistych porównań jest w filmie znacznie więcej. Wynika z nich, że Churchill był tytanem pracy („jego zdolność do pracy była nieskończona), człowiekiem ogromnie ambitnym i odważnym, któremu gorzką, wojenną rzeczywistość osładzały ukochane cygara („nie wydawał się szczęśliwy bez cygara w ustach”).

z chomika marhetwp

 • 258,2 MB
 • 4 mar 11 7:48
obrazek
Erwin Rommel – lis pustyni

Rommel był przede wszystkim genialnym dowódcą wojskowym. Uznanie zdobył już w I wojnie światowej, ale na sławę musiał poczekać do chwili wybuchu konfliktu w 1939 roku, kiedy to zyskał sobie miano „człowieka potrafiącego odmieniać losy przegranych bitew”. Komenderował w zbrojnych starciach na kontynencie, ale szczyt jego wojskowej kariery przypadł na czas walk w Afryce, gdzie dowodził słynnym Afrika Korps. I mimo że państwa Osi uległy aliantom i musiały z Czarnego Lądu w końcu ustąpić, to sam Rommel wykazał się „fenomenalną odwagą” i zaskakującymi strategiami, które przygotowywał dla swoich dywizji. Budził respekt także w szeregach wroga. „Groźna reputacja Rommla była równie obezwładniająca, co jego czołgi” – przypominają twórcy. Nic, tylko powiedzieć: najlepszy z ludzi Hitlera, który pomagał mu realizować diaboliczny plan. Ale prawda jest bardziej zagmatwana.

z chomika marhetwp

 • 256,9 MB
 • 4 mar 11 7:48
obrazek
Franklin Roosevelt – mocny przeciwnik kryzysu gospodarczego i światowego


Od razu ostrzegam, że z filmu o samym Roosevelcie nie dowiadujemy się dużo. Natomiast o tym, jak rządził podczas swojej prezydentury już tak. Dokument jest opowieścią o II wojnie światowej oglądaną oczami Ameryki, położonej przecież stosunkowo daleko od europejskiego teatru działań militarnych. Początkowo wiadomości o napaści nazistów na Polskę, czy też informacja o kapitulacji Francji docierały do obywateli USA jakby przez mgłę. Jedynie Roosevelt był przekonany, że bariera, jaką jest Atlantyk, nie wystarczy, by powstrzymać ewentualne ataki ze strony wroga. „Musiał więc przekonywać Kongres i opinię publiczną, że trzeba bronić dobra narodowego przed zawieruchą wojenną” – słyszymy w filmie. Twórcy skupiają się na pokazaniu tego, jak prezydent, który uporał się w Stanach Zjednoczonych z kryzysem gospodarczym, zmagał się później z ogromnym monstrum jakim była II wojna światowa

z chomika marhetwp

 • 350,2 MB
 • 4 wrz 10 11:15
01 - Nadchodzi Mrok
Z chwilą, gdy naziści przejmują władzę w Austrii Jack Werner przedostaje się do USA. Tam zaciąga się do armii, by walczyć przeciw Hitlerowi. Archie Sweeney trafia do wojska z poboru. Stany Zjednoczone oficjalnie angażują się w światowy konflikt po ataku Japonii na Pearl Harbor w 1941 roku. Richard Tregaskis ląduje w Guadalcanal, a Charles Scheffel bierze szybki ślub przed ruszeniem na front.

z chomika RICO_05

 • 350,4 MB
 • 4 wrz 10 11:15
02 - Trudny Powrót
Stany Zjednoczone przyłączają się do Anglii w walce przeciwko państwom Osi. Przywódca Charles Scheffel ponosi pierwsze straty w Afryce, w Tunezji. Tam pielęgniarka June Wandrey pierwszy raz styka się z horrorem wojny. Archie Sweeney ginie na polu walki. Sierżant Jack Werner bierze udział w pierwszej walce przeciwko Japończykom w gorzkiej bitwie o Wyspy Aleuckie.

z chomika RICO_05

 • 350,1 MB
 • 4 wrz 10 11:15
03 - Krwawe Postanowienie
Żołnierz piechoty morskiej Nolen Marbrey z Alabamy dołącza do kampanii gen. MacArthura na Południowym Pacyfiku. Reporter wojenny Robert Sherrod ląduje na atolu Tarawa na Oceanie Spokojnym. Richard Tregaskis opuszcza Pacyfik i walczy na froncie włoskim w Mesynie. Zostaje ranny.

z chomika RICO_05

 • 350,3 MB
 • 4 wrz 10 11:15
04 - Wojownicy Przestworzy
Początek 1944 roku. Alianci przygotowują się do inwazji Francji. Bert Stiles zasila zdziesiątkowaną armię lotniczą Sił Powietrznych USA. Na Pacyfiku Jack Werner jest sfrustrowany staraniami Amerykanów, by opanować strategiczne lotniska na Kwajalein na Wyspach Marshalla. Charles Scheffel jest w Anglii, gdzie przygotowuje się do operacji lądowania w Normandii.

z chomika RICO_05

 • 350,2 MB
 • 4 wrz 10 11:15
05 - Jeden z Tych Dni
Reporter Robert Sherrod jest świadkiem bitwy o Saipan. W okrutnych walkach uczestniczą japońscy cywile. Porucznik Charles Scheffel, po pobycie w angielskim szpitalu, dołącza w końcu do swojej jednostki, która utkwiła w normandzkich zasiekach

z chomika RICO_05

 • 350,2 MB
 • 4 wrz 10 11:15
06 - Nie ma odwrotu
Oddział porucznika Scheffela rusza w głąb Francji. Sanitariuszka June Wandrey zmierza do Francji od południa. Nolen Marbrey zostaje ranny na Pacyfiku podczas bitwy o Peleliu. Porucznik Scheffel otrzymuje rozkaz zdobycia miasta na granicy z Niemcami. W trakcie jego wykonywania zostaje poważnie ranny. Zmuszony jest wrócić do domu.

z chomika RICO_05

 • 350,0 MB
 • 4 wrz 10 11:15
07 - W polu rażenia
Jesienią 1944 roku Ameryka planuje wyzwolić Filipiny. Sierżant Jack Werner bierze udział w ataku na wyspę Leyte. Okręt marynarza Jacka Yusena zostaje zatopiony w czasie bitwy morskiej u wybrzeży wyspy Samar. Pilot Shelby Westbrook zostaje zestrzelony nad Jugosławią. Sanitariusz Jimmie Kanaya zostaje pojmany przez Niemców w górach Vosges.

z chomika RICO_05

 • 350,4 MB
 • 4 wrz 10 11:14
08 - Chwała i krew
Korespondent Robert Sherrod towarzyszy żołnierzom piechoty morskiej podczas ataku na wyspę Iwo Jima. Na własnej skórze doświadcza okrucieństwa wojny. Pilot bombowca B-17 Bert Stiles odzyskuje siły w Anglii, po czym wraca do bazy. Jest gotowy do walki. Podczas swojej 6. misji rusza w pościg za niemieckim myśliwcem. Niestety, rozbija się i umiera. Żołnierz piechoty morskiej, Rockie Blunt przybywa do Normandii.

z chomika RICO_05

 • 350,2 MB
 • 4 wrz 10 11:14
09 - Nad otchłanią
Po przetrwaniu ofensywy w Ardenach, żołnierz piechoty morskiej, Rockie Blunt przekracza Ren. Sanitariuszka June Wandrey spotyka się z amerykańskimi jeńcami wojennymi. Sanitariusz Jimmie Kanaya zostaje uwolniony z obozu jenieckiego w Norymbergii. Korespondent Robert Sherrod obserwuje pierwszy dzień bitwy o Okinawę.

z chomika RICO_05

 • 350,4 MB
 • 4 wrz 10 11:14
10 - Finał
Wojna ma się ku końcowi. Żołnierz piechoty Rockie Blunt jest zszokowany tym co dzieje się w obozach koncentracyjnych. Na Pacyfiku trwa brutalna bitwa o Okinawę. Sierżant Jack Werner zostaje ranny w czasie walk i wraca do domu. Kapral Nomen Marbrey bierze udział w potwornej walce. Dochodzi do wybuchu bomby atomowej. Japonia ogłasza kapitulacje. Następuje oficjalne zakończenie II wojny światowe.

z chomika RICO_05

 • 351,4 MB
 • 20 maj 10 6:33
Niesamowity film o ludziach, którzy torturowali innych ludzi. - Dokumentalny
Wstrząsająca kronika tortur w XX wieku. O swoich metodach opowiadają sami kaci. Jeden z nich, do złamania swoich ofiar używał... muzyki Beatlesów. Tyle że podczas słuchania piosenki Yellow Submarine trzymał głowę przesłuchiwanego pod wodą. W Algierii stosowano elektrowstrząsy przy przesłuchiwaniu Arabów. Wszyscy kaci zgodnie przyznają, że niczego nie żałują, bo wierzyli, iż działają dla dobra kraju. Dodają też, że właśnie takie metody są ich zdaniem najskuteczniejsze w walce z wrogami narodu, za których uważani są złapani jeńcy. Według Amnesty International tortury psychiczne i fizyczne są stosowane w 130 krajach jako sposób walki z wrogami.

zachomikowany

 • 275,7 MB
 • 20 maj 10 6:26
---pob---

z chomika gerda

 • 253,1 MB
 • 20 maj 10 6:26
---pob---

z chomika gerda

« poprzednia stronanastępna strona »
 • Pobierz folder
 • Aby móc przechomikować folder musisz być zalogowanyZachomikuj folder
 • dokumenty
  0
 • obrazy
  0
 • pliki wideo
  42
 • pliki muzyczne
  0

42 plików
14,92 GB

RUFUS.3966

RUFUS.3966 napisano 17.12.2014 11:22

zgłoś do usunięcia
Witam

___________________________________________________________

obrazek
...
Scalając ułamki prawdy

tworząc swój świat zamknięty

szczelnie zatykam w nim szpary

by obcy promień się nie wkradł i

nagle przychodzisz Ty

z kroplami uśmiechu na twarzy

pokazujesz mi radość,

którą komuś skradłeś

...
___________________________________________________________

MIŁEGO DNIA NUTKA DLA CIEBIE KLIKNIJ

SixPower1

SixPower1 napisano 17.12.2014 22:07

zgłoś do usunięcia
Zapraszam do mojego Chomika
obrazek
Znajdziesz u mnie:
Gry
Filmy
Anime
Manga
Muzyka
I wiele więcej !!!
Zapraszam także na mój kanał: YouTube
Na kanale znajdziesz:
Let's play, Prezentacje gier i wiele więcej.

Musisz się zalogować by móc dodawać nowe wiadomości do tego Chomika.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin
W ramach Chomikuj.pl stosujemy pliki cookies by umożliwić Ci wygodne korzystanie z serwisu. Jeśli nie zmienisz ustawień dotyczących cookies w Twojej przeglądarce, będą one umieszczane na Twoim komputerze. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności